Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.

Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
aksazr28
1
Załączniki
Destylator miedziany Kazan 30L – 2 w 1 Kolumna półkowa

Postautor: aksazr28 » środa, 1 kwie 2020, 12:59

Witam,
Zastanawiał się ktoś nad zakupem takiego destylatora https://www.olx.pl/oferta/destylator-miedziany-kazan-30l-2-w-1-kolumna-polkowa-CID767-IDDIxia.html#5c9dc0fdf3 rozwiązanie dla owocówek i cukrówek.
Jeśli ogłoszenie wygaśnie można go znaleźć na olx wpisując Destylator miedziany Kazan 30L – 2 w 1 Kolumna półkowa
Ostatnio zmieniony wtorek, 21 lip 2020, 09:27 przez Qba, łącznie zmieniany 2 razy.

Rabaty dla użytkowników forum AD w sklepie po podaniu loginu z forum!

bimbrowar
2
Załączniki
Re: Destylator miedziany Kazan 30L – 2 w 1 Kolumna półkowa

Postautor: bimbrowar » poniedziałek, 13 lip 2020, 20:00

Cześć,
Posiadam wersję elektryczną i muszę przyznać, że zaskoczyła mnie in plus - chociaż dopiero się z nim oswajam.

zlomnik
30
Załączniki

Postautor: zlomnik » wtorek, 14 lip 2020, 06:15

Ja odradzam, bo kontakt z Klientem jest tragiczny, a wykonanie bardzo słabe. Kolega się napalił, bo niby od ręki, nie trzeba czekać. Przyszło w puzzlach, nie ma instrukcji, a sprzedawca nie wie co sprzedaje. Mam zdjęcia jak ktoś chce obejrzec stan np. szkieł, które nie były zabezpieczone. Wykonanie jest marne, przekładnia ledwo chodzi. Ma wyraźne mniejsca, w których idzie gładko i takie, w których trzeba prawie kopnąć korbę.

bimbrowar
2
Załączniki

Postautor: bimbrowar » wtorek, 14 lip 2020, 08:28

Tak, to fakt, można mieć zastrzeżenie co do wykonania (ja nie mam mieszadła więc tutaj się nie wypowiem), jednak w większości dotyczy to raczej wykończenia. Jak sobie pomyślałem, żeby był tak wykończony jak papuga od kolegi z forum to cena poszłaby nieco w górę. Pewnie sam w wolnym czasie wypoleruję i usunę te rzeczy, które mi się nie podobają. Moje pozytywne zaskoczenie było w kontekście użytkowym - jako, że to CM to naczytałem się co nieco i spodziewałem się jakichś strasznych scen... ale może to brak doświadczenia przemawia i zadowalam się drobnostkami ;)
Ostatnio zmieniony wtorek, 14 lip 2020, 11:07 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.

Kerstel1
1
Załączniki

Postautor: Kerstel1 » wtorek, 21 lip 2020, 09:17

zlomnik pisze:Ja odradzam, bo kontakt z Klientem jest tragiczny, a wykonanie bardzo słabe. Kolega się napalił, bo niby od ręki, nie trzeba czekać. Przyszło w puzzlach, nie ma instrukcji, a sprzedawca nie wie co sprzedaje. Mam zdjęcia jak ktoś chce obejrzec stan np. szkieł, które nie były zabezpieczone. Wykonanie jest marne, przekładnia ledwo chodzi. Ma wyraźne mniejsca, w których idzie gładko i takie, w których trzeba prawie kopnąć korbę.

Dzień dobry,
Jako producent destylatora zamieszczonego w temacie wyjaśniam:
Kontakt telefoniczny codziennie od 8:00-20:00 (numer tel. w ogłoszeniach).
Szkła do kolumny są owijane folią i umieszczane wewnątrz zbiornika wyłożonego kartonem. Jeżeli szkło zostało wewnątrz uszkodzone to przez uderzenie z winy kuriera które prawdopodobnie nastąpiło w pręt od przekładni mieszadła. Bez problemu dosyłam drugie szkła nawet bez spisania protokołu szkody z kurierem. O dziwo żaden klient nie miał zastrzeżeń co do mieszadła, jeżeli by takie były to tez wymienię na nowe.
Ogólną instrukcje, dosyłam razem z destylatorem lub na e-mail.
Jeżeli bardziej by Pan sprecyzował w czym Pana zdaniem tkwi tragiczne wykonanie destylatora to napewno to poprawię.
Wszystkie destylatory elektryczne od Maja 2020r. są w pełni uzbrojone w elementy ze stali nierdzewnej, łącznie ze zbiornikiem wyrównawczym.
Ostatnio zmieniony wtorek, 21 lip 2020, 09:28 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.

bimbrowar
2
Załączniki

Postautor: bimbrowar » piątek, 24 lip 2020, 19:06

Ja na kontakt nie narzekałem. Chociaż była obsuwa w dostawie ale zostałem poinformowany. Instrukcji nie dostałem - udało mi się ogarnąć po zdjęciach więc nawet nie prosiłem :)
Co do uwag to takie dość mocno "rzucające się w oczy" to nieprzeszlifowane/sfazowane zakończenia rur, krawędzie niektórych wywijek czy mocowania pokrywy. Można się było nieźle zahaczyć. Pręty gwintowane można by zamienić na dedykowane pręty gładkie tylko z końcówkami gwintowanymi (na kolumnie i przy pokrywie, z łądniejszymi nakrętkami) to by było miodzio - te, które są to sporo odejmują punktów estetyki. Uchwyty pokrywy (drewno) mogłyby być ładniej wytoczone. To wszystko jednak zaliczam to do braków "wykończeniowych", jak wspomniałem w poprzednim poście.
Co do funkcji to mam wrażenie, że przy glikolu (ja używam propylenowego) objętość zbiornika jest tak w sam raz, chociaż jak raz przegrzałem to miałem obawy czy mi za wiele nie wycieknie. Z innymi cieczami nie próbowałem, chociaż jakby tam było z pół litra więcej to bym się nie pogniewał. Trzeba uważać na zapowietrzanie, u mnie zawsze jakiś bąbel zostaje po pracy ale wystarczy przechylić.
Ogólnie jestem zadowolony chociaż dopiero się uczę. Co ciekawe te termometry wydają mi się wystarczające (może jeszcze za mało jestem doświadczony). Szkło jest rewelacyjne jeśli chodzi o obserwowanie procesu i jego faz. Jedyne co bym dołożył to regulator PID do płaszcza, do utrzymania stałej temperatury (przy gęstym wsadzie bardzo szybko można niepostrzeżenie zagotować glikol (lub przy innym czynniku wyjść za wysoko z temperaturą).
Pozdrawiam

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”