Proszę o ocenę wypatrzonego aabratka

Zbiór podstawowych wiadomości dla początkujących destylerów.

Autor tematu
PeterW
5
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 3 lip 2020, 21:58
Podziękował: 7 razy

Post autor: PeterW »

Planowałem we własnym zakresie ulepić destylator aabratka lecz po wnikliwym biznesplanie i podliczeniu materiałów,niewiele na tym mogę zaoszczędzić, stąd moje pytanko do Szanownych : Czy podlinkowane laboratorium jest dobrym wyborem, czy może któryś z Kolegów ma coś lepszego do zaproponowania w tym budżecie ? https://allegro.pl/oferta/destylator-30 ... 5f3a39cf53
Awatar użytkownika

drgranatt
1800
Posty: 1846
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 204 razy
Re: Proszę o ocenę wypatrzonego aabratka

Post autor: drgranatt »

Kolumna 90 cm z druciakami trochę za krótka i dla jakości powinno wypełnić się ją też sprężynkami KO.
1. Odcinek z Cu wystarczy 25 cm
2. Drugi odcinek co najmniej 120 cm i podzielony na pół złączem SMS
3. Dołożyć chłodniczkę do LM
4. Grzałka 2 x 2 kW
5. Jakiś regulator mocy grzania przydałby się a najlepiej coś zespolonego razem z termometrami.
Nie jest napisane ile wynosi całkowita wysokość zestawu.
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html

użytkownik usunięty
Re: Proszę o ocenę wypatrzonego aabratka

Post autor: użytkownik usunięty »

Napewno lepszy o klasę niż paluchy zimne. Moim zdaniem (ciężko określić), zbyt krótki odcinek-bufor nad ovm. Ważne przy kumulacji przedgonów. Sprężynki Plipkowe musowo dokupić musisz.

grover88
2
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 14:35
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Proszę o ocenę wypatrzonego aabratka

Post autor: grover88 »

A nie prościej zamówić u chłopaków na forum? pewnie koszty bedą podobne ale ja dzisiaj odbierałem swój sprzęt i wiem juz gdzie jest różnica, a jest duża i warta każdej złotówki...

Autor tematu
PeterW
5
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 3 lip 2020, 21:58
Podziękował: 7 razy
Re: Proszę o ocenę wypatrzonego aabratka

Post autor: PeterW »

Dzięki za szybką odpowiedż. Wysokość kolumny wychodzi 150cm + beczka = 210cm. Wypełnienie na pewno będzie podlegać modyfikacjom. Jeżeli sprzęt jest, że tak powiem rozwojowy i otrzyma Waszą aprobatę , to jak to się mówi biere i pędzę dalej.
Awatar użytkownika

Skir
1500
Posty: 1548
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 353 razy
Re: Proszę o ocenę wypatrzonego aabratka

Post autor: Skir »

Miałem do czynienia z tym producentem. Odpuść. Diabeł tkwi w szczegółach. Jeżeli dokupisz odpowiedniej klasy wypełnienie, termometry, chłodniczkę itp wyjdzie ci dużo drożej niż np u Frnatza czy kolegów z forum.
I love the smell of bimber in the morning.

użytkownik usunięty
Re: Proszę o ocenę wypatrzonego aabratka

Post autor: użytkownik usunięty »

PeterW pisze:Jeżeli sprzęt jest, że tak powiem rozwojowy i otrzyma Waszą aprobatę , to jak to się mówi biere i pędzę dalej.
Gdy posklejasz wszystkie za i przeciw, pogadaj z forumowymi konstruktorami, ile musiałbyś dodatkowo wyłożyć na sprzęt z wyższej półki, gdyż może się okazać, że za rozsądne pieniądze, zyskasz sporo więcej. Kupienie ładnej kolumny nie pozbawionej wielu wad nie wymaga wiele wysiłku. Takiego sprzętu jest multum a sparzyć się łatwo jest. Na Twoim miejscu wolałbym odczekać, odłożyć i zainwestować w kolumnę, która posłuży na długie lata. Rozsądnie, sensownie, trzeźwo i mądrze. Musisz wiedzieć, do czego ją potrzebujesz, co chcesz uzyskiwać? Koncentrat, owocówki, olejki eteryczne? Nasze zdanie to marginalna rzecz jest. Oczywiście możesz brać pod uwagę zdanie innych @kolegow ale to Tobie ma się podobać, Ty za nią kapustę wyłożysz, to Ty będziesz ją obsługiwał, Ty będziesz rachunki płacił i Ty będziesz nektar spijał. Bądź artystą w swoim hobby.
:read:
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4904
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Proszę o ocenę wypatrzonego aabratka

Post autor: rozrywek »

Przejżyjcie ofertę dokładniej. Tam są zp za 3900zł. Jednego ja nie czaję.
Ktoś robi sprzęt dosyć estetyczny ale nie do końca przemyślany. Tam w ofercie są i z odstojnikami aparaty nawet. Tak jakby to było pospawane kiedyś przestarzałe i zalega w magazynku.

Poza tym opis wszędzie jest praktycznie ten sam i nie do końca zgodny z obecną wiedzą na ten temat jaką mamy dzisiaj.
Sam musiałem 3 razy przeczytać czy chłodnica to chłodnica czy chodzi o skraplacz. Sami przeczytajcie uważniej.
Widać że sprzedawca coś wie i nie spawa barierek. Wężyk odbioru wygląda na silikon. Reszta połączeń plastik. Tu do aabratkowców pytanko:
Ilu z was ma wodę z chłodnicy podpiętą od razu pod skraplacz? To widać wyraźnie, chyba że ja ślepy.
Dobra nic nie kupuj. Poczekaj i przejżyj oferty naszych forumowych kolegów.
Co mi się jeszcze nie podoba to te wypełnienie.
Ładny estetyczny sprzęt..ze zmywakami w środku.
Tak jakbym kupował nowe Bmw ale bez kół. Dokup extra.
A można przecież 3 wersje mieć. Gołe, sama aparatura, z konkretnym sprawdzonym wypełnieniem, oraz trzecia z regulatorem i resztą. Ķażdy chce otrzymać coś gotowego. Nawet jak zapłaci więcej. Chyba że lubi meble z ikei i sam będzie dzień czasu składał.
Przejżyj oferty naszych chłopaków, bo to nie jest tak mały wydatek.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

drgranatt
1800
Posty: 1846
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 204 razy
Re: Proszę o ocenę wypatrzonego aabratka

Post autor: drgranatt »

rozrywek pisze:Tu do aabratkowców pytanko:
Ilu z was ma wodę z chłodnicy podpiętą od razu pod skraplacz? To widać wyraźnie, chyba że ja ślepy.
Ja mam dwie chłodnice i skraplacz i wszystko podpięte jest szerego w jeden układ.
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4904
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Proszę o ocenę wypatrzonego aabratka

Post autor: rozrywek »

I nie masz problemu z regulacją chłodzenia?.
No tak ale ty spec od regulatorów. Chłodzenie stsłe i regulujesz inaczej. Tak?
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

moszeusz
200
Posty: 213
Rejestracja: sobota, 23 sie 2014, 14:47
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podziękowanie: 23 razy
Re: Proszę o ocenę wypatrzonego aabratka

Post autor: moszeusz »

Jak miałem OVMa to miałem podłączenie szeregowe najpierw chłodnica, potem skraplacz i z chłodnicy kapało chłodne, a z głowicy leciała woda o temp. Ok 65 stopni.

aakk
1150
Posty: 1160
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 100 razy
Kontakt:
Re: Proszę o ocenę wypatrzonego aabratka

Post autor: aakk »

@rozrywek miałem okazję pracować w dużej firmie która zajmowała się produkowaniem małych destylatorków z ZP.. Masówka, klient chce tanio to dostaje szmelc. Jest popyt to się produkuje a klientów którzy nie czytają tylko biorą w ciemno jest masa.
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4904
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Proszę o ocenę wypatrzonego aabratka

Post autor: rozrywek »

Aakk na szczęście jest sporo które poczyta. Nie będzię się bał zapytać i wie że nie odejdzie bez konkretnej odpowiedzi.
Sam wiesz jacy magicy tu bywają. Z kany na mleko zrobiło się tylu fachowców. Mamy fizyków, matematyków, programistów, elektroników i to wysokiego lotu.
O chemikach nie wspominam nawet.
Spawałeś to wiesz. Tylko że trzeba wiedzieć jak to działa rozumieć proces a nie tylko spawać.

Ujmę to tak: jeśli mi w pracy karzą czy mam wytyczne aby robić tak a tak to chcę wiedzieć. Uczyć się. Przykład: nie możesz chloru pomieszać z tym kwasem. A szefostwo nie wie. A ja się dopytuję dalej. Nikt nie wie dlaczego. Takie wytyczne. I już.
Nieważne.
Są klienci na super sprzęt, i tacy którzy chcą dobry bimberek. Bo mieszkają w bloku i taki mały destylatorek na kuchenkę gazową. Ani duży ani mały. Czasem puścić parę literków. I ja ich też rozumiem. Sam parokrotnie miałem do czynienia z takim sprzętem i pomagałem podłączać. Doradzać.
To też jest kwestia ceny.
O nie tyle to ja nie dam bo to kupa szmalu. Żona mnie zabije.
Ja zazwyczaj doradzam odłożenie trochę grosza i kupienie czegoś lepszego. Najwyżej nie pokażesz rachunku.
Ale zgadzam się. Sporo osób klepie takie badziewia że aż chciało by się wziąć tego tiga i walnąć go w łeb. I argonem niech się zaciągnie zamiast tlenu.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

drgranatt
1800
Posty: 1846
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 204 razy
Re: Proszę o ocenę wypatrzonego aabratka

