Prędkość odbioru destylatu a aromat

Nie wiesz gdzie zadać pytanie?
Napisz je właśnie tutaj!
Regulamin forum
Jeśli nie potrafisz odnaleźć odpowiedniego działu dla siebie utwórz tutaj nowy temat a my go umieścimy w odpowiednim forum.

Autor tematu
Grzesius88
30
Posty: 37
Rejestracja: czwartek, 9 sty 2020, 19:01
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Destylaty nieczyste
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Małopolskie
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy

Post autor: Grzesius88 »

Serwus wszystkim :D
Przeważnie robię owocówki,mam płaszcz z gliceryną opalany gazem. Czy prędkość odbierania surówki ma wpływ na smak i aromat?
Na razie kończę gotować śliwowicę i w porównaniu do tej z tamtego roku to chyba ma połowę aromatu. Odbieram z pręd. ok 4l/h. Przedemną jeszcze drugie podejście na półkowej,ale to już na innym zb. z grzałkami. W tamtym roku gotowałem w łaźni wodno-solnej,pewnie wolniej leciało,ale nie pamiętam ale aromat był :odlot: z tym że w tamtym roku miałem węgierki kupne a w tym roku od sąsiada,odmiana bliżej nie znana w smaku podobna do węgierki tylko mniejsza i dojrzewa w tym samym czasie
Ostatnio zmieniony niedziela, 30 sty 2022, 14:00 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
Pij, Bracie, pij, na starość torba i kij
promocja
Awatar użytkownika

Bimber141
30
Posty: 34
Rejestracja: sobota, 8 lut 2020, 19:29
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Prędkość odbioru a aromat

Post autor: Bimber141 »

Prędkość odbioru na pewno ma znaczenie ale myślę że większa rolę odgrywają owoce. W tym roku gotowalem 3 razy śliwki. Dwa razy wczesne i raz węgierki. Smak i aromat wegierek zupełnie inny od tych co wcześniej dojrzewają (odmiany nie znam). Więc moim zdaniem to owoce odgrywają największą rolę. Myślę że z jablkami czy gruszkami jest to samo

Autor tematu
Grzesius88
30
Posty: 37
Rejestracja: czwartek, 9 sty 2020, 19:01
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Destylaty nieczyste
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Małopolskie
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Prędkość odbioru a aromat

Post autor: Grzesius88 »

Też mi się wydaje że to przez owoce,ale lepiej się dopytać bardziej doświadczonych kolegów
Pij, Bracie, pij, na starość torba i kij
ODPOWIEDZ

Wróć do „Poczekalnia Pytań”