kocioł warzelny do zacierania

Zbiorniki do odparowywania zacierów. Budowa, adaptacje modyfikacje.

Autor tematu
mody170
10
Posty: 14
Rejestracja: piątek, 28 lut 2020, 20:28
Otrzymał podziękowanie: 2 razy

Post autor: mody170 »

Witam
Szukam kogos kto moglby wykonac kocioł do zacierania 30l z mieszadłem. Moze znajdzie sie tu ktos kto wykonuje takie rzeczy? Ja niestety nie mam mozliwosci wykonania samemu takiego zbiornika
Dzieki!
Awatar użytkownika

łoles
200
Posty: 227
Rejestracja: sobota, 9 maja 2020, 22:52
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Łiski
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 69 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: kocioł warzelny do zacierania

Post autor: łoles »

Witaj kolego pisz śmiało do @spawacz ty masz linka z namiaramj na olx. Mam od niego zbiornik z płaszczem fachową robota polecam serdecznie https://www.olx.pl/oferta/zbiornik-z-pl ... CGzva.html Pozdro
Pędzę bo chce pędzę bo życie jest złe :pije:
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: kocioł warzelny do zacierania

Post autor: .Gacek »

Pomyśl o fałszywym dnie od razu. Nie będziesz musiał się babrać z przelewaniem do fermentora że sraczwężykiem :mrgreen:
Pozdrawiam Gacek.
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: kocioł warzelny do zacierania

Post autor: kiwitom23 »

Są też gotowce Cobra, Klarstein, Royal Catering - masz tam wsztystko fałszywe dno, pompkę, chłodnicę. Sam mam Royala i bardzo sobie chwalę.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway
Awatar użytkownika

Kòpôcz
1050
Posty: 1051
Rejestracja: środa, 15 kwie 2020, 19:53
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 139 razy
Re: RE: Re: kocioł warzelny do zacierania

Post autor: Kòpôcz »

.Gacek pisze:Pomyśl o fałszywym dnie od razu. Nie będziesz musiał się babrać z przelewaniem do fermentora że sraczwężykiem :mrgreen:
Jeśli fałszywe dno, to mieszadło jest niepotrzebną inwestycją - pompka cyrkulacyjna za 60zł załatwia sprawę, a przy okazji od początku procesu układa złoże filtracyjne.
Nie wiemy jednak dokładnie co autor chce robić - czy tylko zacierać i gotować gęste w tym samym zbiorniku, czy przygotowywać brzeczkę.
Domowe gorzelnictwo, jako najwyższa forma oporu przeciw fiskalnemu uciskowi władzy, staje się dziś patriotycznym obowiązkiem.

Autor tematu
mody170
10
Posty: 14
Rejestracja: piątek, 28 lut 2020, 20:28
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: kocioł warzelny do zacierania

Post autor: mody170 »

Oglądałem juz kotły typu coobra jednak cena troszke odstrasza po za tym zacieram ziarno niesłodowane wiec dochodzi jeszcze upłynnianie w wysokiej temperaturze. Obawiam sie ze bez mieszadła mogłoby mi sie to wszystko przypalic.Jesli chodzi o falszywe dno to wydaje mi sie ze nie bede potrzebowac bo nie będe wysładzał zacieru tylko mam zamiar fermentowac z młótem a po fermentacji wszystko idzie przez prase. Gotuję w domu na kuchence indukcyjnej wiec grzanie na taborecie gazowym odpada. W grę wchodzą grzałki ale z drugiej strony kusi mnie zakup alembika w przyszłości dlatego kocioł będzie mi służył jedynie do zacierania.

Atebo
2
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 29 lis 2020, 20:38
Podziękował: 7 razy
Re: kocioł warzelny do zacierania

Post autor: Atebo »

Jak nie kocioł z płaszczem i mieszadłem to pozostaje ci fałszywe dno i system herms. A fałszywe dno to tylko takie https://www.google.com/url?sa=i&url=htt ... AdAAAAABAI
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotły”