Wolny odbiór Aabratek.

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
Lobos1981
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: czwartek, 5 sie 2021, 17:14
Podziękował: 1 raz

Post autor: Lobos1981 »

Witam wszystkich,

Jestem nowy na forum. Mam pewien problem jako osoba niedoswiadczona z pracą na kolumnie Aabratek z OVM. Wczesniej kilka lat pędziłem na pot stillu.

Mianowicie mam kilka pytań. Zacznę od tego co mam :

Destylator Aabratek z OVM, keg 50 l, wys kolumny 100cm, wys katalizatora 30 cm, wys glowicy 30 cm.

Wypelnienie katalizatora sprężynki miedziane a kolumny - druciaki. Mam pewien problem z wolnym odbiorem serca.

Z jaką wydajnością powinna pracować kolumna. Przy zalewie z cukrówki 25l wody/7 kg cukru/drożdże gorzelinicze Moskva.

1. Jak ocenic czy kolumna została zalana bez wizjera. Temp na 10 półce po 15 min gotowania na max po uzyskaniu 82 C na kegu wskazuje na max 82 C a na glowicy 77,7 i nie da się jej podniesc. Nie jestem pewny czy te wartosci potwierdzają zalanie kolumny.

2. Stabilizacja - po 15-20 min stabilizacji temp na 10 polce 79,4 na glowicy 77,7. Czy tak ma byc ?

3. Przy odbiorze przedgonow w wielkosci 50 ml. Ustawiam zawor precyzyjny na ciagly odbior przedgonu na ok 1-2 kropli na sec. Czy to ok ?

4. Z jaką predkoscia powinienem odbierac gon aby temp na 10 polce nie skoczyla w gore. Odbieram z predkoscia ok 3 kropli na sekundę. Wydaje mi sie to bardzo wolno. Jak przyspieszylem do 5-6 kropel na sek to temperatura na 10 polce skoczyla o 0,1 C i musialem spowolnic do 3kropel/sec. Co robię źle.

Zapach oraz moc jest ok.

Link do sprzętu który mam : https://e-destylatory.pl/produkt/destyl ... vm-libiga/

Z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika

nemeto
550
Posty: 554
Rejestracja: piątek, 20 gru 2013, 05:23
Krótko o sobie: Nie chcesz znajdziesz powód - chcesz znajdziesz sposób.
Ulubiony Alkohol: Swój.
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 105 razy
Re: Wolny odbiór Aabratek.

Post autor: nemeto »

Siema
1. U mnie "chwilę" przed pojawieniem się zalania termo na 10 leci w dół a ciśnienie w kolumnie rośnie. Powstaje pytanie czy jesteś w stanie zalać tą kolumnę posiadaną mocą ;)

2. Nie ma sztywnych temperatur, wszystko zależy od ciśnienia atmosferycznego, jakości termometrów itp. Choć jak dla mnie zbyt duża różnica (o ile pokazują tą samą temperaturę w tej samej cieczy) - zamień termometry miejscami i zobacz co pokazują.

3. Tutaj nie pomogę, każdy obiera swoją drogę - moją są zrzuty.

4. Zmierz wydajność, RR 1/6 i jazda. To normalne, że po otwarciu odbioru temperatura lekko podskoczy, jeśli jednak zatrzyma się na tym poziomie i nie widać w niej trendu rosnącego to jest ok.

A jeśli chodzi o wydajność kolumny to tutaj znaczenia mają inne kwestie, a nie nastaw (przynajmniej nie zauważyłem żadnego związku nastawu z wydajnością).
Ostatnio zmieniony czwartek, 5 sie 2021, 19:35 przez nemeto, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Kòpôcz
1050
Posty: 1052
Rejestracja: środa, 15 kwie 2020, 19:53
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 139 razy
Re: Wolny odbiór Aabratek.

Post autor: Kòpôcz »

A masz jakikolwiek regulator mocy grzałek?
Domowe gorzelnictwo, jako najwyższa forma oporu przeciw fiskalnemu uciskowi władzy, staje się dziś patriotycznym obowiązkiem.
Awatar użytkownika

MASaKrA_Domingo
1000
Posty: 1047
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2020, 21:29
Krótko o sobie: Uczmy się nie wyważać otwartych drzwi.
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 175 razy
Re: Wolny odbiór Aabratek.

