Sterownik i termometr robert4you - kontrola procesu smartfonem po wifi.

Przyrządy pomiarowe, ich montaż i zastosowanie odczytów w procesach destylacji. Regulacja procesów.
Awatar użytkownika

Autor tematu
robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy

Post autor: robert4you »

Ardusense.io pisze:Pytam, zgłaszam uwagi - bo można. Kolega już zapomniał jak przez kilka jałowych postów wałkował mnie o prawa autorskie i wykorzystanie licencji (którą notabene źle interpretował)? Druga sprawa, to widzę że kulturą nie grzeszy...

To, że coś jest wykorzystane niezgodnie z licencją to nie jest czepianie się. Sprzedawanie oprogramowania które wykorzystuje Blynk jest wykorzystaniem komercyjnym. W słowniku języka polskiego słowo komercyjny znaczy tyle co „obliczony na zysk, przynoszący dochód”. Regulamin stanowi jasno:
"Czy mogę korzystać z aplikacji Blynk w celach komercyjnych?
NIE. Aplikacje Blynk na iOS i Androida nie mogą być używane komercyjnie.

Blynk podejmuje zautomatyzowane środki w celu śledzenia i wykrywania takiej aktywności. Każde konto, co do którego istnieje podejrzenie, że jest wykorzystywane do celów komercyjnych, można zostać natychmiast dezaktywowane bez wcześniejszego powiadomienia. Nie udzielamy żadnej gwarancji ani żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek straty spowodowane zamknięciem konta i związanym z tym wykorzystaniem biznesowym lub komercyjnym.

Aby korzystać z Blynk komercyjnie, potrzebujesz aktywnej subskrypcji dowolnego planu wymienionego na tej stronie.

Każde inne użycie komercyjne jest uważane za naruszenie Warunków Regulaminu."
Czyli sprzedawane jest rozwiązanie które w dowolnej chwili może zostać zablokowane, bo sprzedający nie dotrzymał warunków regul mi odpiszecie im, że wypisują bzdury?
Czego nie rozumiesz? Każdy użytkownik sam korzysta z aplikacji Blynk zakładając własne konto i sam za nią płaci, ja zarabiam sprzedając urządzenie, za aplikację płaci każdy użytkownik indywidualnie bezpośrednio do blynka.
Naprawdę jesteś tak prosty że tego nie rozumiesz? Czy tylko wpadłeś na forum mącić.
Jakoś żadnego twojego sensownego postu na tym forum jeszcze nie widziałem. To nie ja korzystam komercyjnie z tej aplikacji, a blynk zarabia pieniądze takie jakie chce.


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony piątek, 18 wrz 2020, 23:05 przez robert4you, łącznie zmieniany 2 razy.
************************************************************************
promocja
Awatar użytkownika

Autor tematu
robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: RE: Re: Sterownik i termometr robert4you - kontrola procesu smartfonem po wifi.

Post autor: robert4you »

.Gacek pisze:Panowie mam taki lekki niedosyt...
Proponujecie nowy sterownik z wielkimi możliwościami. Fajnie. Ale tak mało informacji, a jak już coś napiszecie to tylko takie szczątkowe dane...
Dajcie jakieś zdjęcia, układu, obudowy, jakiegoś programatora ustawień, niewiem interfejsu użytkownika.
Chcę to kupić a kuźwa sam nie wiem co to jest... bo na oczy widziałem tylko kawałek rozmazanej płytki.
Zareklamujcie to jakoś, przekonajcie mnie, że warto wydać na kita z programem pięć stów.
Chciałbym utrzymać w płaszczu zbiornika nie więcej jak 110 stopni bo później ciśnienie mi wzrasta powyżej 1,5 bara, sterować mieszadłem np. pokręcić nim 2-3 minuty co około 5 minut gdy temperatura w płaszczu wzrośnie powyżej 60* lub gdy wsad ma już około 40-50*.
Albo mam obieg zamknięty, chciałbym aby woda zaczęła cyrkulować gdy na 10 półce mam około 60*, lub gdy woda w obiegu zamkniętym wzrośnie powyżej 35* załączy mi wentylator na radiatorze, gdy spadnie do 28* wyłączy mi wentylator...
Takie pierdoły to dwa dodatkowe wyjścia do wysterowania oraz do oprogramowania.
Zdjęcie szarego pudełka albo płytki pozycjonują urządzenie? Wszystkie funkcje zostały opisane.
Nigdzie nie pisaliśmy że sterownik kontroluje pracę zbiornika z płaszczem czy obiegu zamkniętego.
Sorry, ale nie wiem za bardzo o co ci chodzi. Sterownik ma takie funkcje jakie napisałem, nic więcej i nic mniej.
Oczywiście mogę w miarę możliwości zmodyfikować soft na potrzeby konkretnego odbiorcy. Soft jest tak stworzony żeby można go było dostosować do wielu typów kolumn.
Takie działanie wymaga po prostu kontaktu i przedstawienia swoich oczekiwań. Wiele modyfikacji jest możliwe, wiele rozwiązań zostało już przetestowane i czeka na wykorzystanie. Masz przecież mój telefon, wystarczy zadzwonić. Wybacz, ale nie będę na forum rozpisywał się na temat każdej wariacji sterownika, bo znowu znajdzie się jakiś dobry krytykant takich postów.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
************************************************************************
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: RE: Re: Sterownik i termometr robert4you - kontrola procesu smartfonem po wifi.

