Pierwszy destylator

Zbiór podstawowych wiadomości dla początkujących destylerów.

Autor tematu
patryk.j.32
2
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 1 cze 2021, 01:45

Post autor: patryk.j.32 »

Witajcie
Rozważam kupno pierwszego destylatora. Szukam czegoś prostego w obsłudze, głównie do cukrówek. Kolego który pędzi już od roku poleca mi ten sprzęt:

https://allegro.pl/oferta/automatyczny- ... 6221167893

Chciałbym też zasięgnąć opinii ekspertów czy ten sprzęt wart jest tej ceny czy może ktoś kupił coś lepszego. (Szukam czegoś do 1500 pln tylko na Allegro ponieważ mam kod rabatowy na 1000 pln i szkoda go zmarnować).

Z góry dziękuje za wszystkie radyObrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
alembiki
Awatar użytkownika

leon24_36
150
Posty: 196
Rejestracja: wtorek, 18 paź 2011, 22:07
Krótko o sobie: Człowiek nie jest taki, żeby sobie nie poradzić
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 21 razy
Re: Pierwszy destylator

Post autor: leon24_36 »

Wow kolejna perełka.....

Poczytaj choć trochę forum a bedziesz wiedział dlaczego go nie kupić

:piwo:
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2538
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podziękowanie: 441 razy
Re: Pierwszy destylator

Post autor: jakis1234 »

Kolego, przeczytaj na początek ten temat:https://alkohole-domowe.com/forum/porad ... 21549.html
Pozdrawiam z opolskiego.
Awatar użytkownika

Skir
1500
Posty: 1548
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 353 razy
Re: Pierwszy destylator

Post autor: Skir »

Najbardziej mnie rozwaliło "Mamy zaszczyt zaprezentować Państwu wysokiej klasy destylator automatyczny, zaprojektowany z pasją i wykonany w odpowiednim standardzie. Jeżeli jesteś wymagającym koneserem to dobrze trafiłeś. " :hahaha: :hahaha: :hahaha:
I love the smell of bimber in the morning.

użytkownik usunięty
Re: Pierwszy destylator

Post autor: użytkownik usunięty »

Serwus
Papier cierpliwy jest niestety, wszystko przyjmie. Zapomnij o zimnych palcach i odstojnikach.
Pisząc krótko, proponuję, żebyś nie słuchał kolegi, który od roku pędzi a zapoznał się z linkiem od @jakis1234. Odemnie masz to https://alkohole-domowe.com/forum/lista ... 23846.html
Pozdrawiam
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4905
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Pierwszy destylator

Post autor: rozrywek »

Boshe.
Widzisz i nie grzmisz?
Tego sprzedawcę z tymi...automatycznymi zimnymi palcami od razu wbiłbym na pal.
Bez obdzierania ze skóry.

Jak nie chciałem aby powstała antylista.
Weto. Z mojej strony było. Nie chciałem hejtu. Nagonek i tym podobnych.
To teraz niestety chcę.
Jak pan Jakiś1234 wydobrzeje to taką listę stworzy.

To nie zakrawa na żart.
To jest tragikomedia.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

Góral bagienny
2500
Posty: 2875
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 549 razy
Re: Pierwszy destylator

Post autor: Góral bagienny »

rozrywek pisze:
Jak nie chciałem aby powstała antylista.
Weto. Z mojej strony było. Nie chciałem hejtu. Nagonek i tym podobnych.
To teraz niestety chcę.
To byś musiał całe aledrogo wpisać na listę i połowę olx :D
A już nie wspomnę o Ali :hahaha:
Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D

kondon
250
Posty: 298
Rejestracja: poniedziałek, 30 wrz 2019, 02:14
Ulubiony Alkohol: Nie ważne co, ważne z kim
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 29 razy
Re: Pierwszy destylator

Post autor: kondon »

patryk.j.32 pisze:(Szukam czegoś do 1500 pln tylko na Allegro ponieważ mam kod rabatowy na 1000 pln i szkoda go zmarnować).
Na allegro ciężko znaleźć coś fajnego. Można poszukać, ale nie ma pewności. Polecani tutaj sprzedawcy to jednak jest pewność.
Lepiej sprzedaj ten kupon, a kup w innym miejscu. Stracisz z 50 zł na kuponie, ale zyskasz na porządnym sprzęcie.
1500 to też trochę mało, przydałoby się z 2000 zł. Naprawdę lepiej trochę dołożyć i kupić coś dobrego, niż męczyć się z byle czym. Na forum jest mnóstwo tematów, gdzie ludzie chcę poprawić działanie sprzętu, bo nie czytali przed zakupem, natomiast niewiele takich, gdzie narzekają na polecanych producentów, tak więc dobrze, że zapytałeś.
Przemyśl sprawę na spokojnie i napisz co zdecydowałeś, to postaramy się doradzić.

