Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.

Autor tematu
Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy

Post autor: Drupi »

Znajomy miał 3 numery z sieci t-mobile, na abonament, ponieważ dawali smartfony jeśli się podpisało umowę. Teraz chciał z jednego numeru zrezygnować przy końcu upływu umowy, po spłaceniu telefonu, narzucili mu dalszy abonament za samo korzystanie z sieci bez możliwości wycofania. Mówi że jak podpisywał umowę nic takiego nie było w umowie. Teraz nie może się z tego wyplątać. Mam jeszcze kuzyna w takiej samej sytuacji któremu umowa skończy się za pół roku. Czy wy mieliście kiedyś podobne problemy.? Bo ja mam wszystko na kartę i mam chociaż spokój, ale o to o czym sie wie można ostrzec innych innych.
I like noble drinks.

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: rastro »

Nie wiem jak jest teraz, ale wcześniej wygasała umowa na pewien czas a po zakończeniu umowy operator dalej świadczył usługę na zasadach ogólnych. Żeby zrezygnować z usługi trzeba pewnie wypowiedzieć umowę na ten konkretny numer. Najlepiej to przejść się do jakiegoś salonu i dopytać - powinni znać procedury zakończenia współpracy.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2538
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podziękowanie: 441 razy
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: jakis1234 »

Nie ma czegoś takiego, jak brak możliwości wycofania umowy.
Zgodnie z regulaminem, po zakończeniu okresu promocyjnego, umowa przechodzi na czas nieokreślony z możliwością wypowiedzenia.
Trzeba tylko pisemnie wypowiedzieć umowę i wysłać skan ze zgodnym podpisem (albo zanieść do punktu).
Umowa wygasa po miesięcznym okresie wypowiedzenia, na koniec okresu rozliczeniowego.
Wszystko jest w regulaminie świadczenia usług. Podpisując umowę, klient oświadcza, że zna regulamin ;)
Jeżeli znajomy ma problem z tym pismem, to faktycznie niech podejdzie do salonu i załatwi to na miejscu.
Ostatnio zmieniony czwartek, 18 lut 2021, 14:35 przez jakis1234, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam z opolskiego.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: radius »

Kol. jakis1234 ma całkowitą rację :ok: Moja córka pracuje w T-mobile więc jestem na bieżąco :D
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Autor tematu
Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: Drupi »

Macie pewnie rację. Tylko w takiej firmie pewnie znajdzie się jakiś pracownik który wprowadza klienta w błąd, żeby było korzystnie dla firmy w której pracuje. Myśląc że zaraz awansuje, albo sam nie wiem dlaczego tak mówi. Miałem kiedyś taki przypadek że kupiłem coś na Allegro i sprzedawca nie włożył paragonu lub zaginął po drodze. Alarmowałem żeby mi przesłał mailem to przesłał kopie. A jak produkt okazał się bardzo wadliwy zgłosiłem że chcę to zwrócić to powiedział że to jest niemożliwe, bo on musi mieć oryginał paragonu do zaksięgowania. A oryginału nie było. Więc powiedział że może mi tylko przesłać inny towar tej marki. Ja się Nie zgodziłem. Ale moja bystra żona szybko znalazła w internecie zapis prawa który pozwala dokonywanie transakcji zwrotu, bez paragonu. Wysłałem mu na telefon link. Tuż po wysłaniu natychmiast oddzwonił do mnie że jednak jest to możliwe, i ja mam rację. Towar był za 800 zł.
Jestem pewien że sprzedawca wiedział że jest taki przepis tylko chciał mieć towar sprzedany bezpowrotnie. :)
Ostatnio zmieniony czwartek, 18 lut 2021, 17:52 przez Drupi, łącznie zmieniany 1 raz.
I like noble drinks.

