Projekt Alembik Alqiutar5L

O budowie destylatorów wszystko. Jak zbudować dobry sprzęt? Jakich materiałów użyć? Jak to połączyć w całość? To i wiele więcej...
Awatar użytkownika

Autor tematu
MirekHandlarz
10
Posty: 10
Rejestracja: wtorek, 20 kwie 2021, 11:29
Krótko o sobie: kochający zwierzęta obywatel ośmiu gwiazdek
Ulubiony Alkohol: taki co przenosi do Narni ...
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 9 razy

Post autor: MirekHandlarz »

Cześć wszystkim :piwo:

Jak pisałem w poście powitalnym, zakupiłem Alembik wersje Alqiutar póki co 5 litrów, zaczynam przygodę i sam nie wiem do końca jak mi to pójdzie...
Natomiast chciałbym go lekko przerobić pod swoje potrzeby, i pod kontrolę procesu. Tym samym najpierw wolę podzielić się z wami tym co chce zrobić i poznać wasze zdanie, nim wydam pieniądze bez sensu.
-na wstępie planuje montaż grzałki znalazłem coś takiego jak Galmet model M-006281 1500W, 1,5kw długość bo to istotne 16,5 cm.
https://sklep.galmet.com.pl/produkt/grz ... print=true
średnica wsadu to tylko 20 cm. Planuje ją zamontować na mufę 5/4 mosiężną (wlutować)
- do grzałki szukam sterownika i znalazłem coś takiego marki Palmel https://www.pamel.pl/pl/p/PRD2U-OIL-REG ... sondy-/173 wersja z dwiema sondami jest na e-dystalotry.pl z jakimś rabatem wychodzi coś koło 320 zeta.
Tutaj mam do was pytanie jeśli chodzi o montaż sond. Sonda podobno ma 6mm średnicy i chciałbym ją zamontować za pomocą rurki miedzianej giętkiej 6mm wlutowanej, coś na takiej zasadzie :
Obrazek

No właśnie i tutaj mam pytanie gdzie zamieścić sondy? Tak po przeczytaniu kilku postów na forum przychodzą mi dwa miejsca do głowy, luknijcie proszę i dajcie znaka czy dobrze myśle.
Obrazek

Tak szczerze, to chciałbym znać wasze zdanie czy, aby czasami nie porywam się z motyką na księżyc i czy ten pomysł ma sens.
Chciałem również w tym założonym temacie wrzucać foto jak pójdą przeróbki, i jaki będzie efekt końcowy o ile będzie :smiech:
Z góry dziękuję wam za cenny wskazówki :poklon;
Ostatnio zmieniony niedziela, 25 kwie 2021, 21:07 przez Kamal, łącznie zmieniany 1 raz.
alembiki
Awatar użytkownika

Nowacky
150
Posty: 155
Rejestracja: czwartek, 31 paź 2019, 22:28
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: Projekt Alembik Alqiutar5L

Post autor: Nowacky »

Witam,
Od strony ekonomicznej nie widzę sensu, ale to dla hobby. Masz alembik 5l roboczej 4l. Jeśli już grzałkę to wpakowałbym okrągłą tylko musiałbyś poszukać czy poniżej 20cm średnicy jest taka, bo np na 23cm i 1,4kw widziałem taką koszt 25zł lub taką jak stosuje się w parnikach na śruby m14 albo taką jak kiedyś montowało się w czajnikach elektrycznych nawiercasz dziurki i montujesz na uszczelkę.
Jednak uważam, że dobrą robotę robi też kuchenka elektryczna z płaskim "Palnikiem"
Sondy umieściłbym w połowie zbiornika i na wysokości 3/4 stożka u szczytu.
Regulator mocy, jeśli zastosujesz grzałkę powyżej 0.9KW przyda się regulator jeśli zmieścisz się do 1kW to tylko do odbioru przedgonu Ci się przyda. Piszę to na podstawie alquitar 15l i kuchenki elektrycznej, więc u ciebie mogą to być mniejsze moce.
Jeszcze co do mocowania sondy to jak zdecydujesz się na lutowanie to zwróć uwagę, że alembik jest lutowany kilka cm od dołu, żebyś nie rozlutował:P
Czy bym szedł w kontrole procesu? Raczej nie wystarcza mi póki co zwykły termometr panelowy za 10zł:) może papuga by się przydała ale to może kiedyś:)
Pracowałeś już na tym alembiku?
Awatar użytkownika

