Robienie smakowego bimbru z przpalanki

Pomysły na poprawę smaku bimbru, przepisy smakowe, domowe sposoby na wyrób markowych wódek...

Autor tematu
KJayW
2
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 3 sie 2020, 20:48
Podziękował: 2 razy

Post autor: KJayW »

Jak w temacie, mam trochę klasycznej przepalanki.
Za nie cały miesiąc będzie moje przyjęcie weselne, z tej przepalanki chciałbym zrobić jakieś 2 rodzaje smakowego bimbru :)
Czy są ku temu jakieś przeciw wskazania? Tak, jestem totalnym amatorem w tych tematach..
Mimo wszystko proszę o konkretne odpowiedzi, pozdrawiam :)
promocja

użytkownik usunięty
Re: Robienie smakowego bimbru z przpalanki

Post autor: użytkownik usunięty »

Serwus.
Pomysły dla młodego żeniucha mile widziane :D
Ale do rzeczy... . Masz słodką wódkę, to nie dobrze ;). Pomyśl czym najlepiej "złamać" słodką wódkę?
Możesz dołożyć papryczek chlili, habanero (dla twardzieli), anyżu (byle nie za wiele), możesz zadębić. Czego dusza zapragnie. Wszystko z umiarem.
No i Wszystkiego Najlepszego na Nowej Drodze Życia :lol:
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Robienie smakowego bimbru z przpalanki

Post autor: rozrywek »

Zacznij od poczęstowania kogoś niezależnego niech oceni. Czy to nie śmierdzący zwykły bimber.
Nie wiemy co to za przepalanka i jaki ma smak. I na ile jest słodka.
Drugą możesz zrobić sam jak ci miesiąc został tylko. Mało trochę casu kruca bomba.
Miód goździki wódka spirytus ziarnko anyżu jak masz. Bimbru trochę aby swojski posmak był. Oblicz moc na 55 i zostaw to.
Tylko nie wychlejcie tego na kawalerskie, gościom zostawcie coś.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

Autor tematu
KJayW
2
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 3 sie 2020, 20:48
Podziękował: 2 razy
Re: Robienie smakowego bimbru z przpalanki

Post autor: KJayW »

Dzięki za odpowiedzi, jakieś pomysły rodzą się już w głowię :)
Miód goździki wódka spirytus ziarnko anyżu jak masz. Bimbru trochę aby swojski posmak był. Oblicz moc na 55 i zostaw to.
Trochę mnie to zainspirowało, nie wiedziałem, że można robić bimber na bazie wódki i spirytusu, można dokładniejszy przepis? :)

Btw., jest jakiś sposób, że sprawdzić moc tej mojej przepalanki?
Ostatnio zmieniony wtorek, 4 sie 2020, 19:32 przez manowar, łącznie zmieniany 2 razy.

użytkownik usunięty
Re: Robienie smakowego bimbru z przpalanki

Post autor: użytkownik usunięty »

Alkoholomierz odpada. Pomiar będzie mocno zniekształcony ze względu na cukier. Jeśli pytasz o moc, zadaj to pytanie osobie, która ją stworzyła. Napisz co było bazą do zrobienia trunku. Jeśli spirytus z wodą to w jakim stosunku zostały zmieszane. Jeśli bimber to jakiej mocy.
Niezapomnij o ziarnach palonej kawy :ok:
Otrzymałeś tą przepalankę?
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Robienie smakowego bimbru z przpalanki

Post autor: rozrywek »

Jak napisał Pan Defacto. Teraz tego nie zmierzysz. Blg ale nie alko. I też będzie przekłamanie. Jest tylko jeden sposób. Spróbować. Ocenić na oko i już. :)

Dodatek bimbru spowoduje że wyjdzie lekki bimbrowy posmak.
Nie wiemy ile tego masz to nie pomożemy zbytnio z konkretnym przepisem.
Walnij łyżkę mioda pięć goździków na litr tej przepalanki, trochę wódki. Spirytusu dolej trochę dla wzmocnienia. Wtedy bedziesz miał pewność że procent będzie akuratny, bo widzę że z matmy miałeś 3. Rozcieńczysz to akurat jak trzeba. I rób to dziś niech się przegryzie.

Ps: a na oczepinach jak będziecie zbierać na wózek to zaznacz że to nie dziecinny becik tylko Audi b7. Też wózek. :D
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

zaradek
250
Posty: 257
Rejestracja: sobota, 16 wrz 2017, 21:39
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 14 razy
Re: Robienie smakowego bimbru z przpalanki

Post autor: zaradek »

Uwzględniając powyższe rady dot. słodkości i mocy, proponuję ziarenka kawy - ja daję ok. 8 sztuk na litr trunku. Wystarczy je potrzymać ok. 10 dni i pozytywnie oddadzą smak i aromat do bimberku.
Druga propozycja - dodać płatków dębu. Nada to ostrzejszego, ale i szlachetniejszego posmaku. Tu musisz codziennie sprawdzać poziom zadębienia, bo łatwo przesadzić.
Kolejna opcja - skórka z cytryny / pomarańczy (bez białego albedo)+ opcjonalnie goździki.
Ewentualnie możesz zostawić tak, jak jest - dobra przepalanka nie jest zła ;-)
Ostatnio zmieniony sobota, 8 sie 2020, 10:37 przez zaradek, łącznie zmieniany 1 raz.
Chciałem w objęcia Morfeusza, ale Dionizos był szybszy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy smakowe”