mac_23
50
Posty: 55
Rejestracja: środa, 20 lis 2019, 15:48
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Pierwszy destylator

Post autor: mac_23 »

Jeżeli koniecznie musi być z allegro to polecałbym ten sprzęt: https://allegro.pl/oferta/zestaw-aabrat ... 6756671831. Jednak tak jak pisze @kondon 1500PLN to trochę mało. Sam kiedyś byłem w podobnej sytuacji (też miałem kupon z allegro) i zdecydowałem się na zakup właśnie tego sprzętu. Z tego co mi się wydaje ten producent też był kiedyś tu polecany. Jednak z czasem i tak zdecydowałem się na modyfikacje. Kolega @aakk przerabiał mi zbiornik oraz zakupiłem od niego bufor.

Autor tematu
patryk.j.32
2
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 1 cze 2021, 01:45
Re: Pierwszy destylator

Post autor: patryk.j.32 »

Dziękuje wszystkim za dobre rady. Poczytałem na forum i zdecydowałem się na ten produkt.


https://allegro.pl/oferta/destylator-mi ... 7201259592


Jest on od producenta polecanego na forum. Mam nadzieje ze sprawdzi się u mnieObrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

użytkownik usunięty
Re: Pierwszy destylator

Post autor: użytkownik usunięty »

Serwus
patryk.j.32 pisze: Jest on od producenta polecanego na forum. Mam nadzieje ze sprawdzi się u mnieObrazek
Zapewne, ale nie tej konfiguracji, którą widać na zdjęciu.
Zadbaj o lepszy termometr w kegu oraz jego ocieplenie jak również regulator mocy. Dołożyć musisz port ze stabilnym termometrem np.(https://allegro.pl/oferta/termometr-tab ... 0787508992) na 10 półce jak również w szczycie. Ocieplić musisz całą kolumnę i przygotować się na okresowe płukanie wnętrza kolumny roztworem kwasku.
Niezapomnij o ovm i wypełnieniu KO od Plipka. Do podparcia, wykorzystać możesz zmywaki KO :ok:
online
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Pierwszy destylator

Post autor: radius »

Przede wszystkim, do wymiany jest zaworek :x Już dawno nikt czegoś takiego nie stosuje ;)
No i ten fragment opisu;
Nie daj się nabrać na grzałki wkręcane w mufę- służą do podgrzewania wody w boilerach, a do destylacji zupełnie się nie nadają...
powala na łopatki...
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Pierwszy destylator

Post autor: Drupi »

A ja uważam że ten miedziany sprzęt jest dobry tylko do produktów z owoców. A do cukrówki bardziej się sprawdzi Aabratek z kalalizatorem miedzianym. Z pewnością wiecie dlaczego.
I like noble drinks.

użytkownik usunięty
Re: Pierwszy destylator

Post autor: użytkownik usunięty »

Oj tak, zawór LM :!: - @radius :ok:
@Drupi
Zaręczam, że do koncentratu również.

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Pierwszy destylator

Post autor: Drupi »

Jak zmienić zmywaki na sprężynki i parę innych rzeczy to lepsze będzie to:
http://stalowkasklep.pl/kolumna-aabrate ... p-857.html
Chociaż moim faworytem jest jeszcze ktoś inny. Bo i tu jest mały keg ale można zamówić z większym, a dołożenie spustu kega może by dogadał w cenie.
Sprzęt z modułem OLM to piękna sprawa, bo bardzo precyzyjnie oddzieli odpady : lekkie frakcje górą, ciężkie frakcje z dołu zatrzyma w wodzie. :ok:
Ostatnio zmieniony niedziela, 6 cze 2021, 14:48 przez Drupi, łącznie zmieniany 2 razy.
I like noble drinks.
Awatar użytkownika

Gutex78
50
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek, 13 maja 2019, 01:05
Krótko o sobie: Lubię majsterkować, z powodu alergii na zwierzęta futrzaste, zainteresowałem się terrarystyką i robię terraria dla swoich gadów. Obecnie mam jednego gada, Hapeusz się nazywa i jest gekonem lamparcim. W planie gekon orzęsiony (terrarium w trakcie budowy) i agama brodata.
Trochę wędzę u brata na działce na własne potrzeby.
Posiadam kolumne 60,3/aabratek /olm/keg 30l wszystko ocieplone, termometr wifi.
Ulubiony Alkohol: Whiskey, ouzo.
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Mazowieckie
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Pierwszy destylator

Post autor: Gutex78 »

Ja właśnie posiadam ten sprzęt : http://stalowkasklep.pl/kolumn...s-olm- ... p-857.html
I jestem zadowolony, dosyć uniwersalny zestaw. Zmienię tylko łączenie z kegiem na sms i podzielę kolumnę na pół, łatwiej przechowywać w mieszkaniu.

