Pomiar napięcia w gniazdku.

Zbiór wiadomości o podgrzewaniu destylatorów.

Autor tematu
Baryla
20
Posty: 23
Rejestracja: niedziela, 17 mar 2019, 18:57
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy

Post autor: Baryla »

Dzień dobry.
Od dłuższego czasu borykam się z problemem braku stabilności procesu, czasem idzie super, czasem strasznie pod górkę. Ktoś z czatu zasugerował pomiar napięcia w gniazdku, bo ono może być problemem. To było już czas jakiś temu a mnie dziś oświeciło, że przecież już od dłuższego czasu taki pomiar prowadzę :) przez przypadek... Przez smart gniazdko ot takie :

https://a.aliexpress.com/_dVoIA0x

Zdaję sobie sprawę, że to nie jest legalizowany przyrząd pomiarowy. Wyniki niżej i pytanie do kolegów elektryków: słusznie mam wrażenie, że te napięcia wariują? Czy to normalne?
Nie nie było psocenia przez ostatnie 24h (przynajmniej u mnie) :)

Obrazek
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 27 lip 2020, 15:39 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
promocja
Awatar użytkownika

stilltrillogf
10
Posty: 19
Rejestracja: niedziela, 19 lip 2020, 05:02
Krótko o sobie: Piję kiedy jestem wściekły, smutny, wesoły, głodny, wystraszony, znudzony. Właściwie to nie piję tylko jak śpie.
Ulubiony Alkohol: Każdy
Status Alkoholowy: Drinker
Lokalizacja: Niebo
Podziękował: 15 razy
Re: Pomiar napięcia w gniazdku.

Post autor: stilltrillogf »

Wujek google ci odpowie :google:

https://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?id=18315 :czytaj:

Przeczytałem cały temat z linku, znajdziesz tam wszystkie wartościowe informacje.
C'est la Vie :bezradny:

bociann2
500
Posty: 523
Rejestracja: wtorek, 26 kwie 2011, 12:59
Krótko o sobie: Jestem okropnym człowiekiem, tak mi kiedyś mawiali.
Ulubiony Alkohol: Piwa
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Jedyna taka w Polsce...
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Pomiar napięcia w gniazdku.

Post autor: bociann2 »

Może nie tyle normalne, co w granicach normy.
Tzw. "elektrownia" ma obowiązek dostarczać Ci prąd 50 Hz i 230 V+ - 10%. Sądząc z wykresu jest OK.
Awatar użytkownika

jatylkonachwile
550
Posty: 595
Rejestracja: poniedziałek, 13 wrz 2010, 18:24
Krótko o sobie: Główny projektant i konstruktor elektrohydrogumonapawarki z podczepem pod termobululator.
Status Alkoholowy: Wynalazca
Lokalizacja: Ziemia
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy
Kontakt:
Re: Pomiar napięcia w gniazdku.

Post autor: jatylkonachwile »

Jakie urządzenia masz w domu które pracują w nocy? W pobliżu może masz jakiś zakład produkcyjny który pracuje w nocy? Może lampy uliczne działają w godzinach spadku napięcia?

Autor tematu
Baryla
20
Posty: 23
Rejestracja: niedziela, 17 mar 2019, 18:57
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Pomiar napięcia w gniazdku.

Post autor: Baryla »

Ten spadek jest rzeczywiście zagadkowy, ja nic nie odpalam, jedynym dużym zakładem jest oczyszczalnia ścieków, a spadek trwa dokładnie 7h więc to mało prawdopodobne żeby to był przypadek, ale po nocach nie grzeję :)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 27 lip 2020, 18:15 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

dziad borowy
100
Posty: 113
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 13:40
Krótko o sobie: siedzę na forum a tam sobie kapie!!!
Ulubiony Alkohol: Skotch Rill wel kancioczek
Status Alkoholowy: Konstruktor
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Pomiar napięcia w gniazdku.

Post autor: dziad borowy »

Czy ten spadek powtarza się w każdej dobie o tych samych godzinach? Napięcie pomiędzy 253 a 213 jest zgodne z umową z dostawcą i zależne od obciążenia na danym transformatorze NN (niskiego napięcia). Wpływ mogą mieć podłączane urządzenia odbiorcze oraz ewentualnie fotowoltaika wprowadzająca moc do sieci. Może sąsiad pędzi, może ładuje samochód elektryczny, może ma licznik dwutaryfowy i o 18 włacza bojler w drugiej taryfie, a może nawet trzech sąsiadów ......
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 27 lip 2020, 18:49 przez dziad borowy, łącznie zmieniany 1 raz.
My tu sobie siedzimy , a gorzałka w lesie

bartek71
20
Posty: 21
Rejestracja: czwartek, 19 wrz 2019, 16:45
Podziękował: 20 razy
Re: Pomiar napięcia w gniazdku.

Post autor: bartek71 »

Czy ta wtyczka pokazuje/zapisuje też zużytą moc?

Autor tematu
Baryla
20
Posty: 23
Rejestracja: niedziela, 17 mar 2019, 18:57
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Pomiar napięcia w gniazdku.

Post autor: Baryla »

dziad borowy pisze:Czy ten spadek powtarza się w każdej dobie o tych samych godzinach?

Nie wiem (baza zapisuje wartości co 15 minut tylko z ostatnich 24h resztę uśrednia jak na wykresie miesięcznym) , ale teraz ze zwykłej ludzkiej wścibskości będę sprawdzał :)

bartek71 pisze:Czy ta wtyczka pokazuje/zapisuje też zużytą moc?
Tak pokazuje, ale do czegoś ponad żarówka telewizor czy lodówka bałbym się tam podłączyć. To jest najtańsze aktywne urządzenie z-wave na rynku. U mnie służy za przedłużacz sygnału z-wave :).
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4907
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 845 razy
Re: Pomiar napięcia w gniazdku.

Post autor: rozrywek »

Myślę że mas sąsiadów bimbrowników jak mrówków wokół siebie. I wszyscy gonią na dwie grzałki 7 godzin czyli tyle ile ci wyszło.

Poważnie teraz. Spadek napięcia to normalna rzecz. Kwestia o której godzinie. O 6 rano będzie spadało bo śniadanie, czajnik elektryczny i takie tam. Po 22 też bo wiele osób ma dwutaryfę i włącza pralkę. No i kiedy ludzie gotują.
Nawet dzień tygodnia ma znaczenie. Niedziela niehandlowa to wszyscy w domu.
Masz kogoś w pobliżu co ma bardzo duży odbiór mocy. Czyli to co było w pierwszym zdaniu.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grzanie”