Ocena kupionego Aabratka i problem ze sprzedawca

Kłopoty z budową i eksploatacją aparatury, wybór właściwego sprzętu. Podstawowe pytania początkujących.

Autor tematu
Albertgonzo
50
Posty: 68
Rejestracja: sobota, 12 wrz 2020, 18:13
Ulubiony Alkohol: Starka
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Wielka Brytania
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy

Post autor: Albertgonzo »

Witam,
Jakieś 6 tygodni temu otrzymaliśmy dostawę z online sklepu , aabratek za prawie 2,500zl. Niestety zamówienie złożyliśmy znacznie wcześniej niż znalazłem te forum i producentów jak Franzmaster, Kula itd. No cóż, moja niewiedza - moja strata.

Jako ze sprzęt miał pełno niedociągnięć dodatkowo ulepszyłem go wypełnieniem pilimlka/szymonli (zamiast szklanego), wmontowałem dodatkowy termometr na 10 półce (bo nie było), ociepliłem armaflexem. W zeszłym tygodniu zauważyłem że tzw. zaworek zacina się i jest prawie niemożliwe dokładnie odbierać. Szczególnie w końcowej fazie gdzie chcemy odbierać od 15ml to nawet 5ml na minutę. Dostałem nowy zaworek wczoraj z Polski (mieszkamy za granicą) i okazało się, że gwint był przepalony i szlag go trafił w trakcie odkręcania starego zaworka.

Sklep mów,i że to nie ich ich wina, nie ich problem i trzeba było wcześniej zgłosić problemy. To jest wszystko bardzo fajnie tak powiedzieć, ale jeśli ktoś dostaje fiata125p jako pierwsze auto to nie wie jak się jeździ mirafiori... Dopiero w czasie regularnego użytkowania problemy wychodzą.

Prosiłbym o ocenę czy ten produkt spełnia jakiekolwiek poziom jakości. Spawy itp wydają się ohydnie zrobione no i oczywiście ten nieszczęsny zaworek typu h8 który precyzji żadnej nie miał.

Dziękuję i pozdrawiam,
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony czwartek, 22 paź 2020, 22:31 przez wawaldek11, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika

robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Ocena kupionego Aabratka i problem ze sprzedawca

Post autor: robert4you »

OMG

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
************************************************************************

Autor tematu
Albertgonzo
50
Posty: 68
Rejestracja: sobota, 12 wrz 2020, 18:13
Ulubiony Alkohol: Starka
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Wielka Brytania
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Ocena kupionego Aabratka i problem ze sprzedawca

Post autor: Albertgonzo »

Tragedia chyba , co nie?
Problem ze gdybym byl w Polsce to do slusarza bym podjechal, mufke nowa wspawal i po sprawie. A tu w brytani to nie ma takich zakladow jak w kazdej wiekszej miejscowosci.

W sumie jak mowie to ulepszylem kolumne ale no nie wiem czy niewarto negocjowac jakiegos refundu 50% czy cos

użytkownik usunięty
Re: Ocena kupionego Aabratka i problem ze sprzedawca

Post autor: użytkownik usunięty »

Serwus
Weź tu chłopie i zaufaj interenowym fachmanom. Ech...;/
Ostatnio zmieniony czwartek, 22 paź 2020, 15:30 przez użytkownik usunięty, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

MalyJack
300
Posty: 321
Rejestracja: sobota, 10 gru 2016, 22:22
Krótko o sobie: Nie ma takiej mozliwosci, aby bylo niemozliwe.
Ulubiony Alkohol: Biały
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Środa Śląska
Podziękował: 156 razy
Otrzymał podziękowanie: 99 razy
Re: Ocena kupionego Aabratka i problem ze sprzedawca

Post autor: MalyJack »

Jak rozumiem, aktualny problem dotyczy tylko tego nowego, przesłanego w ramach reklamacji zaworka? Czy to zaworek nie w ramach reklamacji, a zupełnie z innego źródła?
...
Tak, patrzę, na te gniazdo, i pytanie czy dasz radę wyciągnąć, te pozostałości po rurce gwintowanej w korpusie zaworka? I w jakim stanie po tej operacji będzie w nim gwint? Bo jeśli da się to "wyszarpać" i gwint w miarę zostanie (ewentualnie do doczyszczenia), to uciąłbym te farfocle na rurce, oszlifował i wkręcił spowrotem na pateflon. Tam jeszcze parę zwojów widać...
Pytanie, też co ze starym zaworkiem? To był ten sam typ? Bo może to da się podmienić korpus?
Dużo pytań i wątpliwości...
https://www.facebook.com/Jack-Parrot-Alchemy-Jacek-Plona-268115644134379/

Autor tematu
Albertgonzo
50
Posty: 68
Rejestracja: sobota, 12 wrz 2020, 18:13
Ulubiony Alkohol: Starka
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Wielka Brytania
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Ocena kupionego Aabratka i problem ze sprzedawca

Post autor: Albertgonzo »

Zaworek zamowilem od znanego producenta z Dobrowy Gorniczej i jest super czuly zaworek i chcialem go wymienic by wyrzucic to nieczule badziewie co mialo uskoki caly czas. Ten zaworek z pozostalosciami po gwincie to jest ten felerny. Nowego nawet nie probowalem wkrecac by nie uszkodzic rowkow.

