Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.
Awatar użytkownika

drgranatt
1800
Posty: 1846
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 204 razy

Post autor: drgranatt »

JanOkowita pisze:Ja jestem dwa razy. Czuję się wyróżniony.
I ja też :respect:
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
alembiki

Wojtek5
650
Posty: 693
Rejestracja: sobota, 21 wrz 2019, 18:39
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Mazowsze, centralna wieś
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 87 razy
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: Wojtek5 »

Drupi pisze:...większy pobór bo syn wczoraj przez 6 godzin lekcji zdalnych wyciągnął 9 GB. Pobór ten wydaje mi się jakiś bardzo duży...
Mniej więcej tak to wychodzi. Nie wiem jakiej jakości jest obraz na Vulcanie ale można założyć, że nauczyciel ma kamerkę 720p i w takiej rozdzielczości leci transmisja. Równie dobrze może mieć 1080p. Średni transfer przy 720 to ok 1GB na godzinę, a przy 1080 ok 1,5 GB. U mojego jest średnio 6 lekcji po 30 min. Do tego można jeszcze dodać, że dzieci w przerwach oglądają YT lub łączą się między sobą. Trochę zje komputer i myślę, że doliczylibyśmy się tych 8-9GB bez większego naciągania.
Domowe nalewki
Eksperymenty z małą beczką dębową: alkohol wysokoprocentowy, miody

Autor tematu
Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: Drupi »

Mam ustawione na 480 p. Bo wiem że wyżej to zżera transfer. Ale czy jeśli Pani w szkole ma na ful, i to może mieć wpływ na odbiorcę to trudno mi uwierzyć. Ale być może i tak jest. Mnie to dziwi że sporo pobiera transferu bo jak miałem fatalny zasięg 3 G. To nigdy nie zużywałem tyle internetu. A jak dzięki antenie panelowej LTE zasięg jest od 10 do 30 mb/s. dla mnie to świetny zssięg, i śmiga jak nigdy wcześniej. Ale użycie danych się zwiększyło bo i więcej korzystam. Wczesniej bywało że wystarczało tylko 3 GB na miesiąc, a o YouTube nie bylo mowy. Ale może to tak w LTE jest z transferem.
Ps.
Pamiętam czasy jak miałem 3 g i zasięg 0,5 do 2 mb. na sekundę. Ale YouTube nie oglądałem bo się nie dało.
Ostatnio zmieniony piątek, 19 lut 2021, 17:54 przez Drupi, łącznie zmieniany 1 raz.
I like noble drinks.

Wojtek5
650
Posty: 693
Rejestracja: sobota, 21 wrz 2019, 18:39
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Mazowsze, centralna wieś
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 87 razy
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: Wojtek5 »

W jakiej platformie uczy się Twoje dziecko? i gdzie ustawiłeś te 480p?
Domowe nalewki
Eksperymenty z małą beczką dębową: alkohol wysokoprocentowy, miody

Autor tematu
Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: Drupi »

Pomyliłem pojęcia. 480 mam ustawione YouTube. Później napiszę w jakiej platformie, bo nigdy nie wchodzę jak ma lekcje przez internet. ;)
I like noble drinks.

Autor tematu
Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: Drupi »

Mikrosoft tims - jeśli gramatycznie napisałem.
I like noble drinks.

Wojtek5
650
Posty: 693
Rejestracja: sobota, 21 wrz 2019, 18:39
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Mazowsze, centralna wieś
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 87 razy
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: Wojtek5 »

Napisałem Vulcan, grzebałem w MS Teams, brawo tata :)
Vulcan to dziennik, ciągnie tyle co nic. W teamsach nie znalazłem ustawień dot. jakości strumienia po stronie odbiorcy jak np. na YT. Można założyć, że te ustawienia przejmuje jako domyślne z ustawienia kamerki osoby nadającej. Nie znalazłem, może mało szukałem w specyfikacji aplikacji ograniczeń. Zakładając, że to produkt MS można przypuszczać, że nie ma ograniczeń przynajmniej do 1080p. Więc jeśli nauczyciel podłączy kamerkę zewnętrzną (dużo lepszy mikrofon, dający większy komfort pracy) na ustawieniach domyślnych to leci na maksa. Można poprosić na zebraniu by nauczyciele zmniejszyli jakość przesyłu opisując problem dużego zużycia danych i kosztów ponoszonych, ale w sumie to raczej da mizerny efekt.

