Destylator miedziany Pot still z allegro

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
Eval15
10
Posty: 10
Rejestracja: niedziela, 4 kwie 2021, 17:31

Post autor: Eval15 »

Jest to mój pierwszy post także witam serdecznie szanowne grono!

Post będzie przydługi za co z góry przepraszam ale już sam się gubię w tym co czytam.
Otóż w końcu mam możliwość i czas aby pobawić się z własnymi psotami ale im więcej czytam tym bardziej jestem zagubiony.

Na początku zaznaczę, że mój budżet to około 500 złotych (choć pewnie i tak pojawia się głosy żeby dozbierać i wziąć coś porządnego)
Zastanawiałem się żeby zamówić z allegro prosty destylator na szybkowarze. I tutaj prostota się skończyła. Jedni piszą że z odstojnikiem, inni że to już przeżytek, jeszcze inni że tylko aabratek (ale to póki co poza moim pułapem cenowym). Jedni mówią że wychodzi śmierdzący z szybkowaru inni że ok. Chce się trochę poduczyć i wtedy może przerzucić się na coś większego. Chciałbym na start pobawić się z cukrówką i może w przyszłości latem z owocowymi. Z tego co wydedukowałem z forum wszyscy polecają pot still bez odstojników.
I tu moje pytania:

1. Czy sprzęt na załączonym zdjęciu nadaje się na start? (Specyfikacja poniżej)
Screenshot_2021-04-04-19-21-47-43.jpg
450zl (bez wypełnienia sprężynkami)
Pojemność 15lt
Średnica kolumny 28 mm
Wysokość kolumny 80 cm
Wielkość chłodnicy 60 cm
Wysokość całkowita 110 cm

2. Co można za jego pomocą spsocić? Czytałem że tylko owocówki. Cukrówka też wchodzi w grę?

3. Czym w zasadzie różni się to od tego za 160zl (Zdjęcie poniżej)
Screenshot_2021-04-04-19-23-49-83.jpg
Będę wdzięczny za każdą pomoc.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony niedziela, 4 kwie 2021, 23:26 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
koncentraty wina
Awatar użytkownika

Nowacky
150
Posty: 155
Rejestracja: czwartek, 31 paź 2019, 22:28
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: Destylator miedziany Pot still z allegro

Post autor: Nowacky »

Z przedstawionych 2 wybrałbym 1. Ale to głównie do owoców chyba że masz niewygórowane wymagania.
Chcesz grzać gazem czy elektrycznie?
Poszukaj lepiej coś na kegu 30l potstilla z rury 63.5 z opcją rozbudowy jeśli budżet bardzo sztywny. Są tu producenci to coś doradza ale musisz szykować coś bliżej 1k a na to szkoda kasy bo za pół roku będziesz szukał co tu poprawić a zbyt wiele się nieda tutaj zdziałać :)

Autor tematu
Eval15
10
Posty: 10
Rejestracja: niedziela, 4 kwie 2021, 17:31
Re: Destylator miedziany Pot still z allegro

Post autor: Eval15 »

Nowacky pisze: Ale to głównie do owoców chyba że masz niewygórowane wymagania
Co masz na myśli mówiąc niewygórowane wymagania?

Prawdopodobnie będę grzał na indukcji. Raczej nie planuje robić tego w dużych ilościach, a 1k jest poza moim zasięgiem jak na skalę na którą chciałbym to robić.

rastro
2500
Posty: 2558
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Destylator miedziany Pot still z allegro

Post autor: rastro »

Za 500 setek z kegiem przystosowanym do grzania elektrykiem to można ew. szukać na rynku wtórnym. No i proste aparaty w średnicach > 50mm są raczej rzadko spotykane. Z tych dwóch brał bym pierwszy, ale widziałęm że sprzedawca od pierwszego ma w ofercie coś podobnego do tego z pierwszej fotki w cenie niższej, fakt rura jest mniejsza, ale na początek do sprawdzenia czy to zaskoczy wygląda jak niezła opcja. Ale jak kolega wyżej pisze, raczej nie do wina z cukru, tylko do nieco bardziej wyrafinowanych trunków.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

Kòpôcz
1050
Posty: 1051
Rejestracja: środa, 15 kwie 2020, 19:53
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 139 razy
Re: RE: Re: Destylator miedziany Pot still z allegro

Post autor: Kòpôcz »

