destylatory gotowe

Temat dla tych, którzy chcą zbudować, bądź zakupić, kompletne urządzenia.

Autor tematu
zbyszeks2555
5
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 17 sie 2010, 17:24

Post autor: zbyszeks2555 »

Chcę kupić destylator firmy starowar ze zbiornikiem 15 l. Czy może ktoś używa go? Czy jest wart tych 800 zł? Jestem początkujący, a sam nie jestem w stanie zrobić aparatu. zbyszeks2555
Pozdrawiam wszystkich psotników i czekam na odpowiedź.
Ostatnio zmieniony czwartek, 11 lis 2010, 13:53 przez Agneskate, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: interpunkcja, duże litery
koncentraty wina
Awatar użytkownika

Agneskate
200
Posty: 228
Rejestracja: sobota, 11 paź 2008, 21:16
Krótko o sobie: Cicha woda... ;P
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Kontakt:
Re: destylatory gotowe

Post autor: Agneskate »

A możesz dać link do tego destylatora?
Pozdrawiam Aga
Awatar użytkownika

Maciej_K
400
Posty: 407
Rejestracja: niedziela, 8 lis 2009, 18:47
Krótko o sobie: Majster
Ulubiony Alkohol: Nalewka aptekarska i polskie krafty
Status Alkoholowy: Konstruktor
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: destylatory gotowe

Post autor: Maciej_K »

Chodzi zapewne o coś http://www.sklepy24.pl/marka/starowar/produkt/destylator+mini+15
Ja bym nie kupił, bo:
kolumna krótka,
zbiornik mały,
termometru brak,
osprzętu (grzanie, zawory) brak,
cena wysoka.

Co Kolega ma zamiar gonić? Cukrówki, czy owocówki?
Jeśli ma Kolega taboret gazowy (lub jest w stanie go kupić) albo wolną kuchenkę gazową, to wystarczy kupić keg 30 lub 50 litrów za 100-150zł, korek silikonowy fi51 za 3zł, chłodnicę szklaną za 40zł, kawałek wężyka za dychę i rasowy sprzęt jest!
Ostatnio zmieniony czwartek, 13 sty 2022, 00:10 przez Qba, łącznie zmieniany 2 razy.
"Nigdy nie polemizuj z idiotą. On najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona siłą własnych argumentów."
Awatar użytkownika

Kucyk
1700
Posty: 1704
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2008, 15:51
Krótko o sobie: Staram się odbierać świat z lekkim przymrużeniem oka ;)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Re: destylatory gotowe

Post autor: Kucyk »

Moim zdaniem sprzęt firmy Starowar jest może i konstrukcyjnie w miarę ok., choć widać, że konstruował go ktoś, kto nigdy nie pędził bimberku. Jednak cenę uważam za przegięcie. Nie jest on w swej obecnej formie wart 500zł, zatem kupno i ja odradzam.
Kolego Zbyszku, poszukaj jeszcze innych destylatorów, może na Allegro, i powklejaj linki. Będziemy starać się dobrać coś rozsądnego. Ale przede wszystkim odpowiedz na pytanie Kolegi Macieja!

Autor tematu
zbyszeks2555
5
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 17 sie 2010, 17:24
Re: destylatory gotowe

Post autor: zbyszeks2555 »

Dzięki za rady kolegi Macieja, ale jak pisałem jestem techniczne zero, więc sam nie skonstruuję sprzętu, a chęci do pędzenia są i cukrówek, i owocówek. Chętnie kupię dobry sprzęt, mogę przyjechać po odbiór. Pozdrawiam wszystkich i czekam na oferty.
zbyszeks2555
Ostatnio zmieniony czwartek, 11 lis 2010, 22:45 przez Kucyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Wielkie litery i interpunkcja, o spacjach nie wspominając.
Awatar użytkownika

Kucyk
1700
Posty: 1704
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2008, 15:51
Krótko o sobie: Staram się odbierać świat z lekkim przymrużeniem oka ;)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Re: destylatory gotowe

Post autor: Kucyk »

Nie! W drugą stronę to działa. Zasada jest prosta: nie Ty czekasz na nasze oferty, ale my czekamy na Twoje propozycje ofert do oceny.
Ale, aby złamać zasadę, polecę przeczytanie wątku http://alkohole-domowe.com/forum/aparat ... t2796.html
online
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4907
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 845 razy
Re: destylatory gotowe

Post autor: rozrywek »

Dużo jest sprzętu na aledrogo, uważać trzeba ponieważ jest sporo osób produkujących które nigdy nic nie pędziły. W temacie targowisko ktoś ma aabratka do sprzedania. Nie określiłeś podstawowych parametrów: pojemność, rodzaj grzania, jakość jaka cię interesuje, rodzaj refluxu. Najlepiej poszukaj sprzętu i wklej link, się zobaczy i pomoże. Pozdrawiam.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

Maciej_K
400
Posty: 407
Rejestracja: niedziela, 8 lis 2009, 18:47
Krótko o sobie: Majster
Ulubiony Alkohol: Nalewka aptekarska i polskie krafty
Status Alkoholowy: Konstruktor
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: destylatory gotowe

Post autor: Maciej_K »

jestem techniczne zero
Jeśli tak naprawdę jest, to lepiej niech sobie Kolega odpuści ten temat zupełnie. Sprzęt trzeba składać, rozkładać, podłączać i odłączać, myć, napełniać i opróżniać, słowem - wykonywać czynności związane z obsługą i bezpieczeństwem, które w zaproponowanym przeze mnie wariancie podstawowym są tożsame ze złożeniem i pierwszym uruchomieniem sprzętu.
"Nigdy nie polemizuj z idiotą. On najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona siłą własnych argumentów."

Roberts
50
Posty: 64
Rejestracja: niedziela, 22 lis 2009, 11:34
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Unia Europejska
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: destylatory gotowe

Post autor: Roberts »

Witam,
Kolega @Maciej_K ma racje pisząc żeby kolega @zbyszeks2555 zaczął od kupna kega i chłodnicy. Kolega @zbyszeks2555 w ten sposób nabierzesz doświadczenia, będziesz miał czas zorientować się co za sprzęt chcesz kupić a keg jest standardowy i zawsze można dokupić do niego wybraną kolumnę.

Autor tematu
zbyszeks2555
5
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 17 sie 2010, 17:24
Re: destylatory gotowe

Post autor: zbyszeks2555 »

Faktycznie macie rację zacznę od czegoś mniej skomplikowanego. Dzięki za rady. Pozdrawiam wszystkich. zbyszeks2555.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aparatury kompletne”