Kupno destylatora do 1500zl czy może robić samemu?

Temat dla tych, którzy chcą zbudować, bądź zakupić, kompletne urządzenia.

Autor tematu
arabek7
5
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 17 sie 2020, 17:57
Podziękował: 1 raz

Post autor: arabek7 »

Witam.
Panowie postanowiłem zakupić destylator, chce na to przeznaczyć 1500zl tylko że jestem w tym temacie laikiem. Może któryś z was podpowie mi czy warto kupić gotowy czy lepiej zakupić na części i sam taki destylator złożyć. Chciałbym aby mój sprzęt miał kega 50 l z grzałkami i kolumnę , może ktoś podrzuci linka do takiego sprzętu lub napiszę co trzeba zakupić aby taki destylator złożyć samemu.
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 paź 2020, 14:46 przez Qba, łącznie zmieniany 2 razy.
koncentraty wina

marsyl
50
Posty: 54
Rejestracja: wtorek, 28 kwie 2020, 19:32
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Kupno destylatora

Post autor: marsyl »

Witaj. Skoro jesteś w temacie laikiem, to moja rada jest taka abyś poświęcił minimum miesiąc na poczytanie forum. Gwarantuje Ci, że po tym czasie będziesz wiedział w którym kierunku iść i jaki sprzęt będzie spełniał twoje wymagania. Nie określiłeś się czy chcesz robić tylko spirytus czy też coś innego. Jest na forum kilku konstruktorów , jak już będziesz na coś zdecydowany roześlij zapytania a będziesz miał sprzęt zrobiony pod siebie. Gotowców z alledrogo bym się wystrzegał. Lepiej kupić sprzęt rozwojowy z możliwością modyfikacji niż wydać wszystkie pieniądze na bubla i potem narzekać.
Nieważne jak wolno idziesz, ważne, że się nie zatrzymujesz.

Autor tematu
arabek7
5
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 17 sie 2020, 17:57
Podziękował: 1 raz
Re: Kupno destylatora

Post autor: arabek7 »

Chciałbym otrzymywać spirytus. Pytanie, czy ktoś z was forumowiczów taki sprzęt sam składa? Jestem bardzo zainteresowany taką współpracą.

Mod.
Pisz staranniej.
Ostatnio zmieniony wtorek, 18 sie 2020, 17:49 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.

aakk
1150
Posty: 1160
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 100 razy
Kontakt:
Re: Kupno destylatora

Post autor: aakk »

Jeśli spirytus to chyba nie ma sensu się pchać w miedź, spawać tigiem potrafisz albo masz kogoś kto Ci to pospawa? Jeśli masz nieco samozaparcia to chętnie doradzimy i złożysz sprzęt sam. Możesz również zlecić to któremuś z forumowych konstruktów, będziesz miał pewny prawidłowo wykonany sprzęt.
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam

tlen300487
2
Posty: 2
Rejestracja: środa, 19 sie 2020, 07:44
Re: Kupno destylatora

Post autor: tlen300487 »

Witam, czy orientujecie się Panowie czy ktoś z zaufanych forumowiczów sprzedaje swoje konstrukcje na allegro. Zależy mi na zakupie aabratek a na allegro jest dobra opcja zakupu na raty.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Autor tematu
arabek7
5
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 17 sie 2020, 17:57
Podziękował: 1 raz
Re: Kupno destylatora

Post autor: arabek7 »

A co myślicie o zakupie z tej stronki http://stalowkasklep.pl/kolumna-aabrate ... p-858.html

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: Kupno destylatora

Post autor: arTii »

Kula jest jednym z polecanych tutaj wytwórców sprzętu. Jednak nie wiem jakie sprężynki stosuje - jeśli @plipek lub @henitom, to OK, inne - niekoniecznie.
Pomyśl jeszcze o dołożeniu OLM i bufora...
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW
Awatar użytkownika

nemeto
550
Posty: 554
Rejestracja: piątek, 20 gru 2013, 05:23
Krótko o sobie: Nie chcesz znajdziesz powód - chcesz znajdziesz sposób.
Ulubiony Alkohol: Swój.
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: Kupno destylatora

Post autor: nemeto »

Kolega wyżej mnie uprzedził o buforze i OLM miałem napisać. Poczytaj jeszcze forum - określisz co chcesz i wtedy kupisz. Żebyś potem nie żałował, że czegoś nie kupiłeś (z moich "pluć" w brodę to tylko to że nie przeciąłem rury na pół ;) )

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: Kupno destylatora

Post autor: arTii »

Określił - kilka postów powyżej - spirytus... Więc to co doradziłem - jak najbardziej :)
Ewentualnie @arabek7 - zadzwoń do Akasa i pogadaj - doradzi, wyceni i zrobi... W sumie to jego najbardziej cenię...
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW

marsyl
50
Posty: 54
Rejestracja: wtorek, 28 kwie 2020, 19:32
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Kupno destylatora

Post autor: marsyl »

tlen300487 pisze:Witam, czy orientujecie się Panowie czy ktoś z zaufanych forumowiczów sprzedaje swoje konstrukcje na allegro.
Inoxstill.pl (@KS2507) i aAbratek.pl (@Franzmaster)
Zadzwoń zapytaj.
Nieważne jak wolno idziesz, ważne, że się nie zatrzymujesz.

tlen300487
2
Posty: 2
Rejestracja: środa, 19 sie 2020, 07:44
Re: RE: Re: Kupno destylatora

Post autor: tlen300487 »

Dzięki za odpowiedź.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony czwartek, 20 sie 2020, 16:19 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

nemeto
550
Posty: 554
Rejestracja: piątek, 20 gru 2013, 05:23
Krótko o sobie: Nie chcesz znajdziesz powód - chcesz znajdziesz sposób.
Ulubiony Alkohol: Swój.
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: Kupno destylatora

Post autor: nemeto »

arTii pisze:Określił - kilka postów powyżej - spirytus... Więc to co doradziłem - jak najbardziej :)
Ewentualnie @arabek7 - zadzwoń do Akasa i pogadaj - doradzi, wyceni i zrobi... W sumie to jego najbardziej cenię...
Wiem, że spyryt ;) Ale niech kolega poczyta o Olm, buforze, wizjerze, sterownikach i innych takich - co by potem nie żałował, że od razu nie zamówił czegoś. Jeśli chodzi o Akasa podpisuję się pod tym co napisałeś obiema "ryncyma" i nogami ;)

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Kupno destylatora

Post autor: Drupi »

arabek7 pisze:A co myślicie o zakupie z tej stronki http://stalowkasklep.pl/kolumna-aabrate ... p-858.html
Brakuje tu pare ważnych rzeczy. Np. spustu, podglądu zalania, ocieplenia kega i dalej nie piszę. Dla mnie to podstawa.
I like noble drinks.

użytkownik usunięty
Re: Kupno destylatora

Post autor: użytkownik usunięty »

Dziś ovm to minimum jeśli chodzi o rektyfikacje. Oczywiście z LM lub VM też pociągniesz 96% ale pułapka na przedgony (dwudziesto kilku centymetrowa przestrzeń zasypu- bufor między obniżonym odejściem a głowicą) to bardzo mądra rzecz. Tu żadnego obniżonego odbioru nie ma. Zaczekać, dołożyć i wybrać konkretny sprzęt za konkretne pieniądze.

Autor tematu
arabek7
5
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 17 sie 2020, 17:57
Podziękował: 1 raz
Re: Kupno destylatora

Post autor: arabek7 »

Powiedzcie mi czy te sprzęt jest już w miare dobry do produkcji czy jeszcze trzeba będzie do niego coś dołożyć https://www.olx.pl/oferta/destylator-el ... CAqHX.html

użytkownik usunięty
Re: Kupno destylatora

Post autor: użytkownik usunięty »

Moim zdaniem, wygląda dobrze ale posiada kiepski termometr w kegu, natomiast brak mu regulatora mocy, wziernika i bufora, co w tej cenie, elementy te powinny się zawierać. Poza tym średnica 63,5mm a grzanie 2x2KW. Znając życie, nowy nabywca, proces prowadził będzie na jednej z grzałek. To nieporozumienie. Zwróćcie uwagę na odległość od katalizatora do ovm. Na moje oko może być tam max. 1m zasypu ale nie więcej. To wydaje się zbyt mało jak na tę średnicę. Reasumując, wygląda ok ale moim zdaniem jest zbyt drogi jak na te braki i wyposażenie.

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Kupno destylatora

Post autor: Drupi »

W tym sprzęcie za tą cenę lepiej żeby był OLM zamiast OVM -bo:. w OLM lepiej sterować odbiorem płynu niz w tamtym gdzie sterujesz odbiorem pary która musi jeszcze przejść dalszą drogę przez chłodnicę, zanim stanie się płynem i trudniej ustawić odbiór. Jest dość krótka kolumna za tą cenę. 1,5 m powinna być minimum.
Nie opłaca się bo inni robią z buforem nawet taniej. Bufor ok 600 zł kosztuje a tu brak za tą cenę. I termometr choć jeden powinien być z dokładnością 0,01 * C. Bo kilka dziesiątych decyduje jakie leci serce .
I like noble drinks.

Autor tematu
arabek7
5
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 17 sie 2020, 17:57
Podziękował: 1 raz
Re: Kupno destylatora

Post autor: arabek7 »

Każdy widzę że na tym forum ogarnia cały temat pędzenia ja natomiast jestem początkujący w tym temacie ,na forum od kilku dni .Dlatego też pytam przesyłam linki ze sprzętami bo wiadomo kupić coś z czym będę się męczył ,to mi niepotrzebne. Moje pytanie, może ktoś prześlę linka z takim sprzętem który warto kupić ,dysponuje 3000zl

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: Kupno destylatora

Post autor: arTii »

Jak masz tyle, to dzwoń do Akasa A będziesz miał super sprzęt
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW

gist
50
Posty: 79
Rejestracja: poniedziałek, 16 wrz 2013, 12:26
Krótko o sobie: Żyje i jest Oki.
Ulubiony Alkohol: Byle nie ze sklepu.
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Południe Polski.
Podziękował: 1 raz
Re: Kupno destylatora do 1500zl czy może robić samemu?

Post autor: gist »

Witam i proszę o tel. do Akasa lub jakiś namiar
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aparatury kompletne”