Post autor: drgranatt »

rozrywek pisze:I nie masz problemu z regulacją chłodzenia?.
No tak ale ty spec od regulatorów. Chłodzenie stsłe i regulujesz inaczej. Tak?
Z regulacją nie mam żadnego problemu. Temperaturę wody wylotowej ustawiam na około 65 ºC i histerezę + 5 ºC (ogarniam to termostatem). Termostat i histereza to zabezpieczenie w razie zaniku wody lub spadku ciśnienia. Po przekroczeniu tej temperatury wyłącza się grzanie i włącza się alarm.
Mam dwie chłodnice (na LM i OVM) i skraplacz oczywiście ale jednocześnie pracują tylko jedna lub druga chłodnica i skraplacz.
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4904
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Proszę o ocenę wypatrzonego aabratka

Post autor: rozrywek »

Czyli odbierasz albo tu albo tam? Dwie chłodnice. Nie czuję z tego powodu zazdrości bo sam mam to w projekcie.parę punktów odbioru.
Z termostatem to różnie moźe być.
Ale za to ten alarm mnie zaciekawił. Jak to rozwiązałeś i jak to wszystko spiąłeś do kupy?
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

drgranatt
1800
Posty: 1846
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 204 razy
Re: Proszę o ocenę wypatrzonego aabratka

Post autor: drgranatt »

Z LM odbieram tylko przedgon i surówkę a OVM tylko serce.
Za dużo pisania. W jednym zdaniu, to termostat włączony jest poprzez przekaźnik w układ zasilania grzałek.
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html

Autor tematu
PeterW
5
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 3 lip 2020, 21:58
Podziękował: 7 razy
Re: Proszę o ocenę wypatrzonego aabratka

Post autor: PeterW »

Właśnie jestem po rozmowie z Panem z firmy budującej destylatory "Królestwo mocy". Zaproponowany przez Pana aabratek był w podobnej konfiguracji do https://allegro.pl/oferta/destylator-30 ... 5f3a39cf53
Lecz pozbawiony docieplenia kolumny i 280zł droższy. Czy lepszy ? Każda pliszka swój ogonek chwali. Myślę sobie że nie ma co się spieszyć z wydawaniem piniądzorów na pierwszy lepszy sprzęcior.Tak zrobię jak pisał @rozrywek. Poczekam pokornie na propozycję Kolegów producentów z forum, ewentualnie odkupię coś z niewielkim przebiegiem. Dziękuję Kolegom za zaangażowanie w moją sprawę i przechodzę w stan "standby"
Awatar użytkownika

drgranatt
1800
Posty: 1846
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 204 razy
Re: Proszę o ocenę wypatrzonego aabratka

Post autor: drgranatt »

PeterW pisze:Właśnie jestem po rozmowie z Panem z firmy budującej destylatory "Królestwo mocy"...
Lecz pozbawiony docieplenia kolumny i 280zł droższy. Czy lepszy ? Każda pliszka swój ogonek chwali..."
Jeśli podzielisz długi odcinek kolumny na pół wstawiając złącze SMS i zamiast zmywaków dasz sprężynki KO to nie wiem czy wyjdzie taniej nie wspominając o termometrach.
Ostatnio zmieniony piątek, 10 lip 2020, 21:45 przez drgranatt, łącznie zmieniany 1 raz.
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html

Autor tematu
PeterW
5
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 3 lip 2020, 21:58
Podziękował: 7 razy
Re: Proszę o ocenę wypatrzonego aabratka

Post autor: PeterW »

Podzielenie długiego odcinka wraz z dodaniem wlewu to koszt + 50zł , a sprzęt z Królestwa mocy był liczony bez termometrów, grzałek i wypełnienia a i tak wyszedł dużo drożej.
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4904
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Proszę o ocenę wypatrzonego aabratka

Post autor: rozrywek »

Brakuje tu jednego tematu:
Pytań jest tak wiele a każdy odsyła do czytania. I studiowania forum które się tak niesamowicie rozwinęło. Nowi się gubią.
Może stworzyć jeden temat zablokowany dla konwersacji z samymi linkami. Kto spawa robi lutuje do mod wyśle pw z prośbą o wklejenie jego strony internetowej i tyle. Bez komentarzy.
Ten odsyła do szukajki, drugi tak samo. Gubią się nowi w natłoku info, dziwi was to?

Często jest zapytanie o ocenę sprzętu z aledrogo. I odpowiedź uderz do któregoś z naszych forumowych kolegów. To weź i ich wyszukaj w tym tysiącu tematów.

