JAKI TERMOMETR WYBRAĆ DO KOTŁA

Przyrządy pomiarowe, ich montaż i zastosowanie odczytów w procesach destylacji. Regulacja procesów.

Autor tematu
przemek323
1
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 21 lut 2019, 14:52

Post autor: przemek323 »

Witam po przeczytaniu waszych artykułów postanowiłem swój kocioł wyposażyć w termometr. Zwracam się z prośba o rade bo jeżeli ma on mierzyć temperaturę nastawu to jego głowica (sonda) musi mieć odpowiednia długość, oczywiście mówimy o montażu w pokrywie. W moim przypadku musiało by to być 20 cm . Znalazłem parę takich ale z zakresem od 0 C do 100 C w opisie pisze że do wędzenia więc moje pytanie brzmi czy taki by się nadał ? czy jestem w błędzie odnośnie głowicy i wystarczy w pokrywie z normalna 5 cm głowicą ? i oczywiście czy z doświadczenia moglibyście jakiś polecić

użytkownik usunięty
Re: JAKI TERMOMETR WYBRAĆ DO KOTŁA

Post autor: użytkownik usunięty »

przemek323 pisze:Witam po przeczytaniu waszych artykułów postanowiłem swój kocioł wyposażyć w termometr.
I bardzo dobrze chcesz zrobić.
Miałem coś takiego https://abc-rc.pl/product-pol-7329-Term ... gJFFPD_BwE i mierzył temperaturę wsadu, nawet po wygotowaniu pewnej ilości zawartości kotła- długa szpilka. Kocioł miał wspawany nypel 1/2 z przewierconą zaślepką tej samej średnicy. Termometr ten jednak należy uszczelnić rurką silikonową, taśmą teflonową etc.
To prosty sprzęt i prawie przez 5 lat nie miałem z nim problemu. Polecam

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: JAKI TERMOMETR WYBRAĆ DO KOTŁA

Post autor: Drupi »

Najlepiej jak z wierzchu kotła jest spawana bardzo długa gilza do samego dna kotła. A w tą gilze sonde termometru elektronicznego spuszczona jak po linie do samego dna. Wystaje tylko kabelek. Zaślepić gilze jakimś materiałem. Na wierzchu ramka i wyświetlacz cyfrowy. Jest bezbłędny pomiar praktyczny w patrzeniu bez okularów. Termometr np " Temp 100" czy podobny.
I like noble drinks.

użytkownik usunięty
Re: JAKI TERMOMETR WYBRAĆ DO KOTŁA

Post autor: użytkownik usunięty »

Temp 100 już nie ma raczej. Szukalem, nie znalazlem. Szkoda bo stabilny był.

johnex
550
Posty: 567
Rejestracja: sobota, 20 sie 2011, 22:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 91 razy
Re: JAKI TERMOMETR WYBRAĆ DO KOTŁA

Post autor: johnex »

Ja za 33 zł kupiłem sondę ds18b20 o długości 30cm (według mnie w sam raz do kega 50l). Czujnik podpiąłem do msr-a ale można niewielkim kosztem zrobić własny odczyt pod ds-a z części dostępnych na allegro.
Tarczowy termometr bimetaliczny do mięs sobie daruj.
Ostatnio zmieniony wtorek, 25 sie 2020, 15:15 przez johnex, łącznie zmieniany 1 raz.
Prawo pędzenia bimbru jest Prawem Człowieka!!!

bociann2
500
Posty: 523
Rejestracja: wtorek, 26 kwie 2011, 12:59
Krótko o sobie: Jestem okropnym człowiekiem, tak mi kiedyś mawiali.
Ulubiony Alkohol: Piwa
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Jedyna taka w Polsce...
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: JAKI TERMOMETR WYBRAĆ DO KOTŁA

Post autor: bociann2 »

A ja, myly Państwo w rułkę Cu fi 6 mm żądanej długości( keg 50 lytry) włożę DS-a na druciku, zapaćkam pastą termoprzewodzącą, rułkę następnie zaklepię i zalutuję od strony DS-a, a drugi koniec wlutuję w korek od wlewu- mosiądz 1 ". Metr rułki 6,50, DS- 2,60, 1 mb przewodu 0,75 PLN.
To się nazywa iść po taniości
Ostatnio zmieniony wtorek, 25 sie 2020, 16:13 przez bociann2, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kontrola procesu destylacji”