porada dla laika

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
ankietowani
5
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 5 gru 2010, 15:55
Podziękował: 4 razy

Post autor: ankietowani »

Witam
Jako, że zbliżają się święta, chcę kupić na prezent coś takiego:
http://allegro.pl/zestaw-do-destylacji- ... 59636.html

Dobre to? Czy wyrzucę pieniądze w błoto? Jak dobry w miarę to czy coś dokupić?

Ogólnie zestaw ma być wykorzystywany jakoś 2-3 razy w roku hobbystycznie. Jako materiał przerobowy będą wykorzystywane głównie wina owocowe.

To mój pierwszy post na forum, także proszę bardzo o wyrozumiałość, gdyż jestem laikiem w tych sprawach.

Z góry dziękuję bardzo za wszelkie rady.

Pozdrawiam
alembiki
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: porada dla laika

Post autor: Zygmunt »

Witaj,
Absolutnie nie kupuj. A jeżeli się uprzesz i kupisz- od razu wymień wężyk na silikonowy, wlot pary do deflegmatora zrób od dołu... Ogólnie patrząc po obrazkach to sprzedawca nie ma pojęcia jak tego używać...
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: porada dla laika

Post autor: radius »

Zygmunt ma 100% racji! Sprzęcik ot, taki sobie, wężyk z PCV (niedopuszczalne!) i do tego źle podłączony deflegmator (opisany odwrotnie z odstojnikiem). Jeżeli już koniecznie chcesz kupić coś w tym stylu to przejrzyj galerię destylatorów, zobacz jak takie ustrojstwo ma wyglądać i być prawidłowo podłączone a potem skontaktuj się z allegrowiczem Labman 1 i oni wydmuchają ci chłodnicę i deflegmator wg twojego projektu. Do połączeń używaj tylko wężyka z silikonu. Wężykiem z PCV możesz podłączyć wodę chłodzącą. A popos: taki zestaw jak chcesz kupić, u nich kosztuje prawie dwa razy mniej. Zobacz http://allegro.pl/zestaw-destylacyjny-d ... 30626.html
Pozdrawiam :piwo:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

Kucyk
1700
Posty: 1704
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2008, 15:51
Krótko o sobie: Staram się odbierać świat z lekkim przymrużeniem oka ;)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Re: porada dla laika

Post autor: Kucyk »

Ten "zestaw" został już omówiony w poście http://alkohole-domowe.com/forum/post19906.html#p19906
Proponuję zwrócić uwagę na "fachowo" podłączony obieg wody chodzącej... Ech...

Ogólnie elementy składowe są jak najbardziej OK, ale sama forma prezentacji pachnie totalną amatorszczyzną.

A do czego Kolega potrzebuje sprzęciora (ilość towaru, co chciałby ktoś otrzymać - spiryt czy bembirek)? Może coś doradzimy na prezent?
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: porada dla laika

Post autor: radius »

Jeżeli sprzęt ma być używany tylko do produkcji owocówek i to sporadycznie, a do tego ma to być prezent, to szarpnij się na zestawik opisany i omówiony między innymi przez fachowca od "szkła" - Kucyka (przyjadę i zeżrę ci te ścierwa wieprzowe :poklon;, ślinotoku nie mogę powstrzymać! ) tutaj http://alkohole-domowe.com/forum/aparat ... t1083.html a tamtym badziewiem nie zawracaj sobie głowy.
Pozdrawiam - Radius
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Autor tematu
ankietowani
5
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 5 gru 2010, 15:55
Podziękował: 4 razy
Re: porada dla laika

Post autor: ankietowani »

Dziękuję bardzo za szybkie odpowiedzi. To bym się wkopał nieźle z tym "sprzętem". Robiony będzie raczej bimberek w małych ilościach (kilka - kilkanaście butelek 0,5l na rok). Głównie chodzi o to żeby nie było w gotowym produkcie dużej ilości zanieczyszczeń, ani jakiś dziwnych posmaków. No i chciałbym się zmieścić tak w 200 złotych.

Czy ten sprzęt co zaproponował radius będzie dobry? Czy szukać czegoś innego?

EDIT: Nie zdążyłem:-) Chodziło mi o ten za 85 zł. Ten drugi też wygląda zachęcająco. Niestety na stronie jest napisane, że w magazynie brak:-/
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: porada dla laika

Post autor: radius »

Jeżeli się nie mylę, to robią również taki zestawik z jednym odstojnikiem z koreczkiem w odpływie i jest dużo tańszy. Zapytaj sprzedawcę :ok:
W tamten zestaw to byś nie tyle "wkopał," co musiał byś go odpowiednio (czyt. prawidłowo) podłączyć. No i zmienić ten cholerny wężyk z "plastiku" :dupa: !!!
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

pith
400
Posty: 440
Rejestracja: poniedziałek, 30 sie 2010, 12:15
Ulubiony Alkohol: Zioła, owoce
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy
Re: porada dla laika

Post autor: pith »

Ja kupiłem taki zestaw za 90 zł.
Nie wiem dlaczego sprzedawca się kompromituje takim przedstawieniem podłączeń.
Ogólnie jestem zadowolony. Zestaw jest stabilny i raz wyregulowany płomień i dopływ wody trzyma kapanie na żądanym poziomie.
Gotuję owocówki oraz ostatnio mam maraton z Łatwym Zacierem Wujka Jessiego.
Z tym, że ...
1. Deflagmentator lepszy jest bez zwężenia tzn. bez części spustowej. Dlatego, że irytująco przez to bulgota.
Wypełniłem tą część pierścieniami miedzianymi, dałem wężyk silikonowy 10 mm. to przestało.
2. Wężyk to faktycznie porażka. Tak naprawdę do wyrzucenia. Za krótki do czegokolwiek.

Do plusów zaliczyć trzeba chłodnicę. Ma bardzo małe zużycie wody.

Gotuję na gazie w szybkowarze. Pierwszy raz startuje od 87 %, drugie gotowanie zaczyna od 93 % czyli - moim zdaniem całkiem nieźle.
Kto w winku nie smakował, Wstręt do kobiet czuje,
Ten, jeśli nie zwariował, To pewnie zwariuje.

بطرس
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”