Żona ma koleżankę, która też leci na danych komórkowych z dzieckiem na lekcjach zdalnych i podpowiedziała mi, że średnio co tydzień, półtora dodatkowo aktywuje pakiet internetu za 30 zł. Nie wiem ile może być za 30 zł, ale pewnie w okolicach 25-30GB w zależności od sieci, umowy czy rodzaju taryfy. Wg mnie zmiana operatora na niewiele się zda bo czy będzie taktowanie co 100KB czy nawet co 1KB to przy tej skali nie ma to większego znaczenia.

Nie pomogę Ci za wiele, ale przychodzi mi coś do głowy. Spróbuj, może pomoże.
Nie wiem jak udostępniasz internet czy przez komórkę po wifi, czy modem, ale spróbuj ograniczyć przepustowość. Np. jak masz LTE do zmień na 2G lub 3G. Musisz pokombinować na której sieci połączy się w akceptowalnej przez Ciebie, żonę jakości. Może być spadek jakości obrazu, byle nie szarpało go i zatrzymywało i to samo z dźwiękiem. Taki balans. Zmniejszając przepustowość, zmniejszysz zużycie danych. Potem zobacz ile zeszło i zorientujesz się czy ma to dla Ciebie sens czy nie.
Ostatnio zmieniony piątek, 19 lut 2021, 23:59 przez Wojtek5, łącznie zmieniany 1 raz.
Domowe nalewki
Eksperymenty z małą beczką dębową: alkohol wysokoprocentowy, miody

Autor tematu
Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: Drupi »

Dzięki za rady. ;) Nie mogę sobie pozwolić na zmniejszenie pszepustowosci bo mam WiFi i czasem pilnie potrzeba dobrego zasięgu bo czasem potrzeba żeby skorzystali inni domownicy jednocześnie. Ale mam pomysł. Dzięki temu że nie jestem powiązany umowami, kupić starter innego operatora ((koniecznie takiego który jest zasięg na tym miejscu, miejscowości) tam powinno coś być internetu, albo uruchomić jakiś pakiet, i poprostu włączyć film na YouTube ze stoperem, równe pół godziny. I potem ten sam w tej sieci w której jestem obecnie ( nie mam simloka na modemie E - 33 72 Hinlik) i też ze stoperem równo pół godziny. Ale wcześniej spisać stan pakietu w obu kart sim innych firm. Wtedy łatwo bedzie widać różnice w zużyciu transferu. Ważne żeby to był ten sam film na YouTube. Bo tyle samo waży.
I like noble drinks.
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4904
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: rozrywek »

Ja mam na you tube ustawione 240.
Słucham...czasami.
Inni domownicy mogą poczekać.
Aledrogo poczeka wszystko

może poczekać.

Tu jest problem inny. Każdy chce tu i teraz. Wszyscy na raz.




A to jest tak proste.

Synku uczysz się? Tak tato.

To nie będę ci ciążył neta. A ja tam sobie delikatnie będę przeglądał. Oki tato. Odpuść na chwilę grę bo z mamą musze pogadać.
Albo inaczej. Dajcie mi pełny dostęp bo mam coś ważnego do zrobienia.

