dario7054

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
dario7054
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: wtorek, 24 lis 2020, 02:06

Post autor: dario7054 »

Witam wszystkich. Jestem tu nowy...i w temacie produkcji alkoholu również "zielony". Nie mam jeszcze swojego sprzętu i dopiero staram się zorientować w temacie. Wódki sklepowej nigdy nie lubiłem i przestałem ją pić już dawno temu. Teraz tylko smakowe trunki - najlepiej cytrynówka lub mioduszka.
Im więcej czytam o tym wszystkim, o technicznych zagadnieniach, ilości rodzajów sprzętu itp... tym gorszy mam bałagan w głowie.
Chyba najbardziej zależałoby mi na uzyskaniu czystego 96% spirytku, który dalej mieszałbym wedle upodobań :D
Mieszkam w bloku i mam dostęp do kuchni gazowej ale chyba wolałbym coś na prąd, choćby z uwagi na wysokość.

Może podpowiecie mi jakiś ciekawy zestaw, który niebyłby mocno skomplikowany i mocno kosztowny? Czy na allegro są jacyś sprawdzeni sprzedawcy (może tutejsi spece - forumowicze tam się ogłaszają)?
koncentraty wina
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2538
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podziękowanie: 441 razy
Re: dario7054

Post autor: jakis1234 »

Witaj na forum
Nie przejmuj się bałaganem w głowie :), ja też tak miałem na początku, ale z biegiem czasu wszystko się układało.
A ostatecznie się poukładało jak już był sprzęt i zacząłem sam się bawić.
Poczytaj sobie posty z tego działu https://alkohole-domowe.com/forum/pierwsze-kroki.html.
Jeżeli chodzi o sprzęt - było tutaj sporo tematów ludzi, którzy zakupili sprzęt tani, od przygodnych producentów i później się okazywało, że to buble.
Lepiej nazbierać trochę więcej pieniędzy i zainwestować w sprzęt od uznanych producentów, na przykład:
akas, herbata 666, Franzmaster, kula - niektórzy z nich mają swoje sklepy (linki w profilach), do innych możesz się zwrócić mailem czy telefonem. Doradzą i zrobią sprzęt, z którego będziesz zadowolony.
Pozdrawiam z opolskiego.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: dario7054

Post autor: radius »

Witamy na forum i zapraszamy do lektury :czytaj:
A co do tego;
dario7054 pisze:Może podpowiecie mi jakiś ciekawy zestaw, który nie byłby mocno skomplikowany i mocno kosztowny?
to podrzucę hasło - mini still :ok: Użyj wyszukiwarki a stanie się jasność :)
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

SinyNos
100
Posty: 138
Rejestracja: niedziela, 3 lis 2019, 20:26
Krótko o sobie: typowy słowianin co za kołnierz nie wylewa ;)
bimbrownik z wyboru
Ulubiony Alkohol: ten który ma "ukrytą moc" i atakuje z zaskoczenia
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Podziękował: 49 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: dario7054

Post autor: SinyNos »

Cześć Kolego. Sam jestem tu jakiś czas. Czytanie dużo Ci pomoże, praktyka tym bardziej. Masz na forum kilku konstruktorów o czym mowa wyżej, wybierzesz coś praktycznie na każdą kieszeń coś będzie, choć jeśli chcesz spirytus sanctus - konieczna będzie kolumna.
Ach! ach! Majorze, dzisiaj żyjem, jutro gnijem,
To tylko nasze, co dziś zjemy i wypijem!

Jacek Soplica vel Ksiądz Robak :klaszcze:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”