Przedgony i pogony pomoc w naprawie błędu

Co i kiedy paruje z destylowanego zacieru. Jak oddzielać od siebie poszczególne frakcje tak, aby produkt był najwyższej klasy.

Autor tematu
mariussmm
20
Posty: 29
Rejestracja: środa, 30 wrz 2020, 20:50

Post autor: mariussmm »

Witajcie.
Jestem tu nowy, aczkolwiek czytam dużo, ale niestety nie znalazłem odpowiedzi na mój błąd w początkowej fazie destylacji nektar. Otóż sprawa wygląda następująco. Zacząłem swoją przygodę z destylacja cukrówki, użyte drożdże alcotec vodka står, wszystko zrobione wg instrukcji + turbo klar ładnie wyszedł nastaw. Następnie uruchomiłem swój pierwszy prosty destylator na szybkowarze z dwoma odstojnikami plus chłodnica. Zacząłem pomalutku gotować przy ok. 70% zaczął lecieć przedgon który wylałem około 50 tka. Dodam że w szybkowarze nalałem około 8 l nastawu (szybkowar 13l). Początkowo wychodziło ok 75% smak6i zapach naprawdę bez zarzutów. Niestety zapomniałem o bardzo ważnej rzeczy otóż o pogonach. Mierzyłem tylko moc alkoholu na początku oraz w antałku do którego ściekał alkohol, nie mierzyłem alkoholu ściekającego tylko z całego urobku i przy około 50-55% kończyłem zabawę. Dodam że urobek jest bardzo czysty i praktycznie bez smaku i zapachu bimbru a w smaku bardzo przyjemny. Czy muszę zatem przepuścić to raz jesz jeżeli zapomniałem i pogonach? Proszę o pomoc i pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 paź 2020, 14:43 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
alembiki

użytkownik usunięty
Re: Przedgony i pogony pomoc w naprawie błędu

Post autor: użytkownik usunięty »

Serwus.
Nawet jakbyś nie zapomniał o pogonach, powtórny proces, mile widziany jest.
Zbieraj surówkę (materiał uzyskany z destylacji cukrówki). Gdy będziesz jej miał na wsad, dorób do 20% max i goń raz jeszcze lub nawet raz jeszcze, sumiennie tnąc frakcje. Dopiero w ten sposób, pijalny materiał uzyskasz :ok:
Awatar użytkownika

robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Przedgony i pogony pomoc w naprawie błędu

Post autor: robert4you »

I wytnij że sprzętu odstojniki.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
************************************************************************

użytkownik usunięty
Re: Przedgony i pogony pomoc w naprawie błędu

Post autor: użytkownik usunięty »

Najważniejsze pominąłem.
Dziękuję Robercie :ok:

Autor tematu
mariussmm
20
Posty: 29
Rejestracja: środa, 30 wrz 2020, 20:50
Re: Przedgony i pogony pomoc w naprawie błędu

Post autor: mariussmm »

Dziękuję również za radę fachowców. Zastanawiam się nad kupnem aabratka tzn żona chce mi kupić na urodziny Hehe pytanie nasowa się następujące. Rozumiem że nie muszę na abrtaku dwa razy? Czy usuwam tylko pogony? Chyba nie będzie już w tej mojej sorowce przecież przedgonow?

użytkownik usunięty
Re: Przedgony i pogony pomoc w naprawie błędu

Post autor: użytkownik usunięty »

Myślę, że kolega musi nieco więcej teorii przyswoić - https://alkohole-domowe.com/forum/post80861.html#p80861
A co do wyżej wspomnianego urodzinowego prezentu - "Brać, nie kwitować" :D

Autor tematu
mariussmm
20
Posty: 29
Rejestracja: środa, 30 wrz 2020, 20:50
Re: Przedgony i pogony pomoc w naprawie błędu

Post autor: mariussmm »

Spoko o to chodzi dzięki za lekturę będę czytać za chwilę
Awatar użytkownika

nemeto
550
Posty: 554
Rejestracja: piątek, 20 gru 2013, 05:23
Krótko o sobie: Nie chcesz znajdziesz powód - chcesz znajdziesz sposób.
Ulubiony Alkohol: Swój.
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 105 razy
Re: Przedgony i pogony pomoc w naprawie błędu

Post autor: nemeto »

mariussmm pisze:Dziękuję również za radę fachowców. Zastanawiam się nad kupnem aabratka tzn żona chce mi kupić na urodziny Hehe pytanie nasowa się następujące. Rozumiem że nie muszę na abrtaku dwa razy? Czy usuwam tylko pogony? Chyba nie będzie już w tej mojej sorowce przecież przedgonow?
Na abratku mile widziane 2 razy. Z tym, że zasypowa jest wydajniejsza. Kiedyś pracowałem na szybkowarze z 2 deflegmatorami połączonymi szeregowo (zasypane własnoręcznie kręconymi sprzezynkami cu) i 30l nastawu zajmowało mi 5 dni. Teraz 90l zajmuje mi 3 dni. W twojej surówce wciąż są przedgony ;) Czytać, czytać i czytać :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dzielenie frakcji podczas destylacji”