Jaki telewizor z nagrywaniem.

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.

Autor tematu
Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy

Post autor: Drupi »

Witam. Nie długo będzie wprowadzone DVBT 2. A te starsze telewizory bedą musiały mieć dekoder albo trzeba być może kupić nowy. Mam 8 letni z nagrywaniem i patrzę że to nagrywanie pozwala mi obejrzeć wszystko w czasie nie obecnosci. Jakie marki są Waszym zdaniem w miare trwałe? ( Z nagrywaniem ).
Mamm rok na zastanowienie bo chyba od 2022 ma być DVBT 2.
I like noble drinks.
promocja
Awatar użytkownika

wingrul
150
Posty: 159
Rejestracja: czwartek, 3 wrz 2020, 15:18
Podziękował: 44 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Re: Jaki telewizor z nagrywaniem.

Post autor: wingrul »

Jak masz Dvbt 1 to jest szansa że dvbt 2 też.
Sprawdzałeś swój model?

Nagrywanie wprost na USB no bajka też tak robię.

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Jaki telewizor z nagrywaniem.

Post autor: rastro »

Pytanie jaki standard... bo musi być konkretny kodek wbudowany. Pierwszy TV LCD jaki miałem miał DVB-T wbudowane ale nie miał kodeków i jedyne co udało się odpalić to radio - bo w czasie testów nadawali na którymś multipleksie.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

Autor tematu
Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Jaki telewizor z nagrywaniem.

Post autor: Drupi »

Tak. Ten obecny to Sharp z możliwością nagrywania na usb. Ale nie każdy co w jego opisie ma " USB" znaczy że może nagrywać. Bo większość tylko może odtwarzać nagrane na czym innym. Tylko nie wiem jaki jest symbol oznaczajacy w opisie nagrywanie z telewizora. Na razie się wstrzymam bo ten nie jest jeszcze zły. Ale zastanowić się można.
Nie odbiera mi np. TVP Dokument. Nie wiem czy to przyczyna że nie mieszkam w mieście, czy to idzie telewizorem . Z innymi kanałami jest ok.
Ostatnio zmieniony piątek, 19 mar 2021, 09:29 przez Drupi, łącznie zmieniany 1 raz.
I like noble drinks.

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Jaki telewizor z nagrywaniem.

Post autor: rastro »

Wydaje mi się że LG w webOS i pewnie każdy inny smart TV będzie umożliwiał nagrywanie. Ciekawe czy można teraz coś innego niż Smart TV kupić?
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Jaki telewizor z nagrywaniem.

Post autor: rozrywek »

Rastro. No Rubina to ciężko. Szczególnie że do serwisu nie idzie się dodzwonić. Nie kupisz już teraz nic innego. Smartfony smarttv. Smarty jeżdżą też. Brakuje smartc...ek i smartrowerów.

To żart.

Drupi. Ja kupiłem soniaka. Droższy był od Samsunga ale jednak lepszy.

Smart nie zawsze jest smart..

Dysk możesz spisać na straty. Przeznaczysz go tylko pod telewizor.

Do czego zmierzam. Do tego że jak telewizor złapie dysk to go nie puści. Formatuje sam. Po swojemu.

Połołożyłem już tak dyski dwa.
Odpiąłem dysk nie wyłączając telewizora.

Nie rób tak nigdy.
I 600 filmów poszło...
Dysk stacił zasilanie i do formatu
Klastry poszły.
Format jest inny. I od razu zaznaczam
Nie zawsze odtworzysz na kompie to co było nagrane z tv. Odtwarzanie owszem zadziała. Ale telewizor inaczej to sformatuje.
Każdy tv chce traktować swój dysk jak własny.

Też kwestia dekodera. Nie znaczy że jsk masz funkcję nagrywania to sygnał z dekodera co pozwoli.

Reasumując. Jest to porypane nieżle.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Jaki telewizor z nagrywaniem.

Post autor: rastro »

Ale znaczy jak, dysk na PC da się odtwarzać ale format jest inny czy później działa tylko na TV? Jakoś trudno w to uwierzyć - chociaż duże dyski mogą faktycznie formatować się na któryś z linux'owych formatów - bo za ten windowsiany trzeba płacić.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2738
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Jaki telewizor z nagrywaniem.

