TomHagen

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy
Awatar użytkownika

Autor tematu
TomHagen
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: niedziela, 16 sie 2020, 19:47

Post autor: TomHagen »

Witajcie!

Obyczaj każe się przywitać co niniejszym czynię;-)
Do hobby dotychczasowych (rowery, zegarki i wyrób pasków do nich, fotografia i spinning) od kilku lat doszło robienie nalewek...
No i tak pomyślałem: " może by tak totalny handmade czyli zalewać je własnymi destylatami"? :P
No i pierwsze psocienie za mną (podwójne zresztą, zgodnie z tym co tutaj wyczytałem :poklon; ) i jest w sumie nieźle chociaż nie wiem dlaczego przestaje mi kapać przy nadal dużych %... :roll:
Marzenie związane z tym forum: posiąść umiejętność robienia coś a'la whisky czy brandy ... Jako fan porządnych whisky (szczególnie torfowych z Islay) wiem, że raczej to będą "a'la whisky" niż "whisky" ale do czegoś warto dążyć;-)

Pozdrawiam
TomHagen ;)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 17 sie 2020, 17:16 przez TomHagen, łącznie zmieniany 3 razy.
promocja

patrzal
250
Posty: 280
Rejestracja: środa, 25 gru 2019, 21:38
Krótko o sobie: Γνῶθι σεαυτόν
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Re: TomHagen

Post autor: patrzal »

Hej!
Obyczaje tu łagodne i rzadko kogoś karzą, częściej każą ;) zestaw hobby zaiste interesujący, widać gdzieś twoje fotki w internecie, czy raczej cykane do szuflady?
Z psoceniem w tych okolicach uważaj, bo nie wszyscy tu lubią to określenie (ale we własnym zakresie - psoć do woli ;))
Jeśli celujesz w whisky, to jest cały dział poświęcony zacierom zbożowym, wiedzy tam dużo, polecam gorąco lekturę.
Co masz na myśli, pisząc "przestaje mi kapać przy nadal dużych %"? Na jakim sprzęcie działasz? Czy aby twoje grzanie nie jest oparte na jakimś termostacie? Najlepiej załóż temat w stosownym dziale, opisz dokładnie problem i sprzęt, największa szansa, że ktoś zauważy i coś doradzi.

Pozdrawiam również!
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3806
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 459 razy
Re: TomHagen

Post autor: Doody »

Witaj Consigliere i powodzenia :ok:
Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika

Autor tematu
TomHagen
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: niedziela, 16 sie 2020, 19:47
Re: TomHagen

Post autor: TomHagen »

patrzal pisze:Hej!
Obyczaje tu łagodne i rzadko kogoś karzą, częściej każą ;)
"Łożeszmatko", co za faux pas :? :-)
patrzal pisze:Hej!
Co masz na myśli, pisząc "przestaje mi kapać przy nadal dużych %"? Na jakim sprzęcie działasz? Czy aby twoje grzanie nie jest oparte na jakimś termostacie?
Ano jak czytam: "odbieraj do 40 czy do 20% i przerwij" to nie wiem jak to zrobić - mi przestaje kapać przy 50% a nawet więcej ale staram się nie wychodzić poza zielone pole w termometrze na zbiorniku z nastawem (być może powinienem mocniej grzać) - a zestaw jak się okazuje prosty - z tego co wiem PS z dwoma odstojnikami, 30l jak:

Obrazek

teraz wiem, że to badziewie... :roll:
Doody pisze: Witaj Consigliere i powodzenia :ok:
Pozdrawiam także kolegę "Doody" - dzięki za miłe przywitanie:-)
TH ;)

patrzal
250
Posty: 280
Rejestracja: środa, 25 gru 2019, 21:38
Krótko o sobie: Γνῶθι σεαυτόν
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Re: TomHagen

Post autor: patrzal »

Hm, wygląda, że faktycznie powinieneś zwiększyć moc grzania, gdy przestaje kapać. Prawdopodobnie za mała moc grzania nie wystarcza do osiągnięcia temperatury niezbędnej do wrzenia roztworu o malejącym stężeniu alkoholu (im mniej alkoholu, tym wyższa temperatura wrzenia). Jak nic nie wrze - mało par - nie ma czego skraplać - przestaje kapać.
Awatar użytkownika

Autor tematu
TomHagen
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: niedziela, 16 sie 2020, 19:47
Re: TomHagen

Post autor: TomHagen »

Ok, logiczne w sumie, następnym razem podciągnę wyżej temperaturę i odbiorę na wszelki wypadek do innego pojemniczka... ;)

Pzdr
TH

Mod.
Nie cytuj posta poprzednika w całości.
Ostatnio zmieniony środa, 19 sie 2020, 07:19 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”