I tyle. Są priorytety i sprawy mniej ważne

Ot i się określiłem
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: rastro »

A ja mam internet co wystarcza dla wszystkich taki staroświecki po kablu - chociaż też już operator ma coraz mniej takich zwykłych miedzianych. A ten z telefonu to sprawa awaryjna.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

Autor tematu
Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: Drupi »

Z kabla musowo na umowę. A przeliczając to co oni dają na ten pakiet to tak samo jest na karcie. Tylko że jak nie było pandemii to na karte wychodziło mi w Orange 15-25 zł na miesiąc. A w abonamencie 60 zł nawet jak nie wykorzystałem. Pandemia minie i wszystko łącznie ze zużyciem GB wróci do normy. Mam na telefonie 700 GB nie wykorzystanego internetu ale nie chce mi się wyjmować karty i wkładać do modemu bo to wyjmowanie w moim pancerniaku jest upierdliwe, i boję się żebym tym wkładaniem igły żeby wysunąć szufladkę czegoś nie przepchnął na amen. :D Bo mi oryginalna igła zginęła, i szwalniczą kombinuje. A całkiem niezły średniak.
Ostatnio zmieniony sobota, 20 lut 2021, 23:17 przez wawaldek11, łącznie zmieniany 1 raz.
I like noble drinks.

Wojtek5
650
Posty: 693
Rejestracja: sobota, 21 wrz 2019, 18:39
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Mazowsze, centralna wieś
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 87 razy
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: Wojtek5 »

Możesz udostępniać ze swojego telefonu po po wifi, tylko, że musisz być w domu w tym czasie, a przynajmniej Twój telefon.
Domowe nalewki
Eksperymenty z małą beczką dębową: alkohol wysokoprocentowy, miody
Awatar użytkownika

wingrul
150
Posty: 159
Rejestracja: czwartek, 3 wrz 2020, 15:18
Podziękował: 44 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: wingrul »

To wifi z telefonu niby fajnie ale fon gorący bateria pada na kablu człowiek uwiązany :) ach nie ma to jak router

Wojtek5
650
Posty: 693
Rejestracja: sobota, 21 wrz 2019, 18:39
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Mazowsze, centralna wieś
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 87 razy
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: Wojtek5 »

Udostępniałem dzieciakowi na wczasach, po 2-4h na oglądanie Netflixa i nie zauważyłem jakiegoś szczególnego, drastycznego spadku zużycia baterii, czy jej grzania, a telefon mam praktycznie budżetowy. Na kablu bateria się grzeje, szczególnie jak jeszcze coś w tym czasie jest dłubane w telefonie.
Domowe nalewki
Eksperymenty z małą beczką dębową: alkohol wysokoprocentowy, miody

Autor tematu
Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: Drupi »

Nie możliwe. Oczywiście mogę udostępniać ale pod warunkiem dobrego zasięgu sygnału. A taki dobry mam tylko z anteny na dachu. W domu jest fatalny. Antena + modem + WiFi dopiero jest super w domu.
Tzn. chyba nie da się podłączyć anteny do gniazda słuchawkowego telefonu żeby on mógł być modemem.
Ostatnio zmieniony sobota, 20 lut 2021, 22:28 przez Drupi, łącznie zmieniany 1 raz.
I like noble drinks.
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2538
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podziękowanie: 441 razy
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: jakis1234 »

No nie, takie podłączenie nie będzie działało.
Ostatnio zmieniony niedziela, 21 lut 2021, 16:05 przez jakis1234, łącznie zmieniany 3 razy.
Pozdrawiam z opolskiego.
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4904
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: rozrywek »

Ja obecnie mam 100gb w abonamencie.
Nie jestem s stanie wykorzystaç bo za dużo pracuję.
Robię sobie owszem hotspot na lapka. Nic mnie to nie kosztuje.
A salonach sprzedaży? No ciekawie. Wystarczy poprosic o kod PAC.

od razu się inna oferta znajdzie.
Kuźwa płaciłem 25 funtów za 40gb. Teraz płacę 20 za 100
A moja mama ma 150gb za 18.
Gdzie logika?
Bo ją podpiąłem pod siebie pod familly pakiet.

Jak rezygnowałem z jej abonamentu to 40 min słuchania kiepskiej muzyki a potem pół godziny pierdzielenie hindusa w słuchawce.

Jest coś takiego jak mapa zasiegu.
W tym domu nie było prawie wcale.


