Nietypowa aparatura szklana

Pomysły na destylatory - do konsultacji.

Autor tematu
VSkowron
5
Posty: 5
Rejestracja: środa, 21 paź 2020, 09:45
Podziękował: 1 raz

Post autor: VSkowron »

Witam wszystkich serdecznie :)

Zdobyłem nietypową aparaturę szklaną i zastanawiam się jak ją zestawić żeby to miało sens i żeby spróbować pierwszej destylacji.
Wstawiłem na zdjęciu zestawu opis jak bym to widział, zastanawiam się jeszcze czy ten refluks będzie w ogóle potrzebny w takim układzie?

Do tego mam już kupiony szybkowar około 12 litrów, do którego zrobiłem podłączenie z kształtek miedzianych tak żeby oprzeć szlif z uszczelką z silikonową.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

akanim
50
Posty: 82
Rejestracja: piątek, 8 mar 2019, 00:28
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Nietypowa aparatura szklana

Post autor: akanim »

Cześć,
Musisz mieć solidny stojak tak aby nie było naprężeń w szkle. Dwa miejsca będą kluczowe gdzie będzie pękać - tam gdzie chcesz dać sprężynki miedziane i połączenia wyżej oraz przejście za refluxem do chłodnicy. Trzy punkty podparcia - pion kolumny, połączenia kolumny i chłodnicy oraz chłodnicy. Refluks możesz zostawić bez chłodzenia ale jeśli użyjesz to masz gotowe zimne palce, kwestia regulacji przepływu wody.
Ja bym z tego zrobił raczej układ na kawałku płyty OSB (bo najłatwiej zamocować) a szybkowar połączył na elastycznym połączeniu typu wąż silikonowy itp.

Autor tematu
VSkowron
5
Posty: 5
Rejestracja: środa, 21 paź 2020, 09:45
Podziękował: 1 raz
Re: Nietypowa aparatura szklana

Post autor: VSkowron »

Kolumna musi być w pionie czy może być trochę pochylona? Między szybkowar a kolumnę mam możliwość wstawienia wężyka tak żeby połączenie było elastyczne, dzięki za zwrócenie na to uwagi.
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4905
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Nietypowa aparatura szklana

Post autor: rozrywek »

Ja mam średnicę wlotową 22mm. U do tego wężyk silikonowy 18mm.
Zestaw jest na stałeprzykręcony do ściany. Łączony z kegiem właśnie wężykiem ok10cm długim.
Przejżyj mój rw5.
A twoja to fajna zabawka.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

Autor tematu
VSkowron
5
Posty: 5
Rejestracja: środa, 21 paź 2020, 09:45
Podziękował: 1 raz
Re: Nietypowa aparatura szklana

Post autor: VSkowron »

Jednak zmodyfikowałem cały pionowy odcinek ponieważ chłodnica którą chciałem użyć jako kolumnę miała w środku może z 6 mm przekroju więc wydajność byłaby niewielka. Jako kolumna poszła rura 35 mm o długości około 100cm i podzielona na dwie części. Pozostało mi jeszcze wyczyścić luty i wytrawić kwaskiem. Na szczycie zastosuję jeszcze szklany refluks ale próba będzie dopiero jak zrobię jakiś nastaw. Co polecacie zrobić na pierwsze testy?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

MASaKrA_Domingo
1000
Posty: 1047
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2020, 21:29
Krótko o sobie: Uczmy się nie wyważać otwartych drzwi.
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 175 razy
Re: Nietypowa aparatura szklana

Post autor: MASaKrA_Domingo »

Najłatwiej po prostu cukrówkę. Co może się bardziej nadawać do testów?
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach!

Autor tematu
VSkowron
5
Posty: 5
Rejestracja: środa, 21 paź 2020, 09:45
Podziękował: 1 raz
Re: Nietypowa aparatura szklana

Post autor: VSkowron »

Pierwsze psocenie za mną :D zrobiłem nastaw na cukrze 6,5 kg z dodatkiem przecieru pomidorowego i startego jabłka oraz na drożdżach Turbo z Browinu które fermentowały w około 20 C przez około dwa tygodnie. Nastaw klarowany na mrozie kilka dni. Smakował i pachniał przyjemnie. Deflegmator wypełniłem zmywakami nierdzewnymi, na razie bez skraplacza na szczycie. Rozgrzewałem na największym palniku potem przesunąłem na najmniejszy który i tak musiałem dać prawie na minimum żeby odbierać kropelkowo. Dzieliłem albo raczej próbowałem dzielić frakcje na smak i zapach i co jakiś czas mierzyłem procenty. Początkowo leciało około 85 procent i systematycznie spadało. Nie napiszę dokładnie ilości jakiej uzyskałem bo nastawiłem się raczej na czyszczenie aparatury i metaliczny posmak ale chyba dobrze ją przygotowałem bo dwie butelki 0,5 które najlepiej pachniały po rozdrobnieniu 50:50 z wodą bardzo dobrze smakowały na drugi dzień po psoceniu i byłem bardzo pozytywnie zaskoczony tym smakiem. Do tej pory piłem tylko śliwowicę od kolegi który się tym zajmuje i ma licencję oraz bimber od kuzynów który nawet w drinku był paskudny i nie spodziewałem się że przy moim pierwszym razie wyjdzie mi coś pijalnego. :lol: :lol: :lol:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

Skir
1500
Posty: 1548
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 353 razy
Re: Nietypowa aparatura szklana

Post autor: Skir »

No i chwycisz bakcyla :). Ale daj "odpocząć" produktowi przynajmniej z 3 miesiące. :) Będzie dużo lepszy.
I love the smell of bimber in the morning.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty aparatur”