Pomoc w zakupie do 500zł

Temat dla tych, którzy chcą zbudować, bądź zakupić, kompletne urządzenia.

Autor tematu
neidi
2
Posty: 4
Rejestracja: środa, 10 cze 2020, 15:06

Post autor: neidi »

Witam wszystkich serdecznie

Proszę o podpowiedź w zakupie taniego prostego sprzętu. Czytam, czytam ale zanim sam wszystko ogarnę to przy tej ilości wiedzy sprzęt kupię pod koniec roku.

Obecnie mam za sobą 2 psoty ze starego nieudanego wina za pomocą uszczelnionego garnka z nierdzewni 17l + szklana chłodnica.

Mam zamiar psocić sporadycznie owocowo i cukrowo 5-15l nastawu/cukrówki. Planuję to robić na kuchence gazowej gdzie mam tylko 64cm miejsca w górę do szafki.

Za pomocą takiego kombinowanego ustrojstwa upsociłem za drugim razem płyn, w który pływak zanurzył się aż po czubek czyli chyba mocny bo 96 pokazywało 7mm niżej. Po przepuszczeniu tego przez węgiel aktywny wyszło całkiem smaczne coś.

Pierwotnie planowałem kupienie szybkowaru 17l + szklany deflegmator + moja szklana chłodnica ale być morze coś lepszego wymyślicie. Zależy mi na tym aby sprzęt był najprostszy mały i oferował lepszą jakość niż sama chłodnica i garnek.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
promocja
Awatar użytkownika

łoles
200
Posty: 227
Rejestracja: sobota, 9 maja 2020, 22:52
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Łiski
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 69 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: Pomoc w zakupie do 500zł

Post autor: łoles »

https://destylatorymiedziane.pl/pl/dest ... 24029.html
Nie jestem specjalistą w temacie mam sprzęt od tego sprzedawcy i jestem bardzo zadowolony może w tej kwocie coś znajdziesz powodzenia
Pędzę bo chce pędzę bo życie jest złe :pije:
Awatar użytkownika

Kòpôcz
1050
Posty: 1051
Rejestracja: środa, 15 kwie 2020, 19:53
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 139 razy
Re: Pomoc w zakupie do 500zł

Post autor: Kòpôcz »

Te 64cm przestrzeni do szafki to liczysz od poziomu góry garnka, czy palnika?
Domowe gorzelnictwo, jako najwyższa forma oporu przeciw fiskalnemu uciskowi władzy, staje się dziś patriotycznym obowiązkiem.

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: Pomoc w zakupie do 500zł

Post autor: arTii »

neidi pisze:pływak zanurzył się aż po czubek czyli chyba mocny bo 96 pokazywało 7mm niżej
Na przyszłość bierz się za mierzenie jak destylat ma 20°C, a nie 40 :) Właśnie wczoraj mi kolega opowiadał, jak to jego znajomy robi spirytus 99% :)
Szybko mu pokazałem że mój ma 102%

Cukrówka na prostym sprzęcie - trochę słabo. Owocówki - prędzej.
Poszukaj sobie na forum są tematy o budowie pot-still - jak masz odrobinę smykałki, to sam sobie poskładasz takiego miedzianego potstilla z refluksem na szybkowarze. Ale czy w 500zł się zmieścisz? Może jak będziesz bardzo budżetowo robił...
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Pomoc w zakupie do 500zł

Post autor: .Gacek »

Widać po zdjęciach, że fantazję masz... Więc szukaj wśród znajomych hydraulika :D
Do garnka dwie redukcje GW/GZ, na taką wysokość ile pozwoli szafka nad kuchenką kawał miedzianej rury 28/35/42mm. Do tego dolutowany króciec do Twojej szklanej chłodnicy i masz komplet. Do owocówek jak znalazł, może nawet uda Ci się upchnąć dwa rozczochrane zmywaki to i pospolity bimber z cukrówki zrobisz.
Pozdrawiam Gacek.
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Pomoc w zakupie do 500zł

Post autor: masterpaw2 »

Myślę, że wysokość nie jest jakimś specjalnym ograniczeniem, szafki wiszące są z reguły płytsze niż blat kuchenny, i dając rurę na skraju pokrywki jest duża szansa by je ominąć. Musisz to sprawdzić. Jeśli wyda to możesz nawet metrowego PS'a z płaszczem posadzić na garze. Do tego dobre wypełnienie, i przyzwoity bimbroszczak uwarzysz, o smakówkach nie wspomnę.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

Autor tematu
neidi
2
Posty: 4
Rejestracja: środa, 10 cze 2020, 15:06
Re: Pomoc w zakupie do 500zł

Post autor: neidi »

Kòpôcz pisze:Te 64cm przestrzeni do szafki to liczysz od poziomu góry garnka, czy palnika?
Od góry garnka. Ale w gruncie rzeczy tak jak napisał masterpaw2 da się szafkę ominąć właściwie.
Awatar użytkownika

Kòpôcz
1050
Posty: 1051
Rejestracja: środa, 15 kwie 2020, 19:53
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 139 razy
Re: RE: Re: Pomoc w zakupie do 500zł