Rozmawiam z tym idiotà kiedy ja daję miesiąc wypowiedzenia. A ten mnie naciàga dalej.

Wreszcie nie wytrzymałem. Mówię sahib.....tu nie ma w ogóle zasiegu. Po chuj mi te gigabajty proponujesz jeśli tu nie ma zasiegu. Macie to na mapie.


I teraz.... .jak mama podpisywała umowę to wiedzieliście że w tym miejscu nie ma zasięgu w ogóle. To po jakiego grzyba z tą osobà podpisujecie kontrakt. Wiedząc że się nigdzie nie dodzwoni???????



Inna rzecz. Dzwodziaç na numer sieci informację masz że rozmowa będzie nagrywana.
Fajnie.

To ja będąc w operatorskiej sieci pizdłem telefon na blat....cxy zgadza siè pan aby ta rozmowa była nagrywana.




Wyłącz to. Pogadamy i załatwimy. Da siè?
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

Autor tematu
Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: Drupi »

Rozrywek. Rozumiem że teraz mieszkasz w Anglii. W życiu bym nie pomyślał że w tak bogatym kraju w którym nigdy nie było zacofania gospodarczego, gdzieś może nie być zasięgu telefonicznego i internetu. :roll: Pierwszy raz coś takiego czytam. To u nas chyba jeszcze nie jest tak źle, na 30 lat dorobku narodowego.
I like noble drinks.

Wojtek5
650
Posty: 693
Rejestracja: sobota, 21 wrz 2019, 18:39
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Mazowsze, centralna wieś
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 87 razy
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: Wojtek5 »

u Nas przenoszenie nr z sieci do sieci nie ma większego znaczenia, gdyż wszystkie posiadają mniej więcej wyrównaną ofertę i zasięg. Czasami, któraś się wyróżni, druga wyrówna, ale ujmując to w perspektywie nawet 2 lat całość wygląda podobnie. Mało tego, ostatnia linia podtrzymania klienta już kilka lat temu na tego typu szantaż odpowiadała "Jest nam niezmiernie przykro, że Pan odchodzi, ale w chwili obecnej nie możemy zaproponować nic więcej" tzn. sieci trochę poszły po rozum do głowy w ferworze zmniejszania kosztów. O ile w latach wsteczniejszych w ten sposób można było w ostatniej chwili urwać coś więcej tak teraz jest dość mocno postawiona granica.
Domowe nalewki
Eksperymenty z małą beczką dębową: alkohol wysokoprocentowy, miody

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: rastro »

W USA wymyślili tę technologię... zasięgu wszędzie nie ma do tej pory - w sumie tylko gęsto zaludnione tereny są pokryte, a do tego jeszcze nie tak dawno temu płaciło się również za połączenia przychodzące (przynajmniej w ofertach pre-paid). Generalnie zauważyłem taką tendencję że im kraj był bardziej nowoczesny w latach 70-tych tym bardziej zacofany jest teraz. Dotyczy to również np. systemów bankowych. Taki bankowy SWIFT to koszmar jeżeli chodzi o obsługę tego elektronicznie... bo system przygotowany jest do komunikacji przy pomocy telexu ;). A karty... jeszcze z sześć lat temu debetową od kredytowej można było łatwo odróżnić - kredytowe miały tłoczone napisy w odróżnieniu od debetowych - i jak już gdzieś w latach 2012-15 jak został zlikwidowany ostatni terminal płatniczy typu magiel i karty debetowe zyskały tłoczone napisy.

My z tym wszystkim startowaliśmy na początku lat 90 więc nie ograniczała nas zastana infrastruktura, nie mieliśmy rozwiniętej sieci kablowej - ostatecznie okazało się że ciągnięcie kabla do zapadłęj dziury będzie kosztować tyle co postawienie nadajnika radiowego. A u nich każdy już miał kabel to inwestycja w rozwiązania komórkowe nie była taka ważna.

