Lucky Luke

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
Lucky Luke
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: sobota, 26 gru 2020, 18:36

Post autor: Lucky Luke »

Witam. Robie bimberek już ładnych kilka lat na aabratku który sam zbudowałem. Używam zbiornika o pojemności 50 L i średnica kolumny to coś około 70 mm. Odbieram z jeziorka i nie mam żadnych dziwnych rur z boku, nawet nie wiem do czego to służy. Gotuję tylko na cukrówkach. Odbiór 1L/H. Ostatnio coś mi to idzie gorzej. Smak jakiś taki ostry wychodzi, Ale nie zawsze. Doradzicie od czego to zależy?
Druga sprawa to chyba czas na zbudowanie nowego sprzętu. Chciałbym by to był aabratek ale z możliwością rozwoju w przyszłości. Widziałem w necie aabratki z taką rurą wisząca z boku. Co to jest i jak się stosuję? Drugą rzecz to ala mały zboirniczek pomiędzy kolumną A zbiornikiem? Może ktoś doradzić? Co byście zastosowali w aabratku gdybyście budowali od podstaw coś dla siebie? Z góry dziękuję za odpowiedź, a póki co lecę przeglądać forum.
alembiki

użytkownik usunięty
Re: Lucky Luke

Post autor: użytkownik usunięty »

Serwus. Życzę powodzenia i szczęścia :ok:

PETER29
850
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 18 lut 2011, 16:28
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta i browar
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: Lucky Luke

Post autor: PETER29 »

Witamy na forum. Podpowiedzi na dziś: wisząca rura z boku kolumny to OVM a zbiorniczek pomiędzy kotłem a kolumna to bufor. Resztę doczytasz. Jak coś będzie niejasne wtedy pytaj.
Ostatnio zmieniony niedziela, 27 gru 2020, 11:17 przez PETER29, łącznie zmieniany 1 raz.
_______________________________________________________________________________
Pozdrawiam KRZYSZTOF
Awatar użytkownika

MASaKrA_Domingo
1000
Posty: 1047
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2020, 21:29
Krótko o sobie: Uczmy się nie wyważać otwartych drzwi.
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 175 razy
Re: Lucky Luke

Post autor: MASaKrA_Domingo »

Zainteresuj się tym:
Olm, bufor, sprężynki pryzmatyczne, katalizator miedziany.

To Ci mocno rozwinie wiedzę
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”