Post autor: .Gacek »

robert4you pisze:
... Masz przecież mój telefon, wystarczy zadzwonić. Wybacz, ale nie będę na forum rozpisywał się na temat każdej wariacji sterownika, bo znowu znajdzie się jakiś dobry krytykant takich postów.
Robert albo źle mnie zrozumiałeś, albo ja się źle wyraziłem.
Nie mam do Ciebie ani żadnych pretensji ani jakiegoś żalu.
Po prostu myślałem, że napiszesz coś w stylu:
"Gacku Gacku nie ma problemu, sterownik jest bardzo elastyczny, możemy coś pokombinować, fajnie, że podsunąłeś jakiś pomysł..."
Pierwszy sterownik gdy zrobiłeś to wrzucałeś fotki i temat obserwuję uważnie. No właśnie tutaj się spodziewałem też jakiś zdjęć.
Moje słowa również były po to abyście się jak najszerzej zareklamowali a gdy zapytałem o pracę z buforem to usłyszałem klient nasz per Pan.
Pozdrawiam Gacek.

Ardusense.io
50
Posty: 66
Rejestracja: środa, 26 sie 2020, 14:22
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Glengoyne
Lokalizacja: Scotland / Poland
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: RE: Re: Sterownik i termometr robert4you - kontrola procesu smartfonem po wifi.

Post autor: Ardusense.io »

robert4you pisze:Czego nie rozumiesz? Każdy użytkownik sam korzysta z aplikacji Blynk zakładając własne konto i sam za nią płaci, ja zarabiam sprzedając urządzenie, za aplikację płaci każdy użytkownik indywidualnie bezpośrednio do blynka.
Naprawdę jesteś tak prosty że tego nie rozumiesz? Czy tylko wpadłeś na forum mącić.
Jakoś żadnego twojego sensownego postu na tym forum jeszcze nie widziałem. To nie ja korzystam komercyjnie z tej aplikacji, a blynk zarabia pieniądze takie jakie chce.
Dlatego właśnie staram się dowiedzieć bo dużo gadania a mało konkretów, bardziej skupiasz się na tym aby mnie obrażać, nic tylko pogratulować kultury osobistej...

No to w końcu urządzenie działa na własnym panelu sterowania bez Blynk które jest tylko opcjonalne, które użytkownik może w zupełności pominąć i nie zakładać żadnego konta, bez pobierania aplikacji?

Bo jeśli jednak jest to element niezbędny do działania/obsługi to takim tokiem rozumowania jaki przedstawiasz każde oprogramowanie które używa elementów na licencjach zamkniętych mogłoby się wykręcić, że to akurat wybrane oprogramowanie to dorzucane jest gratis mimo, że bez niego urządzenie nie działa.

edit:
Dla większej jasności zacytuję treść zasad z ich strony:
Żadnego z produktów Blynk NIE MOŻNA UŻYWAĆ do jakichkolwiek celów komercyjnych, w tym między innymi do sprzedaży produktów i świadczenia usług za jakąkolwiek taryfę, opłatę, stawkę, opłatę lub inne wynagrodzenie bezpośrednio lub pośrednio w związku z jakimkolwiek biznesem lub innym przedsięwzięciem przeznaczonym na zysk, przeznaczone na zyski pieniężne lub przynoszące korzyści podmiotowi komercyjnemu. Jedynym legalnym sposobem korzystania z produktów i usług Blynk w celach komercyjnych jest wykupienie abonamentu na płatną licencję.
https://blynk.io/pricing#plan-comparison
Ostatnio zmieniony sobota, 19 wrz 2020, 19:13 przez Ardusense.io, łącznie zmieniany 1 raz.