Post autor: MASaKrA_Domingo »

Przy odbiorze temperatura skoczy ( może o 0,1C ). Jeśli jednak ustabilizuje się, to jest OK.
Swoją drogą, to pierwsze wolne pieniądze zainwestuj w wymianę druciaków na sprężynki ( plipek ). Dużo nadrobisz tym.
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach!
Awatar użytkownika

mateusz85
50
Posty: 80
Rejestracja: poniedziałek, 19 lip 2021, 13:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Bimberek i whysky
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Wolny odbiór Aabratek.

Post autor: mateusz85 »

Witam. U mnie 77 utrzymuje się przez 3 h z 5 h pędzenia. Między czasie skoczy o 0,1. Odbiór mam szybki 1h - 1 L. Próbowałem wolniej ale nie było żadnej różnicy. Śmiało podkręć

Autor tematu
Lobos1981
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: czwartek, 5 sie 2021, 17:14
Podziękował: 1 raz
Re: Wolny odbiór Aabratek.

Post autor: Lobos1981 »

Dzięki za sugestie i odpowiedzi. Odbiór juz ogarnałem - na poczatku zawór ovm na maxa a po jakims czasie gdy temp zacznie się wachac na 10 polce musze przykrecic zawór, a nie ze od poczatku na 1/3 wydajnosci. Martwi mnie jeszcze ilosc odbioru. Dzis wykapalo mi 2,7 l z 25 l nastawu. Potem temp na 10 polce zaczela isc w gore na kegu mialem 94 C wiec przerwalem proces. Nie zbieram pogonów. Nie powinno wyjsc ok 3,5 l ? Cukrówka 25 l wody na 7 kg cukru i drozdze moskva. Tak robilem pod pot stilla.
Awatar użytkownika

nemeto
550
Posty: 554
Rejestracja: piątek, 20 gru 2013, 05:23
Krótko o sobie: Nie chcesz znajdziesz powód - chcesz znajdziesz sposób.
Ulubiony Alkohol: Swój.
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 105 razy
Re: Wolny odbiór Aabratek.

Post autor: nemeto »

Kurczę jakby to powiedzieć, no nie tak operuje się na kolumnie. Powinieneś od początku lecieć na skręconym odbiorze, i jak dla mnie podana przez Ciebie wartość 1/3 wydajności jest dużo poniżej mojego kryterium jakości (to RR na poziomie 1/2 - jak dla mnie nie do przyjęcia). A gdzie reszta alkoholu: rybka i czytasz. O ile dobrze widzę (oraz jeśli termo w kegu nie przekłamuje) pozostaje Ci około 8% w kegu - czyli wylewasz w kanał.

Autor tematu
Lobos1981
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: czwartek, 5 sie 2021, 17:14
Podziękował: 1 raz
Re: Wolny odbiór Aabratek.

Post autor: Lobos1981 »

Dziś robiłem drugą destylację z surówki. Robiłem metodą 2.5. Częściowo.

Kolumna stabilna, temperatura na 10 półce 78,7 przez cały proces, temperatura głowicy 77,7 przez cały proces. Zawór OVM odkręcony na maksa przez tyle czasu ile nie wpływało to na zmianę temperatury na 10 półce czyli ….no właśnie - jakieś 9 godzin. Wykapało ok 5 l z 50 l spirytusu rozcieńczonego do 40%. Potem przykręciłem zaworek odbioru OVM o 1/3 przy zmianie temp o 0,9 C i kapie dalej już kolejne 10 godzin przy stałych temperwturach na obu termometrach. Przez te 10 h wykapało może jeszcze z 2 litry niecałe.

Czy powodem tak wolnego odbioru jest duży wsad 48 L i moc grzewcza tylko. 2000W ? Czy mogę na przyszłość włączyć drugą grzałkę 1500W i ograniczyć odbiór zaworkiem ?

aakk
1150
Posty: 1167
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Sieradz
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 101 razy
Kontakt:
Re: RE: Re: Wolny odbiór Aabratek.

Post autor: aakk »

Lobos1981 pisze:Zawór OVM odkręcony na maksa przez tyle czasu ile nie wpływało to na zmianę temperatury na 10 półce czyli ….no właśnie - jakieś 9 godzin. Wykapało ok 5 l z 50 l spirytusu rozcieńczonego do 40%. (...)
Czy powodem tak wolnego odbioru jest duży wsad 48 L i moc grzewcza tylko. 2000W ? Czy mogę na przyszłość włączyć drugą grzałkę 1500W i ograniczyć odbiór zaworkiem ?
Powodem jest prawdopodobnie zbyt mały przekrój odejścia OVM. Zaworek 1/4 cala jest za mały aby wykorzystać możliwości kolumny o takiej średnicy. Przy maksymalnym otwarciu zaworka OVM kolumna powinna się destabilizować ze względu na duży odbiór.