Eval15 pisze:Co masz na myśli mówiąc niewygórowane wymagania?
Nie wiem czy Ty wiesz co to jest tzw. duch buraka. Na takim sprzęcie będzie on mocno wyczuwalny. Z cukru zrobisz po prostu mocny bimber i nie chodzi mi o moc %, a o moc bimbrowego/buraczanego aromatu. Mało kto to akceptuje, ja lubię, ale nie na pierwszym planie i tylko w towarzystwie, w którym ktoś coś powie o autorze bimbru. Nie przekraczam 4 porcji standardowych, więc nawet nie wiem, czy da się tego dużo wypić.
Ten 80cm daje Ci jakąś szansę oczyszczenia urobku z niepożądanych aromatów, w prawdzie niewielką, ale jednak. Z czasem może sobie dorobisz do tego refluks, to wówczas po dwu, trzykrotnej destylacji da się tego buraka pić.
Jeśli Twój budżet jest nieprzekraczalny, to nie masz za dużego wyboru - albo coś takiego, albo szukanie na rynku wtórnym, albo... samodzielne majstrowanie. Kilku kolegom takiego malucha robiłem, urozmaicają sobie takim sprzętem weekendy na działce, koszt materiałów bez szukania oszczędności to ok. 120zł.
A ha - pamiętaj, że szybkowary turecki mają pojemność podana zazwyczaj w litrach tureckich.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 5 kwie 2021, 08:47 przez Kòpôcz, łącznie zmieniany 2 razy.
Domowe gorzelnictwo, jako najwyższa forma oporu przeciw fiskalnemu uciskowi władzy, staje się dziś patriotycznym obowiązkiem.
Awatar użytkownika

Nowacky
150
Posty: 155
Rejestracja: czwartek, 31 paź 2019, 22:28
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: Destylator miedziany Pot still z allegro

Post autor: Nowacky »

Pomyśl o takiej konstrukcji jak tutaj https://www.olx.pl/d/oferta/destylator- ... 63fb5b8ac0 jest refluks wiec po zasypaniu wypełnieniem zawsze pomoże i produkt końcowy będzie lepszy. Na nic więcej w tym budżecie nie masz co liczyć chyba, że sam coś wyskrobiesz :)

Autor tematu
Eval15
10
Posty: 10
Rejestracja: niedziela, 4 kwie 2021, 17:31
Re: Destylator miedziany Pot still z allegro

Post autor: Eval15 »

Ok to inne pytanie. Niestety naprawdę nie mam możliwości wydać więcej, a chciałbym spróbować zrobić cokolwiek i sprawdzić czy zaskoczy zajawka. 500 złotych nie będzie aż tak bolało, a nie chce się później bawić w odsprzedawanie przy sprzęcie za 1000+. Moje pytanie brzmi: co jestem w stanie zrobić na sprzęcie z pierwszego zdjęcia? Po odpowiedziach wnioskuję, że owocówki i cukrowke marnej jakości? Jeśli będzie jak powiedział kolega Nowacky, że będę później szukał co poprawic to cóż, moja strata ale budżet mam niestety nienaruszalny.
Awatar użytkownika

MASaKrA_Domingo
1000
Posty: 1047
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2020, 21:29
Krótko o sobie: Uczmy się nie wyważać otwartych drzwi.
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 175 razy
Re: Destylator miedziany Pot still z allegro

Post autor: MASaKrA_Domingo »

@Kòpôcz w tym pierwszym nie zrobi o wiele mocniejszego bimbru, bo nie ma refluxu. Tyle, co przyściankowy.

Jakość urobku z obydwu będzie porównywalna.
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach!
Awatar użytkownika

Kòpôcz
1050
Posty: 1051
Rejestracja: środa, 15 kwie 2020, 19:53
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 139 razy
Re: Destylator miedziany Pot still z allegro

Post autor: Kòpôcz »

To napisałem, że
Kòpôcz pisze: (...) Z czasem może sobie dorobisz do tego refluks (...)
W galerii są przykłady prostych płaszczy nawet z rur pcv, albo miękkiej rurki nawiniętej na zewnątrz.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 5 kwie 2021, 16:09 przez Kòpôcz, łącznie zmieniany 1 raz.
Domowe gorzelnictwo, jako najwyższa forma oporu przeciw fiskalnemu uciskowi władzy, staje się dziś patriotycznym obowiązkiem.
Awatar użytkownika

Góral bagienny
2500
Posty: 2875
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 549 razy
Re: Destylator miedziany Pot still z allegro

Post autor: Góral bagienny »

MASaKrA_Domingo pisze:@Kòpôcz w tym pierwszym nie zrobi o wiele mocniejszego bimbru, bo nie ma refluxu. Tyle, co przyściankowy.

Jakość urobku z obydwu będzie porównywalna.
Z 1 pot-stilla wyjdzie urobek około 70% czy to słaby bimberek :scratch:
Jakość urobku z pierwszego będzie o niebo lepsza niż z kawałka rurki z chłodnicą ;)
Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D
Awatar użytkownika

Kòpôcz
1050
Posty: 1051
Rejestracja: środa, 15 kwie 2020, 19:53
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 139 razy
Re: Destylator miedziany Pot still z allegro

Post autor: Kòpôcz »

Chłopy... Nie wiem skąd te didaskalia o % - ja napisałem, że (bez dodatkowego refluksu) będzie miał mocne aromaty bimbrowe...
Domowe gorzelnictwo, jako najwyższa forma oporu przeciw fiskalnemu uciskowi władzy, staje się dziś patriotycznym obowiązkiem.
Awatar użytkownika

Nowacky
150
Posty: 155
Rejestracja: czwartek, 31 paź 2019, 22:28
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: Destylator miedziany Pot still z allegro

Post autor: Nowacky »