Post autor: Kòpôcz »

arTii pisze: (...) Ale czy w 500zł się zmieścisz? Może jak będziesz bardzo budżetowo robił...
W 500 budżetowo?
Kilka lat temu namówiłem kolegę z jednej pracy na domowe gorzelnictwo. Przez te lata śmiał się ze mnie, że on działa, a ja wciąż cykam. Gdy zbudowałem sobie pierwszą rurę na kega, on zapragnął coś nowego zamiast odstojników na szybkowar 15l. Robiłem w robocie, układ taki, że on zapiernicza za dwóch, a ja lutuję. Koszty wraz z cyną (ale bez topnika) zamknęły się w 125zł.
Jeśli ręce masz sprawne spróbuj sobie coś takiego polutować. Takich kuchennych małych destylatorków na świecie są tysiące, znajdziesz sporo tutoriali.
Obrazek
Domowe gorzelnictwo, jako najwyższa forma oporu przeciw fiskalnemu uciskowi władzy, staje się dziś patriotycznym obowiązkiem.

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: RE: Re: Pomoc w zakupie do 500zł

Post autor: arTii »

Kòpôcz pisze:
arTii pisze: Koszty wraz z cyną (ale bez topnika) zamknęły się w 125zł.
A szybkowar do tego doliczyłeś? Sama rura - zgadza się. Ale jeśli doliczysz szybkowar to okaże się, że 500zł może być naprwdę budżetowo zwłaszcza że przez ten czas ceny miedzi sporo wzrosły...
A przyzwoity termometr?
A co rozumiem pod pojęciem budżetowo:
- nie kupujemy szybkowaru w sklepie za rogiem, tylko szukamy okazji na znanym portalu
- nie idziemy do sklepu z hydrauliką u siebie na wsi żeby kupić rury miedziane i kształtki tylko szukamy po znajmych itp...
- nie zlecamy polutowania tego "fachowcowi" tylko sami ze szwagrem lutujemy
:)
Ot takie budżetowe lepienie....
Ostatnio zmieniony czwartek, 11 cze 2020, 08:43 przez arTii, łącznie zmieniany 1 raz.
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW
Awatar użytkownika

Kòpôcz
1050
Posty: 1051
Rejestracja: środa, 15 kwie 2020, 19:53
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 139 razy
Re: Pomoc w zakupie do 500zł

Post autor: Kòpôcz »

Całą miedź i cynę kupowałem w sklepach, lutowalem to tydzień temu.
Szybkowar 15l to 120zł.
Termometr (bez oszczędzania) 45.
Węże - 15zl/5m

Zostaje jeszcze 200 zł na nieprzewidziane dodatki bez żadnego szukania oszczednosci.
Ostatnio zmieniony czwartek, 11 cze 2020, 08:51 przez Kòpôcz, łącznie zmieniany 2 razy.
Domowe gorzelnictwo, jako najwyższa forma oporu przeciw fiskalnemu uciskowi władzy, staje się dziś patriotycznym obowiązkiem.

Autor tematu
neidi
2
Posty: 4
Rejestracja: środa, 10 cze 2020, 15:06
Re: Pomoc w zakupie do 500zł

Post autor: neidi »

Za waszą namową prubuję sam. Kupiłem wczoraj na szybko rurę 1m 28mm + kształtki, nie wszystko bo sklep mi zamknęli. Miałem już pastę i lut więc trochę się pobawiłem rano. Jestem winiarzem więc termometr już mam. Wyszło brzydko, okropnie bo pierwszy raz lutowałem miedź. Jeszcze kilka końcówek muszę kupić, zmywaki i gotowe. Nie wiem jak to wszystko będzie funkcjonować ale będę testował jak tylko skończę.
Całość ma 1m wysokości zastanawiam się czy nie podzielić wkładu na 1/4 sprężynki pryzmatyczne a reszta zmywaki nierdzewne. A jeśli podzielić to czy zrobić osobną przestrzeń na każdy materiał czy warstwowo dawać?

johnex
550
Posty: 567
Rejestracja: sobota, 20 sie 2011, 22:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 91 razy
Re: Pomoc w zakupie do 500zł

Post autor: johnex »

Pamiętaj, że lut w naszym hobby ma być bezołowiowy.
Prawo pędzenia bimbru jest Prawem Człowieka!!!

bociann2
500
Posty: 523
Rejestracja: wtorek, 26 kwie 2011, 12:59
Krótko o sobie: Jestem okropnym człowiekiem, tak mi kiedyś mawiali.
Ulubiony Alkohol: Piwa
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Jedyna taka w Polsce...
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Pomoc w zakupie do 500zł

Post autor: bociann2 »

Dobrze jak jest. Ale wcale nie musi.

jacek8l
50
Posty: 69
Rejestracja: piątek, 2 lis 2018, 23:32
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Pomoc w zakupie do 500zł

Post autor: jacek8l »

Szkoda czasu i surowca na kapanie przez węgiel, lepiej od razu postawić aabratka nawet po to żeby zrobić jeden proces rocznie zamiast godzinami klęczeć przy gazie ....no i po to by nie bawić się w połączenie łatwopalnego kapania z otwartym ogniem. I jeszcze jeden aspekt: sporo takich pot stillów wysadziło ludziom okna bo sie coś przypchało, kolumny tak nie zatkasz.