Nowy to jest tego typu a stary to wszyscy widzieli:)

Tez myslalem by delikatnie uciac zniszczona czesc gwintu i sprobowac na dwoch pozostalych zwojach wkrecac. Ale czy zlapie to i czy nie bedzie spiritus kapal na goracy keg :bardzo_zly:

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Ocena kupionego Aabratka i problem ze sprzedawca

Post autor: rastro »

Ja bym obstawiał że na zdjęciu zaworek po próbie wymontowania, a problemem jest uszkodzony gwint i problem z instalacją zamiennika.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

stefunk
150
Posty: 183
Rejestracja: sobota, 30 lis 2019, 12:53
Podziękował: 26 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Ocena kupionego Aabratka i problem ze sprzedawca

Post autor: stefunk »

Sprzedający nie pokrywa kosztów wysyłki w przypadku reklamacji?

Autor tematu
Albertgonzo
50
Posty: 68
Rejestracja: sobota, 12 wrz 2020, 18:13
Ulubiony Alkohol: Starka
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Wielka Brytania
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Ocena kupionego Aabratka i problem ze sprzedawca

Post autor: Albertgonzo »

rastro pisze:
Ja bym obstawiał że na zdjęciu zaworek po próbie wymontowania, a problemem jest uszkodzony gwint i problem z instalacją zamiennika.


Zgadza się

stefunk pisze:Sprzedający nie pokrywa kosztów wysyłki w przypadku reklamacji?
Jak na razie sprzedający nie akceptuje zwrotu i reklamacji i zażadal więcej zdjeć całego zestawu itp. Wydalismy dobrego 400 zeta na ulepszenie od czasu zakupu (nowe sprezynku szymonli, ocieplenie, port na 10 polce, itp) ze az szkoda to zwracac. Sugerowalem wymiane glowicy na nowa no i moze zwrotu kosztow zaworka bo stary byl sprzedany jako precyzyjny ale chyba nie dokonca w ramach norm przejetych dla precyzyjnych.
Ostatnio zmieniony czwartek, 22 paź 2020, 15:28 przez wawaldek11, łącznie zmieniany 1 raz.

chprzemo
900
Posty: 911
Rejestracja: poniedziałek, 9 wrz 2013, 20:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Ocena kupionego Aabratka i problem ze sprzedawca

Post autor: chprzemo »

Zwrot 50% po 6 tygodniach od zakupu i wykonaniu modyfikacji??? Ja o tym pomyśle bym zapomniał na Twoim miejscu... nawet idąc na drogę sądowa niewiele igrasz bo po 1) sprzęt używany (idę o zakład, ze niezgodnie z przeznaczeniem bo to pewnie do olejków eterycznych nie do alko), po 2) minęło więcej niż 14 dni od zakupu i najważniejsze- wstawiłeś port termometru wiec była ingerencja w konstrukcje.

Współczuje Ci, nie pochwalam takiego wykonania, ale myśle, że już ‚po ptokach’ na drodze prawnej, jedyne co Ci pozostaje to dogadać się ze sprzedawcą, jeśli jest jakiś poważny gość i rozsądnie podejdziesz do tematu to coś ustalicie, wiadomo, ze jak nawrzeszczysz na niego i jedyną opcją z Twojej strony będzie zwrot 50% wartości sprzętu to nic nie zdziałasz. Przedstaw swoje racje, może dogadasz się, odeślesz głowicę i ją poprawi (wspawa nypel i ogarnie spawy żeby Ci się bardziej podobały), pamietaj, ze po drugiej stronie tez jest człowiek (Polak :) ) i myśle, ze temat jest do dogadania bez emocji...

