Destylator miedziany Kerstel czy DestylatoryMiedziane

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
Konrad.Jackowski
2
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 14 lis 2020, 20:04

Post autor: Konrad.Jackowski »

Mój pierwszy post, więc przede wszystkim witam Szanownych Forumowiczów :klaszcze: . Planuję zakup sprzętu do destylacji przede wszystkim destylatów owocowych i pewnie w przyszłości zbożowych. Wybór padł na kolumnę półkową a ponieważ mam dobre doświadczenia z miedzią, to szukam czegoś porządnego w tym materiale. I tutaj prośba o opinię bardziej doświadczonych kolegów, waham się pomiędzy sprzętem znalezionym na Allegro :
https://allegro.pl/oferta/destylator-mi ... 9166941118
a sprzętem ze strony destylatory miedziane: https://destylatorymiedziane.pl/pl/kolu ... wka_myjaca
O firmie Kerstel nie znalazłem żadnych opinii, kuszące jest to że mają zbiornik z miedzi i dodatkową chłodnicę co umożliwia inną konfigurację.
Będę wdzięczny za Wasze opinie.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 16 lis 2020, 12:17 przez Konrad.Jackowski, łącznie zmieniany 1 raz.
koncentraty wina
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Destylator miedziany Kerstel czy DestylatoryMiedziane

Post autor: kiwitom23 »

Cześć Konrad, tutaj masz dyskusję na temat Kerstela: https://alkohole-domowe.com/forum/post2 ... ml#p222109
Też się nad nim zastanawiam mocno. Wchodziłem na destylatorymiedziane i po konfiguracji z dodatkami i ładnym kegiem, cena wyszła z kosmosu, bo ponad 20 tysięcy, więc odpuściłem
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway

Autor tematu
Konrad.Jackowski
2
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 14 lis 2020, 20:04
Re: Destylator miedziany Kerstel czy DestylatoryMiedziane

Post autor: Konrad.Jackowski »

Dzięki za linka, chyba zdecyduję się na kolumnę półkowa z destylatorymiedziane. Jak przetestuje to podzielę się wrażeniami :punk:
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Destylator miedziany Kerstel czy DestylatoryMiedziane

Post autor: kiwitom23 »

No tak, tylko zamawiając u nich tą kolumnę, to napewno musisz dobrać kega (wypadało by z płaszczem - 1000 zł), na pewno przystawkę myjącą (400 zł), przydałby się dyspenser piany (750 zł), na pewno redukcja do kega (240 zł), papuga (100 zł), bufor wzmacniający (580 zł), no i aromatyzer (360 zł). Zlicz sobie to i masz drugą kolumnę. Poza tym 4 półki to nie 5, ale wybór jest oczywiście Twój.
Ostatnio zmieniony wtorek, 8 gru 2020, 21:03 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway

jpiwek
300
Posty: 309
Rejestracja: środa, 19 mar 2014, 12:43
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Re: Destylator miedziany Kerstel czy DestylatoryMiedziane

Post autor: jpiwek »

Jak chcesz bufor do półkowej podłączać to chyba rzeczywiście musisz jeszcze poczytać :D Na grubo z tą reklamą, w trzech tematach na raz:D
Awatar użytkownika

nemeto
550
Posty: 554
Rejestracja: piątek, 20 gru 2013, 05:23
Krótko o sobie: Nie chcesz znajdziesz powód - chcesz znajdziesz sposób.
Ulubiony Alkohol: Swój.
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: Destylator miedziany Kerstel czy DestylatoryMiedziane

Post autor: nemeto »

jpiwek pisze:Jak chcesz bufor do półkowej podłączać to chyba rzeczywiście musisz jeszcze poczytać :D Na grubo z tą reklamą, w trzech tematach na raz:D
A ja chciałbym się dowiedzieć dlaczego do półkowej nie należy podłączać buforu?