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: Sterownik i termometr robert4you - kontrola procesu smartfonem po wifi.

Post autor: arTii »

.Gacek - jak chyba zauważyłeś ja piszę raczej stonowane posty.
Więc i tym razem tak napiszę.
Sterownik jest - działa. Przetestowany wielokrotnie. Ale jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. A te szczegóły to m.in. to że z Robertem spieramy się o obudowę, typ wtyczek i inne detale nieistotne dla pracy sterownika, a istotne dla klienta.
Jeśli ktoś zechce kupić sam procesor z programem, to nic mu po zdjęciach naszej płyty pcb, czy obudowie. Dostanie procesor, opis wejść, wyjść, listę elementów z którymi ma współpracować.
Płytka pcb jak już będzie w sprzedaży będzie miała również opis.
A może jeszcze też wprowadzimy zestawy do samodzielnego montażu (bez obudowy i czujników DS), ale to jeszcze daleko...
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW

Lukaschels
10
Posty: 17
Rejestracja: środa, 8 lip 2020, 17:30
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Sterownik i termometr robert4you - kontrola procesu smartfonem po wifi.

Post autor: Lukaschels »

A ja mam pytanie , jak długo trzeba czekać na odpowiedź po napisaniu na wyżej wymienionego maila . ?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: Sterownik i termometr robert4you - kontrola procesu smartfonem po wifi.

Post autor: lesgo58 »

Tak obserwuje tę dyskusję i zadaje sobie pytanie? O co tu chodzi? Potrzebne to hejtowanie?
Jak komuś nie pasuje sterownik, kolega Robert, cena, sposób wykonania, itp - to po co się wychyla.
Pewne sprawy można wyjaśnić na PW.
Czasami niektórzy maja okazje milczeć - ale niestety nie wykorzystują tej możliwości.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

Góral bagienny
2500
Posty: 2875
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 549 razy
Re: Sterownik i termometr robert4you - kontrola procesu smartfonem po wifi.

Post autor: Góral bagienny »

A ja mam pytanie z innej beczki ;) Tych reklam to nie dało się większych wstawić i w innym kolorze :scratch: bo za mało walą po oczach :o
Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D

Ardusense.io
50
Posty: 66
Rejestracja: środa, 26 sie 2020, 14:22
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Glengoyne
Lokalizacja: Scotland / Poland
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Sterownik i termometr robert4you - kontrola procesu smartfonem po wifi.

Post autor: Ardusense.io »

Czyli w danym wątku można tylko wychwalać autora i jego dzieła bo jest nieomylny?

Jako potencjalny klient chyba mogę mieć zastrzeżenia do urządzenia które mogą wpływać na jego dalsze funkcjonowanie w przyszłości? Dlaczego mam je ukrywać przed innymi użytkownikami forum? Umotywowałem je konkretnymi przykładami. Zadałem proste pytanie na które nie otrzymałem odpowiedzi a co najwyżej wyzwiska.

Czyli co, podwójne standardy?

akczak
50
Posty: 66
Rejestracja: piątek, 15 gru 2017, 20:49
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Sterownik i termometr robert4you - kontrola procesu smartfonem po wifi.

Post autor: akczak »

Kolego @Ardusense.io zaczynaja Twoje posty trochę nudzić. Chcesz/pasuje Ci to zamów/kup ten sterownik. Jeżeli Ci nie odpowiada/masz zastrzeżenia to nie kupuj. A jak chcesz sobie tylko pogadać to zapraszamy na chat forumowy. Pozdrawiam
Awatar użytkownika

george1255
350
Posty: 397
Rejestracja: wtorek, 13 lut 2018, 14:50
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Piwo/ Cydr/ Bimberek
Status Alkoholowy: Konstruktor
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 27 razy
Re: Sterownik i termometr robert4you - kontrola procesu smartfonem po wifi.

Post autor: george1255 »

Popieram !
To nie jest podręcznik do szkoły który MUSISZ kupić dziecku i masz mnóstwo obiekcji do jego zawartości. Nie chcesz, nie kupuj. Rozwijaj swój projekt, pokaż co zrobić lepiej, prościej, taniej - zaimponuj! :) To może zyskasz uznanie i np Robert odpowie na Twoje posty, bo póki co to drążysz, mącisz, sprzeczasz się. Nic dziwnego że Cię olewają.
Pozdro!

