Wysokość Wypełnienia

Wszystko o tym co włożyć do kolumn rektyfikacyjnych, jakie zastosować wypełnienie dla uzyskania najlepszego rezultatu...

Autor tematu
trik
1
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 10 kwie 2020, 15:22

Post autor: trik »

Witam. Szukam porady i chyba to jest odpowiednie miejsce;) Mam kega 50l i kolumne 90 cm która ma 7 zimnych palców i własnie problem jest w tym że zimne palce są od samego dołu kolumny czyli są zasypane przez szkło. Dokupiłem teraz przedłużke 50 cm i mam zamiar zasypać 20cm sprezykami miedzianymi i 30cm szkłem. Pytanie.. czy taka ilość wypełnieia wystarczy czy np: odpiać jeszcze ze 2 zimne palce i dołożyć z 20 cm wypełnienia(szkła).
Awatar użytkownika

jatylkonachwile
550
Posty: 595
Rejestracja: poniedziałek, 13 wrz 2010, 18:24
Krótko o sobie: Główny projektant i konstruktor elektrohydrogumonapawarki z podczepem pod termobululator.
Status Alkoholowy: Wynalazca
Lokalizacja: Ziemia
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy
Kontakt:
Re: Wysokość Wypełnienia

Post autor: jatylkonachwile »

Wymienić szkło na sprężynki pryzmatyczne. Zimne palce pominąć, dołożyć normalną głowice LM, a rurki po ZP wykorzystać jako porty termometrów.
Awatar użytkownika

NorbusR
1
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 14 lis 2020, 21:57
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Re: Wysokość Wypełnienia

Post autor: NorbusR »

Miedz jest OK, szkło zastąp zmywakami nierdzewnymi z Lidla. Cała sztuka polega na tym że alkohol skrapla się na zimnych palcach i ścieka do dołu po zmywakach, podgrzewa się i do góry na zimne palce.Tak że pomysł masz bardzo dobry z przedłużeniem kolumny. Na pewno się sprawdzi tylko nie pomijaj zimnych palców.

Gawronfly101
30
Posty: 31
Rejestracja: wtorek, 18 wrz 2018, 12:19
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Wysokość Wypełnienia

Post autor: Gawronfly101 »

Wymieniłem zmywaki na sprężynki plipek. Różnica jest kosmiczna.
Nie wiem na co liczysz, ale jak na czysty alkohol to przerób na aabratka czy ufo i zasyp miedzią i sprężynkami pryzmatycznymi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wypełnienie kolumny”