Post autor: JanOkowita »

Nie wiem jak jest z nagrywaniem wprost z TV ale chyba można to robić jedynie wówczas gdy telewizor jest włączony ? To jednak ogranicza przydatność funkcji. Przećwiczyłem natomiast nagrywanie z dekodera Orange i do tej pory jestem zadowolony. Można zaprogramować nagrania na wiele dni do przodu, dysk sobie leży za dekoderem i jest spoko. Fakt, że musiałem jechać do salonu Orange aby kupić odpowiedni model - nie wiem o co ww tym chodzi, ale gdy próbowałem podłączyć zewnętrzny mocny dysk Seagate z własnym zasilaniem to dekoder nie chciał go "zobaczyć". Musi być jednak w tym wszystkim jakiś kruczek z plikami po to aby trzeba było kupić odpowiedni dysk u dostawcy sygnału TV. Korzystam z Orange Love światłowodu.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

Wojtek5
650
Posty: 693
Rejestracja: sobota, 21 wrz 2019, 18:39
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Mazowsze, centralna wieś
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 87 razy
Re: Jaki telewizor z nagrywaniem.

Post autor: Wojtek5 »

rastro pisze:Ale znaczy jak, dysk na PC da się odtwarzać ale format jest inny czy później działa tylko na TV? Jakoś trudno w to uwierzyć -
W ubiegłym roku kupiłem TV Samsunga za niecałe 3k, jest smart, ma USB ale nie nagrywa, tylko odtwarza. Matka moja ma stary TV bez smart ale z nagrywaniem na USB. Podłączając pendrive jest formatowany pod TV i nagrywają się na nim programy. Są dziwnie nagrywane bo jedna audycja jest cięta na kilka plików. Po włożeniu do komputera, komp widzi pliki, ale po za tym,nic więcej.
Domowe nalewki
Eksperymenty z małą beczką dębową: alkohol wysokoprocentowy, miody

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Jaki telewizor z nagrywaniem.

Post autor: rastro »

Tak się pytam, bo mam TV od LG z webOS wszystko wskazuje na to że ma opcję nagrywania, ale żeby cokolwiek sprawdzić musiał bym podłączyć antenę, to że nagrywa dziwnie to może być związane z wymuszeniem jakichś zabezpieczeń...

Raczej zaciekawiło mnie to co powiedział rozrywek, odniosłem wrażenie że dysk zyskał jakiś system plików, który na komputerze da się tylko sformatować.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

Wojtek5
650
Posty: 693
Rejestracja: sobota, 21 wrz 2019, 18:39
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Mazowsze, centralna wieś
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 87 razy
Re: Jaki telewizor z nagrywaniem.

Post autor: Wojtek5 »

To jest to co pisałem, jak podłączysz dysk z danymi to TV może przeformatować go na swój system, więc dane polecą z dysku - choć wydaje mi się, że to powinno być po potwierdzeniu komunikatu w TV. Inna sprawa - TV może obsługiwać tylko do określonych pojemności, więc może się okazać, że dysku zewnętrznego o pojemności np. 1TB może nie widzieć, lub go nie umieć obsłużyć. Raczej na pewno nie da się takiego nośnika używać dowolnie TV vs komputer, zachowując dane i z jednego i z drugiego, ale mogę się mylić
Domowe nalewki
Eksperymenty z małą beczką dębową: alkohol wysokoprocentowy, miody
Awatar użytkownika

psotamt
1150
Posty: 1185
Rejestracja: niedziela, 19 mar 2017, 20:59
Krótko o sobie: Żałuję tylko, że tak późno zacząłem smakować własne wyroby...
Ulubiony Alkohol: Zbożowy
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 177 razy
Otrzymał podziękowanie: 394 razy
Re: Jaki telewizor z nagrywaniem.

Post autor: psotamt »

JanOkowita pisze:Nie wiem jak jest z nagrywaniem wprost z TV ale chyba można to robić jedynie wówczas gdy telewizor jest włączony ?
Nie jest tak jak piszesz. Dysk podłączony przez USB, programowanie nagrań, wyłączenie telewizora. Nagrywanie uruchomi się, telewizor nie włącza się. Działą to podobnie jak dekoder lub inna niezależna nagrywarka.
Tylko porty USB są różne w TV. Jeden obsługuje dysk zewnętrzny na pojedynczym kablu, inny wymaga dodatkowego zasilenia dysku. Nie muszę dodawać, że ten pierwszy jest wygodniejszy.
TEN TV TAK MA. Od zawsze jestem wierny tej marce i nigdy nie przeżyłem rozczarowania. Może mylę się, ale przyzwyczajenie to druga natura człowieka ;)
Zabieranie bogatym i dawanie biednym pozbawia jednych i drugich motywacji do pracy.