Mod.
Nie cytuj posta poprzednika.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 21 wrz 2020, 19:52 przez radius, łącznie zmieniany 2 razy.
TERMOMETRY WIFI
https://www.facebook.com/TermometryWIFI/
Awatar użytkownika

Autor tematu
robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: RE: Re: Sterownik i termometr robert4you - kontrola procesu smartfonem po wifi.

Post autor: robert4you »

Lukaschels pisze:A ja mam pytanie , jak długo trzeba czekać na odpowiedź po napisaniu na wyżej wymienionego maila . ?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Masz odpowiedź na twoje pytania na mailu.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
************************************************************************

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: Sterownik i termometr robert4you - kontrola procesu smartfonem po wifi.

Post autor: arTii »

Góral bagienny pisze:A ja mam pytanie z innej beczki ;) Tych reklam to nie dało się większych wstawić i w innym kolorze :scratch: bo za mało walą po oczach :o
Uwierz mi, gdyby nie były tak ustawione - 60% ludzi by tego nie zauważyło :)
Zresztą - popatrz w życiu - reklama zawsze ma czymś "przyciągnąć" - jak widać zdało egzamin - zauważyłeś :D
Ardusense.io pisze:Czyli w danym wątku można tylko wychwalać autora i jego dzieła bo jest nieomylny?
Nie musisz wychwalać, ale co daje Ci "negowanie"?
Ardusense.io pisze:Jako potencjalny klient chyba mogę mieć zastrzeżenia do urządzenia które mogą wpływać na jego dalsze funkcjonowanie w przyszłości?
Jako potencjalnego klienta - zapraszamy na email - namiary w mojej stopce... Jeśli masz problem z blynkiem na serwerach "komercyjnych" z przyjemnością zaproponuję Ci rozwiązanie - Blynk na Twoim własnym serwerze - RaspberryPi, thin terminal, NAS, czy nawet komputer z windowsem... Uniezależnisz się...
Lukaschels pisze:A ja mam pytanie , jak długo trzeba czekać na odpowiedź po napisaniu na wyżej wymienionego maila . ?
A kiedy napisałeś?
W weekend byliśmy obydwaj trochę "na wyjeździe" zajęci innymi sprawami (też nam się należy :D), ale wydaje mi się, że wszystkim odpisywałem w miarę możliwości...
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW

Lukaschels
10
Posty: 17
Rejestracja: środa, 8 lip 2020, 17:30
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Sterownik i termometr robert4you - kontrola procesu smartfonem po wifi.

Post autor: Lukaschels »

Dzięki za odpowiedź, napisałem w czwartek i zapytałem bo myślałem że może mail nie doszedł. Przepraszam że tak ordynarnie się przypomniałem ale w dobie internetu, człowiek się przyzwyczaił do błyskawicznych odpowiedzi.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

Góral bagienny
2500
Posty: 2875
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 549 razy
Re: Sterownik i termometr robert4you - kontrola procesu smartfonem po wifi.

Post autor: Góral bagienny »

@arTii No nie do końca zdało egzamin bo ja zle reaguje na nachalne reklamy ;). Po prostu nie kupuje tego towaru ;)
Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D

Ardusense.io
50
Posty: 66
Rejestracja: środa, 26 sie 2020, 14:22
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Glengoyne
Lokalizacja: Scotland / Poland
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Sterownik i termometr robert4you - kontrola procesu smartfonem po wifi.

Post autor: Ardusense.io »

arTii pisze:... Jeśli masz problem z blynkiem na serwerach "komercyjnych" z przyjemnością zaproponuję Ci rozwiązanie - Blynk na Twoim własnym serwerze - RaspberryPi, thin terminal, NAS, czy nawet komputer z windowsem... Uniezależnisz się...
Ale przecież to żadne rozwiązanie. Tego lokalnego serwera również nie można odpłatnie (nawet pośrednio) oferować. No i przede wszystkim nadal wymagana jest ich aplikacja. Nie czytaliście regulaminu? Wychodzę na tego złego ale wierzcie mi, trochę więcej pracy może wam zaoszczędzić niespodziewanych problemów w przyszłości. Blynk jak na korpo przystało jest cięty na takie "wykorzystanie". Dlaczego nie zdecydowaliście się po prostu na własny interfejs?

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony wtorek, 22 wrz 2020, 12:12 przez Ardusense.io, łącznie zmieniany 1 raz.
online
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4905
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Sterownik i termometr robert4you - kontrola procesu smartfonem po wifi.

Post autor: rozrywek »

A ja inaczej.
Robert robi jeden błąd. Chce na siłę rozbudować coś co nie do końca zostało przetestowane.
Drugim minusem jest zbytnia chęć dostosowania się do potrzeb klienta.

