Zwarte Urządzenia Rektyfikujące i nie tylko...

Autor tematu
T-rex
50
Załączniki
Mój mini still

Postautor: T-rex » czwartek, 6 maja 2021, 08:53

Witam wszystkim, po mojej dłuższej przerwie.
Okazuje się ze jednak małe dzieci robią przerwę w bimbrowniczym życiorysie.
Przed narodzinami syna zacząłem składać po trzech latach skończyłem.....wystarczyło tylko złożyć.
Jest to mini still wg projektu kolegi Radiusa.
90cm wypełnienia sprężynkami
Głowica grzybkowa
Skraplacz zrobiony w rurze 54 taką akurat miałem.
W między czasie rury głównej używałem w innym zestawieniu jako destylator do zbożówek z tąd po niżej głowicy jest jeszcze płaszcz który pewnie rozlutuje, na ta chwile nie widzę aby przeszkadzał. Jednak dopiero uczę się procesu rektyfikacji.
Nie stety mam niskie pomieszczenie wiec ciężko będzie coś wyżej.
Pracy na zestawieniu do zbożówek z płaszczem nie potrafię ogarnąć. Przy minimalnym refluksie wszystko się zatrzymuje, ale to na inny temat.
Miałem 2 próby przez 3 lata.
Na kolumnie spokojnie osiągam 97% . Najpierw odpęd później rektyfikacja ustawiając rr 1:4 powinienem odbierać lekko ponad 0.9l/h staram się trzymać po niżej tej wartości. Teraz będę jeszcze próbował metody 2.5
Zastanawiam się nad rozlutowaniem płaszcza. I zrobienia wziernika po niżej głowicy, jednak muszę to przemyśleć zrobić jeszcze ze 2-3 nastawy zbożowe.....
Poproszę was o ocenę mojej pracy. Mam nadzieje ze odrobiłem prace domowa i powrót na forum nie skończy się laniem :)

Dorzucam zdjęcie w trakcie pracy w opcji turbo stilla.
Powoli się przekonuje....
Czy takie rozwiązanie 2:1 ma sens???
Wydaje mi się ze w pracy kolumnie to nie przeszkadza, tyle ze za każdą zmiana muszę albo wysypać albo wsypać sprężynki. Czy takie działanie wpływa na stabilna prace kolumny?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony piątek, 7 maja 2021, 05:45 przez T-rex, łącznie zmieniany 2 razy.

koncentraty wina
Rabaty dla użytkowników forum AD w sklepie po podaniu loginu z forum!

Wróć do „Galeria destylatorów Reflux”