Aby potwierdzić moje przypuszczenia otwórz zawór OVM na maksa i podstaw menzurkę z podziałką, ewentualnie sprawdź ile w czasie jednej minuty uleci standardowych kieliszków do wódki. Obstawiam że nawet jeden się nie zapełni.
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam

Autor tematu
Lobos1981
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: czwartek, 5 sie 2021, 17:14
Podziękował: 1 raz
Re: Wolny odbiór Aabratek.

Post autor: Lobos1981 »

Maksymalny odbiór przy zaworku odkręconym na maksa na początku (po ustabilizowaniu kolumny) to 20 ml/min. Nic więcej się nie da wycisnąć.
Gdyby tak było cały czas to byłaby bajka - bo wtedy wychodzi ok. 1.2l na godzinę. Niestety z czasem odbiór zwalnia. Tak jak mówiłem przez 20 godzin odebrałem 5750 ml spirytusu, temperatura na kegu 96 C. Pierwsza korekta odbioru OVM po skoku temperatury po 9 godzinach kolejna po kolejnych 9 godzinach.

Czy powinienem w takim razie odbierac za pomocą LM po odebraniu przedgonów ? Albo część przez OVM i część przez LM po odebraniu przedgonów?
Ostatnio zmieniony sobota, 7 sie 2021, 11:26 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

MASaKrA_Domingo
1000
Posty: 1047
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2020, 21:29
Krótko o sobie: Uczmy się nie wyważać otwartych drzwi.
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 175 razy
Re: Wolny odbiór Aabratek.

Post autor: MASaKrA_Domingo »

Z LM zawsze będziesz miał gorszą jakość niż OLM/OVM.
Oczywiście nie mówię o smakówkach.

No niestety - kolejny raz spieprzona konstrukcja. Na full otwartym zaworku powinna się kolumna destabilizować, jak wspomina aakk. Niestety teraz wymiana zaworu będzie kłopotliwa.
Co tanie, to drogie.
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach!
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2587
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 236 razy
Otrzymał podziękowanie: 453 razy
Re: Wolny odbiór Aabratek.

Post autor: jakis1234 »

20 ml/min to ja mam przy mocno przykręconym zaworku. Przy odkręconym na maksa jest około 100 ml/min.
A mam taką samą średnicę kolumny.
Tak jak pisze Domingo, sprzęt felerny.
Jak możesz to oddaj i kup u porządnego sprzedawcy.
Ostatnio zmieniony środa, 11 sie 2021, 12:55 przez jakis1234, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam z opolskiego.

Autor tematu
Lobos1981
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: czwartek, 5 sie 2021, 17:14
Podziękował: 1 raz
Re: Wolny odbiór Aabratek.

Post autor: Lobos1981 »

Hmm. Kupowałem ze sklepu e-destylatory.pl. Wszystko wygląda tam na ok. Powinienem zareklamować ? Być może odkręce jeszcze raz chłodnicę i sprawdzę czy nie ma tam jakiś paprochów z taśmy teflonowej ?
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2587
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 236 razy
Otrzymał podziękowanie: 453 razy
Re: Wolny odbiór Aabratek.

Post autor: jakis1234 »

Szkoda, że najpierw nie poczytałeś opinii.
Zobacz https://alkohole-domowe.com/forum/post2 ... pl#p253056, a jest tego więcej.
To szajs, jeżeli możesz to oddaj. I to nie jest wina paprochów, to jest źle wykonany sprzęt.
Pozdrawiam z opolskiego.
Awatar użytkownika

MASaKrA_Domingo
1000
Posty: 1047
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2020, 21:29
Krótko o sobie: Uczmy się nie wyważać otwartych drzwi.
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 175 razy
Re: Wolny odbiór Aabratek.

Post autor: MASaKrA_Domingo »

Ale warto zobaczyć, czy coś tam nie zostało. Całkiem możliwe, że tak jest. Wiesz kolego jakis, jakie były na tym forum zdjęcia tych produktów...
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach!

Szlumf
2000
Posty: 2384
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 631 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy
Re: Wolny odbiór Aabratek.