zlomnik
30
Posty: 49
Rejestracja: środa, 9 gru 2015, 11:56
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Destylator miedziany Kerstel czy DestylatoryMiedziane

Post autor: zlomnik »

Jeżeli używasz półkowej żeby uzyskać produkt pełen aromatu, to po co instalować pułapkę na związki, które za ten aromat odpowiadają?

jpiwek
300
Posty: 309
Rejestracja: środa, 19 mar 2014, 12:43
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Re: Destylator miedziany Kerstel czy DestylatoryMiedziane

Post autor: jpiwek »

nemeto pisze: A ja chciałbym się dowiedzieć dlaczego do półkowej nie należy podłączać buforu?
Bufor do kolumny półkowej to nieporozumienie. To tak jakby do wyścigówki założyć hak i ciągnąć za sobą przyczepę. Dodatkowe dwie- trzy półki zasypowe, które uniemożliwią otrzymanie destylatu przepełnionego estrami, bo będzie zbyt wyczyszczony w drodze zbędnej w tym przypadku nadmiernej rektyfikacji. Ja czasami, przy mocniejszych wsadach redukuje liczbę półek np. do 3. Z buforem będziesz miał wtedy i tak 6. Jak do tego dodamy najpopularniejszą chińską kolumnę szklana półkową, która nie daje opcji redukcji półek, to w zasadzie z całej esencji używania półkowej zostaje tylko aspekt wizualny, bo ładnie bąbelkuje na półce. Nie ma opcji, żeby przy 12% wsadzie na torfiaka i przy 6, albo 7 półkach przez cały czas otrzymywać destylat 75%, zawsze będzie więcej. Dlatego nie wiem, po kiego grzyba stosować bufor. Chyba tylko wtedy, kiedy ulegniemy namowom konstruktora, który go na stałe połączy z kotłem.

Kerstel1
20
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek, 20 lip 2020, 18:16
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Kontakt:
Re: Destylator miedziany Kerstel czy DestylatoryMiedziane

Post autor: Kerstel1 »

W pełni się z tobą zgadzam, aby uzyskać bardziej aromatyczny destylat na kolumnie półkowej to nawet należy zmniejszyć ilość półek do 3, bufor zadziałał by jako dodatkowa półka, dlatego na chwile obecna w pokrywie go nie stosuje, jak powstanie to będzie demontowany od środka, napewno będzie pasował do kolumny zasypowej którą tez niebawem zbuduje. Na chwilę obecną pokrywa działa jako naturalny reflux przy potstill. Kwitkom23 za ta reklama to zaraz będziesz miał u mnie sprzęt Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

[mod: cytujemy tylko część posta]
Ostatnio zmieniony środa, 9 gru 2020, 08:16 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

nemeto
550
Posty: 554
Rejestracja: piątek, 20 gru 2013, 05:23
Krótko o sobie: Nie chcesz znajdziesz powód - chcesz znajdziesz sposób.
Ulubiony Alkohol: Swój.
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: Destylator miedziany Kerstel czy DestylatoryMiedziane

Post autor: nemeto »

jpiwek pisze:
nemeto pisze: A ja chciałbym się dowiedzieć dlaczego do półkowej nie należy podłączać buforu?
Bufor do kolumny półkowej to nieporozumienie. To tak jakby do wyścigówki założyć hak i ciągnąć za sobą przyczepę. Dodatkowe dwie- trzy półki zasypowe, które uniemożliwią otrzymanie destylatu przepełnionego estrami, bo będzie zbyt wyczyszczony w drodze zbędnej w tym przypadku nadmiernej rektyfikacji.
To wiem, a co jeśli ktoś lubi podczyszczony produkt? Kombinacji jest tyle ile smaków. Jak dla mnie używanaie buforu do półkowej nie jest błędem i niewiedzą jeśli operator otrzymuję urobek jaki chciał i jaki mu smakuje :D
Ostatnio zmieniony środa, 9 gru 2020, 08:29 przez nemeto, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Destylator miedziany Kerstel czy DestylatoryMiedziane