Ps. Wiem, wiem, większości z forum nie spodoba się to co napisałem:D
"Jeśli życie daje Ci cytrynę poproś o sól i tequilę" (cyt. z filmu Who Am I- polecam)
Awatar użytkownika

MalyJack
300
Posty: 321
Rejestracja: sobota, 10 gru 2016, 22:22
Krótko o sobie: Nie ma takiej mozliwosci, aby bylo niemozliwe.
Ulubiony Alkohol: Biały
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Środa Śląska
Podziękował: 156 razy
Otrzymał podziękowanie: 99 razy
Re: Ocena kupionego Aabratka i problem ze sprzedawca

Post autor: MalyJack »

Ja bym jednak, opierdańczył te farfocle, oszlifował i spróbował nakręcić ten nowy. Chyba jest tam więcej niż dwa "czyste" zwoje.
https://www.facebook.com/Jack-Parrot-Alchemy-Jacek-Plona-268115644134379/

Autor tematu
Albertgonzo
50
Posty: 68
Rejestracja: sobota, 12 wrz 2020, 18:13
Ulubiony Alkohol: Starka
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Wielka Brytania
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Ocena kupionego Aabratka i problem ze sprzedawca

Post autor: Albertgonzo »

chprzemo pisze: jedyne co Ci pozostaje to dogadać się ze sprzedawcą, jeśli jest jakiś poważny gość i rozsądnie podejdziesz do tematu to coś ustalicie, wiadomo, ze jak nawrzeszczysz na niego i jedyną opcją z Twojej strony będzie zwrot 50% wartości sprzętu to nic nie zdziałasz. Przedstaw swoje racje, może dogadasz się, odeślesz głowicę i ją poprawi (wspawa nypel i ogarnie spawy żeby Ci się bardziej podobały), pamietaj, ze po drugiej stronie tez jest człowiek (Polak :) )

I to wlasnie probujemy i napisalismy w mailu nastepujaca:
'Powiem tak w sumie Panstwu, bo najlatwiej by bylo to zrobic ugodowo, bez zadnych wywolywania praw konsumenckich itp
Jesli Panstwo skontaktuja sie z zakladem slusarskim i wysla nam nowa glowice na zlaczu sms z mufa na zaworek 1/8 to bedzie bo sprawie. Zaworku nie potrzebujemy ale musi byc gwint przygotowany na 1/8. Generalnie koszt nowej glowicy to 500 zl dla konsumenta ale podejrzewam ze wy go macie od producenta taniej. My po otrzymaniu zamiennej glowicy, odeslemy stara wiec bedzie mogl zaklad ja sobie naprawic mufke.


Absolutnie, Mam w sercu fakt ze to Nasi ojczyzniacy i tysiac zeta czy iles tam to duzo. Sprzet lubie bo 'doprawilem go juz' wiec nowa glowica (ladnie wykonana) mnie bedzie cieszyc. :)
Tym bardziej ze wciagnelo to nas strasznie jako hobby i juz mam plany na 2021 lub 2022 by nabyc super maszynke od Franzmastera ktory wydaje sie bardzo przyzwoity oraz ich sklep. Szkoda tylko ze nie wiedzialem o nich 4 miesiace temu :shock:
Ostatnio zmieniony czwartek, 22 paź 2020, 18:32 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor tematu
Albertgonzo
50
Posty: 68
Rejestracja: sobota, 12 wrz 2020, 18:13
Ulubiony Alkohol: Starka
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Wielka Brytania
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Ocena kupionego Aabratka i problem ze sprzedawca

Post autor: Albertgonzo »

MalyJack pisze:Ja bym jednak, opierdańczył te farfocle, oszlifował i spróbował nakręcić ten nowy. Chyba jest tam więcej niż dwa "czyste" zwoje.
Ale bede w :dupa: jak sie nie da i wtedy w ogole mi powie bym poszedl w 3 :dupa: :dupa: :dupa:
Ostatnio zmieniony czwartek, 22 paź 2020, 19:00 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.

użytkownik usunięty
Re: Ocena kupionego Aabratka i problem ze sprzedawca

Post autor: użytkownik usunięty »

Panowie, tego nie można tak zostawić. Kolega wywalił 2,5k za coś, co nawet ovm nie ma? Czy można wiedzieć jaki to sklep-sprzedawca? Tak, tylko rozdmuchanie sprawy w sieci, pozytywny skutek przyniesie. Moc jest z Tobą, wyczuwam to.