U mnie na wsi podłączyli kable czyba w 95r w 96 odpalili GSM... a w 99 praktycznie każdy mógł kupić telefon na kartę czy nawet abonament mając swobodę ruchu 90% tych kabli w okolicach 2000r. stałą się nieaktywna.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4904
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: rozrywek »

Drupi pisze:Rozrywek. Rozumiem że teraz mieszkasz w Anglii. W życiu bym nie pomyślał że w tak bogatym kraju w którym nigdy nie było zacofania gospodarczego, gdzieś może nie być zasięgu telefonicznego i internetu. :roll: Pierwszy raz coś takiego czytam. To u nas chyba jeszcze nie jest tak źle, na 30 lat dorobku narodowego.
Uwierz mi. Miasto ok 70tys ludziow.
A do salonu mam 500m. Jest mapa ogólna. Parę ulic na krzyż nie będzie mieć zasięgu i tyle.
Są martwe miejsca nawet w tak rozwiniętym kraju.
W tej sieci akurat.

Dlatego świństwem było podpisanie ze mną umowy. Podaję adres i dane bankowe. Nie powinni nikomu oferować usług z tym kodem pocztowym. A robią to.
Najbardziej wkurwiające jest rezygnacja. Nie da się w salonie. Tylko telefonicznie. I kurde... . Jak mam zrezygnować z waszej sieci jak nie mam zasiegu??? Na ulicy mam stać i dzwonić do was? Karetki jak porypane jeżdźą. Ktoś się wydziera. Banda bułgarów się drze i zagłusza mi wszystko.

A ja po ileśkrotnym wysłuchuchaniu despacito i preludium jakiegoś tam Schuberta naprawdę kolanem otwierałem flaszkè.
Polska jest do tyłu trochę zgadza się.
Ale podam przykład. Jak ja prawie 20 lat temu pokazywałem rachunek kolegom gdzie mam sekundowe naliczanie rozmów to nie wierzyli.
Bo u nas były minutowe. Albo darmowe 5sec strzałki. To była durnota totalna.

Także wszystko jest ładnie i pięknie i kolorowo. Jak się ppdpisuje kontrakt z nimi. Z każdą siecią jest tak samo

A rozwód to już inaczej. Ni chu chu nie wypuszczą cię z łap. Takie promocje taki telefon. Nowa umowa.


A wypier.......papier. trzeba być twardym i stanowczym.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: rastro »

rozrywek pisze: Bo u nas były minutowe. Albo darmowe 5sec strzałki. To była durnota totalna.
Jak się zna genezę tzw. pięcio-sekundówek to okazuje się że to nie była aż taka duża głupota. Trzeba pamiętać że sieci komórkowe zdobyły szerszą popularność dopiero po wdrożeniu sieci cyfrowych. Analogowa telefonia komórkowa w zasadzie nigdzie nie była szczególnie popularna. Natomiast analogi miały taką przypadłość że połączenie w ciągu pierwszych sekund bywało bardzo niestabilne i dlatego żeby nie obciążać klienta za te nieudane połączenia (a chyba w początkowej fazie to bilowali co minutę, i chyba za połączenia przychodzące).

Taka jest geneza tych 5sec strzałek... Centertel miał wtedy już jako tako ugruntowaną sytuację, a nowi cyfrowi operatorzy nie mogli mieć oferty gorszej bo to było ich być albo nie być, chcąc nie chcąc musieli utrzymać pięcio-sekundówki pomimo że tutaj już nie istniał problem stabilizacji połaczenia.

Swoją drogą widziałem na własne oczy 60-stronicowy billing z miesiąca kiedy to cudo zostało wyłączone... ale delikwent musiał się zdziwić.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

Autor tematu
Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: Drupi »

Podziwiam Was. :ok: Macie niesamowitą wiedzę na ten temat. :ok: A to jak jest za granicą co do telefoni, ciekawie się czyta.
I like noble drinks.

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: rastro »

Swoją drogą to naliczanie sekundowe jako pierwszy chyba wprowadził Orange... tyle tylko że wtedy to była jakaś Irlandzka (w każdym razie powstała na wyspach) drobnica w sektorze telefonii (przynajmniej w obecnej skali).

