maceraty, maceraty...

Pomysły na poprawę smaku bimbru, przepisy smakowe, domowe sposoby na wyrób markowych wódek...

Autor tematu
ollo
200
Posty: 249
Rejestracja: piątek, 6 cze 2014, 19:43
Krótko o sobie: Dobrze zjeść...łazić po plaży...wlezć na wydmy i sobie tam leżeć, coś tam poczytać...
Ulubiony Alkohol: Toruńska chrzanówka (wycofali z produkcji), własna - jałowcówka, kminkówka, pigwówka.
Lokalizacja: okolice Gdańska
Podziękował: 28 razy
Otrzymał podziękowanie: 27 razy

Post autor: ollo »

Dzień dobry...macerowałem a następnie destylowałem wiórki kokosowe, kminek, chrzan, jałowiec. Zamierzam macerować i przedestylować suszoną bukwicę, anyż(ten taki drobny) oraz anyż gwiazdkowy, aromat spożywczy bananowy, nasiona kopru, nasiona kopru włoskiego. Chcę porobić smakowe próby nalewkowe pod przyszłe destylaty maceratu czosnkowego, z papryczek chili, maggi i tu mam pytanie do Szanownych Kolegów...Co byście jeszcze ciekawego zalali destylatem w celu ponownego przedestylowania..? Będę wdzięczny za pomysły z ziołami , warzywami , owocami, również suszonymi oraz wszelkie dziwactwa...Pomińmy korzeń selera ew. bo nalewkę selerową robiłem i do picia to ona się nie nadaje mym zdaniem ,może ew. jako dodatek do jakiejś mieszanki...choć były tu na forum wspominki któregoś z forumowiczów o winie selerowym które ponoć uroczo zniewalało smakiem podczas konsumpcji w piwnicy(jeśli mnie pamięć nie myli). Poproszę jeśli łaska- o sugestie i pozdrawiam.
promocja

patrzal
250
Posty: 280
Rejestracja: środa, 25 gru 2019, 21:38
Krótko o sobie: Γνῶθι σεαυτόν
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Re: maceraty, maceraty...

Post autor: patrzal »

Może coś z surowców olejkodajnych? Tu jest całkiem ładna lista: https://pl.wikipedia.org/wiki/Olejek_et ... ejk%C3%B3w
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy smakowe”