Post autor: Szlumf »

Lobos1981.
Trochę za mała jest odległość OVM od skraplacza przy wypełnieniu ze zmywaków. Podciśnienie w skraplaczu "wysysa" pary z kolumny i stąd mały odbiór. Musisz podnieść ciśnienie w kolumnie na wysokości OVM. Najprościej zmniejszyć przekrój a tym samym podnieść ciśnienie dając nad OVM jakiś daszek z obojętnego materiału - kawałka szkła, porcelany czy stali nierdzewnej. Możesz też moduł z miedzią przenieść pod głowicę a miedź (jest zbędna do cukrówek) zastąpić ubitymi zmywakami z Lidla.

Autor tematu
Lobos1981
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: czwartek, 5 sie 2021, 17:14
Podziękował: 1 raz
Re: Wolny odbiór Aabratek.

Post autor: Lobos1981 »

Dziękuję. Tak też zrobię. Widzę że też podłączyłem chłodzenie najpierw do głowicy a potem z głowicy do chłodnicy Liebiega i do zlewu. Na zdjęciu ze sklepu jest odwrotnie. Najpierw woda idzie w wężu do chłodnicy Liebiega a potem z niej do głowicy i do zlewu. Czy to mogło mieć wpływ ? Chłodnica liebiega przez cały czas była dość ciepła.
Ostatnio zmieniony czwartek, 12 sie 2021, 21:35 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor tematu
Lobos1981
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: czwartek, 5 sie 2021, 17:14
Podziękował: 1 raz
Re: Wolny odbiór Aabratek.

Post autor: Lobos1981 »

Przeniosłem moduł z miedzią pod głowicę i wydajność odbioru skooczyła do 40-50 ml na minutę destabiliując też kolumnę. Sposób zadziałał. Przykręciłem do 20 ml/min i jest ok.

Czy zmiana modułu po głowicę nie wpływa na nieprawidłowy odbiór z OVM ponieważ zmieniła się jej odległość od kega? Jest teraz niżej bo moduł jest nad nią ? Nadal odbiera na poprawnej wysokości względem całej kolumny ?

Szlumf
2000
Posty: 2384
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 631 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy
Re: Wolny odbiór Aabratek.

Post autor: Szlumf »

Zmniejszenie wysokości odbioru zmniejsza ilość półek teoretycznych biorących udział w procesie. Im więcej półek tym lepiej. Nie wiem nic o jakości Twoich sprężynek miedzianych więc trudno mi powiedzieć ile półek straciłeś przenosząc miedź pod głowicę. Napisałem wcześniej byś po ewentualnym przeniesieniu zastąpił miedź zmywakami z Lidla (mogą być inne nierdzewne). Miedzi - moim zdaniem - nie należy umieszczać pod głowicą a poza tym jest zbędna przy cukrówkach. Jeżeli boisz się pogorszenia jakości w związku ze zmianą wysokości odbioru to zostaw dół bez zmian a zwiększ ciśnienie nad OVM przesłoną lub mocno ubitymi zmywakami. Tylko nie zabieraj zmywaków z kolumny a dołóż nowe.
Awatar użytkownika

Skir
1550
Posty: 1551
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 355 razy
Re: Wolny odbiór Aabratek.

Post autor: Skir »

i znowu problem z e-destylatory :scratch:
Wywal ten chiński zaworek i kup precyzyjny. Ewentualnie rozkręć go i wyczyść. Ale docelowo: wywal to!
Wypełnienie sprężynki. I nie najtańsze!
Z wsadu 25l ja uzyskuję ok 2,5l czystego spirytusu. Mało? Tak, bo tnę wyjątkowo radykalnie i puszczam dwukrotnie. To dla mnie, a nie na sprzedaż i mam wymagania. A że się marnuje? Trudno, dziś to nie majątek, a każde hobby jest drogie :). Zresztą pogony zbieram i puszczam jak surówkę. Ale fakt: nie robię z cukru, tylko ze skrobi lub ze zbóż, gdzie BLG jest niższy.
Termometry w e-destylatory są najtańsze. Kupiłem sobie teraz taki tani badziew, bo potrzebowałem nowy do zacierania. Skala błędu: .... ponad 6 stopni! W przypadku zacierania, jeżeli mam taką wiedzę i term "nie skacze" jest ok, ale do procesu już się nie nadaje.
Jeżeli nie możesz oddać - trudno. Sprzedaj z upustem, bo stopniowo wymienisz w nim wszystko.
I love the smell of bimber in the morning.

Autor tematu
Lobos1981
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: czwartek, 5 sie 2021, 17:14
Podziękował: 1 raz
Re: Wolny odbiór Aabratek.

