wolian84

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
wolian84
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: czwartek, 11 paź 2018, 07:17

Post autor: wolian84 »

Witam ,od tygodnia z moim szwagrem planujemy zakup porządnej kolumny, budżet na jaki nastawiliśmy się początkowo miał być 700zl :D ,lecz gdy zacząłem zagłębiać się w temat bimbrownictwa ,nasz budżet wzrósł do ponad 3000zl i wybór padł na Thor Elite w miedzi z buforem . Zamówienie zostało złożone ,pozostaje tylko cierpliwie czekać i czytać ,czytać to forum i uczyć się na błędach i dążyć do perfekcji .
Pozdrawiam całą brać i do usłyszenia :punk:
koncentraty wina
Awatar użytkownika

MASaKrA_Domingo
1000
Posty: 1047
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2020, 21:29
Krótko o sobie: Uczmy się nie wyważać otwartych drzwi.
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 175 razy
Re: wolian84

Post autor: MASaKrA_Domingo »

No! Kolejny ( z niewielu niestety ), który zakupił dobry sprzęt od dobrego fachowca i nie będzie żałować zakupu.
Teraz tylko 2tyg przed planowanym przyjściem sprzętu zrób sobie cukrówkę z przeznaczeniem na spiryt techniczny ( kolumnę czyści się poprzez proces destylacji), a potem to już tylko do przodu.
Czytaj jak najwięcej, a w razie czego pytaj.
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach!

HeniekStarr
600
Posty: 630
Rejestracja: poniedziałek, 19 lip 2021, 02:57
Podziękował: 181 razy
Otrzymał podziękowanie: 119 razy
Re: wolian84

Post autor: HeniekStarr »

MASaKrA_Domingo pisze: Teraz tylko 2tyg przed planowanym przyjściem sprzętu zrób sobie cukrówkę z przeznaczeniem na spiryt techniczny ( kolumnę czyści się poprzez proces destylacji)
Kolejna notatka do zeszytu. Rozumiem,że nawet metoda 2.5 nie zamieni spirytu technicznego z pierwszej rektyfikacji po zakupie?
Nie spodziewam się cudów po pierwszych procesach, w końcu tylko w ten sposób będę w stanie nauczyć się swojego sprzętu.
Tylko na cholerę mi tyle technicznego?
Ostatnio zmieniony wtorek, 20 lip 2021, 08:40 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

MASaKrA_Domingo
1000
Posty: 1047
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2020, 21:29
Krótko o sobie: Uczmy się nie wyważać otwartych drzwi.
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 175 razy
Re: wolian84

Post autor: MASaKrA_Domingo »

Nie zamieni. Nie ma co być zachłannym.
Spirytus możesz mieć jako rozpałkę, do szyb, czyściwo itp.
Ewentualnie jako bazę do płynu do dezynfekcji.
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach!
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2538
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podziękowanie: 441 razy
Re: wolian84

Post autor: jakis1234 »

Przy pierwszym przebiegu nauczysz się obsługi i możesz pomierzyć parametry kolumny, a przy okazji ją wyczyścisz.
Nie musisz przecież zapełniać cały zbiornik, ważne, żeby grzałki były przykryte do końca procesu.
I nie musisz też robić pełnego 2,5.
A spirytus techniczny często się przydaje, zobaczysz jak szybko do zużyjesz.
Pozdrawiam z opolskiego.
Awatar użytkownika

Kòpôcz
1050
Posty: 1051
Rejestracja: środa, 15 kwie 2020, 19:53
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 139 razy
Re: wolian84

Post autor: Kòpôcz »

Witaj.
Jak widać - wziąłeś sobie do serca wypowiedzi kolegów. Te powyższe też warte zastosowania. Zimą docenisz nawet zbierane przedgony, gdy Tobie jedynemu wycieraczki w samochodzie prysną od pierwszego naciśnięcia dźwigni ;)
Domowe gorzelnictwo, jako najwyższa forma oporu przeciw fiskalnemu uciskowi władzy, staje się dziś patriotycznym obowiązkiem.

HeniekStarr
600
Posty: 630
Rejestracja: poniedziałek, 19 lip 2021, 02:57
Podziękował: 181 razy
Otrzymał podziękowanie: 119 razy
Re: wolian84

Post autor: HeniekStarr »

MASaKrA_Domingo pisze:Nie zamieni. Nie ma co być zachłannym.
Spirytus możesz mieć jako rozpałkę, do szyb, czyściwo itp.
Ewentualnie jako bazę do płynu do dezynfekcji.
Nie jestem zachłanny, nastawiam się na zrobienie dwóch, trzech nastawów na różnych drożdżach, z tego samego surowca, żeby mieć porównanie.

Przy tych kilku winach,które popełniłem, uważałem mocno na czystość sprzętu, cukier partiami i temperatura otoczenia raczej ze stanów niższych niż za wysoka.
Z tego co czytałem na forum, niższe na początku Blg i monitorowanie temperatury potrafi się odwdzięczyć lepszą jakością produktu finalnego.

Co nie znaczy,że nie spróbuję jakichś turbo48,żeby mieć porównanie.

@wolian84

Przepraszam,że się szarogęszę w Twoim temacie. Uznałem, że skoro starsi stażem koledzy są gotowi nam, świeżakom pomóc, to nie zrobi różnicy, gdzie tej porady udzielą.

HeniekStarr
600
Posty: 630
Rejestracja: poniedziałek, 19 lip 2021, 02:57
Podziękował: 181 razy
Otrzymał podziękowanie: 119 razy
Re: wolian84

Post autor: HeniekStarr »

Kòpôcz pisze:Witaj.
Jak widać - wziąłeś sobie do serca wypowiedzi kolegów. Te powyższe też warte zastosowania. Zimą docenisz nawet zbierane przedgony, gdy Tobie jedynemu wycieraczki w samochodzie prysną od pierwszego naciśnięcia dźwigni ;)
Racja. W sumie od zawsze lałem denaturat do spryskiwaczy,zimą i latem. Teraz będę mógł się "delektować" bardziej swojskim aromatem.

Z czcionki Twojego nicka wnioskuję,że jesteś też z pomorskiego?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”