Autor tematu
Albertgonzo
50
Posty: 68
Rejestracja: sobota, 12 wrz 2020, 18:13
Ulubiony Alkohol: Starka
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Wielka Brytania
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Ocena kupionego Aabratka i problem ze sprzedawca

Post autor: Albertgonzo »

defacto pisze:Panowie, tego nie można tak zostawić. Kolega wywalił 2,5k za coś, co nawet ovm nie ma? Czy można wiedzieć jaki to sklep-sprzedawca? Tak, tylko rozdmuchanie sprawy w sieci, pozytywny skutek przyniesie. Moc jest z Tobą, wyczuwam to.
No nie wiem czy jest to zgodne z regulaminem ale link do sklepu i produktu to jest:

https://sklep.sklepyhobby.pl/destylacja/1951-kolumna-rektyfikacyjna-destylator-aabratek-elektryczna-z-zaworkiem-precyzyjnym-i-katalizatorem.html

Ale mam wrazenie ze producent to artdest (choc moge sie mylic) bo instrukcja miala te nazwe.
Oto korespondencja, ktora na razie mielismy ze sklepem:

Witam Serdecznie,

Mamy szereg klopotow w zestawem kupionym i wiekszosc z nich sobie poradzilismy mimo iz jakosc wykonania zostawia mnostwo niedociagniec z punktu slusarkiego szczegolnie ale i rowniez jak brak sondy na 10tej polce itp.

Chcemy zlozyc reklamacje i prosic o wymiane:
Glowicy do naszego Aabratka 60.3mm poniewaz tzw zawor precyzyjny przestal dzialac precyzyjnie i jako iz byl okropnej jakosci (przeskoki na zaworku, malo precyzji odbioru) nabylismy porzadny zaworek 1/8. Niestety w trakcie wymiany okazalo sie ze spaw na nyplu jest przepalony i w rezultacie gwint jest zerwany. PROSZE POPATRZEC na zdjecia.Kosztowalo nas to 180 zl z wysylka z Polski.

W zwiazku z tym prosze o wyslanie nowej glowicy z gwintem gotowym 1/8 by podpiac nasz zaworek nabyty. Oczekujemy ze Panstwo zgodzicie sie na szybkie wyslanie produktu poniewaz niestety sprzedajecie Panstwo buble niskiej jakosci z elementarnymi bledami konstrukcji.

Czekamy na panstwa odpowiedz. Rozmawiallismy z Polskimi konstruktorami i koszt tej wymiany i wyslania to bedzie od 630zl wiec prosze rozwazyc czy zwrot panstwo nam dadza czy wymiane.

Rowniez skladalismy zamowienie na 30 ltr keg z szerokim wzlewem a dostalismy ze zwyklym sms bez mozliwosci mycia recznego. Bardzo jestesmy rozczarowani.

Dziekujemy. Z szacunkiem

Szkoda że od początku nie reklamowaliście tego u nas, tylko próbowaliście naprawiać na własną rękę.
Proszę o więcej zdjęć lepszej jakości, całej głowicy, oraz kega, który powinien mieć szeroki wlew, ten model jest tylko z szerokim wlewem sprzedawany.

Dziekuje za odpowiedz,

No niby tak by bylo gdybysmy wiedzieli o tych niedociagnieciach. Dopiero w zeszlym tygodniu spotkalismy sie ze znajomym ktory siedzi w tym hobby prawie 10lat i dopiero on zwrocil uwage na te sprawy.

Glowny problem to:
1) Przetopiony gwint uniemozliwiajacy latwo wymiane/rozbudowe zestawu. Jak na zdjeciu
2) Kiepskie spawy (niechlujne) w porownaniu i takie nadpalenia lekkie na glowicy. Chyba problem ze spawaniem ktos mial.
3) Keg mial byc z szerokim wejsciem a jest standardowy 60mm otwor na SMS. Oczekiwalismy ze bedzie szeroki.
4) No oczywiscie zaworek ktory polegl.

Powiem tak w sumie Panstwu, bo najlatwiej by bylo to zrobic ugodowo, bez zadnych wywolywania praw konsumenckich itp
Jesli Panstwo skontaktuja sie z zakladem slusarskim i wysla nam nowa glowice na zlaczu sms z mufa na zaworek 1/8 i chlodnica pasujaco to bedzie bo sprawie. Zaworku nie potrzebujemy ale musi byc gwint przygotowany na 1/8. Generalnie koszt nowej glowicy to 500-600 zl dla konsumenta ale podejrzewam ze wy go macie od producenta taniej. My po otrzymaniu zamiennej glowicy, odeslemy stara wiec bedzie mogl zaklad ja sobie naprawic mufke.

A co do kega to nie wiem jak sie dogadac bo jest to utrudnienie pewne z myciem i w ogole. Ale najwazniejsze to glowica i oczywiscie koszt poniesiony na nowy pelni precyzyjny zaworek bo ten wyslany to nawet na allegro nie jest pokazywany jako precyzyjny.


Prosze zdjecia - przesylamy ponizej. Dziekuje i czekamy na panstwa odpowiedz
Ostatnio zmieniony piątek, 23 paź 2020, 14:07 przez Qba, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”