Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.

Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.
Awatar użytkownika

Autor tematu
kiwitom23
1250
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Załączniki
Pełen zestaw modułowy - prośba o opinie

Postautor: kiwitom23 » poniedziałek, 7 gru 2020, 13:32

Witam, czy ktoś z kolegów miał może do czynienia z poniższym zestawem? Na moje laickie zdanie jest on kompletny i chyba wszystko można na nim uzyskać. Cena jest bardzo OK, bo z nilkowanym kegiem 50l wychodzi to koło ....... Zmiana konfiguracji zajmuje ponoć nie więcej niż 1 minutę, wygląd spoko, możliwości nieograniczone chyba.
Będę niezmiernie wdzięczny za każdą opinie. Przeszukałem wszystkie tematy, ale o tym zestawie nikt nie pisał wcześniej.
Z góry serdecznie dziękuję
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 7 gru 2020, 14:01 przez kiwitom23, łącznie zmieniany 1 raz.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway

koncentraty wina
Awatar użytkownika

kleryk88
100
Załączniki
Re: Pełen zestaw modułowy - prośba o opinie

Postautor: kleryk88 » poniedziałek, 7 gru 2020, 13:44

Nie wiem ale tylko ja mam takie odczucie że tu leci jakaś gruba krypto reklama w tym temacie czy mi się tylko wydaje.

Awatar użytkownika

Autor tematu
kiwitom23
1250
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Załączniki

Postautor: kiwitom23 » poniedziałek, 7 gru 2020, 13:50

Kolego bez insynuacji, możesz sprawdzić moje inne posty, pytałem też o inne sprzęty. Jestem nowy i wreszcie po kilku miesiącach poszukiwań, chciałbym się na coś zdecydować. A jak już piszę to dodam, że gbyby to było z miedzi i keg miałby płaszcz wodny, to chyba nawet bym nie pytał. Wiem, wiem cena byłaby przy miedzi zupełnie inna....
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway

Awatar użytkownika

defacto
1850
Krótko o sobie: Nie produkuję, nie sprzedaję - tworzę. Jestem artystą.
Załączniki

Postautor: defacto » poniedziałek, 7 gru 2020, 13:56

Serwus
Za te pieniądze, całkiem niezłą kolumnę kupisz a kto wie czy nie półkową za drobną dopłatą. Masz może link do tego instrumentu?
"Gdy chcesz mieć przyjaciół, mów tylko piękne słowa. Mów prawdę prosto w oczy, wtedy poznasz swego wroga"

rastro
2000
Załączniki

Postautor: rastro » poniedziałek, 7 gru 2020, 13:59

kiwitom23 pisze:Kolego bez insynuacji, możesz sprawdzić moje inne posty, pytałem też o inne sprzęty.

No nie wiem... przejrzałem i ten modułowy dynks się w nich coś często przewija ;)
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

Awatar użytkownika

Autor tematu
kiwitom23
1250
Załączniki

Postautor: kiwitom23 » poniedziałek, 7 gru 2020, 14:00

defacto pisze:Serwus
Za te pieniądze, całkiem niezłą kolumnę kupisz a kto wie czy nie półkową za drobną dopłatą. Masz może link do tego instrumentu?

Oczywiście, że mam ale nie wiem czy przejdzie przez moderację, bo chyba linków nie wolno dodawać, ale spróbuję:

https://allegro.pl/oferta/destylator-allin-aabratek-zimne-palce-pot-still-8944586728

rastro pisze:
kiwitom23 pisze:
Kolego bez insynuacji, możesz sprawdzić moje inne posty, pytałem też o inne sprzęty.

No nie wiem... przejrzałem i ten modułowy dynks się w nich coś często przewija ;)

Każde pytanie można potraktować jako reklamę, wyciąłem cenę żeby nie imputowano mi niecnych zamiarów
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 7 gru 2020, 14:15 przez wawaldek11, łącznie zmieniany 1 raz.

wawaldek11
2500
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Załączniki

Postautor: wawaldek11 » poniedziałek, 7 gru 2020, 14:07

Kto takie cuda wytwarza? Podlinkuj bez obaw ;)
A jeśli chodzi o radę co wybrać, to kocioł z płaszczem polecałbym z KO. A górę już dowolnie z Cu lub KO. Ważne żeby zachować kompatybilność poprzez jednakowe złączki umożliwiające dowolne konfigurowanie sprzętu. Nie wiem czy któryś z "naszych" konstruktorów ma w ofercie taki zestaw :bezradny: Ale możesz zadzwonić i popytać. Wystrzegałbym się niesprawdzonych nowinek.
Pozdrawiam,
Waldek

Awatar użytkownika

Autor tematu
kiwitom23
1250
Załączniki

Postautor: kiwitom23 » poniedziałek, 7 gru 2020, 14:12

Dlatego właśnie pytam, mają zbiorniki o różnych pojemnościach, myślę że chyba ze zrobieniem płaszcza nie mieliby problemu, choć na zadane 3 dni temu pytanie odpowiedzi jeszcze się nie doczekałem. Ale zestaw wygląda zacnie...

