Propozycja utworzenia grupy

Informacje o rozbudowie i zmianach na forum. Możecie tu także zgłaszać swoje problemy z tym forum, postaramy się je szybko rozwiązać. Mile widziane pomysły i ciekawe propozycje :)

Autor tematu
patrzal
250
Posty: 280
Rejestracja: środa, 25 gru 2019, 21:38
Krótko o sobie: Γνῶθι σεαυτόν
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy

Post autor: patrzal »

Dzień dobry, chciałem zgłosić propozycję utworzenia forumowej grupy producentów sprzętu, tak, żeby początkujący (i nie tylko) użytkownicy mogli ich łatwo znaleźć wchodząc w Użytkownicy->Znajdź użytkownika i wybierając po prostu odpowiednią grupę. Tak samo, jak można znaleźć modów itp.
Oczywiście, jeśli sami P.T. producenci nie mają nic przeciwko.
promocja

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Propozycja utworzenia grupy

Post autor: Drupi »

Dobry pomysł.
1 @ akas
2 @ herbata 666
3 @ Franzmaster
4 @Zygmunt

kula
Ostatnio zmieniony czwartek, 20 sie 2020, 06:12 przez Drupi, łącznie zmieniany 1 raz.
I like noble drinks.

użytkownik usunięty
Re: Propozycja utworzenia grupy

Post autor: użytkownik usunięty »

6. Inoxstill @KS2507

marsyl
50
Posty: 54
Rejestracja: wtorek, 28 kwie 2020, 19:32
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Propozycja utworzenia grupy

Post autor: marsyl »

Koledzy @sero, @aakk czy @radius też działają w temacie.
Wydaje mi się że tutaj powinni się wpisywać sami konstruktorzy wraz z kontaktem do siebie.
Natomiast początkujący powinni czytać forum a będą wiedzieć kto i co produkuje.
Nieważne jak wolno idziesz, ważne, że się nie zatrzymujesz.

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: Propozycja utworzenia grupy

Post autor: arTii »

A ja myślę, że @patrzal chciał, żeby to było coś takiego jak to:
https://alkohole-domowe.com/forum/the-team.html
Czyli żeby tych którzy są polecani na forum i wytwarzają sprzęt do naszego hobby dodać do grupy @producenci
A każdy producent powinien zadbać o to, żeby w swoim profilu mieć udostępniony kontakt do siebie. Wtedy to ma sens.
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW

Autor tematu
patrzal
250
Posty: 280
Rejestracja: środa, 25 gru 2019, 21:38
Krótko o sobie: Γνῶθι σεαυτόν
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Re: Propozycja utworzenia grupy

Post autor: patrzal »

O to, to. Tak, jako rzecze arTii.
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4905
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 845 razy
Re: Propozycja utworzenia grupy

Post autor: rozrywek »

Ja chyba już to proponowałem albo miałem zamiar.
Temat zablokowany dyskusyjnie i do mod prośba o wklejenie treści ogłoszenia z opisem tego co dana osoba produkuje, bądź może wykonać na zlecenie.

Czysta lista bez setek zbędnych komentarzy. Z linkiem do strony. Tteściwie zwięźle i konkretnie.

Ograniczy te setki niepotrzebnych założonych tematów i pytań.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4905
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 845 razy
Re: Propozycja utworzenia grupy

Post autor: rozrywek »

Drupi pisze:Dobry pomysł.
1 @ akas
2 @ herbata 666
3 @ Franzmaster
4 @Zygmunt

kula
To nie tak. Sam konstruktor musi się określić. A nie abyśmy ich polecali.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Propozycja utworzenia grupy

Post autor: .Gacek »

Polecali nie polecali.... Jak ktoś jest dobry to się go poleca.

@sero
Pozdrawiam Gacek.

kondon
250
Posty: 298
Rejestracja: poniedziałek, 30 wrz 2019, 02:14
Ulubiony Alkohol: Nie ważne co, ważne z kim
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 29 razy
Re: Propozycja utworzenia grupy

Post autor: kondon »

rozrywek pisze:Temat zablokowany dyskusyjnie i do mod prośba o wklejenie treści ogłoszenia z opisem tego co dana osoba produkuje, bądź może wykonać na zlecenie.
Czysta lista bez setek zbędnych komentarzy. Z linkiem do strony. Tteściwie zwięźle i konkretnie.
Ograniczy te setki niepotrzebnych założonych tematów i pytań.
Coś podobnego bym proponował.
Temat założony przez jakiegoś moderatora ze schematem takiego ogłoszenia w pierwszym poście.
Każdy konstruktor wpisuje się sam. Elektronicy i inni też mogliby się wpisać.