Autor tematu
MirekHandlarz
10
Posty: 10
Rejestracja: wtorek, 20 kwie 2021, 11:29
Krótko o sobie: kochający zwierzęta obywatel ośmiu gwiazdek
Ulubiony Alkohol: taki co przenosi do Narni ...
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 9 razy
Re: Projekt Alembik Alqiutar5L

Post autor: MirekHandlarz »

No właśnie jeszcze nie pracowałem. Miałem zamiar go przygotować. Fajnie, że kolego trochę ostudziłeś mój zapał bo ja też czasami odpływam :lol: Ale może i racja na pierwsze psoty nie ma co kombinować tylko termometr kupię kuchenkę płaską i zobaczę co z tego wyjdzie....

Mod.
Nie cytuj poprzednika w całości.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 26 kwie 2021, 19:36 przez radius, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika

Góral bagienny
2500
Posty: 2875
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 549 razy
Re: Projekt Alembik Alqiutar5L

Post autor: Góral bagienny »

A do czego Ci ten termometr potrzebny :scratch:
Kup dobry alkoholomierz w przedziale 70-30% i papugę :D
Twój nos i % na alkoholomierzu w zupełności wystarczą do przeprowadzeniu procesu :ok:
Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D
Awatar użytkownika

Nowacky
150
Posty: 155
Rejestracja: czwartek, 31 paź 2019, 22:28
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: Projekt Alembik Alqiutar5L

Post autor: Nowacky »

Jakbyś miał chociaż 15l można by się bylo zastanowić nad czymś takim, tylko nad czym?
Zwiększenie mocy grzania przy spadku procentu?
Nie wiem jak inne modele ale według mnie alquitar daje dość wysoki procent.
Co zaobserwowałem to zmniejszenie temperatury wody w chłodnicy przy gdzieś 65% urobku zmniejsza odbiór ale podbija procent.
Nad czym myślałem, można wsypać sprężynki do stożka obstawiam, że podbije procent o ile trzeba było by to przetestować, niestety nie posiadam ich i nie mam jak sprawdzić.
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Projekt Alembik Alqiutar5L

Post autor: .Gacek »

Jestem podobnego zdania co koledzy...
Przedgony musisz odbierać kropelkowo i tylko na czuja. Najważniejsze abyś nie był przeziębiony i przede wszystkim trzeźwy. Rozcierasz kilka kropel na nadgarstku i wąchasz, jeżeli już ładnie pachnie to na łyżeczkę kilka kropel z wodą przegotowaną i degustujesz.
W Twoim wypadku postawiłbym na papugę i zestaw alkoholomierzy. Ja mam piękną papugę od kolegi @MalyJack i jestem bardzo zadowolony. Szeroka podstawa (wyklejona plasteliną) stabilnie trzyma się stołu :hahaha: a miseczka do odbioru destylatu jest na tyle szeroka że nie chlapie destylat nawet przy szybszym ciurkaniu.
Alembik to piękna maszyna, trochę szkoda ją krzywdzić. Jak już będziesz chciał coś większego do owocówek to wtedy pomyśl o takiej mufce na grzałki i dwóch termometrach.
Ostatnio widziałem zajebisty patent na potstilla z rybką destylacyjną:
https://www.olx.pl/oferta/destylator-mi ... JlsPz.html
Ten panel bardzo mi się podoba i przy potstillu na prawdę ma rację bytu.
Pozdrawiam Gacek.
Awatar użytkownika