Mod.
Nie cytuj posta poprzedzającego.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 7 gru 2020, 17:23 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.

wawaldek11
2500
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Załączniki

Postautor: wawaldek11 » poniedziałek, 7 gru 2020, 14:36

Pobieżnie przejrzałem ich oferty i wydaje mi się, że jest tam sporo marketingowego bełkotu.
Ciekawe czy wiedzą jak prowadzić destylację na tym sprzęcie? Bo jak nie, to będziesz zdany na siebie i ewentualne rady z forum.
Pozdrawiam,
Waldek

Awatar użytkownika

Autor tematu
kiwitom23
1250
Załączniki

Postautor: kiwitom23 » poniedziałek, 7 gru 2020, 14:46

Bełkot jest to fakt, jakieś bzdury o licencjach i patentach... czysta teoria, nawet jak mają patenty, w co wątpię to wyegzekwowanie ich to droga przez mękę i lata w sądach, znam temat. Jednak sama idea czegoś tak uniwersalnego jest super uważam. Tylko tak jak piszesz, czy oni to w ogóle testowali??? Ciekawe czy ktoś z doświadczeniem robi podobne zestawy?

[mod: nie cytuj całych postów]
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 7 gru 2020, 16:02 przez Qba, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika

defacto
1850
Krótko o sobie: Nie produkuję, nie sprzedaję - tworzę. Jestem artystą.
Załączniki

Postautor: defacto » poniedziałek, 7 gru 2020, 14:54

Rady?
Nikt tego chyba nie testował więc kto ma tych rad udzielać. Loteriada
Czy to czasem nie jest importowane z Azji?
"Gdy chcesz mieć przyjaciół, mów tylko piękne słowa. Mów prawdę prosto w oczy, wtedy poznasz swego wroga"

Awatar użytkownika

Autor tematu
kiwitom23
1250
Załączniki

Postautor: kiwitom23 » poniedziałek, 7 gru 2020, 15:09

Może i jest, nie mam pojęcia. Skąd ja mam wiedzieć, że nikt tego jeszcze nie testował? Sprzedający ma też inne sprzęty i 100% pozytywów przy ponad 1000 transakcji, a to o czymś świadczy (zwracam zawsze uwagę na komentarze i to się sprawdza). Widzę też pozytywne komentarze przy zakupie prostszych sprzętów, ale ewidentnie bazujących na tych samych częściach z tego zestawu. Czyli na logikę, ktoś kupił i jest zadowolony. A jeżeli ktoś kupił, to chyba używa, a jeżeli używa, to może korzysta z tego forum? Czy brak logiki w moim rozumowaniu?

[mod: nie cytuj całych postów]
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 7 gru 2020, 16:03 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

Kòpôcz
850
Załączniki

Postautor: Kòpôcz » poniedziałek, 7 gru 2020, 15:09

Takie sprzęty testuje mój ulubieniec - Samogończik Vitalson. Jeśli jako-tako ogarniasz rosyjski mogę podlinkowac jego kanał. Zastrzegam jednak, że ma podejście zagrodowe, a nie mistrzowskie.
Domowe gorzelnictwo, jako najwyższa forma oporu wobec fiskalnemu uciskowi władzy, staje się dziś patriotycznym obowiązkiem.

rastro
2000
Załączniki

Postautor: rastro » poniedziałek, 7 gru 2020, 15:14

Te sprzęty to chyba jakiś chiński wynalazek... same rury jak rury... głowica i skraplacz to pewnie jakiś shotgun - no i te półki o dość dziwacznej konstrukcji. A i byłbym zapomniał... ten "bufor" o dziwnej konstrukcji. A i cena z kociołkiem nie jest jakaś szczególnie atrakcyjna... w stosunku do porządnego sprzętu z poprawnej konstrukcji ;)
Dziwadło.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 7 gru 2020, 15:27 przez rastro, łącznie zmieniany 2 razy.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

Awatar użytkownika

Autor tematu
kiwitom23
1250
Załączniki

Postautor: kiwitom23 » poniedziałek, 7 gru 2020, 16:17

Kòpôcz pisze:Takie sprzęty testuje mój ulubieniec ....

Te sprzęty, czy takie sprzęty, bo to subtelna różnica? Zagrodowe, czyli jakie?

Awatar użytkownika

Autor tematu
kiwitom23
1250
Załączniki

Postautor: kiwitom23 » poniedziałek, 7 gru 2020, 18:01

Sami ortodoksyjni konserwatyści widzę, tylko to co z "naszej zagrody" jest OK, reszta jest be.... A to ruskie, a to chińskie, a to wynalazek, tymczasem widzę w komentarzach, że dobrych kilka osób to kupiło i wystawiło pozytywne komentarze, a 2 z nich wystawiło opinię sprzętowi na poziomie 5 gwiazdek. Może dało by się tak bardziej merytorycznie?