Post autor: Lobos1981 »

Czy mogę dostać namiar na termometry w miarę dobre ? Te rzeczywiście mają wachnięcia. Nie mogę a bardziej nie chcę pozbywać się sprzętu bo to prezent na moje 40 urodziny od rodziny. Nie znają się na sprzęcie i kupili tam, ja pewnie też sam bym tam kupił bo też nie znałem się na aabratkach. Zawór kulowy działa jednak. Problem to napewno fakt iż zmywaki miałem tylko do 80% kolumny. A zaraz nad OVM 15 cm pustki i głowica. Uzupełnię sprężynkami i wymienie termometry.
Awatar użytkownika

Skir
1550
Posty: 1551
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 355 razy
Re: Wolny odbiór Aabratek.

Post autor: Skir »

termometr polecam:
http://bolecki.pl/pl/produkt/msr_-p_mul ... gulator-22
masz 4 a nawet 6 w jednym
co do zaworu. jeszcze raz radzę: wymień:
20210818_150657.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
I love the smell of bimber in the morning.
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2587
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 236 razy
Otrzymał podziękowanie: 453 razy
Re: Wolny odbiór Aabratek.

Post autor: jakis1234 »

A jak do MRS-P dorzucisz jeszcze MSR-W http://bolecki.pl/pl/produkt/msr-w_czesc_wykonawcza-31, to będziesz miał wygodne sterowanie mocą grzałek. Mam taki zestaw i bardzo ładnie pracuje. A przy okazji działa jako zabezpieczenie, przy wzroście temperatury powyżej zadanej wyłącza grzanie.
Pozdrawiam z opolskiego.

Głowa84
1
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 1 sty 2022, 17:34
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Wolny odbiór Aabratek.

Post autor: Głowa84 »

Witam. Też stałem się posiadaczem takiego sprzętu jak założyciel tematu. I problem podobny odbiór z OVM wychodzi jakieś 20ml/7min przy pełnym otwarciu zaworu. Co poradzić?

HeniekStarr
600
Posty: 633
Rejestracja: poniedziałek, 19 lip 2021, 02:57
Podziękował: 182 razy
Otrzymał podziękowanie: 121 razy
Re: Wolny odbiór Aabratek.

Post autor: HeniekStarr »

Głowa84 pisze:Witam. Też stałem się posiadaczem takiego sprzętu jak założyciel tematu. I problem podobny odbiór z OVM wychodzi jakieś 20ml/7min przy pełnym otwarciu zaworu. Co poradzić?
Masz na myśli 20ml/1 minutę,jak sądzę? Nie siedem? Sprawdź,czy kawałek teflonu się pod zawór nie dostał.

Edyta: a masz nad OVM jakieś wypełnienie? Jak nie,to zrób tak, jak Szlumf wcześniej w tym wątku pisał. Autor tematu rozwiązał swój problem.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 3 sty 2022, 14:48 przez HeniekStarr, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2587
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 236 razy
Otrzymał podziękowanie: 453 razy
Re: Wolny odbiór Aabratek.

Post autor: jakis1234 »

Głowa84 pisze:Witam. Też stałem się posiadaczem takiego sprzętu jak założyciel tematu. I problem podobny odbiór z OVM wychodzi jakieś 20ml/7min przy pełnym otwarciu zaworu. Co poradzić?
Kolego, na temat e-destylatory.pl na forum jest co najmniej kilka tematów.
Opinie o nim negatywne, poświęciłeś chociaż kilka minut, żeby poszukać te informacje?
Kilkanaście sekund zajęło mi znalezienie chociażby tego tematu:
https://alkohole-domowe.com/forum/post2 ... ry#p260096
Kupiłeś marny sprzęt i teraz ponosisz tego konsekwencje.
Co poradzić? Oddać to badziewie, jeżeli możesz i kupić sprzęt od polecanych producentów.
https://alkohole-domowe.com/forum/topic23846.html
Pozdrawiam z opolskiego.

Głowa84
1
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 1 sty 2022, 17:34
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Wolny odbiór Aabratek.

Post autor: Głowa84 »

Odbiór tak jak pisałem 20 ml na 7 min. Wypełnienie od razu wymianialem na sprężynki od Plipek. Termometry też będę wymieniał już zamówione. Pisałem z zapytaniem do producenta owego sprzętu ale nie dostałem odpowiedzi czemu tak się dzieje.

Głowa84
1
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 1 sty 2022, 17:34
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Wolny odbiór Aabratek.