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka
G. :pije:

użytkownik usunięty
Re: Pierwszy destylator

Post autor: użytkownik usunięty »

Wybaczcie za off top ale za cholere, nie podoba mi się tego typu głowica. Nie wnikam, jaki towares daje- zapewne prima sortowy czy fakt, że oszczędzamy na wysokości, tyko sam kształt, wygląd etc. Wszędzie tylko same aabratki prawie ;)Weźcie który puszkę, ufo może. Szczerze, wole patrzeć na prostego bokakob'a. Wiem, wygląd nie dla każdego ważny jest, lecz dla mnie, jest ważny.
Pozdro
Awatar użytkownika

wolan
750
Posty: 790
Rejestracja: sobota, 14 lut 2009, 17:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Lublin/Ostrowiec Św.
Podziękował: 44 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Kontakt:
Re: Pierwszy destylator

Post autor: wolan »

@defacto, aabratek jest prostą konstrukcją, nieskomplikowaną w budowie i oszczędną jeżeli chodzi o zużycie wody. Dlatego jest tak popularna :)
Ciężko pisać o innej głowicy kiedy liczą się fundusze :P
Jak ktoś szuka sprzętu z dobrymi sprężynkami, zaworkami precyzyjnymi i olm to mogę od siebie dorzucić ten model:
https://mojdestylator.pl/index.php?id_p ... er=product
Kolumny w różnych konfiguracjach :
https://mojdestylator.pl

prolog1975
450
Posty: 472
Rejestracja: środa, 3 sie 2016, 08:38
Podziękował: 57 razy
Otrzymał podziękowanie: 85 razy
Re: Pierwszy destylator

Post autor: prolog1975 »

defacto pisze: Zapewne, ale nie tej konfiguracji, którą widać na zdjęciu.
Ocieplić musisz całą kolumnę i przygotować się na okresowe płukanie wnętrza kolumny roztworem kwasku.
Niezapomnij o ovm i wypełnieniu KO
A ja czytam w opisie
,,Kolumny miedziane dzięki świetnemu przewodnictwu cieplnemu pozwalają na prowadzenie dużo stabilniejszego procesu w stosunku do sprzętów ze stali. Zużywasz mniej prądu do rozgrzania i mniej wody do schłodzenia."
Gorszej bzdury nie czytałem
,,Wbrew powszechnej opinii to właśnie miedziane kolumny wymagają mniej obsługi i czyszczenia, w porównaniu do swoich tańszych odpowiedników ze stali KO."
Defacto opisałeś coś co nie jak nie pasuje do opisu kolumny.
No i na deser
,,Pamiętajcie, że kupujecie sprzęt od pasjonata- a nie od człowieka, który na co dzień spawa ogrodzenia, a w soboty "tłucze" kolumny z odstojnikami. Nie jesteśmy spawaczami balustrad- mamy specjalistów"
No to niestety ale ten sprzęt nijak ma się do obecnych standardów gdzie od punktu pomiaru do odbioru dla komfortowej pracy powinno być minimum 100-110 cm zasypu sprężynek najlepszych. Kolumna jest dzielona co to daje można schować w szafie a nie skrócić na zbiorniku. Stosowanie kilku rodzajów złącz flnsze i TC to nieporozumienie. Brak termometru na tzw 10 półce w standardzie przy tej cenie?
Jeśli o mnie chodzi nie polecam takiej konfiguracji czy to z miedzi czy z KO to badziewie
Awatar użytkownika

Kòpôcz
1050
Posty: 1051
Rejestracja: środa, 15 kwie 2020, 19:53
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 139 razy
Re: Pierwszy destylator

Post autor: Kòpôcz »