Autor tematu
MirekHandlarz
10
Posty: 10
Rejestracja: wtorek, 20 kwie 2021, 11:29
Krótko o sobie: kochający zwierzęta obywatel ośmiu gwiazdek
Ulubiony Alkohol: taki co przenosi do Narni ...
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 9 razy
Re: Projekt Alembik Alqiutar5L

Post autor: MirekHandlarz »

No dobra Panowie to trochę mnie wyleczyliście z durnych pomysłów... :poklon;
.Gacek pisze:Alembik to piękna maszyna, trochę szkoda ją krzywdzić.
tak to prawda !
Nowacky pisze:Nad czym myślałem, można wsypać sprężynki do stożka obstawiam, że podbije procent o ile trzeba było by to przetestować, niestety nie posiadam ich i nie mam jak sprawdzić.
chciałem wsypać trochę ziół ,ale też myślałem nad sprężynkami pytanie co czy one coś dadzą. Rozumiem ,że to się wsypuję w górną część?

Dobra to w takim razie odpuszczam temat z wierceniem totalnie bo faktycznie szkoda mu robić krzywdę... Zostaje mi tylko kwestia grzania , ponieważ mam indukcję i teraz czy bardziej kupić tą podstawkę metalową pod indukcję czy zainwestować kuchnie ceramiczną do podgrzewania. :scratch: Ostanio wpadło mi coś takiego z Browin https://browin.pl/sklep/produkt/340100/ ... zna-3200-w
Awatar użytkownika

Nowacky
150
Posty: 155
Rejestracja: czwartek, 31 paź 2019, 22:28
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: Projekt Alembik Alqiutar5L

Post autor: Nowacky »

Spróbuj na indukcji z podstawką bądź z kuchenka elektryczna bez termostatu.

Co do wysypywania do stożka to przydałoby się jakieś podparcie ja przechylilem stożek wyspałem kawy ziarnistej i powstał żòłtanol, bo część kawy gdzieś się przesypalo :)
Awatar użytkownika

Autor tematu
MirekHandlarz
10
Posty: 10
Rejestracja: wtorek, 20 kwie 2021, 11:29
Krótko o sobie: kochający zwierzęta obywatel ośmiu gwiazdek
Ulubiony Alkohol: taki co przenosi do Narni ...
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 9 razy
Re: Projekt Alembik Alqiutar5L

Post autor: MirekHandlarz »

No dobra Panowie to sugerując się waszymi uwagami , zrobiłem małą dziurkę na termometr kontakt do Jacka aby kupić ptactwo padło na wersje ze szkiełkiem :love:

Jestem już po dziewiczych rejsach , wyszło jak na mój pierwszy raz naprawdę prima :ok: :punk:
Dzięki za pomoc Panowie. Efekt końcowy :poklon;
Obrazek
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Projekt Alembik Alqiutar5L

Post autor: JanOkowita »

Jaki przystojny ten Pan Alembik! Chyba włączyłeś w smartfonie funkcję wyszczuplania?
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 3 maja 2021, 19:54 przez JanOkowita, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

Autor tematu
MirekHandlarz
10
Posty: 10
Rejestracja: wtorek, 20 kwie 2021, 11:29
Krótko o sobie: kochający zwierzęta obywatel ośmiu gwiazdek
Ulubiony Alkohol: taki co przenosi do Narni ...
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 9 razy
Re: Projekt Alembik Alqiutar5L

Post autor: MirekHandlarz »

Faktycznie wyszedł szczupły , zdjęcię się tak załadowało :scratch:
w rzeczywistości brzuchem podobny do mnie :)
Awatar użytkownika

Nowacky
150
Posty: 155
Rejestracja: czwartek, 31 paź 2019, 22:28
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: Projekt Alembik Alqiutar5L

Post autor: Nowacky »

I jak oceniasz pracę? Jak efekty? Ile wyszło i z czego?
Awatar użytkownika

Autor tematu
MirekHandlarz
10
Posty: 10
Rejestracja: wtorek, 20 kwie 2021, 11:29
Krótko o sobie: kochający zwierzęta obywatel ośmiu gwiazdek
Ulubiony Alkohol: taki co przenosi do Narni ...
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 9 razy
Re: Projekt Alembik Alqiutar5L