Moskit81
200
Posty: 242
Rejestracja: sobota, 25 maja 2019, 02:06
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: Moskit81 »

Też nie wierzę że nie można zrezygnować. Najprościej przejść z numerem do nowego operatora i wtedy on załatwia wszystkie formalności. Jeżeli dalej chce się mieć ten numer to najprostsze rozwiązanie

Autor tematu
Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: Drupi »

Kuzyn też dał się namówić t-mobile na abonament. Pierdoła nie sprawdził wcześniej czy w jego miejscowości jest zasięg t-mobile. Zero zasięgu, umowa podpisana, płaci a numer leży w szufladzie. Ile on się nachodził po urzędach, nic nie pomogło żeby to odwrócić bo za zerwanie takiej umowy , musiałby zapłacić karę umowną, chyba 1500 zł. I tak płaci bez uzytecznie cały okres. Nic nie dało się zrobić.
I like noble drinks.
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: JanOkowita »

Teraz spokojnie można wszystko załatwić online. Kilka dni temu chciałem zrezygnować z kredytu odnawialnego w rachunku bieżącym, takie pieniądze z których się może skorzysta albo nie ale zawsze są dostępne. Oczywiście za określoną opłatą roczną. Przez kilka lat to olewałem, ale w końcu stwierdziłem - po co mi ten kredyt z którego nie korzystam?
Zadzwoniłem do banku i mówię, że nie mogę znaleźć formularza na stronie banku do rezygnacji z tego kredytu. Konsultant na to - no nie można, trzeba osobiście pojechać do oddziału, itd. Ja mu na to, że nie mam ochoty ruszać się z domu, bo wirus groźny, on na to, że absolutnie muszę osobiście złożyć papier i podpisać.
Ja mu na to, że nie pojadę i już.
Rozwiązanie okazało się proste. Na stronie banku złożyłem reklamację na usługę, napisałem że jestem chory (nie wiem na co) i absolutnie nie pojadę do banku. A jeśli im się to nie podoba, to zgłaszam do KNF problem. Po dwóch dniach dostałem na pocztę bankową dokument, który należało podpisać i odesłać podpisany skan. Po kolejnych dwóch przyszedł SMS do autoryzacji i kredyt zniknął z konta. Tym samym zaoszczędziłem opłatę, która szykowała się na koniec lutego automatycznie jako roczna prowizja.
Można? Można!
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

Wojtek5
650
Posty: 693
Rejestracja: sobota, 21 wrz 2019, 18:39
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Mazowsze, centralna wieś
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 87 razy
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: Wojtek5 »

Panowie, nie demonizujcie kto na co dał się namówić i jak bardzo jest poszkodowany - poszkodowany bo nie doinformowany, bo nie przeczytał, bo się nie spytał, bo jak się podpisywało umowę to liczył się fonik i h..j ca tam dalej. Ale mam fona :) Niewiedza to nie bycie ofiarą firmy tylko losu.

Jak pisał wyżej @jakis1234 ; @radius

Nie ma umów z których nie można się wycofać, każda umowa po określonym jej czasie trwania w umowie na jaki została podpisana przy braku reakcji abonenta przechodzi na czas nieokreślony z możliwością wypowiedzenia z zachowaniem jednego okresu rozliczenia.

Rozpiszę to by było łopatologicznie i nikt nie czół się ofiarą firmy tylko swojego braku ogarnięcia.

Np.
Umowę podpisujemy na okres 24 m-cy. Okres rozliczeniowy przypada na 16 dzień miesiąca (może być różny, zwykle to okres zerowania się limitów i odnawiania kolejnych)
więc, jeśli chcemy rozwiązać umowę, składamy wypowiedzenie na piśmie tej umowy najpóźniej w dniu 15 dnia miesiąca i płacimy tylko jeden jeszcze abonament.
Złożenie wypowiedzenia po rozpoczęciu cyklu np. w dniu 16 dnia miesiąca obliguje nas do zapłaty bieżącego abonamentu i kolejnego pełnego zgodnego z wypowiedzeniem.

Podsumowując:
Możemy umowę rozwiązać min na 1 okres rozliczeniowy lub na pałę w ciągu dwóch - nie trzech, nie dziesięciu. Jeden lub max dwa.

Na koniec:
Jeśli zależy nam na zachowaniu numeru to w takim wypowiedzeniu musi znaleźć się jednoznaczna dyspozycja, że po zakończeniu wypowiedzenia chcemy przenieść numer na kartę - wtedy obowiązywać już będą zasady świadczenia usług na kartę.