Takie to ciekawostki się pamięta z pierwszej w miarę poważnej pracy... szkoda tylko że pamiętam również że właścicielka salonu myślała jak oszukać pracowników żeby zarobić dychę więcej na każdej umowie. O dziwo po dłuższej przerwie w innej branży ponownie dane mi było wrócić do telefonii ale już jako zleceniobiorca bezpośrednio u jednego z operatorów. Siłą rzeczy coś tam zostaje w głowie. Z takich ciekawostek pamiętam że ktoś robił przekręt na roamingu i numerach premium po stronie niemieckiej. Zanim dane z roamingu się przetworzyły kolo zrobił rachunek na prawie milion i dopiero dostał bana z systemu anty-fraudowego. Oczywiście operator nie wystawi faktury... bo musiał by zapłacić jeszcze podatek a gość nie do namierzenia. Niemniej jednak operator zagraniczny wystawił rachunek. No i był rachunek (rozpisany na raty) kiedy gość pojechał za granicę i pociągnął coś większego z sieci... bagatela na jakieś 40tyś. złociszy - teraz na czałe szczęście Unia zrobiła z tym prządek i za roaming płaci się kwoty zbliżone do krajowych.

Jeden gapa drugi musiał wiedzieć jak działają systemy u operatora.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4904
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: rozrywek »

Ciekawie się czyta. Ale niecirkawie się w takie strony udaje.z punktu widzenia kierowxy.
Jako kierowca zaliczyłem sporo miejsc.
Drupi wcale nie trzeba jechać za granicę.
Na kaszubach jest parę miejscówek. Kompletne bez zasięgu. Kompletnie to znaczy zero. Nic.
I tu się zmienia punt widzenia totalnie.
Jacy normalni ludzie!!!
Morgi. Następne. Pod Kielcami jest świety krzyż. Do świętego Pawła się nie dodzwonisz.
Niedziela. Taka miejsowość. Tam wrony zawracają.

Granica Holandii z Niemcami. Niby cywilizacja. A tam nic. Zero zasięgu.

Wrócę na chwilę do Hooge Mierde.
Mieszkałem tam chwilę. Nawet nie pytajcie co znaczy mierde.
Ale miasteczko malutkie. A co jest w nim pieknego? 3 browary.

Trzy browary w miejscowości zabitej dechami. Nie trzy salony sieci komórkowych obok siebie. Trzy lokalne browary. Belgijskie.
Najlepsze jskie piłem w życiu.
Bez fejsa bez messengera sobie ludzie żyją.

Śmieszne bo nie idze się z nimi dogadać w ogóle. Palcami jedynie.
Pokazał mi taki jeden że skrzynka i butelki są do zwrotu. Nie wziął kaucjii.

Coś pięknego.

Następne.....Last End. Miejscowość w Cornwalii. Tam to nigdzie się nie dodwonisz. Ostatni punkt na wyspie.

Ale do czego dąrzę. Do wielkich miast
Szybko sprzedać podpisać. Załatwić.
A wtedy mamy cię. Małym druczkiem.

A to jest trochę jak w naszym hobby.

Niedziela. Taka miejscówka.
Jacy wspaniali normalni i sympatyczni ludzie.
Przepraszam że to nie w temacie. Zwyczajnie nie mogłem się powstrzymać.

Każda sieć. Każda..........ma cię w dupie. Chce abyś był u nich i tyle. Dają gówno w postaci nowego srajfona. Ty się cieszysz jak głupi
A podpisałeś kontrakt na 2 lata.

I kto tu jest mądry? Ten co bierze kasę.



A jest jeszcze coś nazywa się roaming.

To jest kurwa dopiero przekręt.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

Autor tematu
Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: Drupi »

Dziś sprawdziłem pobór GB w Plusie i Orange włączając ten sam film na jutubie. Równe 30 minut tego samego filmu pobrało 0,6 GB i identycznie ubyło w obu sieciach. ;)
I like noble drinks.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”