Post autor: kiwitom23 »

jpiwek pisze:musisz jeszcze poczytać :D Na grubo z tą reklamą, w trzech tematach na raz:D
Kolego, jak już wydaję 10 tysi, to chciałbym mieć coś uniwersalnego i od czasu do czasu również przeprowadzić rektyfikację, czy uważasz że powinienem dokupić dodatkową kolumnę? Bufor nie jest na stałe, tylko można go demontować, więc przy smakówkach odstawiany jest na bok. Ot i cała filozofia. A co do zarzucania mi kryptoreklamy, to powoli zaczyna mnie to drażnić, niby kogo tu reklamuję? Każde pytanie o konkretny sprzęt można uznać za reklamę. Widzę, że należysz do tych co to wierzą, że ziemia jest płaska i w inne teorie spiskowe. Pozdrawiam
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway
Awatar użytkownika

MASaKrA_Domingo
1000
Posty: 1047
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2020, 21:29
Krótko o sobie: Uczmy się nie wyważać otwartych drzwi.
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 175 razy
Re: Destylator miedziany Kerstel czy DestylatoryMiedziane

Post autor: MASaKrA_Domingo »

Ja osobiście do zboża zawsze daje bufor. No ale ja lubię czystą.
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach!
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Destylator miedziany Kerstel czy DestylatoryMiedziane

Post autor: kiwitom23 »

Oczywiście, że można z buforem, tyle że ja bardziej myślałem o whisky, czy może bardziej o whiskey (irlandzkiej), bo to dla mnie najlepszy trunek, a przy nich smaczek jest istotny. Jak kolega lubi czystą, to oczywiście że z buforem wyjdzie mniej aromatyczna.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway
Awatar użytkownika

dynio
500
Posty: 524
Rejestracja: środa, 13 cze 2018, 06:47
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 58 razy
Re: Destylator miedziany Kerstel czy DestylatoryMiedziane

Post autor: dynio »

Panowie, mylicie BUFOR z jak to nazywa Zygmunt "kulistym dysperserem piany" czyli popularną cebulą, z tym że ta u Zygmunta ma: "trzy, odpowiednio obliczone grzebienie odpieniające, gwarantujące rozbicie piany we wnętrzu dyspersera".
Bufor montuje się na kolumnie rektyfikacyjnej w celu zatrzymania pogonów i przedłużenia możliwości rektyfikacji w kolumnie, a cebulę do Pot-Stilla lub KP w celu "uwypuklenia" aromatów i smaku. Oba te urządzenia służą do czegoś innego....
"priusquam superbia ambulat" - pycha kroczy przed upadkiem

Kerstel1
20
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek, 20 lip 2020, 18:16
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Kontakt:
Re: Destylator miedziany Kerstel czy DestylatoryMiedziane

Post autor: Kerstel1 »

Czyli wychodzi na to ze możemy to podzielić na trzy urządzenia:
- kulisty dyspensery piany
- bufor wzmacniający
- cebula
Czy błędnie to zrozumiałem?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika

dynio
500
Posty: 524
Rejestracja: środa, 13 cze 2018, 06:47
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 58 razy
Re: Destylator miedziany Kerstel czy DestylatoryMiedziane

Post autor: dynio »

To zbytnie uproszczenie. Bufor to bufor i służy do zatrzymania pogonów przy rektyfikacji. Natomiast Zygmuntowy dysperser piany to jeden z rodzajów cebuli których jest tyle ile pomysłów ich konstruktorów i każda będzie dawała inne cechy destylatu przy destylacji prostej

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
"priusquam superbia ambulat" - pycha kroczy przed upadkiem
Awatar użytkownika

dynio
500
Posty: 524
Rejestracja: środa, 13 cze 2018, 06:47
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 58 razy
Re: RE: Re: Destylator miedziany Kerstel czy DestylatoryMiedziane