No i okazuje się, że "lista polecanych" nie rozwiązuje problemu. Żeby nie było - nie uznam Zygmunta za niepolecanego, ale już wiele rozwiązań... Zaworek paliwowy - miałem tylko 3 w rękach, ostatecznie nie użyłem nawet do sterowania chłodzeniem w małym CM, wylutowałem też ze stągiewki (nawet po przetoczeniu trzpienia i uszczelnieniu silikonem ciekły). Te flansze to albo bezsensowna oszczędność, albo dbałość i utrzymanie klienta przy sobie (gdzie indziej trudno będzie rozbudować sprzęt). ULWD... na szczęście już jest wzmianka o tym, że zacier musi być przefiltrowany. Utyskiwwnia o spawaczach płotów dla mnie są niesmaczne, marketing podobny do Seby z OLX, który twierdzi, że jego chiński sprzęt jest chroniony polskim znakiem towarowym (poprosiłem - milczy), a inni budowniczowie go kopiują.
Domowe gorzelnictwo, jako najwyższa forma oporu przeciw fiskalnemu uciskowi władzy, staje się dziś patriotycznym obowiązkiem.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Pierwszy destylator

Post autor: Zygmunt »

Hm, trochę się pobronię. Bardzo bym chciał, żeby każda tanie kolumna miała Henitom i zawór Rieglera w standardzie (maja to modele od Premium w górę), ale nie zapominajmy, że finanse tez są ważne i nie każdy może sobie na to pozwolić przy zakupie pierwszego sprzętu. Ciężko też porównywać cenę sprzętu z Allegro (lekko 300-400zł prowizji) z konstrukcją spawacza z OLX, który nie płaci ani za ogłoszenie, ani prowizji, ani podatku.
Zawór- od jakiegoś czasu to jest zawór robiony dla nas, istotnie na wzór "rolniczego" poprzednika, natomiast z wyeliminowanym błędem powodującym jego rozszczelnianie. Produkujemy dużo, nie wraca praktycznie żaden, więc chyba działa :) Termometr jest tam, gdzie chcą go mieć Klienci. W każdym opisie mamy uwagę, że miejsce montażu jest do uzgodnienia. Jak ktoś chce mieć jeden termometr, to takie miejsce jest kompromisem pomiędzy użytkowaniem go przy spirytusie i przy destylatach ze zbóż, czy owoców. Flansze można zamienić na Clampy, ale ile razy rozbudowujesz kolumnę na środku? Clampy w tymi miejscu nie pozwolą na montaż aromatyzera (bo ma inną średnicę, żeby miał większą pojemność), ani kątowej przystawki pot-still. Kołnierze- jak najbardziej. Clamp z resztą jest na dole, więc bufor, czy dowolne wynalazki z Ali i tak da się podłączyć.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

MASaKrA_Domingo
1000
Posty: 1047
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2020, 21:29
Krótko o sobie: Uczmy się nie wyważać otwartych drzwi.
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 175 razy
Re: Pierwszy destylator

Post autor: MASaKrA_Domingo »

Wg mnie rady typu "wywal ten kupon" to są o kant tyłka rozbić. Dlaczego ma tracić 1000zł?
Nie - lepiej dogadać się z którymś z producentów destylatorów ( a nie sprzętu do tworzenia berbeluchy ), aby wystawił na allegro to, co nas interesuje. Nawet, jeśli miałoby to być w określony sposób, aby obniżyć koszta.

Zygmunt dobrze radzi. Koszta są ważne i tego nie przeszkoczymy. Ewentualnie może za 1000zł kup sprzętu typu beczki, drożdże itp? A destylator poza allegro. Tam są naprawdę złodziejskie prowizje, jak zauważył to Zygmunt.
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach!

Adam Gie
30
Posty: 33
Rejestracja: wtorek, 26 paź 2021, 10:33
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Pierwszy destylator

Post autor: Adam Gie »

Nie wiedziałem gdzie wrzucić zapytanie, a ten temat najbardziej zapytaniu odpowiada. Zamówiłem sprzęt. Później przeczytałem metodę 2.5 kolegi Lesgo. I tu pojawia się pytanie. Robienie tą metodą bez dodatkowego wlewu to będzie udręka? Wyszedłem z założenia, że po robocie sprzęt trzeba rozbierać i myć, wiec wlać można przed złożeniem. Ale teraz nad tym wlewem to się zastanawiam.
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3803
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 459 razy
Re: Pierwszy destylator

Post autor: Doody »

Będzie udręka. Ale jak się przyłożysz do podwójnej rektyfiacji to otrzymasz bardzo dobry produkt.
Pozdrawiam
Darek

Adam Gie
30
Posty: 33
Rejestracja: wtorek, 26 paź 2021, 10:33
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Pierwszy destylator

Post autor: Adam Gie »

Bo rozumiem, że bez wlewu trzeba zdjąć kolumnę? Chyba, że spustem bocznym z odpowiedniej długości wężykiem żeby być nad poziomem docelowym?