1. Nazwa firmy, pseudonimy.
2. Jakie produkty konstruktor może zaoferować - materiał, rodzaje sprzętu, dodatki.
3. Strona, kontakt.
4. Coś więcej o sobie, przykładowe projekty - w spoilerze.
Treść ukryta:
Temat może być otwarty, ale wszystkie komentarze i posty inne niż konstruktorów usuwane. Po prostu same ogłoszenia.
Często ludzie pytają od kogo coś kupić, a nie ma ich do czego odesłać.
Za grupę administracja w jakimś sensie odpowiada, w takim temacie już każdy odpowiada za siebie.

Wojtek5
650
Posty: 693
Rejestracja: sobota, 21 wrz 2019, 18:39
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Mazowsze, centralna wieś
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 87 razy
Re: Propozycja utworzenia grupy

Post autor: Wojtek5 »

Bardzo dobry pomysł, tylko wraz z tym pomysłem proponowałbym zmodyfikować dział "Pierwsze kroki" w którym autorzy chyba zapomnieli jak wół cielęciem był i zaczęli z grubej rury, a laik dalej nie wie i musi sobie szukać i układać w głowie puzzle (czyli pisać kolejne posty z zapytaniem o podstawowe rzeczy) co na jakim typie aparatury morze, a potem dalej.
Uważam, że jedno z drugim jest ściśle powiązane. Wiem, że forum to nie Allegro i producenci mogą spadać na swoje strony i serwisy aukcyjne, ale z drugiej jak ktoś zadaje pytanie to większość użytkowników poleca producentów z forum, co z kolei często budziło stwierdzenia, że wszystko inne po za tym forum jest bee, a na forum cacy. Dlatego wraz z tym powinien być zmodyfikowany dział jak i same teksty tak by każdy użytkownik mógł zarówno się dokształcić na starcie w szybki sposób, oraz wybrać właściwy dla siebie sprzęt wybierając właśnie producentów z forum.
Domowe nalewki
Eksperymenty z małą beczką dębową: alkohol wysokoprocentowy, miody
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4905
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 845 razy
Re: Propozycja utworzenia grupy

Post autor: rozrywek »

Wojtek5
Większość poleca konstruktorów bo ich po prostu zna. ich sprzęty, wykonanie, projekty. A że akurat z tego forum to czysty przypadek.
Zauważ przyjacielu że sami konstruktorzy tutaj są niezbyt aktywni, nie reklamują się, nie zachwalają swojego towaru, wiesz dlaczego?
Bo robią to dobrze, robią kuźwa takie wypasione mercedesy, co więcej, tworzą nowe projekty i wdrażają.
Zdradzę ci jak działa reklama werbalna:
Fajny sklep, towar, wykonawcę, czy innego rzemieślnika pochwali 1 (słownie jedna osoba) Kiepskiego 50. zaneguje.

Twój post odebrałem trochę jakby to była tutaj jakaś klika, kasta, sekta, i tylko siebie nawzajem drapali po pleckach. Nic bardziej mylnego, wszyscy są cacy którzy robią coś good, wszyscy którzy zamierzają robić coś chujowo, byle jak czy po łebkach, niech poczytają pudelka. A ci którzy zamierzają handlować ukapanym towarem niech wyp....lają.
Nawet niezbyt czynny aktywnie forumowicz też przecież może dodać siebie do listy, prawda? To forum hobbystów i pasjonatów i każdy jest mile widziany.

Reasumując też jestem bardzo za takim ograniczonym tematem, ale to sami konstruktorzy muszą się dopisać z dobrym prostym opisem co poczynają.
proste działy:
Kolumny destylacyjne, rektyfikacyjne,
Sterowniki, elektryka i elektronika,
Wypełnienie kolumny
Drożdże, fermentatory, akcesoria
Malowanie, tapetowanie i panele podłogowe.
I takie tam mecyje.