Post autor: dynio »

kiwitom23 pisze:Kolego, jak już wydaję 10 tysi, to chciałbym mieć coś uniwersalnego i od czasu do czasu również przeprowadzić rektyfikację, czy uważasz że powinienem dokupić dodatkową kolumnę? Bufor nie jest na stałe, tylko można go demontować, więc przy smakówkach odstawiany jest na bok. Ot i cała filozofia...
I żeby było jasne: na tym sprzecie rektyfikacji nie da się przeprowadzić

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
"priusquam superbia ambulat" - pycha kroczy przed upadkiem

Kerstel1
20
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek, 20 lip 2020, 18:16
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Kontakt:
Re: Destylator miedziany Kerstel czy DestylatoryMiedziane

Post autor: Kerstel1 »

A czy możesz opisać dlaczego twoim zdaniem destylacja na półkach rzeczywistych nie jest destylacją rektyfikacyjną?
Bo zakładam że na kolumnie zasypowej z półkami teoretycznymi to już jest destylacja rektyfikacyjna.
A pot still to oczywiście destylacja prosta...
Awatar użytkownika

dynio
500
Posty: 524
Rejestracja: środa, 13 cze 2018, 06:47
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 58 razy
Re: Destylator miedziany Kerstel czy DestylatoryMiedziane

Post autor: dynio »

To był taki "skrót myślowy". Wiem, że wg definicji destylacja na KP jest też rektyfikacją. Chodziło mi o to, że na takiej kolumnie z 5 półkami nie zrobimy czystego absolutu w odróżnieniu od kolumny zasypowej z głowicą Nixona-Stone'a. Nie deprecjonuje w żadnym przypadku tej kolumny (sam posiadam półkową z Pro-cap na wzór StillDragona od kolegi Sego), ale na 5półkach zrobimy max 95% (przy b.wolnym odbiorze).
Więc jeżeli ktoś mówi, że chce od czasu do czasu przeprowadzić rektyfikację na takim sprzęcie (uwaga do kol. kiwitom23) to niech ma świadomość że wyprodukuje na nim spirytus ale zawsze będzie to "spirytus smakowy" dobry do wyrobu smakowej wódki (żytniej, ziemniaczanej, pszenicznej itd) ale już nie czyste 96,5% np do nalewek.
"priusquam superbia ambulat" - pycha kroczy przed upadkiem
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Destylator miedziany Kerstel czy DestylatoryMiedziane

Post autor: kiwitom23 »

dynio pisze:(uwaga do kol. kiwitom23)
No dobra, czyli nawet przy cukrówce na półkach dostanę smaczki zacieru? Niechciane notabene. Czy przy podwójnej destylacji i bardzo powolnym odbiorze, nie będzie to zbliżone do absolutu. Absolut rozumiem jako nieosiągalny cel do którego się dąży, ale nigdy w pełni się go nie osiągnie. Kwestia jest tylko tego, jak bardzo uda się do niego zbliżyć.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway

Kerstel1
20
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek, 20 lip 2020, 18:16
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Kontakt:
Re: Destylator miedziany Kerstel czy DestylatoryMiedziane

Post autor: Kerstel1 »

No i tutaj już się pojawia kwesta gustów, guścików. Ja osobiście jak testowałem kolumnę to destylowałem cukrówkę tylko raz. Różnica była znaczna pomiędzy 5 a 7 półkami. Potwierdzam to co kolega napisał powyżej. Absoluta nie otrzymasz na samej kolumnie półkowej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika

dynio
500
Posty: 524
Rejestracja: środa, 13 cze 2018, 06:47
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 58 razy
Re: Destylator miedziany Kerstel czy DestylatoryMiedziane

Post autor: dynio »

Dokładnie, zawsze wyjdzie jak to mówimy "duch buraka". Na dobry bimber bedzie ok. Ale żeby zrobić dobry 96,5% to tylko kolumna. Poczytaj kompendium @lesgo o metodzie 2,5. Na półkowej z 5p zrobisz dobry spiryt na smakowa wódkę, ale z mocnym refluksem na shotgun'ie czyli z wolnym odbiorem