Owszem to jest i w plusach.
Do nich teraz:

Zapragnie ktoś sobie wydumkę? Chłopak napisze i programik i dostosuje interfejs. Wszystko.
Ale też nie można oczekiwaç od niego produktu który jest nietypowy i nie 'seryjny' że będzie chulał idealnie.

Bardzirj bym stawiał na 2.3 jakieś wersje dobre fajne i ciekawe.
Robercie ...to chyba pikuś ...for you. :ok:

Windows też się wiesza a nikt Billa Gatesa za to nie..... wiesza. :D

Szczęsliwi posiadacze danego produktu są też i testerami tegoż. I wasze wskazówki są zapewnie bardzo cenne. Aby bez hejtu i nerwowych reakcji
A chęć rozwoju, tworzenie tego typu sterowników to jest masakrycznie wielkim plusem dla autora. :respect: .


Ps: jeśli Robert wyląduje w psychistryku to będzie oznaczać że ode mnie dostał zlecenie i projekt i siè załamał. :crazy:
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: Sterownik i termometr robert4you - kontrola procesu smartfonem po wifi.

Post autor: arTii »

Ardusense.io pisze:Tego lokalnego serwera również nie można odpłatnie (nawet pośrednio) oferować.
z tego co ja wiem to:
Ale dozwolone jest stosowanie prywatnych lokalnych serwerów dla własnych projektów komercyjnych – i znowu całkowicie za free!
Więc nie widzę problemu. Ponadto - zrozum raz a dobrze: My ludziom nie sprzedajemy kont na BLYNKu, my sprzedajmy nasz program (zapisany w pamięci procesora), nasz sprzęt (autorskie rozwiązanie - sam projektowałem pcb) i umożliwiamy ludziom wykupienie usługi na serwerze BLYNKa. Nie pośredniczymy w tym. Mało tego - można nas potraktować jako "naganiaczy" którzy BLYNKowi podsyłają klientów.
Widzisz to teraz? Jeżeli ktoś ma tak jak Ty dylemat moralny - pomożemy postawić własny serwer BLYNK.
rozrywek pisze: Ps: jeśli Robert wyląduje w psychistryku to będzie oznaczać że ode mnie dostał zlecenie i projekt i siè załamał. :crazy:
Nie pochlebiaj sobie - już jest jakiś pomysł :D
rozrywek pisze:Robert robi jeden błąd. Chce na siłę rozbudować coś co nie do końca zostało przetestowane.
Drugim minusem jest zbytnia chęć dostosowania się do potrzeb klienta.
Dlatego teraz strategia jest taka, że w pierwszej kolejności "doszlifowujemy" to co jest. Inne rzeczy tylko w miarę wolnego czasu i chęci.
Ostatnio zmieniony wtorek, 22 wrz 2020, 13:56 przez arTii, łącznie zmieniany 1 raz.
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW

Ardusense.io
50
Posty: 66
Rejestracja: środa, 26 sie 2020, 14:22
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Glengoyne
Lokalizacja: Scotland / Poland
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Sterownik i termometr robert4you - kontrola procesu smartfonem po wifi.

Post autor: Ardusense.io »

@arTii Poleganie na artykule polskiego entuzjasty blynka z 2017 jest bardzo rzetelne. Niestety już nieaktualne. Przerzucenie odpowiedzialności na klienta, nie wystarczy żeby mieć licencje z głowy. Urządzenie/program nie działa przecież bez oprogramowania blynka a więc jest jego nieodłącznym elementem. To nie jest żadne naganianie im klientów a zwykłe oszukiwanie.

zlomnik
30
Posty: 49
Rejestracja: środa, 9 gru 2015, 11:56
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Sterownik i termometr robert4you - kontrola procesu smartfonem po wifi.

Post autor: zlomnik »

Tutaj info od źródła:
https://blynk.io/pricing#plan-comparison

Can I use Blynk App commercially?
NO. Blynk apps for iOS and Android can't be used commercially.

Blynk takes automated measures to track and detect such activity. Any account that is suspected for commercial use can be deactivated immediately without a prior notice.

Czyli jeżeli Twórcy maja wykupiony plan- nawet najtańszy Startup- za 166 dolarów miesięcznie, to nie ma problemu. Jeżeli nie, to pewnie szybko przestanie to działać, tym szybciej im więcej identycznych sterowników będzie uruchamianych.


