Temperatura na kolumnie

Kłopoty z budową i eksploatacją aparatury, wybór właściwego sprzętu. Podstawowe pytania początkujących.

Autor tematu
klostazy
1
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 22 mar 2020, 19:35

Post autor: klostazy »

Panowie co mogło się stać z kolumną, kolumna pokazuje mi temperaturę około 93 stopnie, jak zaczyna się proces to temperatura rośnie do 93 stopni i nie maleje. Termometr jest sprawny bo podmieniałem inny i temperatura się zgadza. Uszkodziło się coś chyba w kolumnie bo termometry sprawdzałem i pokazują dobrze. Wcześniej temperatura dobrze wskazywała około jeden stopień większy od temperatury na głowicy.
koncentraty wina
Awatar użytkownika

SinyNos
100
Posty: 138
Rejestracja: niedziela, 3 lis 2019, 20:26
Krótko o sobie: typowy słowianin co za kołnierz nie wylewa ;)
bimbrownik z wyboru
Ulubiony Alkohol: ten który ma "ukrytą moc" i atakuje z zaskoczenia
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Podziękował: 49 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Temperatura na kolumnie

Post autor: SinyNos »

Może masz "czop" w kolumnie. Wysyp wypełnienie i po umieszczeniu do w tym samym miejscu sprawdź.
Ach! ach! Majorze, dzisiaj żyjem, jutro gnijem,
To tylko nasze, co dziś zjemy i wypijem!

Jacek Soplica vel Ksiądz Robak :klaszcze:

użytkownik usunięty
Re: Temperatura na kolumnie

Post autor: użytkownik usunięty »

Również Was witam.
Nie wiem co się mogło stać w kolumnie ale jak kolega wcześniej zasugerował, że może zalewa Ci kolumnę na wskutek zbyt gestego, mało przewiewnego wypełnienia? Chyba to miał na myśli. Przesyp je nie ubijaj zbyt mocno. Jeśli to zmywaki, musisz je na nowo, niezbyt energicznie w rurze upchać.
Może napisz na czym pracujesz, z jaką mocą grzejesz i z jaką prędkością odbierasz, ile wsadu lejesz do kotła etc. Dane, dane, więcej danych. Bez nich leżymy jak kot w plewach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”