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
"priusquam superbia ambulat" - pycha kroczy przed upadkiem
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: Destylator miedziany Kerstel czy DestylatoryMiedziane

Post autor: lesgo58 »

dynio pisze:...Ale żeby zrobić dobry 96,5% to tylko kolumna. Poczytaj kompendium @lesgo o metodzie 2,5. Na półkowej z 5p zrobisz dobry spiryt na smakowa wódkę,..
Nie negowałbym możliwości użycia kolumny "tylko" z 5 półkami do zrobienia czystego spirytusu. Do niedawna mi się też wydawało, że to jest niemożliwe. Aż nie spróbowałem zrobić takowy.
https://alkohole-domowe.com/forum/post2 ... ml#p220204
Od tego czasu kolumna wypełniona stoi w kącie.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

dynio
500
Posty: 524
Rejestracja: środa, 13 cze 2018, 06:47
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 58 razy
Re: Destylator miedziany Kerstel czy DestylatoryMiedziane

Post autor: dynio »

Ok Leszku czytałem już wcześniej twój opis, ale moje uwagi dotyczyły tego szczególnego zestawienia z pierwszego postu. Nie ma w tej konfiguracji bufora i olm a jest sam shotgun. Na shotgun'ie nie zrobisz takiego odbioru jak przy głowicy+olm. Ty w swoim eksperymencie zamieniłeś zasypowy deflegmator półkami fizycznymi. I dlatego w dalszym ciągu twierdzę że takie zestawienie jw to tylko do smakowego spirytu

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony czwartek, 17 gru 2020, 16:33 przez dynio, łącznie zmieniany 1 raz.
"priusquam superbia ambulat" - pycha kroczy przed upadkiem

wieku
250
Posty: 272
Rejestracja: piątek, 7 sty 2011, 17:11
Lokalizacja: ZkiW
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Destylator miedziany Kerstel czy DestylatoryMiedziane

Post autor: wieku »

Ostatnio robiłem cukrówka na KP (6 półek) z buforem i OLM. Moc ok 95%, metoda 2.5 wg Lesgo. Na moje kubki smakowe jest spoko, może lekko piekący (jest jeszcze świeży) ale 45% nie muszę przepijać. Zapachu nie wyczuwam, bardzo porównywalny a nawet lekko łagodniejszy niż z kolumny z wypełnieniem.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
http://allegro.pl/show_item.php?item=1465742803
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Destylator miedziany Kerstel czy DestylatoryMiedziane

Post autor: .Gacek »

Mimo tego, że znamy się z Leszkiem prywatnie, to ja jednak mam pewien niedosyt po próbie zrobienia spirytusu neutralnego/luksusowego na 5 półkach plus zestaw bufor/olm.
Według mnie procent urobku nie jest tak ważny w tym procesie i w sumie do końca nie jestem pewien wyniku 94/95%... Być może za bardzo byłem zaaferowany całym tym procesem, destylat z cukru jest świetny. Być może gdybym użył glukozy byłoby inaczej, ale to już nie to samo. Urobek wg mnie dalej ma fascynujący aromat buraczany, ma serce, ma delikatny smak, nie jest ostry, nie wstrząsa...
Uważam, że na takim zestawie można zrobić na prawdę dobrą wódkę i nie posiłkować się drożdżami koji z mąką.
Pozdrawiam Gacek.
Awatar użytkownika

dynio
500
Posty: 524
Rejestracja: środa, 13 cze 2018, 06:47
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 58 razy
Re: Destylator miedziany Kerstel czy DestylatoryMiedziane

Post autor: dynio »

No i z tematu jaki destylator miedziany wybrać, zrobiło się rozważanie dotyczące tworzenia spirytusu na KP

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
"priusquam superbia ambulat" - pycha kroczy przed upadkiem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”