Ma ktoś może przepis na piwo Buh?

Wszelkie przepisy na piwa domowe
Awatar użytkownika

Autor tematu
kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy

Post autor: kiwitom23 »

Ma ktoś może przepis na piwo Buh Palikota i Wojewódzkiego? Normalnie nie robię nigdy zakupów w Żabce, bo handluje z Rydzykiem, ale dzisiaj się przełamałem. Niestety okazało się, że piwo rozeszło się migusiem, byłem w 3 Żabkach i dupa....
Ostatnio zmieniony wtorek, 12 sty 2021, 21:28 przez kiwitom23, łącznie zmieniany 1 raz.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway
koncentraty wina
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Ma ktoś może przepis na piwo Buch?

Post autor: .Gacek »

Nie jestem znawcą w piwach ale dla mnie to nic szczególnego... Spróbuj i podziel się z nami swoją opinią. W promocji kosztuje 8.99 zł. Za tą cenę kupisz fajne lokalne piwo kratowe.
Pozdrawiam Gacek.
Awatar użytkownika

Autor tematu
kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Ma ktoś może przepis na piwo Buh?

Post autor: kiwitom23 »

Tak podejrzewam, ale to mimo wszystko ciekawostka i warto spróbować. Zresztą inne piwa Palikota z Tenczynka nie są złe.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2538
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podziękowanie: 441 razy
Re: Ma ktoś może przepis na piwo Buch?

Post autor: jakis1234 »

Z piw kraftowych polecam IIPPAA z browaru Pinta, dawno nie piłem tak fajnie zrobionej Imperial IPY :)
A co do piwa Buh, to ponoć nie ma w sobie CBD, a jeżeli już to ilości homeopatyczne :D
Ostatnio zmieniony wtorek, 12 sty 2021, 21:38 przez jakis1234, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam z opolskiego.

mirek-swirek
250
Posty: 299
Rejestracja: piątek, 21 kwie 2017, 22:57
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 41 razy
Re: Ma ktoś może przepis na piwo Buh?

Post autor: mirek-swirek »

Przepisu to trzeba szukać u piwowara. Nawet warząc piwo zgodnie z recepturą, za każdym razem może wyjść inne w smaku.
BUH to wg opisu na etykiecir słody Pale Ale i Pilzneński, chmiel EKG, susz konopny i drożdże górnej fermentacji. Podejrzewa, mogę się mylić, że to jest tak:
50% Pale Ale
50% Pilzneński
Zacierane zapewne :
62 stopnie - 30 minut
72 stopnie - 30 minut

Chmiel na IBU 35

Drożdże s-04 albo us-05, nie sądzę, żeby użyli innych.

Susz konopny, którego tak naprawdę w tym piwie podobno nie ma, w ilości bliżej nieokreślonej

Piłem kiedyś na Litwie piwo z konopiami. Nie rozumiem co ludzie w tym widzą. Smak, jak by ktoś stara szmatę do podłogi zacierał. Generalnie, myślę, że tego typu dodatki do piwa są kompletnie bez sensu.
Można dosypać zwykłego suszu z zielonki efekt będzie podobny. A! I nie zapomnieć o tej szmacie.... :womit:
Ostatnio zmieniony wtorek, 12 sty 2021, 22:55 przez mirek-swirek, łącznie zmieniany 1 raz.

krzysiekchary
2
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 1 sie 2021, 20:05
Re: Ma ktoś może przepis na piwo Buh?

Post autor: krzysiekchary »

Jak dla mnie to browar pinta jest ok i to co sam zrobię w domku :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy na Piwo Domowe”