...na wszystkim da się nastawić "zacier".

Autor tematu
ollo
50
Krótko o sobie: Pasjonat pizzy i curry. Poszukiwacz wyśmienitych smaków i bezludnych plaż.
Ulubiony Alkohol: Toruńska chrzanówka,własna kminkówka,własna pigwówka
Załączniki
Macerat bananowy

Postautor: ollo » poniedziałek, 28 wrz 2020, 12:05

Dzień dobry.Mam zamiar zrobić 25l. nastawu na glukozie pszenicznej. Po sklarowaniu i zlaniu znad osadu, w gotowym nastawie chciałbym moczyć banany może przez dwa tygodnie. Przed dodaniem bananów do nastawu chciałbym je razem ze skórkami pociąć w drobną kostkę i te banany pogotować z pół godziny w wodzie. Po wystudzeniu całą tę breję razem z wodą z gotowania chcę dodać do nastawu i niech stoi dwa tygodnie. Raz dziennie zamieszać i na koniec zlać znad osadu. Gotowy macerat w trybie PS chciałbym gotować dwa razy. Co Państwo o tym myślą? W gotowym nastawie macerowałem już min.chrzan, kminek , jałowiec i z tych ww. wyszedł fajny bimberek. Pozdrawiam.

koncentraty wina
Rabaty dla użytkowników forum AD w sklepie po podaniu loginu z forum!
Awatar użytkownika

patrzal
100
Krótko o sobie: Γνῶθι σεαυτόν
Załączniki
Re: Macerat bananowy

Postautor: patrzal » poniedziałek, 28 wrz 2020, 13:18

Ciekawy pomysł, coś jak macerowanie wina z ziołami. Obawiam się tylko, żeby dodając wody z gotowania bananów nie rozcieńczyć za mocno - zbyt niskie stężenie alkoholu może nie zapewnić ochrony przed zakażeniami.
Co do samego użycia bananów... Interesowałem się trochę tematem, ale tu na forum jak i w ruskich filmikach na yt można znaleźć sugestie, że destylat bananowy jest paskudny i nadaje się co najwyżej do przerobienia na spirytus techniczny. Dlatego temat odpuściłem. Lepiej chyba jednak by celować w nalewkę bananową, choćby wisielca.
Miedziany mini-still na samowarze 7tl* *tl - litry tureckie

Awatar użytkownika

Kamal
2000
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Załączniki

Postautor: Kamal » poniedziałek, 28 wrz 2020, 14:24

Obrazek

Autor tematu
ollo
50
Krótko o sobie: Pasjonat pizzy i curry. Poszukiwacz wyśmienitych smaków i bezludnych plaż.
Ulubiony Alkohol: Toruńska chrzanówka,własna kminkówka,własna pigwówka
Załączniki

Postautor: ollo » poniedziałek, 28 wrz 2020, 19:38

Myślę jeszcze czy nie dodać do tych 25l. przefermentowanego nastawu z glukozy - aromatu spożywczego bananowego firmy JAR aromaty. Pomacerować to trochę i na rury...muszę jednak najpierw do nich zadzwonić i dowiedzieć się w szczegółach o ten aromat. Jest to w płynie i jest tego 1 kg...

Awatar użytkownika

Major07
50
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Załączniki

Postautor: Major07 » poniedziałek, 28 wrz 2020, 19:41

Robiłem wino z bananów,szkoda czasu i pieniędzy, zresztą to nie tylko moja opinia, napeqno nigdy więcej nie popełnie takiego nastawu.

Wróć do „Zaciery i nastawy z różnych rzeczy”