Post autor: MirekHandlarz »

Wyszło jak dla mnie super , zastaw z jabłek . Pyszne i pachnące z 15 litrów udało się 3l ogarnąć o łącznej mocy 50-55% . Wstawiłem do butelek i piwnica. Muszę się zastanowić nad zakupem beczki ... Czas poczytać coś o tym na forum :)
Awatar użytkownika

Nowacky
150
Posty: 155
Rejestracja: czwartek, 31 paź 2019, 22:28
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: Projekt Alembik Alqiutar5L

Post autor: Nowacky »

A jeśli już masz termometr to obserwowałes % przy danej temperaturze? Albo czy sprawdzałeś wpływ temperatury wody w chłodnicy na uzyskany %?
Bo z moich obserwacji wynika że chłodniejsza woda w chłodnicy daje wyższy %.
Awatar użytkownika

Skir
1500
Posty: 1548
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 353 razy
Re: Projekt Alembik Alqiutar5L

Post autor: Skir »

Jak pisze @Nowacky zamiast grzałek duże ułatwienie to kuchenka indukcyjna. Jednopalnikowa tania jak barszcz. Ustawiasz i regulujesz moc grzania bez problemu. Testowałem to na zwykłym PS. Ale uwaga: nie wszystko działa pod indukcją. Sprawdź/spytaj producenta czy można alembiki stawiać na indukcyjnej.
I love the smell of bimber in the morning.
Awatar użytkownika

Nowacky
150
Posty: 155
Rejestracja: czwartek, 31 paź 2019, 22:28
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: Projekt Alembik Alqiutar5L

Post autor: Nowacky »

@Skir ja akurat miałem na myśli nie indukcję tylko taka jak były za czasów PRL tzw maszynki. Myślałem nad indukcja ale nie wiem czy w niej jest też termostat, że odcina czy cały czas grzeje ustalona mocą. Alembik jest z miedzi więc na pewno potrzebna jest podkładka. Jedynym problemem może być waga alembika ale myślę że do 20-25kg powinna wytrzymac.
Awatar użytkownika

Skir
1500
Posty: 1548
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 353 razy
Re: Projekt Alembik Alqiutar5L

Post autor: Skir »

@Nowacky ja mam taką, że stawiam gar 15l i można grzać ustaloną mocą (chyba od 1 do 10) lub temp (60 -90- 120-180). Używam do prostej destylacji pozostałości owocowych po nalewkach. Jedyny problem, że po określonym czasie się wyłącza. Ponieważ raczej korzystam z tego rzadko, nie pamiętam dokładnych ustawień.
I love the smell of bimber in the morning.

wawaldek11
2500
Posty: 2896
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Projekt Alembik Alqiutar5L

Post autor: wawaldek11 »

Te nowe kuchenki w większości, jak nie wszystkie mają termostat, który odcina zasilanie przy przekroczeniu na płycie zadanej temperatury. Kiedyś zwarłem termostat, włączyłem przez regulator mocy, to przy maksymalnej mocy siadł bezpiecznik termiczny przy termostacie.
I wróciłem do takiej: https://www.olx.pl/oferta/kuchenka-elek ... d2aaeb8cb0
Trochę mała moc, bo 800W, ale w elektrycznej wędzarni daje radę. A wcześniej też z powodzeniem grzała kega w garze z solanką.
Poszukaj w używanych na OLX.
Pozdrawiam,
Waldek
Awatar użytkownika

Nowacky
150
Posty: 155
Rejestracja: czwartek, 31 paź 2019, 22:28
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: Projekt Alembik Alqiutar5L

Post autor: Nowacky »

Są też takie brązowe 1.5kw z przełącznikiem ich wada jest to że palnik nie jest płaski tylko lekko wypukły.

wawaldek11
2500
Posty: 2896
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Projekt Alembik Alqiutar5L

Post autor: wawaldek11 »