Ps: a z tym zapominaniem jak wół był cielęciem to masz sporo racji, wielu odsyła do czytania i lektury, ale zauważ że wielu pytających zadaje takie pytania że idzie się pochlastać.
A parę doskonałych opracowań jest w pierwszych krokach, opis sprzętów, opisy procesów, wytyczne nastawów, zwyczajnie ktoś tego nie czyta. Podeślę ci link, przeczytaj uważnie moje wprowadzenie do tematu, tam jest sporo wyjaśnione.
Podrawiam.
https://alkohole-domowe.com/forum/szoku ... e%20cytaty
Ostatnio zmieniony sobota, 19 gru 2020, 22:42 przez rozrywek, łącznie zmieniany 1 raz.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

Wojtek5
650
Posty: 693
Rejestracja: sobota, 21 wrz 2019, 18:39
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Mazowsze, centralna wieś
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 87 razy
Re: Propozycja utworzenia grupy

Post autor: Wojtek5 »

Całkowicie źle odebrałeś mój post. Też jestem jak najbardziej za. Po prostu opisałem pewny sposób odbioru niektórych aspektów oczami laika i nowej osoby na forum, które mogą wpływać dość niekorzystnie na postrzeganie forumowych konstruktorów, a zarazem zaproponowałem poprawę pewnych materiałów, ich uzupełnienie w sposób bardziej łopatologiczny i usystematyzowany. Uważam, że oba te działy dość dobrze by się uzupełniały wzajemnie, a dodatkowo skorzystało by całe forum.

Patrząc oczami laika, bo za takiego się uważam w tych tematach opisy typu: Kolumny destylacyjne, rektyfikacyjne mówi mi tyle samo, co po przeczytaniu "Pierwsze kroki" gdzie padają stwierdzenia już w pierwszych postach jak wypełnić kolumnę, skróty LM, OVM i inne - są chyba takie papierosy, a OVM to pewnie jakaś ich bogatsza wersja - oczywiście to tak żartobliwie :) ale po roku używania forum dalej nie wiem, gdybym chciał kupić sprzęt co na jakim typie zrobić mogę.

Są dwa rodzaje laików, pierwszy to taki jak ja, czyli osoby które nigdy wcześniej nie miały z tym styczności i wszystko jest ameryką i są osoby które miały z tym styczność bezpośrednią lub pośrednią (ktoś miał aparaturę w rodzinie tej bliższej lub dalszej, znajomi itd.) co obcowali mniej lub bardziej świadomie w temacie. Dla tych drugich temat pierwsze kroki będzie bardziej zrozumiały i naturalny, a dla pierwszych to stek pitolenia o kosmosie. Nie jest kwestią, że komuś się nie chce, tylko pewnych informacji laik nie jest w stanie wyłapać w sposób dla niego zrozumiały i ułożony. Najprościej pisząc od totalnych podstaw w górę. Dlatego uważam, że oba tematy są ściśle ze sobą powiązane.

Osobiście widziałbym to tak:
Zapisuję się na forum, chciałbym sobie podestylować - powiedzmy że mam taką fazę, mam jakiś budżet, a jak wiadomo budżet jest dość ruchomy bo zależny częściowo od fazy. Jako nowa osoba nie mam zielonego pojęcia co bym chciał, więc pewnie bym chciał wszystko, a najlepiej mieć JD 30Y. I tu czytam sobie, że ta na tym sprzędzie zrobię to, a na innym zrobię co innego. Mam warunki lokalowe takie a nie inne i widzę, że nie wszystko mi się zmieści, więc bardziej precyzuje swoje oczekiwania zarówno to co bym chciał i co mogę wydać do tego co mogę mieć w swoich warunkach (np. wysokość mieszkania, garażu, piwnicy itd.) - to weryfikuję sam na etapie "Pierwsze kroki". Potem widzę dział z osobami które mogą mi to zrobić, już nie postrzegam ich jako osób klepiących młotkiem w garażu, tylko jako fachowców.
Mogę się założyć, że takich osób mających fazę i będących w stanie wydać kasę na tzw. swój kaprys jest o wiele więcej niż wszystkich doświadczonych hobbystów na tym forum. Głównym problemem jest niewiedza już na podstawowym etapie. Można zadać pytanie na forum ale odpowiedzi są równie tępe co pytanie jak "to zależy co ci smakuje", "to zależy co chcesz zrobić" - nie wiem co mi smakuje, bo nie mam wyrobionych smaków i nie wiem jak co powinno smakować, a co bym chciał zrobić to WSZYSTKO CHCIAŁBYM ZROBIĆ, a najlepiej wydając 2,3,4,5 lub więcej koła chciałbym mieć 30Y JD :)

