frantictic

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
frantictic
2
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 22 gru 2020, 17:32

Post autor: frantictic »

Witam
Narobiłem trochę win, cydrów, nalewek i piwka także przyszła pora zgłębić temat destylatów :D
Przy okazji pozostałych nastawów nazbierałem trochę sprzętu ale do destylacji mam mocne braki.
Od jakiegoś czasu przeglądam forum, szukam między innymi informacji o samej technice i sprzęcie bo planuję zakupy, czego nie znajdę w istniejących wątkach to będę was dręczył, także wybaczcie jak czasami zadam pytanie z poziomu piaskownicy.
Pozdrawiam wszystkich i przy okazji Świąt życzę wszystkiego najlepszego i dużo zdrowia.
koncentraty wina
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: frantictic

Post autor: rozrywek »

Już cię widzę w klubie Ps.
Witaj zatem.
Dręcz, damy radę. Aby rozumnie.
Co za sprzęt kompletujesz waści?
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

Autor tematu
frantictic
2
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 22 gru 2020, 17:32
Re: frantictic

Post autor: frantictic »

Szukam i szukam, z początku chciałem jakiś zwykły PS na szybkowarze, miało być tanio, ale chęci rosną i budżet razem z nimi teraz podoba mi się miedziana kolumna LM mocowania na kegu 30 l. Wolę wydać raz i kupić coś dobrego wielofunkcyjnego i mieć na lata niż potem żałować i zmieniać. Oglądałem też to co jest na aliexpress ale wyczytałem na forum, że ten sprzęt jest nie za bardzo i raczej wolę coś sprawdzonego.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

dynio
500
Posty: 527
Rejestracja: środa, 13 cze 2018, 06:47
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 58 razy
Re: frantictic

Post autor: dynio »

Jeżeli szukasz czegoś uniwersalnego i z miedzi to Zygmunt z destylatorymiedziane.pl ma taki sprzęt modułowy (ostatnio bardzo modne słowo w jednym z watkow ) na kegu możesz mieć i PS i dowolną kolumnę

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
"priusquam superbia ambulat" - pycha kroczy przed upadkiem

Autor tematu
frantictic
2
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 22 gru 2020, 17:32
Re: frantictic

Post autor: frantictic »

Nie ukrywam, że właśnie na tej stronie sprzęt najbardziej mi się podoba. Ta kolumna terra mi najbardziej odpowiada bo później mogę ją rozbudować, a na start i z cukrówki na nalewkę będzie i coś smakowego zrobię. Póki co muszę przełknąć skok cenowy bo z początkowych 300-400 zł mam już jakieś 1500

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”