Aha, i chciało mi się za tym googlac tylko dlatego, że wkurzyła mnie ta reklama na pół tabletu :angry:
Ostatnio zmieniony wtorek, 22 wrz 2020, 15:28 przez zlomnik, łącznie zmieniany 1 raz.

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Sterownik i termometr robert4you - kontrola procesu smartfonem po wifi.

Post autor: rastro »

Ja tam generalnie nie jestem jakimś szczególnym entuzjastą idei IoT, w szczególności nie lubię rozwiązań opartych o jakieś dziwne zależności typu Cloud zależny od jakiejś strony trzeciej, która może w każdym momencie zmienić zasady według swego widzimisię.

Faktycznie zastrzegają sobie że w żadnym wypadku żaden z produktów blynk nie może być używane do zarabiania bez wykupienia abonamentu... jednocześnie rozwijają software po stronie serwera na licencji GPLv3 - która notabene nie zabrania oferowana komercyjnych produktów pod warunkiem że kod jest otwarty... cóż rozumiem że się spinają co do Chmury bo serwery prąd itp. to są koszta, które jakoś trzeba ogarnąć - ale nie za bardzo mogą tak sobie powiedzieć że zabraniają użycia serwera czy bibliotek nawet do komercyjnych produktów (jednak pod warunkiem że całość będzie opublikowana na licencji GPLv3).

Jedyną kontrowersją jest aplikacja na smartfony/tablety. Ale jak ktoś sobie postawi własny serwer... cóż mogą takiemu użytkownikowi naskoczyć, bo co usuną mu konto na lokalnym serwerze?

Miałem tego tematu tutaj nie ruszać... ale
Ardusense.io pisze:Pytam, zgłaszam uwagi - bo można. Kolega już zapomniał jak przez kilka jałowych postów wałkował mnie o prawa autorskie i wykorzystanie licencji (którą notabene źle interpretował)? Druga sprawa, to widzę że kulturą nie grzeszy...
Wałkowałem i nadal uważam że kolega łamie umowę z licencji LGPLv2.1 - bo nie spodziewam się że kolega mam tam dynamiczne linkowanie i biblioteka jest osobnym bytem? Mylę się? Tam głównie chodzi między innymi o to że gdyby twórca całości olał sprawę, a biblioteka ulegnie modyfikacji (bo np. był w niej błąd), to użytkownik ma mieć możliwość zmiany, albo np. może mieć fanaberię żeby użyć biblioteki komercyjnej z tym samym interface - bo tak. Wersja LGPLv3 chyba ten temat nieco bardziej liberalizuje... ale nie o tej wersji licencji tam była mowa.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

Autor tematu
robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Sterownik i termometr robert4you - kontrola procesu smartfonem po wifi.

Post autor: robert4you »

Tak tylko napiszę że pierwsze sterowniki z wykorzystaniem blynk powstały ponad trzy lata temu. Jakoś nikt niczego nie blokuje, wszystko chodzi.
Przecież kod został opublikowany na forum, każdy może go pobrać, poskładać sterownik, wykupić konto w Blynk i działać. Chcesz mi powiedzieć że to jest działanie komercyjne i wszystkim tym użytkownikom blynk zablokuje konta? Ciekawe.


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
************************************************************************
Awatar użytkownika

Autor tematu
robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Sterownik i termometr robert4you - kontrola procesu smartfonem po wifi.

Post autor: robert4you »

Trochę dodatkowych informacji o sterowniku. Dostajemy wiele pytań dotyczących zalewania kolumny. Oczywiście można się sprzeczać czy to potrzebne czy nie, czy lepiej zalać czy dużej stabilizować. Czy zalać przy pomocy butelki spirytusu czy grzejąc. Ale nie o tym tu mowa.

Na dzień dzisiejszy sterownik nie obsługuje zalania automatycznego. Powód - dostępne obecnie szeroko na rynku sterowników rozwiązania mają więcej wad niż zalet, a pewność i powtarzalność ich działania pozostawia wiele do życzenia. Obecnie testujemy własne rozwiązanie czujnika zalania które być może będzie zadowalające, ale to jeszcze trochę potrwa.

Na dzień dzisiejszy każdy użytkownik może zalać kolumnę w trybie pracy ręcznej w następujący sposób:

1.Uruchamiamy proces w trybie ręcznym.
2. Po otrzymaniu komunikatu o rozgrzaniu wsadu ustawiamy moc grzałek na 100%
3. Czekamy na zalanie
4. W momencie zalania przełączamy sterownik w tryb automatyczny.