Odnosząc się co do polecanych konstruktorów:
Niestety klika, tak to jest postrzegane przez nowe osoby. Niestety jest to stale powtarzający się schemat czy na tym, czy na innych forach obecnie lub w przeszłości. Schemat się powtarza. Osoby nowe na ogół z początku rejestrują się na danym forum z chęci rozwiązania dla nich w danym momencie jakiegoś problemu. Gdy zapodają posta z linkiem i słyszą to jest be, a na forum cacy (takich postów jest wiele na tym forum) to widzą to zupełnie inaczej niż osoby już będące jakiś czas na forum. Wiele razy przechodziłem przez to sam czy na forum komputerowym, programistycznym, samochodowym i słyszałem tego nie kupuj, ten z naszego forum ma lepsze, tu do warsztatu nie jedź, ten zrobi ci lepiej - po kilku postach zwykle byłem zniesmaczony, a takie osoby postrzegałem jako Pana Zdzisia klepiącego młotkiem coś w garażu - z czasem pobytu na forum zmieniałem zdanie, ale nie na każdym forum byłem na tyle długo by się tego przekonać.

Podsumowując uważam, że dział producentów jest jak najbardziej pozytywny, a nawet przyczyni się do bardziej profesjonalnego postrzegania samych producentów jak i całego forum. Jednocześnie poprawienie działu "pierwsze kroki" pomoże zarówno producentom i całemu forum, a przede wszystkim nowym użytkownikom, zarówno tym zarejestrowanym jak i nie.
Domowe nalewki
Eksperymenty z małą beczką dębową: alkohol wysokoprocentowy, miody
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: Propozycja utworzenia grupy

Post autor: lesgo58 »

Utopia... Ale ciekawa... :D
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2538
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podziękowanie: 441 razy
Re: Propozycja utworzenia grupy

Post autor: jakis1234 »

Propozycja ciekawa, sam pamiętam jak szukałem sprawdzonego i dobrego producenta.
Dzięki AD na takiego trafiłem i mam świetną kolumnę :), ale trochę szukania to wymagało.
Taka grupa "producenci i konstruktorzy" bardzo by to ułatwiła.
Obawiam się tylko, że aktualnie producenci są tak zarobieni, o czym świadczą terminy, że chyba nie będą mieli czasu i ochoty na tworzenie takich informacji, tym bardziej, że część z nich ma swoje sklepy internetowe.
Może ktoś ze starszych stażem kolegów ;), (mod?) wysłałby maila do znanych nam producentów z taką propozycją wpisania danych do grupy, bo jeżeli będziemy sobie sami tak tylko tutaj dyskutować, to nic z tego nie wyjdzie.
I jeszcze takie uzupełnienie
Powszechna zasada marketingu mówi, że jeden zadowolony Klient przyprowadzi do Twojej firmy kolejnych sześciu kupujących.
A jeden niezadowolony sprawi, że jedenastu nigdy nie przyjdzie.
Pozdrawiam z opolskiego.

kondon
250
Posty: 298
Rejestracja: poniedziałek, 30 wrz 2019, 02:14
Ulubiony Alkohol: Nie ważne co, ważne z kim
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 29 razy
Re: Propozycja utworzenia grupy

Post autor: kondon »

Czy zarząd forum przemyślał sprawę?
kondon pisze:3. Strona, kontakt.
Dodałbym jeszcze lokalizację.
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4905
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 845 razy
Re: Propozycja utworzenia grupy

Post autor: rozrywek »

Prawdziwa cnota krytyki się nie boi. Prawda?
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

Bennoss
20
Posty: 22
Rejestracja: sobota, 17 lut 2018, 14:57
Re: Propozycja utworzenia grupy

Post autor: Bennoss »

Jestem na etapie poszukiwania nowej kolumny i powiem wam że taki dział to byłby strzał w 10. Sam dziś na czacie na szybko pytałem co polecają bardziej doświadczeni użytkownicy w stylu jaki sklep oprócz INOX aabratek czy stalówkę. Także jeżeli dojdzie do skutku to będzie napewno bardzo pomocne !

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: Propozycja utworzenia grupy

Post autor: arTii »

Bennoss pisze:jaki sklep oprócz INOX aabratek czy stalówkę.
JA Ci polecę akasa..... https://www.facebook.com/notes/abratek- ... 393696420/
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Propozycja utworzenia grupy

Post autor: JanOkowita »

Drupi pisze:Dobry pomysł.
1 @ akas
2 @ herbata 666
3 @ Franzmaster
4 @Zygmunt

kula
Drupi, jak myślisz? Dlaczego wskazani producenci nie odezwali się w temacie?
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Propozycja utworzenia grupy

Post autor: .Gacek »

Może dlatego, że są po prostu skromni...
Pozdrawiam Gacek.