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Jaki telewizor z nagrywaniem.

Post autor: rastro »

Wojtek5 pisze:Inna sprawa - TV może obsługiwać tylko do określonych pojemności, więc może się okazać, że dysku zewnętrznego o pojemności np. 1TB może nie widzieć, lub go nie umieć obsłużyć.
Jeżeli obsługuje konkretne pojemności - zwykle do 32GB to używa używa systemu FAT32 wtedy komp powinien widzieć taki dysk. Natomiast większe to albo mają zaimplementowany exFAT i też nie powinno być problemu, ale może być tak że używa innego file systemu, wątpię żeby to były jakieś własnościowe rozwiązania - raczej poszli w jakiś linuksowy system wtedy na windowsie jest trudno (ale się da).
Wojtek5 pisze: Raczej na pewno nie da się takiego nośnika używać dowolnie TV vs komputer, zachowując dane i z jednego i z drugiego, ale mogę się mylić
To zależy właśnie jaki tam jest file system, linuxowe ext2,3,4 da się czytać inne nie wiem, ale ostatecznie można taki dysk przez jakiegoś Virtual Boxa z linuksem zbadać.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2744 razy
Re: Jaki telewizor z nagrywaniem.

Post autor: lesgo58 »

Jest jeszcze jeden sposób. Kupuje się niezależny dekoder np. ten; https://allegro.pl/oferta/zgemma-h9s-4k ... J_EALw_wcB
Jest wiele innych modeli. Ja posiadam Vu+solo4K.
I robisz co tylko dusza zapragnie. Świat stoi otworem. Nagrywasz co chcesz. Ile chcesz. Nie musisz się prosić operatora o nic.
Jednocześnie mozna nagrywać kilka niezależnych programów i dodatkowo oglądać jeszcze inny. Nagrywasz na dysku, penie, karcie. Nagrane programy można oglądać na czym się tylko chce. Kopiować itp.
Można "zrobić" za jego pomocą multiroom na ile telewizorów się chce. Posiada funkcję e2iplayer dawniej IPTvplayer. itd.

W skrócie dekoder ten nie obsługuje tylko jeden telewizor, ale staje się stacją multimedialną dla sieci domowej. Jest możliwość korzystania z niego będąc poza zasięgiem sieci domowej. Długo by pisać o zaletach.
Ostatnio zmieniony piątek, 19 mar 2021, 20:06 przez lesgo58, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Jaki telewizor z nagrywaniem.

Post autor: rozrywek »

Rastro.
Bardzo dobrze odczytałeś mój post.

Telewizor zawsze zapyta o format.

I dokona formatu po swojemu.
I wcale nie będzie to fat32.

Dekoder..to coś co dekoduje.
Dekoduje i zarazem koduje.




Pendriva nie zobaczy. Nie zobaczy 1 tera.
Zobaczy coś po środku.
Odczyta..co wcale nie znaczy że będzie kompatybilny.

Aby tak było musi być zespolony dysk z tv.
Po coś te skosnookie skurczybyki to wymyśliły.
Przecież technicznie nie ma problemu wsadzić nawet małego dysku do środka.
Dysk nie kosztuje przecież wiele. Nawet mały.

Ale po co. Dajemy ci opcje nagrywania
Chcesz nagrać dokup dysk.
A że też od nas?? Trudno.


Jeszcze raz. Telewizor jak sam dokona formatu to będzie z nim współgrał do końca.
I działał. A jak potraktujemy to jako przenośną pamięć to jebnie. Raz przeczyta. Raz nie.
Podłączysz pod kompa odczytasz dane.
Znowu podepniesz pod tv..to cię zapyta o format.

Dysk do kompa to jedno.
Do tv drugie. Nagrywaj odtwarzaj ale to loteria.
Przenośny..to tylko w nazwie. Czy pamięć podręczna.. inny system i inne widzenie plików.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”