Zlecenie na kolumnę 76mm

Temat dla tych, którzy chcą zbudować, bądź zakupić, kompletne urządzenia.

Autor tematu
Turek07
5
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 29 mar 2020, 20:14
Podziękował: 1 raz

Post autor: Turek07 »

Od dłuższego czasu przymierzam się do zakupu kolumny 76mm z CU (mam duże potrzeby, a mało czasu). Czy moglibyście polecić mi kogoś godnego przyjęcia takiego zlecenia?
Myślałem też nad własną budową, nie mogę znaleźć schematów do 76mm, a średnice rurek jednak mają duże znaczenie.

Będę wdzięczny za pomoc.

johnex
550
Posty: 567
Rejestracja: sobota, 20 sie 2011, 22:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 91 razy
Re: Zlecenie na kolumnę 76mm

Post autor: johnex »

Sama rura miedziana 76 będzie kosztowała majątek nie mówiąc o jakiś kształtkach. Dlaczego nie bierzesz pod uwagę nierdzewki z ewentualnym katalizatorem miedzianym?
Prawo pędzenia bimbru jest Prawem Człowieka!!!

kwik44
1250
Posty: 1259
Rejestracja: niedziela, 29 wrz 2013, 11:17
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Re: Zlecenie na kolumnę 76mm

Post autor: kwik44 »

Jak poprawnie zrobi nastaw to miedź nie będzie potrzebna. Było o tym nie raz i nie dwa.
miedź - destylatory miedziane
ko - akas, herbata, ks, franzmaster kula, kolejność przypadkowa, wszyscy polecani na forum. Pewnie też o kimś zapomniałem...
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7299
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Zlecenie na kolumnę 76mm

Post autor: radius »

He, he, ja także mógłbym się podjąć tego zadania, bo odpowiednie kształtki posiadam. Do rozwiązania pozostałaby tylko kwestia połączenia ze zbiornikiem :scratch:
SPIRITUS FLAT UBI VULT

kwik44
1250
Posty: 1259
Rejestracja: niedziela, 29 wrz 2013, 11:17
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Re: Zlecenie na kolumnę 76mm

Post autor: kwik44 »

Redukcja clamp 54 na 76. O ile pamiętam dało się zapiąć clampa 54 na standardowym kegu. Natomiast biorąc po uwagę że przydałby się bufor, a jak bufor to i tak jakiś większy przepływ będzie potrzebny... To w sumie nie jest takie proste pytanie...

Autor tematu
Turek07
5
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 29 mar 2020, 20:14
Podziękował: 1 raz
Re: Zlecenie na kolumnę 76mm

Post autor: Turek07 »

Jak wiecie, dyskusja na polu KO - CU trwa i trwać pewnie będzie w nieskończoność. Moja opinia opiera się jedynie na kilkumiesięcznej obserwacji forum, gdyż nie lubię wyważać otwartych drzwi, lecz zdaję sobie sprawę, że kwestię rozwiązałaby własna próba organoleptyczna każdego z destylatów z powyższych kolumn.
Nie jestem w 100% przekonany na CU, lecz przemawia za nią powszechne zastosowanie w największych światowych destylarniach.
Nie jestem w 100% przekonany do KO, lecz przemawia za nią o wiele niższa cena i pozytywne opinie użytkowników.

Produkt jaki chcę uzyskać to spirytus luksusowy na wódkę czystą, a więc niezmiernie zależy mi na czystości destylatu.

aakk
1150
Posty: 1160
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 100 razy
Kontakt:
Re: Zlecenie na kolumnę 76mm

Post autor: aakk »

Kompromisem będzie wykonanie kolumny KO i zastosowanie katalizatora miedzianego.
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam
Awatar użytkownika

ludwinkb
100
Posty: 105
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 15:21
Krótko o sobie: Jestem :)
Ulubiony Alkohol: Jack Daniel's, własny.
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Mazowieckie
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Zlecenie na kolumnę 76mm

Post autor: ludwinkb »

To co wydasz na miedź, w KO zostanie Ci na bardziej wypasioną kolumnę. Trunek też zrobisz Delux. Wszystko zależy od operatora.

Autor tematu
Turek07
5
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 29 mar 2020, 20:14
Podziękował: 1 raz
Re: Zlecenie na kolumnę 76mm

Post autor: Turek07 »

Mocno zastanowiłem się nad tym co doradzacie i w zasadzie wyśrodkowałem swoje stanowisko wobec obydwu materiałów.
Skontaktowałem się z jednym z polecanych wyżej producentów w celu omówienia szczegółów zlecenia i gotowa do pracy kompletna kolumna z głowicą UFO, buforem i zbiornikiem 100l ogrzewanym 6KW to koszt około 5500zł.
Miedziany Thor 76mm bez bufora to koszt około 5200zł, trochę biedniejszy w akcesoria i ma OVM i LM, a nie jak jest obecnie zalecane - OLM.

Jestem ciekawy waszej opinii na temat kosztu tej kolumny. Nie rozciągałbym tematu, gdyby cena była inna. Ta daje mi do myślenia.
Ostatnio zmieniony środa, 29 lip 2020, 14:52 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Zlecenie na kolumnę 76mm

Post autor: .Gacek »

Daj jeszcze znać czy UFO jest od duetu akas/herbata i czy Thor jest od Zygmunta...
To wiele wyjaśni.
Pozdrawiam Gacek.

Autor tematu
Turek07
5
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 29 mar 2020, 20:14
Podziękował: 1 raz
Re: Zlecenie na kolumnę 76mm

Post autor: Turek07 »

UFO - herbata, Thor- Zygmunt
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Zlecenie na kolumnę 76mm

Post autor: .Gacek »

Jestem zwolennikiem i wielkim fanem sprzętów z miedzi choć w swoim magazynku posiadam również aparaty z KO. Temat był wielokrotnie wałkowany co wybrać (CU/KO)... Brak jednoznacznej odpowiedzi.
Według mnie przy tak niewielkiej różnicy cenowej skłaniałbym się przy aparacie od Piotrka Herbaty. Jakość wykonania i detale są perfekcyjne.
Co do własnoręcznie zbudowanej kolumny mam też swoją opinię. Satysfakcja jest ogromna, koszty również możesz obciąć bez utraty jakości, a wymiary rurek... Hmm załóż temat lub podczep się pod taki, który odpowiada Twoim założeniom. Coś się doradzi, podpowie. Najważniejsze abyś podał ile masz miejsca do sufitu :ok:
Pozdrawiam Gacek.

Autor tematu
Turek07
5
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 29 mar 2020, 20:14
Podziękował: 1 raz
Re: Zlecenie na kolumnę 76mm

Post autor: Turek07 »

Po zasięgnięciu kilku ważnych opinii od najbardziej doświadczonych użytkowników, chyba jednak spróbuję KO.
Dziękuję wszystkim za wypowiedzi! :)
Awatar użytkownika

Lord Pagon
200
Posty: 215
Rejestracja: sobota, 1 lip 2017, 17:08
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Zlecenie na kolumnę 76mm

Post autor: Lord Pagon »

A może instalacja ci pociągnie 12 kw ? Wtedy około 50 min do zalania kolumny , jak później jakiś sterownik to skn + wiatrak komputerowy i będzie git wtedy dwie podwójne grzałki 2x3000w 400v.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aparatury kompletne”