To wszystko, dalszy proces przebiegnie w sposób automatyczny.

Ja mam tak ustawiony przepływ wody że w czasie zalania dochodzi do przegrzania wody, sterownik wtedy automatycznie wyłącza grzanie i wysyła komunikat, to jest znak że kolumna się zalała, nie muszę stać i obserwować.
Niestety to tylko taka proteza i nie w każdej konfiguracji kolumny będzie działać.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
************************************************************************

wawaldek11
2500
Posty: 2896
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Sterownik i termometr robert4you - kontrola procesu smartfonem po wifi.

Post autor: wawaldek11 »

Czy temperatura wody z chłodnicy nie wzrośnie przed właściwym zalaniem? Bo przed pełnym zalaniem chłodnica musi skraplać pary ze 100% grzania przez pewien czas. Gdy przepływ wody jest ustawiony na normalną pracę np. na 65°C, to przy pełnym grzaniu pojawiają się moje wątpliwości.
Ale może niepotrzebnie dzielę włos na cztery ;)
Pozdrawiam,
Waldek
Awatar użytkownika

Autor tematu
robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Sterownik i termometr robert4you - kontrola procesu smartfonem po wifi.

Post autor: robert4you »

Przy zalaniu rośnie mocniej.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Przynajmniej w mojej kolumnie.
Ostatnio zmieniony piątek, 25 wrz 2020, 15:59 przez robert4you, łącznie zmieniany 1 raz.
************************************************************************

wawaldek11
2500
Posty: 2896
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Sterownik i termometr robert4you - kontrola procesu smartfonem po wifi.

Post autor: wawaldek11 »

Chyba czegoś nie rozumiem - żeby t. wody z chłodnicy wzrosła, to musi być więcej energii do kotła dostarczone. A P= const.
Pozdrawiam,
Waldek

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Sterownik i termometr robert4you - kontrola procesu smartfonem po wifi.

Post autor: rastro »

To chyba nie takie proste że stała energia jest bezpośrednio odpowiedzialna za temperaturę na głowicy... po drodze są jeszcze nieustannie przebiegające przemiany fazowe. Ostatecznie przy zalaniu równowaga zostaje zachwiana i do głowicy może trafić para o większej temperaturze - co nie znaczy że ilość energii się zmieniła.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

Autor tematu
robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Sterownik i termometr robert4you - kontrola procesu smartfonem po wifi.

Post autor: robert4you »

Jakoś tak to pewnie jest. Gorąca flegma uniesiona do góry powoduje wzrost temperatury w głowicy.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
************************************************************************
Awatar użytkownika

drgranatt
1800
Posty: 1844
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 204 razy
Re: Sterownik i termometr robert4you - kontrola procesu smartfonem po wifi.

Post autor: drgranatt »

rastro pisze:To chyba nie takie proste że stała energia jest bezpośrednio odpowiedzialna za temperaturę na głowicy... po drodze są jeszcze nieustannie przebiegające przemiany fazowe.
Jeśli masz termometr w głowicy i mierzysz temperaturę wody to zrób proste doświadczenie. Zwiększ o 100 W moc grzania i zobaczysz co będzie dziać się z temperaturami. W głowicy nie wzrośnie wcale lub nieznacznie a temperatura wody już o wiele więcej. Wiąże się to ze zwiększeniem ilości wyprodukowanej pary.
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html

wawaldek11
2500
Posty: 2896
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Sterownik i termometr robert4you - kontrola procesu smartfonem po wifi.

Post autor: wawaldek11 »

Żeby nie zaśmiecać tematu Roberta założyłem nowy na temat wzrostu t. wody: https://alkohole-domowe.com/forum/wzros ... 22877.html
Pozdrawiam,
Waldek
Awatar użytkownika

Autor tematu
robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Sterownik i termometr robert4you - kontrola procesu smartfonem po wifi.

Post autor: robert4you »

Nowy panel użytkownika już dostępny.ObrazekObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
************************************************************************

arfi
50
Posty: 85
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2020, 16:49
Krótko o sobie: :)
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Kontakt:
Re: Sterownik i termometr robert4you - kontrola procesu smartfonem po wifi.