Na pięciolitrowy zaryzykowałbym używaną z nowych za parę groszy. Alembik/miedź dobrze odbiera ciepło. termostat może się wyłączyć przy rozgrzewaniu na pełnej mocy, później będziesz grzał mniejszą mocą. Ale moc ustawiana zewnętrznym regulatorem. Chociaż i na termostacie może da radę - to nie kolumna, stabilizacja itp.
Pozdrawiam,
Waldek
Awatar użytkownika

Autor tematu
MirekHandlarz
10
Posty: 10
Rejestracja: wtorek, 20 kwie 2021, 11:29
Krótko o sobie: kochający zwierzęta obywatel ośmiu gwiazdek
Ulubiony Alkohol: taki co przenosi do Narni ...
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 9 razy
Re: Projekt Alembik Alqiutar5L

Post autor: MirekHandlarz »

Grzałem teraz Panowie na kuchence gazowej turystycznej uciekała mi ta temperatura zdecydowanie raz za mało raz da dużo. Non stop przy kuchni . Ciężko było mi złapać roboczą...
Uważam ,że przez to poszło trochę volta w powietrze. Chce kupić kuchenkę ceramiczną jak pisałem wyżej znalazłem ostatnio coś takiego z Browin :
https://browin.pl/sklep/produkt/340100/ ... zna-3200-w
chyba ,że znowu przekombinowane i kupić coś prostszego. Co do podstawki pod indukcje jakoś nie jestem przekonany. Miałem kiedyś garnek gliniany i tą podstawkę i sprawdzało się to 70 zeta w błoto wywalone.

Nowacky pisze:
A jeśli już masz termometr to obserwowałes % przy danej temperaturze? Albo czy sprawdzałeś wpływ temperatury wody w chłodnicy na uzyskany %?
Bo z moich obserwacji wynika że chłodniejsza woda w chłodnicy daje wyższy %.

Z chłodnicy wycisnąłem siódme poty u mnie uważam największy problem był z temperaturą , ze względu na tą kuchenkę turystyczną.
Ostatnio zmieniony wtorek, 4 maja 2021, 17:57 przez wawaldek11, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Góral bagienny
2500
Posty: 2875
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 549 razy
Re: Projekt Alembik Alqiutar5L

Post autor: Góral bagienny »

Ja grzeję alembik 20l czymś takim oczywiście z regulatorem ;) https://allegro.pl/oferta/plyta-kuchenk ... 0247355708
Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D
Awatar użytkownika

Autor tematu
MirekHandlarz
10
Posty: 10
Rejestracja: wtorek, 20 kwie 2021, 11:29
Krótko o sobie: kochający zwierzęta obywatel ośmiu gwiazdek
Ulubiony Alkohol: taki co przenosi do Narni ...
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 9 razy
Re: Projekt Alembik Alqiutar5L

Post autor: MirekHandlarz »

no 89 zeta a nie 399 :D muszę znaleźć wersje na 1 palnik

Mod: nie cytuj w całości posta poprzedzającego.
Ostatnio zmieniony wtorek, 4 maja 2021, 20:22 przez wawaldek11, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika

Góral bagienny
2500
Posty: 2875
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 549 razy
Re: Projekt Alembik Alqiutar5L

Post autor: Góral bagienny »

Na OLX znajdziesz używki za połowę tej kwoty :)
Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D
Awatar użytkownika

Nowacky
150
Posty: 155
Rejestracja: czwartek, 31 paź 2019, 22:28
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: Projekt Alembik Alqiutar5L

Post autor: Nowacky »

Przy pojemności 5l obstawiam że 1kw ci wystarczy.
@Mirek według mnie ta twoja kuchenka przekombinowana.
Ostatnio zmieniony wtorek, 4 maja 2021, 21:47 przez Nowacky, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Autor tematu
MirekHandlarz
10
Posty: 10
Rejestracja: wtorek, 20 kwie 2021, 11:29
Krótko o sobie: kochający zwierzęta obywatel ośmiu gwiazdek
Ulubiony Alkohol: taki co przenosi do Narni ...
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 9 razy
Re: Projekt Alembik Alqiutar5L