Przepraszam, że tak naskoczyłem, ale temat jest wielokrotnie wałkowany w sieci i wśród znajomych gdzie się ciągle słyszy: bo konsultant, bo sieć do dupy, bo jakieś dziwne zasady. Szkoda, że tak się nigdy nie mówi jak się jest najaranym na jakiś telefon i podpisuje się umowę byle go mieć. Prawda jest taka, że będzie się w sieci wypisywało 10 postów, ale nie przeczyta jednego zapisu umowy.
Domowe nalewki
Eksperymenty z małą beczką dębową: alkohol wysokoprocentowy, miody

bociann2
500
Posty: 523
Rejestracja: wtorek, 26 kwie 2011, 12:59
Krótko o sobie: Jestem okropnym człowiekiem, tak mi kiedyś mawiali.
Ulubiony Alkohol: Piwa
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Jedyna taka w Polsce...
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: bociann2 »

Amen
Awatar użytkownika

drgranatt
1800
Posty: 1843
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 204 razy
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: drgranatt »

Drupi pisze:Znajomy miał 3 numery z sieci t-mobile, na abonament...
Jedną rzecz rozsądną można zrobić, zrezygnować całkowicie i ostatecznie z TM. Byłem ich klienten bodajrze od 1995 r. ale jak zaczęli mnie wqu.... denerwować to podziękowałem im i jestem teraz szczęśliwy. Nigdy więcej.
Jestem w tej dobrej sytuacji, że mogę zafundować sobie abonament od mojego dostawcy internetu i TV. Miesięcznie kosztuje mnie 15 zł. za jeden numer w tym 2 GB internetu ale mnie to w zupełności wystarczy. Połączenia, SMS-y i MMS-y bez ograniczeń.
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: rastro »

Well, T-Mobie w 1995 roku... doprawdy ciekawe... wtedy to chyba tylko Centertel i to NMT, ach rybacy z Bałtyku płakali jak ostatecznie zamykali ten system...
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: JanOkowita »

@rastro, chyba nie miałeś studniówki w stanie wojennym - jak ja. Sięgnijmy do historii: modem TP 0-202122, bzzzzuuuuffgeghdhhsjjaakkk O! Połączyło! Prędkość 64kB/s.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: rastro »

A nie nie - w stanie wojennym beztrosko biegałem po podwórku we wiosce, ale że nie byłem specjalnym fanem teleranka to nie za bardzo pamiętam ;). Studniówkę miałem niedługo po tym jak wystartował pierwszy cyfrowy operator komórkowy ;).

PS z 020xxx korzystałem raz jak we wsi założyli telefony... a potem już w robocie miałem 2Mbit ale to wymiatało...
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

Autor tematu
Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: Drupi »

No tak. Tylko jak ten kuzyn nie sprawdził zasięgu i podpisał a następnego dnia to zgłosił że chciałby to odwrócić, to było nie możliwe. Uważam że to już firma powinna dać okno na różne okoliczności do rezygnacji z abonamentu. Zobaczcie jak jest w handlu. Allegro. I inne sklepy. Towar przymierzany. A jednak stać ich na tysiące zwrotów, i zawracania gitary z rozliczeniami, całą biurokracją itd. Wiem że regulamin. Ale ten regulamin nie powinien robić kliientowi krzywdy. A wiem że wielu ludzi łącznie ze mną może poprostu nie zrozumieć zapisów bardzo obszernego regulaminu. Zobaczcie jak w stanach. Kupisz herbatę a na stoliku ostrzeżenie " Herbata może być gorąca", czyżby tam ludzie nie używali mózgów? Nie. Dbają o klijenta.
I like noble drinks.
Awatar użytkownika

drgranatt
1800
Posty: 1843
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 204 razy
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: drgranatt »

rastro pisze:Well, T-Mobie w 1995 roku... doprawdy ciekawe...
Oczywiście mała nieścisłość wkradła się. Od początku była ERA ale później przejęło ją TM i zaczęły się schody.
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: rastro »

Drupi pisze: Herbata może być gorąca", czyżby tam ludzie nie używali mózgów? Nie. Dbają o klijenta.
Jesteś w błędzie, wcale nie dbają o klienta tylko o swoją kasę: https://en.wikipedia.org/wiki/Liebeck_v ... estaurants
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: JanOkowita »

@Drupi - co z tym USA? Zacytuję Ciebie: "Zobaczcie jak w stanach. Kupisz herbatę a na stoliku ostrzeżenie " Herbata może być gorąca", czyżby tam ludzie nie używali mózgów?"