Post autor: arfi »

A ja mam nieco starszą wersję (sprzed kilku m-cy). Jeszcze nie tak zautomatyzowaną i zaledwie z pięcioma czujnikami (i tak nie mam bufora ;)) Wszystkim wahającym się, powiem że naprawdę warto. Mnie czasu brakuje na zwykłe codzienne czynności i nie wyobrażam sobie stania w garażu patrząc na kapiący urobek stale regulując temperaturę i szybkość odbioru. A tak, włączam w salonie tablet i żona ma też swój udział w moim hobby. I już wie co to przedgon, jak pachnie pogon i że pijemy serce :)
Robert, świetna robota. Raz jeszcze dzięki!
PS. Obsługa posprzedażna na najwyższym poziomie.
Awatar użytkownika

Autor tematu
robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Sterownik i termometr robert4you - kontrola procesu smartfonem po wifi.

Post autor: robert4you »

Dla tych co ciekawe co siedzi w środku.ObrazekObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
************************************************************************

Yamaha125
10
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 24 paź 2019, 14:01
Re: Sterownik i termometr robert4you - kontrola procesu smartfonem po wifi.

Post autor: Yamaha125 »

Te 3 sztuki na kabelkach to są cewki pod elektrozawory???
Jakie teraz polecacie?

aakk
1150
Posty: 1160
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 100 razy
Kontakt:
Re: Sterownik i termometr robert4you - kontrola procesu smartfonem po wifi.

Post autor: aakk »

Samo przyłącze. Cewka jest skręcona z elektrozaworem.

Niebieskie - cewka
Czerwone - przyłącze które widać na zdjęciach Roberta.
Treść ukryta:
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam
Awatar użytkownika

Autor tematu
robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Sterownik i termometr robert4you - kontrola procesu smartfonem po wifi.

Post autor: robert4you »

Dokładnie tak.
Dzięki
************************************************************************
Awatar użytkownika

Autor tematu
robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Sterownik i termometr robert4you - kontrola procesu smartfonem po wifi.

Post autor: robert4you »

Dzisiaj powstał sterownik dla jednego z forumowych kolegów.

Oprócz wszystkich dotychczasowych funkcji będzie również kontrolował pracę kolumny do destylacji ciągłej.

https://youtu.be/eKkgwsWiH8A
Ostatnio zmieniony czwartek, 15 paź 2020, 22:15 przez robert4you, łącznie zmieniany 1 raz.
************************************************************************

moszeusz
200
Posty: 213
Rejestracja: sobota, 23 sie 2014, 14:47
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podziękowanie: 23 razy
Re: Sterownik i termometr robert4you - kontrola procesu smartfonem po wifi.

Post autor: moszeusz »

Gdzie kupujecie sondy temperatury? Jeżeli to nie tajemnica.

Yamaha125
10
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 24 paź 2019, 14:01
Re: Sterownik i termometr robert4you - kontrola procesu smartfonem po wifi.

Post autor: Yamaha125 »

.. majsterrr ,to jest bardzo dobra robota ! :ok:

Lukaschels
10
Posty: 17
Rejestracja: środa, 8 lip 2020, 17:30
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Sterownik i termometr robert4you - kontrola procesu smartfonem po wifi.

Post autor: Lukaschels »

Ja również mam ten sterownik. I to jest doskonała robota.
Na początku nie wierzyłem mu i pilnowałem jak zwykle ale kilka prób a okazało się pilnuje doskonale procesu.

Po odpaleniu sterownika i ustawienia danego trybu można sprzęt zostawić samemu sobie. nawet w trybie ręcznym gdybyśmy zapomnieli to sterownik sam zadba o siebie i nie pozwoli popsuć sprzętu albo urobku.

Tak naprawdę nie mam żadnych uwag.
W weekend przeprowadziłem cztery procesy (sobota-niedziela) co bez sterownika nie byłoby możliwe bo fizycznie nie jesteś w stanie wytrzymać.
Najlepsze jest to że widzę podgląd procesu w telefonie i mogę sam dokonać zmian przy pomocy telefonu albo zadzwonić do kogoś w domu aby coś zrobił.
przy podglądzie z kamerki na pomieszczenie wiem nawet kiedy napełni się pojemnik.

oczywiście sterownik umożliwia doskonalenie rzemiosła i prowadzenie procesu manualnie.


Zasadniczo może być ograniczona tylko do napełnienia zbiornika. W praktyce możemy uczestniczyć w najbardziej istotnych dla nas momentach procesu a te bardziej nudne zostawiać sterownikowi

W sumie zdjęcia nie są spektakularne bo tylko taka szara puszka, a do tego tablet aby mieć podgląd na miejscu.

na pochwałę zasługuje estetyka wykonania, mam kolumnę od Akasa I sterownik nie odbiega jakością. Widać dobrą solidną robotę.




Obrazek

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kontrola procesu destylacji”