Szlumf
2000
Posty: 2378
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 583 razy
Re: Pierwszy destylator

Post autor: Szlumf »

Przecież spust może być wlewem. A spust z kotła zapewne masz.

Adam Gie
30
Posty: 33
Rejestracja: wtorek, 26 paź 2021, 10:33
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Pierwszy destylator

Post autor: Adam Gie »

Szlumf … też tak kombinuje ale czekam na akcept postów. :bezradny:
Ostatnio zmieniony wtorek, 2 lis 2021, 22:03 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4905
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Pierwszy destylator

Post autor: rozrywek »

Adamie Gie.
Metoda 2,5 nie jest obowiązkowa przecież.
Pomimo tego że jest bardzo dobra i była rewolucyjna. I dalej jest.

Jak się przymierzasz do zakupu to koszt nie będzie większy o przeróbkę czy doróbkę aby mieć pewność że zastosujesz tę metodę.,zrobisz jak uważasz.

Weź pod uwagę fakt że jest czasochłone ale jednak w finalnym produkcie warto to robić.

Albo jej nie zastosujesz i będziesz restryktycyjnie musiał przeprowadzać obydwa przebiegi tylko inaczej wtedy..

Nie wiemy jakie ty masz w ogóle możliwości lokalowe bo od tego też sporo zależy.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

Adam Gie
30
Posty: 33
Rejestracja: wtorek, 26 paź 2021, 10:33
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Pierwszy destylator

Post autor: Adam Gie »

2m x 4m, wysokość 2,6 metra

Kuras12
2
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 26 paź 2021, 15:02
Re: Pierwszy destylator

Post autor: Kuras12 »


użytkownik usunięty
Re: Pierwszy destylator

Post autor: użytkownik usunięty »

Zgodnie z klasykiem... "Brać, nie kwitować" :ok:

Adam Gie
30
Posty: 33
Rejestracja: wtorek, 26 paź 2021, 10:33
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Pierwszy destylator

Post autor: Adam Gie »

Też jestem bardzo ciekaw opinii :read:

patrzal
250
Posty: 280
Rejestracja: środa, 25 gru 2019, 21:38
Krótko o sobie: Γνῶθι σεαυτόν
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Re: Pierwszy destylator

Post autor: patrzal »

To sprzęt produkcji wolana, jak poczytacie forum, to ci co brali od niego to chwalili.

Adam Gie
30
Posty: 33
Rejestracja: wtorek, 26 paź 2021, 10:33
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Pierwszy destylator

Post autor: Adam Gie »

Podpytuje bo nie dawno zamówiłem u Wolana podobną maszynkę. :D Przy okazji jeszcze jedno pytanko. U mnie woda będzie szła z hydroforu. Są spore skoki ciśnienia przy załączeniu pompy (załączenie poniżej 4 barów i dobicie do ok. 5) podłączyć przed maszynką regulator ciśnienia żeby szło cały czas takie samo?
Awatar użytkownika

Izzo
50
Posty: 50
Rejestracja: środa, 20 paź 2021, 18:31
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: Pierwszy destylator

Post autor: Izzo »

A za hydroforem nie masz wpiętego reduktora ciśnienia?
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 8 lis 2021, 07:23 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

dynio
500
Posty: 524
Rejestracja: środa, 13 cze 2018, 06:47
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 58 razy
Re: RE: Re: Pierwszy destylator

Post autor: dynio »

Adam Gie pisze:podłączyć przed maszynką regulator ciśnienia żeby szło cały czas takie samo?
Przydało by się, bedziesz miał stabilniejszą pracę sprzętu

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
"priusquam superbia ambulat" - pycha kroczy przed upadkiem
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2538
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podziękowanie: 441 razy
Re: Pierwszy destylator

Post autor: jakis1234 »

Bez regulatora ciśnienie będziesz musiał jechać z taką ilością wody chłodzącej, żeby dawała radę nawet wtedy, gdy ciśnienie jest najniższe.
Jak będzie rosło, to zużyjesz więcej wody.
Na stabilność procesu to nie wpłynie, ważne, żeby chłodnica skropliła wszystko, ale szkoda wody.
Pozdrawiam z opolskiego.

Adam Gie
30
Posty: 33
Rejestracja: wtorek, 26 paź 2021, 10:33
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Pierwszy destylator

Post autor: Adam Gie »

Chodzi głównie o stabilność procesu, bo wypływająca woda będzie dalej wykorzystywana w ogródkowych tematach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pierwsze Kroki”