Destylatory DOMOVAR - czy warto?

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
wojtek01114
5
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 15 paź 2020, 11:48

Post autor: wojtek01114 »

Mam pytanie czy używał ktoś lub używa sprzętu Domovar ?? Zamierzam zakupić takowy ale zastanawiam się nad tym czy faktycznie będzie taki jak go opisują czy nie lepiej zakupić na keg jakąś kolumnę z zimnymi palcami i odostojnikami bardzo proszę o waszą opinię na ten temat będę bardzo wdzięczny
Ostatnio zmieniony czwartek, 10 gru 2020, 10:01 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
Wąski
koncentraty wina

użytkownik usunięty
Re: DOMOVAR

Post autor: użytkownik usunięty »

My również Ciebie witamy.
Może kolega przybliży nam ten sprzęt, link wklei lub foto jakieś?
Przede wszystkim, co chcesz uzyskiwać na tym i jaki masz budżet?
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7334
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1695 razy
Re: DOMOVAR

Post autor: radius »

Destylatory DOMOVAR są sprowadzane z Ukrainy i znajdziesz je bez trudu wpisując tą nazwę w wyszukiwarkę ;)
SPIRITUS FLAT UBI VULT

użytkownik usunięty
Re: DOMOVAR

Post autor: użytkownik usunięty »

Ok ale nie pytam @radius tylko @wojtek01114.

Autor tematu
wojtek01114
5
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 15 paź 2020, 11:48
Re: DOMOVAR

Post autor: wojtek01114 »

Link do tych destylatorów a konkretnie to do tego nad którym się zastanawiałem jest to 90 litrowy https://domovar.pl/domovar-premium-bez-grzaki-90l a uzyskać chce z tego jak najczystszą wódeczkę i jak największą jej ilość aktualnie używam małego kociołka z zimnymi palcami i odstojnikami ale nie spełnia on moich oczekiwań i szukam czegoś większego
Wąski
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2581
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 235 razy
Otrzymał podziękowanie: 453 razy
Re: DOMOVAR

Post autor: jakis1234 »

Jeżeli chcesz uzyskać jak najczystszą wódkę, to nie pakuj się w jakieś niesprawdzone wynalazki, tylko zobacz ofertę sprawdzonych producentów.
Będziesz miał gwarancję jakości. Tym bardziej, że cena 2100 za taki sprzęt nie jest jakaś rewelacyjna.
Pozdrawiam z opolskiego.

Autor tematu
wojtek01114
5
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 15 paź 2020, 11:48
Re: DOMOVAR

Post autor: wojtek01114 »

Jakiś właśnie dlatego dodałem tutaj posta aby dowiedzieć się czy ktoś z takowego sprzętu korzystał lub korzysta i zasięgnąć opinii ponieważ w tym sprzęcie z którego korzystam nie odpowiada mi duża ilość odpadu z odstojników bo na jedno pędzenie z zimnymi palcami odpadu jest jakiś litr z czego dobrego wychodzi około 5-6 litrów 80% więc chciał bym aby było jak najmniej tego odpadu a jak narazie tylko ten sprzęt znalazłem w którym gwarantują że będzie mniej odpadu niż z odstojników
Wąski
Awatar użytkownika

Airacobrator
100
Posty: 134
Rejestracja: niedziela, 16 wrz 2018, 15:04
Krótko o sobie: Wielohobbysta
Ulubiony Alkohol: Nalewka pigwowa
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Re: Destylatory DOMOVAR - czy warto?

Post autor: Airacobrator »

Skoro korzystasz z zimnych palcy - to może wystarczyłaby ich przeróbka na aabratka?
Awatar użytkownika

spawacz
250
Posty: 299
Rejestracja: sobota, 25 paź 2014, 19:02
Ulubiony Alkohol: coś co sam wyprodukuję
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: północna zachodnia Polska
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 68 razy
Re: Destylatory DOMOVAR - czy warto?