Post autor: Głowa84 »

Nad OVM mam jeszcze sprężynki do 3/4 wziernika
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2587
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 236 razy
Otrzymał podziękowanie: 453 razy
Re: Wolny odbiór Aabratek.

Post autor: jakis1234 »

Głowa84 pisze:Pisałem z zapytaniem do producenta owego sprzętu ale nie dostałem odpowiedzi czemu tak się dzieje.
I nie dostaniesz, bo oni nie mają pojęcia jak dobrze robić sprzęt, znają się ewentualnie tylko na marketingu.
No cóż, trzeba sobie radzić - opisz coś więcej, jaka moc grzania, jaki procent wsadu, wymiary itp.
Sprawdź zawór od OVM, może się nie otwiera?
Spróbuj wysypać sprężynki i puścić proces na pustej rurze i sprawdź wtedy jaki jest przepływ.
Trzeba znaleźć przyczynę.
Niecałe 3 ml na minutę, aż trudno w to uwierzyć.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 3 sty 2022, 18:32 przez jakis1234, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam z opolskiego.

Głowa84
1
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 1 sty 2022, 17:34
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Wolny odbiór Aabratek.

Post autor: Głowa84 »

Zawore OVM rozebralem i wszystko ok. Może za mały bo 1/4 "
Awatar użytkownika

Skir
1550
Posty: 1551
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 355 razy
Re: Wolny odbiór Aabratek.

Post autor: Skir »

@Głowa84 a czytałeś, co pisałem wyżej o zaworkach od e-destylatory? one mogą mieć zastosowanie wszędzie, ale nie jako precyzyjne.
Jakie wyjście? Jak możesz to zwróć. Jak się nie uda: stopniowo wymień każdą część. No może KEG zostaw.
I love the smell of bimber in the morning.

Szlumf
2000
Posty: 2384
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 631 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy
Re: Wolny odbiór Aabratek.

Post autor: Szlumf »

Głowa84 dobrze by było gdybyś przeczytał wszystkie posty w temacie zanim zadasz pytanie. Problem został rozwiązany już na pierwszej stronie.
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Wolny odbiór Aabratek.

Post autor: rozrywek »

Głowa84 pisze:Odbiór tak jak pisałem 20 ml na 7 min. Wypełnienie od razu wymianialem na sprężynki od Plipek. Termometry też będę wymieniał już zamówione. Pisałem z zapytaniem do producenta owego sprzętu ale nie dostałem odpowiedzi czemu tak się dzieje.
A jak możesz dostać odpowiedź, jak oni nie mają pojęcia co robią?
Ile zapłaciłeś za to cudo finalnie?
Ile musisz dołożyć?
A jeszcze nie wiesz ile kosztów cię czeka, na przeróbkę.

Nie rozumiem dlaczego firma nie zmieni nazwy produktu na 'BE-Bratek.

Połowa nowych użyytkowników tu to właśnie osoby co kupiły te cudeńko, a teraz pytają o proste problemy.

Już człowieka szlag trafia.
Serca się nie odbiera 'kropelkowo' tylko przedgon.

Teraz to pisz do któregoś ze sprawdzonych producentów, może się zlituje i ci to od nowa pospawa, ale wątpię, nikt nie chce po partaczu poprawiać.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

użytkownik usunięty
Re: Wolny odbiór Aabratek.

Post autor: użytkownik usunięty »

Dziwna nazwa profilu- wolny odbiór Aabratek, nieprawdaż?
Czemu nikt nie narzeka na sprzęt od polecanych z listy producentów sprzętu do destylacji? Autorze zmień sobie ten tytuł :D

Głowa84
1
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 1 sty 2022, 17:34
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Wolny odbiór Aabratek.

Post autor: Głowa84 »

Witam. Dodzwoniłem się do firmy e destylatory. Przedstawiłem całą sytuację. W odpowiedzi dostałem informację, że sprężynki pryzmatyczne nie do końca są takie dobre i kazano mi upchać zmywaki powyżej odbioru bocznego. Wtedy powinno być dobrze czyli w/g nich max odbiór 0.5l/h.
Na głowicy zauważyłem kropki rdzy więc będzie wymieniona w ramach gwarancji.
Więc teraz pozostaje tylko to co kolega pisał:
pisz do któregoś ze sprawdzonych producentów, może się zlituje i ci to od nowa pospawa, ale wątpię, nikt nie chce po partaczu poprawiać.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 10 sty 2022, 14:51 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”