Legalność domowego wyrobu alkoholi w Niemczech...?

Aspekty prawne dotyczące produkcji alkoholi. Legalizacja, zatrzymania, prawne zmagania.

Autor tematu
mateusz0177
20
Posty: 28
Rejestracja: sobota, 26 gru 2009, 19:19
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: śliwowica
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy

Post autor: mateusz0177 »

witam
Czy ktos ma może pojęcie jak jest z produkcją alkoholu w Niemczech? Czy jest to legalne, czy nie? Za info będę wdzięczny.
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 8 lis 2010, 10:50 przez Kucyk, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Ortografia i interpunkcja (wielkie litery!).
Awatar użytkownika

Karalio
20
Posty: 25
Rejestracja: środa, 21 paź 2009, 15:00
Ulubiony Alkohol: Whisky, Gin, Rum
Re: Legalność domowego wyrobu alkoholi w Niemczech...?

Post autor: Karalio »

Nie wiem jak to wygląda w całych Niemczech, ale w Badeni gdzie często bywam jest to legalne o ile ( wymieniam co wiem , może jest więcej ograniczeń):
- używa się drożdży babuni a nie gorzelnianych
- przed pędzeniem trzeba powiadomić odpowiedni komisariat znajdujący się w okolicy, i poinformować gdzie, kiedy ( dokładne godziny) i jakie ilości planuje się destylować.
Z tego co wiem jest to skrupulatnie sprawdzane przez policję podczas wizyt w określonym czasie jak i po nim. Oczywiście wszelkie wykroczenia są karane.
Nie wiem czy są jakieś ograniczenia co do ilości.
To wszystko co wiem, mam nadzieję że pomogłem
Awatar użytkownika

Lothar von Luene
350
Posty: 379
Rejestracja: środa, 22 lip 2009, 16:51
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: Legalność domowego wyrobu alkoholi w Niemczech...?

Post autor: Lothar von Luene »

O ile się nie mylę to po zmianie przepisów w roku 2006 dozwolona jest produkcja olkoholu bez zezwolenia (meldowania się)
Pod warunkiem, ze zbiornik grzewczy nie będzie mial większej pojemnosci niz 0,5 litra ( !!!!!!!!!!!! :hahaha: )
przed pędzeniem trzeba powiadomić odpowiedni komisariat znajdujący się w okolicy, i poinformować gdzie, kiedy ( dokładne godziny) i jakie ilości planuje się destylować.
........... jest to skrupulatnie sprawdzane przez policję podczas wizyt w określonym czasie jak i po nim.
Następnie, jak się domyślam, odpowiedni urząd oblicza nam akcyzę za wyprodukowany bimberek. Rachunek przychodzi pocztą. :)
" Do pewnych informacji dochodzi się logiką...." ,
napisał Partyzant
Awatar użytkownika

Karalio
20
Posty: 25
Rejestracja: środa, 21 paź 2009, 15:00
Ulubiony Alkohol: Whisky, Gin, Rum
Re: Legalność domowego wyrobu alkoholi w Niemczech...?

Post autor: Karalio »

Co do akcyzy to nie jestem pewien, jak będę u znajomego który pędzi to się go podpytam, a muszę przyznać że tam gdzie bywam pędzi masa ludzi, każdy ma swoją markę.
Tylko że mi jakoś nie smakują te ich wykapiny :( gruszkówke do lodów daję, a tak to tylko śliwki się nadają do spożycia.
Awatar użytkownika

Lothar von Luene
350
Posty: 379
Rejestracja: środa, 22 lip 2009, 16:51
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: Legalność domowego wyrobu alkoholi w Niemczech...?

Post autor: Lothar von Luene »

Tak jak się domyślałem - każde pędzenie trzeba zameldować w postaci specjalnego oświadczenia podatkowego.
WIKIPEDIA pisze:Bereits mit dem Einmaischen beginnt die Aufzeichnungspflicht von Menge und Art der Rohstoffe sowie Lagerung der Maische zur Kontrolle durch das zuständige Hauptzollamt. Mit dem Brennen wird sofort die Branntweinsteuer fällig, daher ist jeder Brennvorgang auch in Form einer speziellen Steuererklärung anzumelden. Die Steuerung wird von der Bundesmonopolverwaltung für Branntwein verwaltet. Ihr Aufkommen betrug im Jahr 2001 2,1 Mrd. €.
Laut § 46 Branntweinmonopolgesetz in Verbindung mit § 227 der Brennereiordnung sind Privatpersonen davon befreit, Brennblasen beim Zoll anzumelden, sofern ein maximales Volumen von 0,5 l nicht überschritten wird. Dies bedeutet aber keine Befreiung von der Branntweinsteuer.
" Do pewnych informacji dochodzi się logiką...." ,
napisał Partyzant
ODPOWIEDZ

Wróć do „Prawo a Produkcja Alkoholi”