Ktoś mi tu zarzucił kryptoreklamę, tymczasem widzę że 80% forumowiczów uważa, że najlepszy sprzęt to ten zrobiony przez pana Józka w przeciekającej szopie za domem, który składa się z 30 letniego powgniatanego i poobijanego kega nabytego na złomowisku i rury wyciętej u sąsiada nocą z ogrodzenia. Mnie taki sprzęt nie interesuje, nie wstawię takiego czegoś do mojej winiarni, bo to tak jakbym wstawił sobie zabłocone opony letnie do sypialni. Myślałem, że ktoś jest w stanie ocenić sprzęt od strony funkcjonalności, nawet jak jest to coś nowego i nie wygląda jak uwalone w gnoju gumiaki pana Józka, ale widzę że małe mam szanse na to.

Awatar użytkownika

nemeto
450
Krótko o sobie: Nie chcesz znajdziesz powód - chcesz znajdziesz sposób.
Ulubiony Alkohol: Swój.
Załączniki

Postautor: nemeto » poniedziałek, 7 gru 2020, 18:27

Nie jesteś pierwszy który odkrył tego Frankenstilla, gdzieś na forum są tematy z pytaniami o to (nie wskażę teraz, ale kilka razy napotkałem). Do mnie jakoś ten sprzęt nie trafia, zresztą jakby to był jakiś cud miód to na pewno znaczna część forum używała by go. A tutaj niestety wciąż zasypowe, półkowe, alembiki itp.

PETER29
850
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta i browar
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Załączniki

Postautor: PETER29 » poniedziałek, 7 gru 2020, 19:21

Ktoś już wstawiał to na forum. Ewidentnie sprzęt był do zakupu na Aliexpress.

Awatar użytkownika

nemeto
450
Krótko o sobie: Nie chcesz znajdziesz powód - chcesz znajdziesz sposób.
Ulubiony Alkohol: Swój.
Załączniki

Postautor: nemeto » poniedziałek, 7 gru 2020, 21:53

Sry mod za cytowanie całego posta ;)
kiwitom23 pisze:Sami ortodoksyjni konserwatyści widzę, tylko to co z "naszej zagrody" jest OK, reszta jest be.... A to ruskie, a to chińskie, a to wynalazek, tymczasem widzę w komentarzach, że dobrych kilka osób to kupiło i wystawiło pozytywne komentarze, a 2 z nich wystawiło opinię sprzętowi na poziomie 5 gwiazdek. Może dało by się tak bardziej merytorycznie?

Ktoś mi tu zarzucił kryptoreklamę, tymczasem widzę że 80% forumowiczów uważa, że najlepszy sprzęt to ten zrobiony przez pana Józka w przeciekającej szopie za domem, który składa się z 30 letniego powgniatanego i poobijanego kega nabytego na złomowisku i rury wyciętej u sąsiada nocą z ogrodzenia. Mnie taki sprzęt nie interesuje, nie wstawię takiego czegoś do mojej winiarni, bo to tak jakbym wstawił sobie zabłocone opony letnie do sypialni. Myślałem, że ktoś jest w stanie ocenić sprzęt od strony funkcjonalności, nawet jak jest to coś nowego i nie wygląda jak uwalone w gnoju gumiaki pana Józka, ale widzę że małe mam szanse na to.

Kurczę coraz bliżej skłonny jestem uwierzyć w całą tą krypto reklamę. Swoim postem pokazałeś mi, że nie masz pojęcia o naszym hobby. Gdybyś poczytał to i nie tylko to forum to zobaczyłbyś, że "Pan Józek i jego sprzęt" ewoluował. Jeśli interesują Cię świecidełka nikt nie broni Ci ich kupować tylko uwierz mi - za chwilkę będziesz zasypywał pytaniami to forum dlaczego jest tak, a nie tak. Dlaczego u mnie coś nie działa itp :mrgreen:
Wierz mi ja wolę swojego obitego kega i kawałek ogrodzenia sąsiada bo operując nimi zrobię co mam zrobić w jakości która mnie zadowala.
Zastanów się dlaczego te poobijane kegi i kawałki ogrodzenia są dużo droższe od tych zestawów z Alledrogo. I dlaczego pan Józek ma takie kolejki do siebie :scratch:
Jest takie przysłowie: "Nie wszystko złoto co się świeci" :D
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 7 gru 2020, 22:02 przez nemeto, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

Góral bagienny
2000
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Załączniki

Postautor: Góral bagienny » poniedziałek, 7 gru 2020, 22:07

Kolego @kiwitom23 spokojnie :D niecierpliwy strasznie jesteś, a w naszym hobby to niedobrze :angry:
Może i ktoś z forum używa tego sprzętu ale Ty mu nie dajesz czasu by się wypowiedział dopiero dziś założyłeś temat ;).
Ja zanim się zdecydowałem na zakup destylatora to sporo czytałem, pytałem , konsultowałem :)
I tak było przy każdym z 3 destylatorów które posiadam :) Trochu cierpliwości :ok:
Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”