Destylator miedziany Kazan 30L – 2 w 1 Kolumna półkowa

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

czytam
700
Posty: 724
Rejestracja: wtorek, 5 wrz 2017, 08:23
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 107 razy

Post autor: czytam »

dynio pisze:Ja tylko dalej nie rozumiem sensu montażu obniżonego odbioru w kolumnie CM
Mógłbyś wyjaśnić dlaczego, twoim zdaniem, OO w CM nie ma sensu?
koncentraty wina
Awatar użytkownika

fantik1
50
Posty: 71
Rejestracja: sobota, 28 sty 2012, 00:15
Krótko o sobie: Jestem fajnym człekiem... :)
Ulubiony Alkohol: DD - dobry, domowy ;)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Destylator miedziany Kazan 30L – 2 w 1 Kolumna półkowa

Post autor: fantik1 »

bimbrowar pisze:Połowicę przekonuje dizajn - byle pasowało do wystroju! ;)

A z doświadczeń i ciekawostek dotyczących sprzętu...
..., napełniłem czym trzeba i również na spokojnie zaczynałem odbierać już w postaci naaromatyzowanej :) ...
...
A poza praktycznym aspektem szklana kolumna ładnie pokazuje gdzie idą barwniki podczas aromatyzowania ;)
Gratuluję Połowicy :klaszcze:
Możesz coś więcej napisać o aromatyzerze, co ciekawego, kolorowego napsociłeś? :pije:
Slainte!

bimbrowar
30
Posty: 35
Rejestracja: środa, 24 cze 2020, 12:16
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Destylator miedziany Kazan 30L – 2 w 1 Kolumna półkowa

Post autor: bimbrowar »

fantik1 pisze: (...) co ciekawego, kolorowego napsociłeś? :pije:
No właśnie nie kolorowego - barwniki lecą w dół ;)
Na razie robiłem trochę cytrusowych rzeczy, takie na święta pomarańcze z goździkami, cynamonem itp
Zrobiłem też kawę z cynamonem. Na razie próbuję i się uczę ale polecam bo to całkiem dobrze wychodzi :)

pijeBoLubie
20
Posty: 26
Rejestracja: wtorek, 19 paź 2021, 12:35
Podziękował: 2 razy
Re: Destylator miedziany Kazan 30L – 2 w 1 Kolumna półkowa

Post autor: pijeBoLubie »

Cześć,

trochę odświeżę temat. Szukam alembika do pot still do wypalanki z cydru. I ten Kerstel cały czas mnie intersuje. Czy ktoś z doświadczeniem (bądź bez) używał go jako pot still? Jaka jest jego wydajność? Wiem, że wszystko zależy od paru czynników, dlatego prosiłbym o informacje o wsadzie oraz czasach destylacji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”