Wojtek5
650
Posty: 693
Rejestracja: sobota, 21 wrz 2019, 18:39
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Mazowsze, centralna wieś
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 87 razy
Re: Propozycja utworzenia grupy

Post autor: Wojtek5 »

bo to wymaga datowego nakładu pracy?
Domowe nalewki
Eksperymenty z małą beczką dębową: alkohol wysokoprocentowy, miody
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4905
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 845 razy
Re: Propozycja utworzenia grupy

Post autor: rozrywek »

Mam pytanie:
Czy ktoś się spotkał z opiniami typu: chujowe, krzywe. Źle pospawane. Nie wytrawione.
Spawacz wieszaków.
NIE.

Czas realizacji jest wynogiem dobrego produktu. Dlaczego żaden z konstruktorów nie napiszę dobra zaraz wyślemy? Bo nie klepie manufaktury.
Jest owszem sens stworzenia takiej grupy. To wsrte. Ale jak mi akas kula odpisze że...rozrywel aleś wymyślił...to musi potrwać. To musi.
Mam za to gwarancję że to będzie wykonane na tip top.

A jak komuś się śpieszy to jest alexpress. Potrwa tyle samo a reklamacjii będzie tyle więcej że warto jednak było poczekać.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

wolan
750
Posty: 790
Rejestracja: sobota, 14 lut 2009, 17:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Lublin/Ostrowiec Św.
Podziękował: 44 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Kontakt:
Re: Propozycja utworzenia grupy

Post autor: wolan »

Markety spowodowały, że wszystko jest dostępne od ręki i do tego przyzwyczaili się Klienci.
Nie ma co się dziwić, wiesz ile osób mówi panie zacier już przepracowany, wyklarowany, zaraz się popsuje. A ten Pan dopiero sprzętu szuka :)
Takie czasy :)
Kolumny w różnych konfiguracjach :
https://mojdestylator.pl

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Propozycja utworzenia grupy

Post autor: rastro »

rozrywek pisze:A jak komuś się śpieszy to jest alexpress. Potrwa tyle samo a reklamacjii będzie tyle więcej że warto jednak było poczekać.
Ja tam lubię ten skośny szpej ;). Tyle że ja tam lubię coś z pokombinować... niby mam znajomego dobrego spawacza - daje radę rury kleić na obiektach - ale przy tych moich pomysłach by mnie najpewniej posłał do diabła - albo co gorsza miał bym do czynienia z jego żoną ;).
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4905
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 845 razy
Re: Propozycja utworzenia grupy

Post autor: rozrywek »

Jak by spawacz dobrej klasy przejżał moje rysunki to by sam się powiesił.
Albo by do żony wrócil. Mniejsze zło.
Dałby klucze do warsztatu i ...walcz pan.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

Góral bagienny
2500
Posty: 2875
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 549 razy
Re: Propozycja utworzenia grupy

Post autor: Góral bagienny »

Do grupy konstruktorów trzeba dodać kolejnego kolegę :klaszcze: @aakk
Ostatnio zmieniony środa, 20 sty 2021, 21:28 przez Góral bagienny, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4905
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 845 razy
Re: Propozycja utworzenia grupy

Post autor: rozrywek »

Właśnie przeglądałem jego ofertę.
Wie co robi. Dobry jest. Zaciekawił mnie swoją znajomościà tematu.
Wlazłem na stronkę.. a tu miłe zaskoczenie. I cenowo naprawdę nieźle.

A opisy sprzętu. Pierwszy raz widzę nie keg bimber destylator spirytus i inne pierdolenie. Konkretny opis sprzętu dla konkretetnych odbiorców. Prosty jasny i przejżysty.
Ostatnio zmieniony środa, 20 sty 2021, 21:38 przez rozrywek, łącznie zmieniany 1 raz.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

mendozadetko
5
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 14 cze 2012, 00:01
Podziękował: 1 raz
Re: Propozycja utworzenia grupy

Post autor: mendozadetko »

Ma ktoś namiar na Akasa? Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika

MASaKrA_Domingo
1000
Posty: 1047
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2020, 21:29
Krótko o sobie: Uczmy się nie wyważać otwartych drzwi.
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 175 razy
Re: Propozycja utworzenia grupy

Post autor: MASaKrA_Domingo »

Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy Techniczne”