Post autor: spawacz »

Przecież to zwykły ps'ik z refluksem na chłodnicy shotguna. Ładny i stanowczo za drogi. A odpadu z takiego aparatu może być naprawdę nie wiele jeśli: lubisz mocne nuty pogonowe i obetniesz przy 98 w zbiorniku, reszta w kanał. W sumie z przodem 1 litr.
.....tymczasem w blaszaku :?
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7334
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1695 razy
Re: Destylatory DOMOVAR - czy warto?

Post autor: radius »

@wojtek01114, jesli chcesz uzyskiwać czysty produkt, to od razu napiszę, że nie warto kupować tego sprzętu.
Z opisu:
Wysokośc kolumny: 1000 mm
Grubość ścianek: 1.5 mm
Średnica: 51 mm
Chłodnica: 350 mm
Deflegmator: 200 mm
Nie jest możliwe uzyskanie takich parametrów:
Moc produktu: 96 stopni.
Szybkość destylacji: 7.5 l/h
Szybkość destylacji alkoholu surowego: 3,5 l/h
Stawiam butelkę whisky przeciw oranżadzie, że sprzedawca nigdy na tym sprzęcie nie pracował, ani nie zna podstaw rektyfikacji kolumnowej :o
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

spawacz
250
Posty: 299
Rejestracja: sobota, 25 paź 2014, 19:02
Ulubiony Alkohol: coś co sam wyprodukuję
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: północna zachodnia Polska
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 68 razy
Re: Destylatory DOMOVAR - czy warto?

Post autor: spawacz »

@radius... :? . Pchasz sie w gips. Skasuj posta zanim @de facto zobaczy :hahaha:
.....tymczasem w blaszaku :?

użytkownik usunięty
Re: Destylatory DOMOVAR - czy warto?

Post autor: użytkownik usunięty »

Czy nie pracował, tego nie wiemy ale wierzy w to, że naiwnych znajdzie i na nich zarobi. Wydaje mi się, że stosunek wydajności do podanej mocy, nieprawdopodobny galancie, nie na tym sprzęcie i nie na podanej średnicy. To znaczy, można bez przeszkód wyciągnąć 3,5l/h ale nie produktu o mocy 96"stopni".

Autor tematu
wojtek01114
5
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 15 paź 2020, 11:48
Re: Destylatory DOMOVAR - czy warto?

Post autor: wojtek01114 »

Dziękuję wszystkim za pomoc w podjęciu decyzji jednak decyduje się po poczytania innych wątków forum na zakup sprzętu aabratek z chłodnica Liebiga choć nie do końca wiem jak ona działa ale napewno jeszcze gdzieś doczytam to na forum i doucze się na forum i na metodzie prób i błędów bo znalazłem takowy sprzęt w dosc przystępnej cenie może jeszcze tylko pomogło byście mi w tym czy cena faktycznie jest adekwatna do jakości destylatora podsylam link : https://e-destylatory.pl/produkt/destyl ... k-premium/
Wąski

Autor tematu
wojtek01114
5
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 15 paź 2020, 11:48
Re: Destylatory DOMOVAR - czy warto?

Post autor: wojtek01114 »

Przepraszam ale pomyliłem w poprzednim poście link prawidłowy to : https://e-destylatory.pl/produkt/aabrat ... ga-wizjer/
Wąski
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Destylatory DOMOVAR - czy warto?

Post autor: kiwitom23 »

Z druciakami, druciaki są passe, szukaj czegoś ze sprężynkami. Na wypełnieniu nie powinno się oszczędzać.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway
Awatar użytkownika

MASaKrA_Domingo
1000
Posty: 1047
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2020, 21:29
Krótko o sobie: Uczmy się nie wyważać otwartych drzwi.
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 175 razy
Re: Destylatory DOMOVAR - czy warto?

Post autor: MASaKrA_Domingo »

Termometry niezbyt, zaworek lm niedokładny, ovm to nie jest najlepszy wybór. Lepiej już olm.
Jak wyżej, zdecydowanie nie druciaki. Na tym nie można oszczędzać! No i pomyśl kiedyś nad buforem. Warto!
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”