Furtillo

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy
Awatar użytkownika

Autor tematu
Furtillo
100
Posty: 112
Rejestracja: środa, 4 lis 2020, 15:36
Status Alkoholowy: Winiarz
Lokalizacja: Forum alkohole-domowe
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy

Post autor: Furtillo »

Witam wszystkich.

Jestem na forum już od paru dni, i tak mnie pochłonęło że nie zdążyłem się z wami przywitać.
Wybaczcie a więc... nazywam się... hmm.. ale czy to jest naprawdę takie ważne wystarczy że będziecie się do mnie zwracać po nazwie użytkownika.
Jestem amatorem w robieniu win, staram się je robić coraz lepiej ucząc się na własnych i nie tylko swoich błędach, od tego w końcu tu jesteśmy.
Nie za wiele o sobie mogę napisać, dążę jedynie do tego by znaleźć złoty sposób i owoc na zrobienie wręcz idealnego wina dla siebie samego.
Wiem że pazernie trochę to zabrzmiało ale czy nie po to właśnie robimy swój alkohol, byśmy mogli się nim delektować i częstować swoich bliskich?
Pozdrawiam :piwo:

Temat własny: :czytaj:
Treść ukryta:
promocja

patrzal
250
Posty: 280
Rejestracja: środa, 25 gru 2019, 21:38
Krótko o sobie: Γνῶθι σεαυτόν
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Re: Furtillo

Post autor: patrzal »

Czyli dobrze mi się zdawało, że ktoś nowy się pojawił ;-) witaj!

użytkownik usunięty
Re: Furtillo

Post autor: użytkownik usunięty »

Serwus.
Zdaje się, że temat Ci usunęli. Prawda to?
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Furtillo

Post autor: kiwitom23 »

Furtillo pisze:Witam wszystkich.
Witaj, ja również do tej pory nastawiałem wina, ale zanim zacząłem spędziłem dobre pół roku, albo więcej na czytaniu i oglądaniu YT. Na kanale Malinowego Nosa były wszelkie moje natchnienia :)
No i muszę nieskromnie się pochwalić, że jak na razie :crazy: (odpukać) żadnego nie zepsułem. Ostatniego lata nastawiłem winko z ciemnych winogron, bo u sąsiada bardzo obrodziły i bajecznie słodkie (34 litry - wytrawne z płatkami dębu średnimi) z dolaniem dosłownie 2 litrów wody, drugi nastaw z aronii, a raczej z wyciskanego soku z aronii (20 litrów - półsłodkie) i trójniaka na miodzie lipowym z pasieki (15 litrów). Oba wina przy degustacjach przy okazji zlewania wspaniałe, natomiast z miodem mam drobną zagwostkę. Źle sobie obliczyłem ilość i w balonie było za dużo luzu, więc domówiłem miód. Nastaw pięknie pracował, a na miód czekałem dość długo. Jak przyszedł to drożdżaki zeżarły już wszystko do 0 BLG, więc rozrobiłem miód i dodałem do nastawu, ale nie chciał ruszyć, więc postanowiłem dodać jeszcze trochę drożdży i pożywki. Miód ruszył delikatnie, ale trwało to dosłownie może 1 dzień po czym stanął. Nie chciałem przedobrzyć, więc nic nie ruszałem. Przy ostatnim zlewaniu okazało się, że BLG jest 10 i nastaw jest ewidentnie słodki w smaku. Ale z tą słodyczą jest i tak bardzo dobry. Ciekaw jestem co z tego wyniknie po 2, 3 latach?
Pozdrawiam
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway
Awatar użytkownika

Autor tematu
Furtillo
100
Posty: 112
Rejestracja: środa, 4 lis 2020, 15:36
Status Alkoholowy: Winiarz
Lokalizacja: Forum alkohole-domowe
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Furtillo

Post autor: Furtillo »

defacto pisze:Serwus.
Zdaje się, że temat Ci usunęli. Prawda to?
Witaj.
Owszem, nie mam pojęcia co się tam stało ani z jakiego powodu został on usunięty.
Temat był utworzony tylko i wyłącznie w mierze informacyjnej.. a chyba wyszła jakaś "gó#no burza", niestety nie miałem okazji zobaczyć co się tam podziało. :bezradny:
kiwitom23 pisze:
Witaj.
Ja swoje pierwsze wina robiłem z jeżyn leśnych i wiśni lata temu, nic trudnego tylko chęci i cierpliwości. ;P
Polecam kanał Skipior Alkohole na YT również ma sporo filmików na temat win i miodów pitnych.
Bardzo dobrze się go ogląda zarówno jak i Malinowego.
Co do miodku on się ustabilizuje, dojrzeje i będzie lepiej smakował niż świeżaczek, poza tym drożdże jeszcze pewnie dojedzą trochę cukru więc cierpliwości. Drożdże mają naprawdę ciężko przejeść tyle cukru.
Sam czekam aż mi się zwolni balonik i mam zamiar jakiś miodzik nastawić. :D
Nic tylko życzyć powodzonka by wszystkie nastawy wychodziły jak poprzednie, no i chłonąć wiedzę by co nastaw wychodził jeszcze lepiej.
Pozdrawiam :piwo:
Ostatnio zmieniony wtorek, 8 gru 2020, 18:50 przez Furtillo, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam :piwo:

Temat własny: :czytaj:
Treść ukryta:

użytkownik usunięty
Re: Furtillo

Post autor: użytkownik usunięty »

Szkoda, żałuję
Trzeba założyć nowy :ok:
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Furtillo

Post autor: kiwitom23 »

Chodzi o ten Rydzykowy? Chyba nawet się do niego dopisałem i też znikło

Mod.
Nie cytuj posta poprzedzającego.
Ostatnio zmieniony wtorek, 8 gru 2020, 20:49 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway

użytkownik usunięty
Re: Furtillo

Post autor: użytkownik usunięty »

Chyba raczej o ten korona świrusowy.
Awatar użytkownika

drgranatt
1900
Posty: 1909
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 208 razy
Re: Furtillo

Post autor: drgranatt »

Znów zaczynacie mącić? :hammer:
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”