Pytania dotyczące OVM z Australii.

Metody destylacji i teoria niezbędna do pędzenia bimbru w sposób profesjonalny...

mirek-swirek
250
Posty: 299
Rejestracja: piątek, 21 kwie 2017, 22:57
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 41 razy

Post autor: mirek-swirek »

Yes, Alcorec I meant Alcotec. Sorry for mistake.

24-hour or 48-hours they are probably the same strain. The volume of yeasts in the package is different. That is why the fermentation time is different.

---------------------
Tak, napisałem Alcorecz miałem na myśli Alcotec. Przepraszam za pomyłkę.

24- lub 48-godzinne są prawdopodobnie tym samym szczepem. Ilość drożdży w opakowaniu jest różna. Dlatego czas fermentacji jest inny.
Ostatnio zmieniony wtorek, 6 kwie 2021, 14:11 przez mirek-swirek, łącznie zmieniany 2 razy.
promocja

Autor tematu
Azeotrope
10
Posty: 19
Rejestracja: piątek, 23 paź 2020, 08:08
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Wódka!
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Re: Pytania dotyczące OVM z Australii.

Post autor: Azeotrope »

Pot.jpg
closeup.jpg
Tym razem użyłam specjalnych drożdży Wódka z Nowej Zelandii. Było znacznie lepsze niż drożdże chlebowe.

https://stillspirits.com/products/disti ... east-vodka

Drożdże działały zgodnie z twierdzeniami producenta. Mam bardzo małe przodu i bardzo małe ogony. Mogłem dostać może 1-2 litry więcej, ale musiałem go przedestylować, ponieważ mam kontrolę domu za 7 dni.

Uzyskałem około 18 L przy 95% czystości. W garnku widać dwa alkometery. Mniejszy Alcometer dostałem (3") z Ukrainy.
=================================
This time I used a special Vodka yeast from New Zealand. It was much better than Bread Yeast.

https://stillspirits.com/products/disti ... east-vodka

The yeast worked as the manuafacturer claims. I got very little Heads and very little tails. I could get maybe 1-2 more litres but I had to distill it because I have a house inspection in 7 days.

I got around 18 L @ 95% purity. You can see two alcometers floating in the pot. I got the smaller Alcometer from Ukraine.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony niedziela, 25 kwie 2021, 11:42 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

drgranatt
1800
Posty: 1846
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 204 razy
Re: Pytania dotyczące OVM z Australii.

Post autor: drgranatt »

Super te drożdże, 20 g/25 l nastawu :ok: A w tych 25 litrach ile jest cukru?

Super yeast, 20 g / 25 l liquid :ok: And in these 25 liters how much sugar is there?
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html

Autor tematu
Azeotrope
10
Posty: 19
Rejestracja: piątek, 23 paź 2020, 08:08
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Wódka!
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Re: Pytania dotyczące OVM z Australii.

Post autor: Azeotrope »

drgranatt pisze:Super te drożdże, 20 g/25 l nastawu :ok: A w tych 25 litrach ile jest cukru?

Super yeast, 20 g / 25 l liquid :ok: And in these 25 liters how much sugar is there?
Myślę, że użyłem 40 kg cukru. Nie pamiętam dokładnie teraz.

Dostałem drożdże z „najlepszym okresem przydatności do spożycia” Mar 2021. Było za pół ceny.

Użyłem może pół grama drożdży. Zgodnie z moimi obliczeniami w ciągu 10,5 godziny osiągnęło to 64 gramy. Pozostałe 19,5 gramów zużyję przez kilka następnych lat.

Jako składniki odżywcze użyłem soli gorzkiej, gipsu, nawozu NPK. Po jednym dniu zużyłem 4 litry z tego pierwszego bębna do następnego. Po trzech dniach dodałem to do trzeciego bębna.

Do trzeciego bębna dodałem gotowane drożdże piekarskie i inne składniki odżywcze. Z jakiegoś powodu ten bęben był najszybszy. Następnym razem użyję tylko jednego bębna i mojego kotła jako fermentora (80 L + 30 L).

=================================================
Filtr.jpg
I think I used 40Kg sugar. I don't remember exactly now.

I got the yeast with the "best before" Mar 2021. It was on half price.

I used maybe half gram of yeast. As per my calculations, this became 64 grams in 10.5 hours. I will use the remaining 19.5 grams for the next few years.

I used epsom salt, gypsum, NPK fertilizer as nutrients. After one day, I used 4 litres from this first drum to the next drum. After three days, I added this to the third drum.

In my third drum, I had added boiled Baker's yeast and the other nutrients. This drum was the fastest for some reason. Next time I will just use one drum and my boiler as a fermenter (80 L + 30 L)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 26 kwie 2021, 14:52 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Pytania dotyczące OVM z Australii.

Post autor: .Gacek »

Hi :mrgreen:
Can you please tell us, what that means :scratch: :
Azeotrope pisze:... I have a house inspection in 7 days.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 26 kwie 2021, 19:41 przez .Gacek, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Gacek.

Autor tematu
Azeotrope
10
Posty: 19
Rejestracja: piątek, 23 paź 2020, 08:08
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Wódka!
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Re: Pytania dotyczące OVM z Australii.

Post autor: Azeotrope »

.Gacek pisze:Hi :mrgreen:
Can you please tell us, what that means :scratch: :
Azeotrope pisze:... I have a house inspection in 7 days.
Jestem najemcą.

Menedżer wynajmującego przyjdzie i zrobi zdjęcia, aby mu to pokazać.
Trawa jest ścięta, bez chwastów. Ściany nie są zniszczone. Łazienki są czyste. W domu mieszka tylko jedna rodzina. Żadnych zwierząt.
Brak maszyn do destylacji. Brak kolumny rektyfikacyjnej.

W stanie NSW lub Sydney: Powiadomienie wymagane do oględzin nieruchomości to co najmniej 7-dniowe pisemne powiadomienie za każdym razem, do czterech razy w okresie 12 miesięcy.
https://www.rent.com.au/blog/routine-in ... -checklist
Ostatnio zmieniony wtorek, 27 kwie 2021, 09:12 przez manowar, łącznie zmieniany 3 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Destylacja i Rektyfikacja”