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: Pomoc w zakupie do 500zł

Post autor: arTii »

neidi pisze:Całość ma 1m wysokości zastanawiam się czy nie podzielić wkładu na 1/4 sprężynki pryzmatyczne a reszta zmywaki nierdzewne.
Tylko po co?
rura 28 w środku ma najprawdopodobniej 25mm
wysokość 1m a więc pojemność to około pół litra - więc ile zaoszczędzisz?
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Pomoc w zakupie do 500zł

Post autor: masterpaw2 »

Kolego neidi, jeszcze jedna mała podpowiedź. Pokrywkę garnka dociśnij sobie za pomocą klipsów biurowych https://allegro.pl/oferta/klipsy-biurow ... e=facebook
Zapinasz je równomiernie na obwodzie i masz pewne mocne połączenie.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

Autor tematu
neidi
2
Posty: 4
Rejestracja: środa, 10 cze 2020, 15:06
Re: Pomoc w zakupie do 500zł

Post autor: neidi »

Na razie przetestuję wypełnienie z samych zmywaków. Lubię eksperymentować od podstaw. Mam tylko jedno pytanie jak bardzo mają być upchane te zmywaki? Bo upchałem tam 4szt i chyba zbyt mocno bo jak dmucham to bardzo ciężko powietrze przechodzi.

Znając życie za kilka miesięcy i tak skończę z jakąś kupną kolumną za 2000zł bo zawsze się nakręcam w miarę "jedzenia".

krystyna64
2
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 31 gru 2020, 10:54
Podziękował: 2 razy
Re: Pomoc w zakupie do 500zł

Post autor: krystyna64 »

Witam. Czy warto coś kupić do 500 złotych z allegro lub sklepu internetowego na początek przygody . Proszę o szczerą odpowiedź.
Awatar użytkownika

Góral bagienny
2500
Posty: 2875
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 549 razy
Re: Pomoc w zakupie do 500zł

Post autor: Góral bagienny »

Może napisz co chcesz uzyskać :D
Spirytusu na takim sprzęcie nie uzyskasz ;)
Owocówki już tak a nawet pijalny bimberek :D
Edit. Podaj też jaka ilość np. w skali miesiąca Cię interesuje :ok:
Ostatnio zmieniony piątek, 1 sty 2021, 13:45 przez Góral bagienny, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D

RozpychaczZiemniakow
2
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 27 lut 2020, 09:54
Podziękował: 1 raz
Re: Pomoc w zakupie do 500zł

Post autor: RozpychaczZiemniakow »

Podłącze się do tematu gdyż też takiego aparatu poszukuję. Chciałbym uzyskać Bimber, whisky a czasami jakąś wódkę. Czy w ogóle znajdę coś dobrego wtej cenie? Sama aparatura szybkowar posiadam, dodatkowo chce dokupić kega.

Na olx jest trochę ofert, ale jestem sceptycznie do nich nastawiony. Dzięki za info
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4905
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Pomoc w zakupie do 500zł

Post autor: rozrywek »

Odpowiem tak. Czy ja czy gòral bagienny potrafimy z gòwna bat ukręcić. Dlaczego?

Bo destylację prostą można przeprowadzić na wszystkim. Nawet w tajdze Syberyjskiej.
Destylacja prosta...nie jest prosta
Tutaj wchodzą inne aspekty. Podział frakcji. Wszystko jest warunkowane tym czym obecnie dysponujesz.
Do tej kwoty o której mòwisz? Popatrz przyszłościowo.
Do dwòch kolegòw zadających pytanie:
Rozpychaczziemniaków...aleś sobie nicka pizdnął.
Šmiejè siè tylko....

Celujecie w destylator prosty. Dobrze.

Na domowe trunki idealne.

Konkrety:. Keg 50. Rurka
Porządna chłodnica.
Kiedyś zechcecie reflux. Się dorobi. Kolumnę się dokręci. Ale podstawę już będziecie mieć.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

RozpychaczZiemniakow
2
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 27 lut 2020, 09:54
Podziękował: 1 raz
Re: Pomoc w zakupie do 500zł

Post autor: RozpychaczZiemniakow »

Dzięki! :) Kiedyś kupiłem pseudo potstill z odstojnikami, ale na tym to jest udręka...

Mod.
Nie cytuj posta poprzedzającego.
Ostatnio zmieniony czwartek, 11 mar 2021, 12:02 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.

kondon
250
Posty: 298
Rejestracja: poniedziałek, 30 wrz 2019, 02:14
Ulubiony Alkohol: Nie ważne co, ważne z kim
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 29 razy
Re: Pomoc w zakupie do 500zł

Post autor: kondon »

Żadne odstojniki. Na takie rzeczy nawet nie patrz.
https://alkohole-domowe.com/forum/topic7313.html
Takie coś to sam byś zrobił.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aparatury kompletne”