Oni tam używają matematyki alternatywnej. Taki lekki bezmózg, będę ten link powielał aż do bólu. Bo to już paranoja cywilizacji. Dlatego Chiny zajebią Europę na amen. Bo u nich matematyka w szkole podstawowej jest na wyższym poziomie niż u nas na uniwerku.
https://www.youtube.com/watch?v=Zh3Yz3P ... el=Ideaman
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

Wojtek5
650
Posty: 693
Rejestracja: sobota, 21 wrz 2019, 18:39
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Mazowsze, centralna wieś
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 87 razy
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: Wojtek5 »

Super wspomnienia, nawet wywody, ale jak mają się Wasze:
@drgranatt
@rastro
@JanOkowita
@rastro
@Drupi
@drgranatt
@JanOkowita
wypowiedzi do głównego tematu z pierwszego posta?
osoby z wysokim rankiem, moderator, wszechmogący - super przykład, który niestety przekłada się na wszystkie tematy
Domowe nalewki
Eksperymenty z małą beczką dębową: alkohol wysokoprocentowy, miody

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: rastro »

Dylemat co zrobić z umową został rozwiązany z najpóźniej w trzecim poście... a teraz to standardowo ploteczki.
A i zapomniałeś siebie dopisać do listy bo Twój post wnosi równie wielką wartość co te z listy...
Po Godzinach
Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
W działach tematycznych wiadomo takie coś jest nie do pomyślenia...
Ostatnio zmieniony czwartek, 18 lut 2021, 21:45 przez rastro, łącznie zmieniany 2 razy.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: JanOkowita »

Ja jestem dwa razy. Czuję się wyróżniony.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: rastro »

Nie ma się z czego cieszyć prawie wszyscy są po dwa razy :P tylko biedny autor tematu został niedoceniony :P
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2538
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podziękowanie: 441 razy
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: jakis1234 »

Wojtek5, Ty chyba lubisz wsadzać kij w mrowisko, dziadkowie sobie powspominali stare czasy :) - żeby nie było, moja studniówka też wypadała w stanie wojennym :hahaha:
I fajnie, po to też jest ten dział.
Pozdrawiam z opolskiego.

moszeusz
200
Posty: 213
Rejestracja: sobota, 23 sie 2014, 14:47
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podziękowanie: 23 razy
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: moszeusz »

@Drupi, a ten kuzyn podpisał umowę "na odległość" tzn poza salonem, np kurier przywiózł papiery? Jeżeli tak to miał ustawowo chyba 2 tygodnie na rozwiązanie umowy podpisanej poza siedzibą firmy. Chyba, że podpisał w salonie, to wtedy tylko dobra wola operatora.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: radius »

rastro pisze: wcale nie dbają o klienta tylko o swoją kasę
I o własną dupę :mrgreen:
U nich, jak do pralki wejdzie szkrab i go "wypierzesz", to właściciel szkraba wytoczy proces o odszkodowanie, bo na pralce nie było napisane, że nie można do niej pakować dzieci :hahaha: Takie u nich paranoje :crazy:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2538
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podziękowanie: 441 razy
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: jakis1234 »

@moszeusz, to nie do końca tak, umowa na usługi telekomunikacyjne, za zgodą klienta, może wejść w życie zaraz po podpisaniu (chodzi o to, żebyś od razu mógł dzwonić), ale wtedy rezygnujesz z prawa do rozwiązania umowy zawartej na odległość. Większość klientów taką zgodę podpisuje, mniej lub bardziej świadomie.
Pozdrawiam z opolskiego.

Wojtek5
650
Posty: 693
Rejestracja: sobota, 21 wrz 2019, 18:39
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Mazowsze, centralna wieś
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 87 razy
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: Wojtek5 »

rastro pisze:Dylemat co zrobić z umową został rozwiązany z najpóźniej w trzecim poście... a teraz to standardowo ploteczki....
a to może nie zakumałem, bo mój post był 8, nie uwzględniając kilku nic nie wnoszących w temacie wcześniej, choć nie kojarzę Twojego nic coś wnoszącego w temacie. Jak ploteczki to ploteczki, może nie zakumałem o co caman na tym forum. Czasem trochę oporny jestem i nie zawsze łapię trendy.
jakis1234 pisze:Wojtek5, Ty chyba lubisz wsadzać kij w mrowisko, dziadkowie sobie powspominali stare czasy :) - żeby nie było, moja studniówka też wypadała w stanie wojennym :hahaha: I fajnie, po to też jest ten dział.
A jak się ma studniówka do rozwiązywania umów?
Domowe nalewki
Eksperymenty z małą beczką dębową: alkohol wysokoprocentowy, miody
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2538
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podziękowanie: 441 razy
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: jakis1234 »

Wojtuś, dorośniesz, dojrzejesz, zrozumiesz ;)
Pozdrawiam z opolskiego.