Ktoś chce rudą to ma prosty mówiący wszystko link. Tu podałem tylko przykład. Bo reszta robi w ko. Nie będę tu wymieniał producentów bo nie chodzi o faworyzację kogokolwiek.
Producenci destylatorów. Taki temat.
Może ktoś spróbować to zgrupować w jednolitą całość aby nie trzeba było przewijać 10 stron tematu?
Same linki.
Chyba że jest takie coś a ja przeoczyłem to przepraszam. Szukajka na telefonie nie działa tak jak na kompie.
I nowy poszukujący zapalony hobbysta sobie poprzegląda spokojnie. Wybierze i zapyta wtedy czy warto.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

nemeto
550
Posty: 554
Rejestracja: piątek, 20 gru 2013, 05:23
Krótko o sobie: Nie chcesz znajdziesz powód - chcesz znajdziesz sposób.
Ulubiony Alkohol: Swój.
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: Proszę o ocenę wypatrzonego aabratka

Post autor: nemeto »

Ale jest taki temat - jak dla mnie to w interesie producentów jest, aby byli tam aktywni. Ja mam troszkę inne wrażenie odnośnie części zapytań. Dotyczy zakupów tzw.. "nonamów" które mają błędy. Chodzi o uzyskanie aprobaty, bo w razie okazania się, że sprzęt jest mocno nie ok - to wtedy kupujący nie ponosi odpowiedzialności. Bo przecież ludzie z forum "branżowego" powiedzieli, że sprzęt jest ok, więc to oni dali ciała i przez nich "umoczyłem" pieniądz. Zauważ, ktoś wkleja linka z all.., ty dajesz mu namiar na 2 sklepy online, a on zamiast tam patrzeć wkleja innego linka na all.. (tak jak z zakupem używanego auta -najlepiej baby była igła z salonu, ale cena strupa). Bardzo dużo ludzi ma problem z braniem na "klatę" odpowiedzialności i możliwych konsekwencji podjętych decyzji. Nie wspomnę już nawet o przyznaniu się do błędu.
Ostatnio zmieniony piątek, 10 lip 2020, 21:07 przez nemeto, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4904
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Proszę o ocenę wypatrzonego aabratka

Post autor: rozrywek »

Nemeto.
Mi chodziło o temat z samymi czystymi linkami i tyle.
Tutaj ci ci zakupili dany sprzęt weryfikują sami stwierdzają: jest super. Doskonały kontakt i takie tam. To klient weryfikuje towar. Ten co go używa.
Nie zauważyłem tutaj na forum ani jednego przypadku aby pan x stwierdził że to jest be a moje jest cacy.
Chłopaki którzy to robią nie dyskredytują innych, a jedynie zachwalają swoje. I to jest fair. A jeszcze dzielą się doświadczeniem a nie chowają to dla siebie.
Zauważ ile nowych tu przybywa z zapytaniem o sprzęt.
Dajmy im jednego linka niech sobie przebierają w ofercie.
Jest parę sprawdzonych producentów sprężynek. To podrzućmy im tylko namiary. Sami ocenią który lepszy.
Jeden wybierze tańszego, drugi droższe ale w/g niego lepsze.

Zauważ że tego typu inwestycja jest na długie lata i ma służyć dzielnie, a nie po to aby szukać potem spawacza i co chwila coś przerabiać.
Auto ma jeździć czy u mechanika stać?
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

lexus
20
Posty: 20
Rejestracja: środa, 17 cze 2020, 12:22
Podziękował: 5 razy
Re: Proszę o ocenę wypatrzonego aabratka

Post autor: lexus »

Super napisane, właśnie ja jestem tego chyba najlepszym przykładem, każdy tylko pisze zgłoś się do chłopaków z forum to ja się pytam... kogo, jak nikogo nie znam, świeżak jestem. Chciałbym kupić kolumnę, może zrobić mi jakiś fachowiec z forum, ale nie chcę aby robił to jakiś reperujek, który wyczuł tylko okazję do przytulenia mojej kasy. Więc proszę o zgłoszenie się chętnych do podjęcia tematu lub podesłania namiarów do nich. Dzięki.
Ostatnio zmieniony piątek, 24 lip 2020, 16:32 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

nemeto
550
Posty: 554
Rejestracja: piątek, 20 gru 2013, 05:23
Krótko o sobie: Nie chcesz znajdziesz powód - chcesz znajdziesz sposób.
Ulubiony Alkohol: Swój.
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: Proszę o ocenę wypatrzonego aabratka

Post autor: nemeto »


lexus
20
Posty: 20
Rejestracja: środa, 17 cze 2020, 12:22
Podziękował: 5 razy
Re: Proszę o ocenę wypatrzonego aabratka

Post autor: lexus »

Dziękuję :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pierwsze Kroki”