Post autor: MirekHandlarz »

Dzień dobero Panowie ,

Zestaw na mały metraż i warunki mieszkaniowe został złożony.
Wygląda to tak :

Obrazek

Alembik Alqiutar 5l ze sklepu domowe-alkohole.pl ( wszystko dotarło na czas , kontakt super :poklon; )

Papuga od Jacek Plona ( MalyJack) pasuje jakby rodzeństwem byli . Jacek robi świetną robotę i jest super człowiekiem miałem okazję poznać osobiście :D :freak: :respect: :piwo:

Kuchenka do grzania padło na Browina . Na gazie nie szło tak dobrze ciężko było uzyskać stała temperaturę . Browin drogi ale o tyle fajny ,że sporo mocy 3200W i dość dużo programów, zapewniają ,że wytrzyma ciężar kega 20 :lol: , jak będzie zmiana sprzętu na coś większego ( a pewni będzie :D ) to jak złoto będzie pasowało.

Jak ktoś chce się pobawić w mieszkaniowych warunkach z niewielką ilością do użytku domowego na święta i okoliczności to polecam taki zestawik sobie złożyć :D

Jestem na początku kariery i po dwóch psotach , pierwsza poszła do :dupa: natomiast wiedza to potęgo klucz. Forum , wasza pomoc trochę zakupionej literatury i druga akcja już z naprawdę z fajnymi wynikami :D tak więc dzieję się i będzie się działo!

Wam Panowie dziękuje za porady i sugestię ! :poklon; :klaszcze: :respect:

czytam
700
Posty: 723
Rejestracja: wtorek, 5 wrz 2017, 08:23
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 107 razy
Re: Projekt Alembik Alqiutar5L

Post autor: czytam »

Czym i z czego są te białe opaski na alembiku?
Podobne pytanie o żółtą linijkę obok spławika.

patrzal
250
Posty: 280
Rejestracja: środa, 25 gru 2019, 21:38
Krótko o sobie: Γνῶθι σεαυτόν
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Re: Projekt Alembik Alqiutar5L

Post autor: patrzal »

Białe opaski wyglądają na taśmę teflonową, a "żółta linijka" to termometr.
Awatar użytkownika

Autor tematu
MirekHandlarz
10
Posty: 10
Rejestracja: wtorek, 20 kwie 2021, 11:29
Krótko o sobie: kochający zwierzęta obywatel ośmiu gwiazdek
Ulubiony Alkohol: taki co przenosi do Narni ...
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 9 razy
Re: Projekt Alembik Alqiutar5L

Post autor: MirekHandlarz »

czytam pisze:Czym i z czego są te białe opaski na alembiku?
Podobne pytanie o żółtą linijkę obok spławika.
Tak jak patrzał napisał białe tasiemki to teflon najszerszy jaki można dostać aby uszczelnić łączenia. Można rozrabiać ciasto ale nie chce mi się w to bawić. Przy termometrze zaklejam ciastem. Chociaż szukam pomysłu jak go zamontować na stałe :scratch:

a to żółte to termometr mierzy ciepło cieczy na wyjściu. Termometr był w zestawie z papugą :D
Awatar użytkownika

Kòpôcz
1050
Posty: 1051
Rejestracja: środa, 15 kwie 2020, 19:53
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 139 razy
Re: RE: Re: Projekt Alembik Alqiutar5L

Post autor: Kòpôcz »

MirekHandlarz pisze:(...)Chociaż szukam pomysłu jak go zamontować na stałe :scratch: (...)
Jeśli masz choć trochę sprawne ręce możesz z zaciskowych złączek do miedzianych przewodów (hamulcowych?) zrobić zaciskowy port termometru i do wlutować w to miejsce.
Domowe gorzelnictwo, jako najwyższa forma oporu przeciw fiskalnemu uciskowi władzy, staje się dziś patriotycznym obowiązkiem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Budowa Aparatury”