Wojtek5
650
Posty: 693
Rejestracja: sobota, 21 wrz 2019, 18:39
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Mazowsze, centralna wieś
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 87 razy
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: Wojtek5 »

Zrozumiesz jak zapodasz problem, a inni z Twojego tematu zrobią sobie kibel jaki robisz sam w innych tematach
Ostatnio zmieniony czwartek, 18 lut 2021, 22:53 przez Wojtek5, łącznie zmieniany 1 raz.
Domowe nalewki
Eksperymenty z małą beczką dębową: alkohol wysokoprocentowy, miody
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2538
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podziękowanie: 441 razy
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: jakis1234 »

Wojtek, nie Twój temat, nie Twoja sprawa a ciskasz się jak jakiś gówniarz.
Daj sobie luz i pozwól innym żyć, nie zbawiaj świat na siłę.
Ostatnio zmieniony czwartek, 18 lut 2021, 23:10 przez jakis1234, łącznie zmieniany 3 razy.
Pozdrawiam z opolskiego.

Wojtek5
650
Posty: 693
Rejestracja: sobota, 21 wrz 2019, 18:39
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Mazowsze, centralna wieś
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 87 razy
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: Wojtek5 »

Nie ciskam się jak gówniarz bo staram się szanować czyjeś wątek. Szanować! to chyba takie coś odległego dla wielu. Czyjś czyli nie mój to, co mam robić gówno i klepać co popadnie by tylko napisać i zaistnieć, bo tak fajnie, bo da mi to upust emocjom, codziennym frustracjom? bo to nie mój wątek?

Jak bardzo wymowne jest podejście wielu z Was. Dziś mamy utarczkę w błahej dla nas sprawie. Być może jutro w innej będziemy dla sienie ekspertami? Jak całość stawia nas jako ludzi, ekspertów w różnych dziedzinach? Ekspertów, ludzi doświadczonych którzy nie potrafią szanować innych, a chcących dawać porady innym?
Ostatnio zmieniony czwartek, 18 lut 2021, 23:36 przez Wojtek5, łącznie zmieniany 2 razy.
Domowe nalewki
Eksperymenty z małą beczką dębową: alkohol wysokoprocentowy, miody
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2538
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podziękowanie: 441 razy
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: jakis1234 »

Dobra, już mi się nie chce, późno już, ale jeszcze raz:
Drupi przedstawił problem, uzyskał odpowiedź i konkretne porady.
Sprawa została załatwiona i pojawiły się różne dywagacje, ludzie sobie pogadali, powspominali stare czasy, zgodnie zresztą z:
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.
Drupi jakoś pretensji nie ma, a Ty pouczasz wszystkich i starasz się nas wychowywać.
Jakoś nie zauważyłem, żeby w tym wątku ktoś (oprócz Ciebie) dawał upust emocjom i frustracjom.
Nie przenoś swoich stanów na innych.
Póki co, to Ty właśnie dajesz rady innym, a specjalnie szacunku z Twojej strony nie zauważyłem.
Dlatego jeszcze raz, więcej luzu.
Życzę dobrej nocy i spokojniejszych kolejnych dni :)
Pozdrawiam z opolskiego.

Wojtek5
650
Posty: 693
Rejestracja: sobota, 21 wrz 2019, 18:39
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Mazowsze, centralna wieś
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 87 razy
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: Wojtek5 »

Problem to problem, nie zależnie od regulaminu. Problem to problem konkretnej jednostki, który staramy się rozwiązać w ramach forum, dobrej chęci i dostępnej wiedzy. To coś dobrowolnego, a zarazem określającego nas samych.
Domowe nalewki
Eksperymenty z małą beczką dębową: alkohol wysokoprocentowy, miody

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: rastro »

Weź ty zluzuj... ja wiem Twój wątek z "konkretnymi" przepisami na nalewki nie poszedł po Twojej myśli... bo każdy uczestnik opisał swoje doświadczenia inny napisał zgodnie z ideą relatywizmu (ostatnio niektórzy się w to wkręcili i wszędzie go widzą i dają taki link do youtube, bo nie wszyscy pojęli że relatywizm też jest relatywny), że to zależy bo z owocami to różnie bywa bo te ze ścisłych przepisów wychodziły takie sobie itp.