Eval15 pisze:Ok to inne pytanie. Niestety naprawdę nie mam możliwości wydać więcej, a chciałbym spróbować zrobić cokolwiek i sprawdzić czy zaskoczy zajawka. 500 złotych nie będzie aż tak bolało, a nie chce się później bawić w odsprzedawanie przy sprzęcie za 1000+. Moje pytanie brzmi: co jestem w stanie zrobić na sprzęcie z pierwszego zdjęcia? Po odpowiedziach wnioskuję, że owocówki i cukrowke marnej jakości? Jeśli będzie jak powiedział kolega Nowacky, że będę później szukał co poprawic to cóż, moja strata ale budżet mam niestety nienaruszalny.
Rozumiem Cię, też tak do tego podchodzę, że jak nie spróbuje to się nie dowiem :D

To ja zapytam Cię jeszcze inaczej. Jesteś w stanie wydłubać coś z miedzi czy chcesz gotowe kupić?
Jeśli nie jesteś w stanie sam zrobić to kup gotowe w miedzi fi28 tylko z płaszczem wodnym na zewnątrz, np taki jaki wstawiłem Ci w linku do OLX.
Awatar użytkownika

MASaKrA_Domingo
1000
Posty: 1047
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2020, 21:29
Krótko o sobie: Uczmy się nie wyważać otwartych drzwi.
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 175 razy
Re: Destylator miedziany Pot still z allegro

Post autor: MASaKrA_Domingo »

To może inaczej. Masz 500zl? To nie jest mało. Jesteś w stanie mieć zbiornik 30l, pot stilla miedziany i powinno jeszcze wystarczyć na prostą wstawkę refluksową, na której wyciągniesz destylat w okolicach 90procent. Juz nawet z trzech zmywakow z Lidla załatwiasz wypełnienie.
Po dwukrotnym przepędzeniu nie wyjdzie spiryt neutralny smakowo, ale na pewno bardzo czysty bimber. Jeśli dobrze poodcinasz frakcje, to na pewno postawisz go na stół bez wstydu. A wręcz z dumą. Zagadaj do kolegi @radius.
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach!

Autor tematu
Eval15
10
Posty: 10
Rejestracja: niedziela, 4 kwie 2021, 17:31
Re: Destylator miedziany Pot still z allegro

Post autor: Eval15 »

Nowacky Niestety nie dłubie więc zależy mi na gotowcu. Zastanawiam się nad miedzianym pot stillem na kegu z destylatorymiedziane.pl wypełniony sprężynkami pryzmatycznymi. (Konfiguracja w załączniku) trochę nadwyrężam budżet ale już nie mam siły szukać. Będzie ok?
Screenshot_2021-04-05-16-37-17-70.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 5 kwie 2021, 21:39 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Nowacky
150
Posty: 155
Rejestracja: czwartek, 31 paź 2019, 22:28
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: Destylator miedziany Pot still z allegro

Post autor: Nowacky »

@MASaKrA_Domingo

Kolega chce grzać na indukcji... Kega na taką kuchnie ciężko wstawić:)

Autor tematu
Eval15
10
Posty: 10
Rejestracja: niedziela, 4 kwie 2021, 17:31
Re: Destylator miedziany Pot still z allegro

Post autor: Eval15 »

Nowacky pisze:@MASaKrA_Domingo

Kolega chce grzać na indukcji... Kega na taką kuchnie ciężko wstawić:)
Rozważam zakup taboretu bo raczej nie ma opcji przy kegu żeby mi to weszło na płytę
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 5 kwie 2021, 21:40 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Kòpôcz
1050
Posty: 1051
Rejestracja: środa, 15 kwie 2020, 19:53
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 139 razy
Re: Destylator miedziany Pot still z allegro

Post autor: Kòpôcz »

Ale już taki garnek się da: https://allegro.pl/oferta/garnek-gar-18 ... 7036690400
Zostaje więc 230zl. Dobrze prawicie, że np. @radius coś w tej cenie mógłby sensownego wyczarować.
Domowe gorzelnictwo, jako najwyższa forma oporu przeciw fiskalnemu uciskowi władzy, staje się dziś patriotycznym obowiązkiem.
Awatar użytkownika

wingrul
150
Posty: 159
Rejestracja: czwartek, 3 wrz 2020, 15:18
Podziękował: 44 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Re: Destylator miedziany Pot still z allegro

Post autor: wingrul »

Jak mam garnek jak powyżej
A co nad garnkiem sam polutowałem
Jak najbardziej polecam na indukcje A już na pewno lepsze od szybkowara
Awatar użytkownika

MASaKrA_Domingo
1000
Posty: 1047
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2020, 21:29
Krótko o sobie: Uczmy się nie wyważać otwartych drzwi.
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 175 razy
Re: Destylator miedziany Pot still z allegro

Post autor: MASaKrA_Domingo »

Nowacky pisze:@MASaKrA_Domingo

Kolega chce grzać na indukcji... Kega na taką kuchnie ciężko wstawić:)
I tak jak napisałem, apetyt rośnie w miarę jedzenia i taki sprzęt zaraz będzie do zmiany.
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”