Proszę o ocenę

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
123krak
5
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 7 sie 2020, 10:26

Post autor: 123krak »

Witam

Czy taki sprzęt będzie dobry na początek przygody ?

https://www.olx.pl/oferta/destylator-aa ... uLX1j.html

Z góry dziękuję za podpowiedzi.
promocja

marsyl
50
Posty: 54
Rejestracja: wtorek, 28 kwie 2020, 19:32
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Proszę o ocenę

Post autor: marsyl »

Cześć, kolumna nie ocieplona, sprężynki niewiadomego pochodzenia, nie wiem co to za sterownik ale nawet przy pełnym automacie nie możesz iść spać. Poczekaj na opinię kogoś bardziej doświadczonego ale dysponując tą kwotą skłaniał bym się raczej do https://www.aabratek.pl/produkty/782/el ... yczki.html
lub https://www.aabratek.pl/produkty/783/el ... yczki.html ze wskazaniem na tą z OLM.
Nieważne jak wolno idziesz, ważne, że się nie zatrzymujesz.

aakk
1150
Posty: 1164
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Sieradz
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 101 razy
Kontakt:
Re: Proszę o ocenę

Post autor: aakk »

"sterownik wraz z elektrozaworem pilnują zadanej temperatury na poziomie 78,3 stopnia dając od początku do końca produkcji destylat o czystości 96 % (dzięki sterownikowi kolumna jest bezobsługowa w trakcie destylacji, tzn ze nie kontroluje się czystości destylatu bo cały czas otrzymuje się destylat o czystości 96 %"

Tski średni sterownik, właściwie to tylko odcina zasilanie elektrozaworu po przekroczeniu zadanej temperatury. Destylat o czystości 96%. Pewnie 48% to destylat w połowie czysty.. Trochę lanie wody w tym opisie albo ten producent nie wie o czym pisze. Odpuść sobie.
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam
Awatar użytkownika

Skir
1550
Posty: 1551
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 355 razy
Re: Proszę o ocenę

Post autor: Skir »

@aakk dokładnie ten sam cytat skopiowałem :))) szczególnie "pilnują zadanej temperatury na poziomie 78,3 stopnia" wskazuje, że producent nie do końca łapie o co chodzi, albo jest zdecowanie parę lat do tyłu
I love the smell of bimber in the morning.
Awatar użytkownika

spawacz
250
Posty: 299
Rejestracja: sobota, 25 paź 2014, 19:02
Ulubiony Alkohol: coś co sam wyprodukuję
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: północna zachodnia Polska
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 68 razy
Re: Proszę o ocenę

Post autor: spawacz »

Ogolnie to sprzęt nie zły na poczatek. Jak ci sie uda wyrwac za 1.4k bez tego termostatu i ezeta , również bez wypełnienia to bym brał. Ocieplisz sobie za 3 dychy, na poczatek wg mnie oczywiscie , ci nie potrzeba "automatu" a w rure wsypiesz sobie co tam chcesz. Powiedz że chcesz bez polerki to może 100 urwiesz jeszcze. No i te zaworki kulowe pogoń.
Ostatnio zmieniony piątek, 7 sie 2020, 18:54 przez spawacz, łącznie zmieniany 1 raz.
.....tymczasem w blaszaku :?
Awatar użytkownika

waher
10
Posty: 14
Rejestracja: wtorek, 15 maja 2018, 21:02
Krótko o sobie: Poczekamy, zobaczymy
Ulubiony Alkohol: Whisky
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Re: Proszę o ocenę

Post autor: waher »

Nie podoba mi się że zamiast nierdzewki jest kwasówka. Jestem purystą jeżeli chodzi o bezpieczeństwo psocenia. Do pracy przy żywności tylko stal z dodatkiem chromu, nie mniej niż 11%.
Ciekawy automat, skoro w kegu widzę termometr manualny :D Dobry sterownik sinusoidalny powinien brać z par kega i par z nad kolumny ew. odstojnika. Leo, Why? A bo przegrzejesz kega, zanim dojdzie do kolumny i sterownik zareaguje, to pogony zasmrodzą całość. Sterownik Pamel za 200zł już Ci to ogarnie, tu w ofercie masz sterownik marki HGW, przyczepiony do kolumny :D Jako informatyk z wykształcenia i zawodu, powiem Ci że krzem bardzo nie lubi temperatur powyżej 80'C, a zwłaszcza ciulowe luty bezołowiowe.

Co do spania, jeżeli gdziekolwiek będziesz miał syf, i kolumna zacznie się trząść (objaw przed wysadzeniem), to na śpiocha gówno zdziałasz. Broń boże iść spać podczas psocenia bo obudzisz się np. bez kuchni ;)
Mimo że mam szeroki wlew, to inteligentnie zapieprzyłem odstojniki. Kolumna trzęsła się jak prom Columbia przed startem. Szybka reakcja uchroniła przed poleceniem sputnika w kosmos. Żadna elektronika nie uchroni jeżeli jest brak myślenia.

Odpowiadając: Nie będzie dobry na początek przygody.

Autor tematu
123krak
5
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 7 sie 2020, 10:26
Re: Proszę o ocenę

Post autor: 123krak »

Dzięki, odpuszczam ten rarytas.
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Proszę o ocenę

Post autor: rozrywek »

waher pisze:
Co do spania, jeżeli gdziekolwiek będziesz miał syf, i kolumna zacznie się trząść (objaw przed wysadzeniem), to na śpiocha gówno zdziałasz. Broń boże iść spać podczas psocenia bo obudzisz się np. bez kuchni
Od lat to powtarzam. Bardzo mądrze ujęte w jednym zdaniu.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

aakk
1150
Posty: 1164
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Sieradz
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 101 razy
Kontakt:
Re: Proszę o ocenę

Post autor: aakk »

@waher
"Nie podoba mi się że zamiast nierdzewki jest kwasówka. Jestem purystą jeżeli chodzi o bezpieczeństwo psocenia. Do pracy przy żywności tylko stal z dodatkiem chromu, nie mniej niż 11%."

Gdzie to wyczytałeś? Właściwie to jest informacja tylko o chłodnicy karbowanej. Przyjrzałem się jeszcze raz i zobaczyłem zawór kulowy 1/8 cala w miejscu odejścia LM. Cena z kosmosu za tego gniota.
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”