Yogy

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
yogy
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: wtorek, 28 lip 2020, 18:00

Post autor: yogy »

Witam szanowne grono !

Po wielu latach korzystania z podlaskich rzemieślników , postanowiłem sam spróbować swoich sił i w pewnym stopniu zacząć kontynuować tradycję ;-) a że już mam możliwości lokalowe to chciałby zakupić dobrej jakości sprzęt do około 3000 i nie zrobić błędu kolegów , którzy po wydaniu zyliardów złotych , nie mogą dojść z jakością , którą osiągała moja babcia na parniku oklejonym gliną i kance po mleku hehe
Moje pytanie jest takie , co można kupić na początek aby osiągnąć destylat nadający się do nalewek a potem chciałby to rozbudować do robienia destylatów z owoców ( może nie od razu brendy ale coś co dawałoby klarowny wygląd i głębszy smak np porzeczek ) ?
promocja

STAN999
30
Posty: 46
Rejestracja: poniedziałek, 23 gru 2013, 23:21
Krótko o sobie: ciągle się kształcę w sztuce
Ulubiony Alkohol: KRUPNIK
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: płn.-wsch.Polska,gród nad Białą
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Kontakt:
Re: Yogy

Post autor: STAN999 »

Witam na forum i to chyba krajana z Podlasia. Nie doradzę Ci co kupić jak koledzy z długoletnim stażem ale przede wszystkim zastanów się ile dziennie chcesz przerabiać :D a resztę znajdziesz na forum. Pooglądaj sklepy forumowe a jak mieszkasz niedaleko Białegostoku wpadnij na Madro i tam możesz na żywo zobaczyć jak co wygląda. Mi warunki lokalowe nie pozwalają na zbytnie wyskoki więc mam tylko samoróbkę w typie Aabratka φ50 120cm. wys. z OVM wypełnioną sprężynkami i gdy czasami mam czas na zabawę wychodzi cudo bez zapachów. Opierając się na czytaniu forum i radach zawodowców(przede mną daleka droga) musisz sam zadecydować a przy takim budżecie na pewno znajdziesz coś co pozwoli ci zaskoczyć babcię(daj jej Boże długie życie).

Autor tematu
yogy
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: wtorek, 28 lip 2020, 18:00
Re: Yogy

Post autor: yogy »

Dzięki za podpowiedź , chyba jeszcze dziś wpadnę na Madro ;-)
Zastanawiam się głównie co będzie lepsze kwasówka czy miedź ?

STAN999
30
Posty: 46
Rejestracja: poniedziałek, 23 gru 2013, 23:21
Krótko o sobie: ciągle się kształcę w sztuce
Ulubiony Alkohol: KRUPNIK
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: płn.-wsch.Polska,gród nad Białą
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Kontakt:
Re: Yogy

Post autor: STAN999 »

Zastanawiam się głównie co będzie lepsze kwasówka czy miedź ?
Nic nie stoi na przeszkodzie abyś miał i to, i to zwłaszcza, że z miedzi przy odrobinie zdolności sam możesz zmajstrować instrument. Przy nierdzewce to już trzeba mieć doświadczenie. Mankamentem przy miedzi jest cena kształtek, zwłaszcza przy większych średnicach. Plusem-nie potrzeba miedzi jako katalizatora. Mój pierwszy sprzęt to była kolumienka φ28 a'la Radius (znajdziesz ten temat na forum) poszła w ręce kolegi przy przeprowadzce. Teraz stal φ50 pospawana przez tego kolegę.Na Madro jak zauważyłeś jest tylko stal.Twój sprzęt twój wybór.
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Yogy

Post autor: .Gacek »

Witam kolegę na forum.
Ogólnie trend wiodą kolumny aabratek z możliwością łączenia modułów, czyli np:
Keg 50 litrów, 2 grzałki na mufie 5/4, jakiś regulator, katalizator, pierwsza część kolumny, druga część kolumny, olm, głowica. Całość łączona np na triclampy daje możliwość produkcji spirytusu, bimbru, oraz destylatów z owoców i zbóż. Pomyśl jeszcze o zbiorniku z płaszczem bo 3 koła to naprawdę niezły budżet.
W wolnej chwili ogarnij sobie "Poradnik początkującego destylera", opisałem tam kilka rzeczy po trochę :ok:
Pozdrawiam Gacek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”