Jaki sprzęt wybrać

Zbiór podstawowych wiadomości dla początkujących destylerów.
Awatar użytkownika

Autor tematu
adrian.dąbrowicz
2
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 29 sie 2020, 09:55

Post autor: adrian.dąbrowicz »

Pewnie nie będę pierwszy i napewno nie ostatni. Kilkanaście lat temu sam robiłem bimberek na starej maszynie od teścia. Teraz wraz z kolegą chciałbym zacząć na nowo tylko pytanie co kupować iść z co kupować iść z czasem i jakiś automat np. tego typu
http://www.allegro.pl/item6564996849.html

Czy może iść w staropolskie przyzwyczajenia (z pewnymi modyfikacjami) i kupić np. takie coś
http://www.allegro.pl/item6745131379.html

Na koniec zaznaczam że nie będzie to wytwór hurtowy tylko bardziej pójdziemy dla siebie w jakieś alkohole ze smakiem owoców z jakich zostały przepędzone.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika

kleryk88
200
Posty: 218
Rejestracja: niedziela, 30 gru 2018, 23:05
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy
Re: Jaki sprzęt wybrać

Post autor: kleryk88 »

Zimne palce to omijajcie lepiej już kupić coś takiego https://destylatorymiedziane.pl/pl/dest ... 24081.html
Awatar użytkownika

Autor tematu
adrian.dąbrowicz
2
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 29 sie 2020, 09:55
Re: Jaki sprzęt wybrać

Post autor: adrian.dąbrowicz »

To te co podałem są po to by pędzić byle co?? Mam nastaw z jabłek chce czuć jabłka mam nastaw ze śliwek chcę czuć śliwki. Więc jak szukać w tym co kleryk88 poleca??

użytkownik usunięty
Re: Jaki sprzęt wybrać

Post autor: użytkownik usunięty »

Serwus.
Dwie propozycje i dwie moim zdaniem do kosza. Kupić i potem przerabiać? To bez sensu.
Jeśli macie zamiar wyłącznie z owoców grzać nastawy, @kleryk88 dobrze doradza.
Tylko, że taki sprzęt, wyposażony być musi w dobry termometr w kegu i w szczycie. Przydaje się również papuga z alkoholomierzem. Zbiornik z plaszczem to już full wypas opcja jest :ok:
Awatar użytkownika

Autor tematu
adrian.dąbrowicz
2
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 29 sie 2020, 09:55
Re: Jaki sprzęt wybrać

Post autor: adrian.dąbrowicz »

To ja nie rozumiem wy z czego robicie woda cukier drożdże?? Bez owoców??
Awatar użytkownika

orzeszek87
150
Posty: 182
Rejestracja: sobota, 13 wrz 2014, 06:38
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 15 razy
Re: Jaki sprzęt wybrać

Post autor: orzeszek87 »

Wystarczy kolego przeczytać kilka tematów. Są maszyny do owoców, zboża a są do przerabiania cukru na czysty spirol. O gustach się nie dyskutuje, kto co lubi. Te maszyny co podałeś linki do nich, to szkoda kasy.
https://www.alkoholeforum.pl
Awatar użytkownika

Góral bagienny
2500
Posty: 2918
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 552 razy
Re: Jaki sprzęt wybrać

Post autor: Góral bagienny »

Cześć :D Jeżeli chcesz mieć owocówki to kolega @kleryk88 podał Ci idealny destylator ;)
Mam go i polecam ;)
Ale wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia :) i jeżeli na poważnie myślisz o destylacji owoców to :scratch:
Kocioł z płaszczem i kolumna półkowa i wtedy masz kwintesensje : :scratch: Czy tak się to pisze :scratch:: smaku i aromatu :D
Pozdrawiam Góral :)
Ostatnio zmieniony niedziela, 30 sie 2020, 02:17 przez Góral bagienny, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D

użytkownik usunięty
Re: Jaki sprzęt wybrać

Post autor: użytkownik usunięty »

adrian.dąbrowicz pisze: Bez owoców??
Co taki zdziwiony? Jest rzesza cała amatorów bimberku cukrowego. Poświęcisz temu ze trzy procesy na PS, uczciwie przytniesz frakcje i takie coś, też jest pijalne :D więc po co do tego owoce?
Ale skoro kolega myśli wyłącznie o owocach, może jest jeszcze sad do wykorzystania to już wyższy level jest. Tylko gęste bez cukru i wody fermentować i gęste w zbiorniku z płaszczem gotować :ok:
Wtedy to ma wielki sens, oj ma :odlot:

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Jaki sprzęt wybrać

Post autor: Drupi »

adrian.dąbrowicz pisze:To ja nie rozumiem wy z czego robicie woda cukier drożdże?? Bez owoców??
Z owoców trzeba, lub lepiej bez kolumny, wtedy wyczuwalny smak owoców bo nie doczyszczone. Ale z aromatem zawsze prześlizgnie się odorek . Mi to nie podchodzi, wolę produkt doczyszczony na kolumnie ze sprężynkami bez odorku, delikatne, z cukru lub glukozy.To jest dla mnie smakiem. Może powinien każdy spróbować owocówkę żeby wiedzieć czy chce takie. Ale na kolumnie abratek, czy OLM abratek można zrobić cukrówkę i owocówkę, a na sprzęcie do owocówek z cukru bedzie nie dobre.
Ostatnio zmieniony niedziela, 30 sie 2020, 08:06 przez Drupi, łącznie zmieniany 1 raz.
I like noble drinks.
Awatar użytkownika

Autor tematu
adrian.dąbrowicz
2
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 29 sie 2020, 09:55
Re: Jaki sprzęt wybrać

Post autor: adrian.dąbrowicz »

Dziękuję wszystkim za pomoc i podpowiedzi. Dobrze że zadałem to pytanie bo bym kupił przestrzelony zestaw.
Awatar użytkownika

wingrul
150
Posty: 159
Rejestracja: czwartek, 3 wrz 2020, 15:18
Podziękował: 44 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Re: Jaki sprzęt wybrać

Post autor: wingrul »

Pochwal się co kupujesz
Temat świeży a i mnie interesują owocowe produkty.
To co poleca Kleryk88 mi się podoba ale cena nie dla mnie tak na początek zabawy.
Planuje sam coś zadziałać ale na mniejszej średnicy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pierwsze Kroki”