Zluzuj będziesz o wiele bardziej szczęśliwy
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

Autor tematu
Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: Drupi »

Wracając do tematu. Mam w Orange na kartę 80 GB za 50 zł. Ale obawiam się że oni mają jakiś większy pobór bo syn wczoraj przez 6 godzin lekcji zdalnych wyciągnął 9 GB. Pobór ten wydaje mi się jakiś bardzo duży. I zastanawiam się czy ja mam przeszedł do plusa na kartę, czy wtedy byłby mniejszy pobór GB. Jak sądzicie możliwe żeby oni więcej sobie brali transferu? Mają jakiś inny kaliber czy co?
Ostatnio zmieniony piątek, 19 lut 2021, 09:01 przez Drupi, łącznie zmieniany 1 raz.
I like noble drinks.

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: rastro »

Obawiam się że nawet jak liczą pakiety sporymi paczkami (kiedyś połączenie to było min. 100kb) to i tak nie powinno być takiego efektu. Generalnie e-lekcje to często również transmisja video a to lubi wciągać transfer. Do tego youtube i 8GB to wcale nie wydaje się jakoś dużo, może Windows pobrał jakąś grubszą aktualizację.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

herbata666
1100
Posty: 1108
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 19:39
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Podziękował: 169 razy
Otrzymał podziękowanie: 497 razy
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: herbata666 »

JanOkowita pisze:@Drupi - co z tym USA? Zacytuję Ciebie: "Zobaczcie jak w stanach. Kupisz herbatę a na stoliku ostrzeżenie " Herbata może być gorąca", czyżby tam ludzie nie używali mózgów?"

Oni tam używają matematyki alternatywnej. Taki lekki bezmózg, będę ten link powielał aż do bólu. Bo to już paranoja cywilizacji. Dlatego Chiny zajebią Europę na amen. Bo u nich matematyka w szkole podstawowej jest na wyższym poziomie niż u nas na uniwerku.
https://www.youtube.com/watch?v=Zh3Yz3P ... el=Ideaman
Dobry ten Twój filmik, ja od siebie mogę polecić dokument ;
https://www.filmweb.pl/film/Ameryka%C5% ... 019-816464
[linia][/linia][i]Pozdrawiamy
SztukaDestylacji

użytkownik usunięty
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: użytkownik usunięty »

Również Was witam.
Żadnych abonamentów. Niemam, nie płacę i nie mam zamiaru mieć. Mam telefon na kartę, która do niczego nie zobowiązuje.
To narazie.
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2538
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podziękowanie: 441 razy
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: jakis1234 »

@defacto, to jest rozwiązanie, ale też jest drugie.
Trzy lata temu skończyła mi się umowa promocyjna i pomimo namów ze strony operatora, nie podpisałem nowej.
Mam umowę na czas nieokreślony, warunki jakie były w ostatniej umowie (a warunki są niezłe) i w każdej chwili mogę wypowiedzieć umowę ;).
Jak analizowałem warunki, to póki co nikt nie proponuje lepszych, więc mogę sobie tak korzystać jak długo zechcę.

A co do zużycia, 9 GB to trochę dużo, fakt, ale czy to nie jest tak, że operatorzy liczą łącznie, to znaczy zarówno dane ściągane jak i wysyłane?
Nie orientuję się specjalnie, bo nigdy nie potrzebowałem sprawdzać, ale tak coś mi się wydaje.
A przy lekcjach zdalnych z transmisją obrazu, to mogą być spore ilości.
Ostatnio zmieniony piątek, 19 lut 2021, 12:35 przez jakis1234, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam z opolskiego.

użytkownik usunięty
Re: Operatorzy sieci komórkowych problemy.

Post autor: użytkownik usunięty »

jakis1234 pisze: A co do zużycia, 9 GB to trochę dużo, fakt, ale czy to nie jest tak, że operatorzy liczą łącznie, to znaczy zarówno dane ściągane jak i wysyłane?
Wydaje mi się, że na pobieranie. Ale zerknij sobie do umowy bo tam diabeł tkwi zapewne.
Jak wspomniałem, mam na kartę i za 25 zeta mam 15GB, nielimitowane sms i połączenia do wszystkich sieci.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”