Whisky Sour - mój faworyt

Jak zrobić Drinka takiego, jak podaje barman na imprezie? Tu dowiesz się wszystkiego, co mieszać, jak mieszać i wiele więcej ...
Awatar użytkownika

Autor tematu
SinyNos
100
Posty: 138
Rejestracja: niedziela, 3 lis 2019, 20:26
Krótko o sobie: typowy słowianin co za kołnierz nie wylewa ;)
bimbrownik z wyboru
Ulubiony Alkohol: ten który ma "ukrytą moc" i atakuje z zaskoczenia
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Podziękował: 49 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy

Post autor: SinyNos »

Żeby nie przeciągać, jest wiele wariacji o tym drinku ale ja podam swoją, która jest moim ulubieńcem na wieczorny chill. Jak zauważyłem można zastąpić z powodzeniem wg mnie drogą Angosturę zaprawką korzenną od Cieślaka. Zasady zrobienia drineczka są proste, ma być słodko kwaśny z wyczuwalnym smakiem wanilii i korzennym podbiciem.

Potrzeba nam będzie :
- 60ml burbona / ewentualnie JD - wg mnie najlepiej pasują, ze względu na słodkie nuty zapachowo smakowe, ze zwykłym whisky też można ale smak się znacznie różni
- 30ml soku z cytryny (najlepiej świeżo wyciśniętego)
- 15/20 ml syropu cukrowego (ja robię go w wersji 2:1 - dwie części cukru i jedna wody) ale z cukrem każdy ma swoje wyczucie
- około 15ml białka z jajka świeżego - ja nie zalewam wrzątkiem bo mam z eko kurek, jeśli ktoś się obawia salmonelli można sparzyć skorupki. Żeby łatwiej dzielić białko można je kilka razy "dziubnąć" nożem.
- 2 dash'e (dwa przechylenia butelką z angosturą)

Szklankę do podania wrzucamy do zamrażarki, lub wrzucamy do niej kostki lodu i zostawiamy, żeby szkło było zimne.
Do shakera/lub słoika wrzucamy 5 kostek lodu na to wrzucamy składniki. Energicznie wstrząsamy przez chwilę.
Wylewamy wodę jaka jest już w szklance (można wymienić kostki na nowe), i wlewamy pyszną substancję, bez pozostałości lodu.
Z jajka zrobi się fajna pianka, słodko kwaśna. :pije:
Ach! ach! Majorze, dzisiaj żyjem, jutro gnijem,
To tylko nasze, co dziś zjemy i wypijem!

Jacek Soplica vel Ksiądz Robak :klaszcze:
promocja

acurlydrug
300
Posty: 325
Rejestracja: niedziela, 27 sie 2017, 14:51
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowanie: 21 razy
Re: Whisky Sour - mój faworyt

Post autor: acurlydrug »

Może jakaś fotka? ;)
Awatar użytkownika

Autor tematu
SinyNos
100
Posty: 138
Rejestracja: niedziela, 3 lis 2019, 20:26
Krótko o sobie: typowy słowianin co za kołnierz nie wylewa ;)
bimbrownik z wyboru
Ulubiony Alkohol: ten który ma "ukrytą moc" i atakuje z zaskoczenia
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Podziękował: 49 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Whisky Sour - mój faworyt

Post autor: SinyNos »

Jak będę popijał to na pewno dorzucę. Póki co niestety zostają internety do tego. Ale polecam bo jest super
Ach! ach! Majorze, dzisiaj żyjem, jutro gnijem,
To tylko nasze, co dziś zjemy i wypijem!

Jacek Soplica vel Ksiądz Robak :klaszcze:
Awatar użytkownika

Tejsti
5
Posty: 5
Rejestracja: środa, 17 mar 2021, 13:32
Re: Whisky Sour - mój faworyt

Post autor: Tejsti »

Popieram tego pana!
Jest to także mój ulubiony drink. Koniecznie z białkiem. ja osobiście trochę więcej daje cytryny, plus wrzucam do środka wyciśniętą ćwiartkę cytryny, by dodatkowo aromaty ze skórki uzupełniły smak. Dodaje również więcej angostury. Oczywiście trzeba polubić ten gorzki ziołowy bitters.
Jako barman, zrobiłem tego koktajlu już tysiące. często też hit na weselach.

Wstawię zdjęcie dla zainteresowanych. A na moim kanale YT maska barmana jest film jak wykonać ten koktajl, krok po kroku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony piątek, 19 mar 2021, 19:17 przez Tejsti, łącznie zmieniany 1 raz.
Jestem wieloletnim barmanem i tworzę swój kanał na YT. Pokazuje przepisy na nalewki, syropy cukrowe, koktajle.
Zobacz i subskrybuj: https://www.youtube.com/channel/UCTmcXT3UZ7p4fJKjbytgq0Q
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wytwarzanie Drinków”