Mój sposób na neutralny spirytus 96% na ZP

Otrzymywanie spirytusu z wykorzystaniem kolumn rektyfikacyjnych.

Autor tematu
Marsaw30
150
Posty: 171
Rejestracja: poniedziałek, 29 paź 2018, 23:12
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy

Post autor: Marsaw30 »

Witam. Ostatnio zmieniłem jedną rzecz ,by uzyskać dużo lepszej jakości spirytus ,który jest praktycznie bezzapachowy ,a mianowicie: przy 1 destylacji ciągnę tak jak większość do zera prawie, rozrabiam to z wodą na 30% mocy i gonię drugi raz z podziałem na frakcje i ciągnę do momentu aż zacznie kapać 90% mocy i odcinam. I tu zanim puszczę wszystko na rurki 3 raz, rozrabiam wszystko na moc 35%, wstawiam do zamrażarki na noc, zasypuje rurę o wysokości 1m węglem aktywnym i filtruje to wszystko i wrzucam ponownie na rurki. Efekt po tym mrożeniu i filtrowaniu jest taki ,że wychodzi towar najwyższej klasy,praktycznie bezwonny, nalewki na nim robione to poezja. Robicie tak też przed 3 razem ? Pozdrawiam.

aakk
1150
Posty: 1160
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 100 razy
Kontakt:
Re: Mój sposób na neutralny spirytus 96% na ZP

Post autor: aakk »

Mnie zastanawia co robisz z tym co zostanie w zbiorniku przy drugim gotowaniu gdy odcinasz przy 90%.. Ile otrzymujesz 96tki z kilograma cukru?
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam

użytkownik usunięty
Re: Mój sposób na neutralny spirytus 96% na ZP

Post autor: użytkownik usunięty »

Nie chcę się drapać po nie swoich jajkach ale uwżam, że autor zbyt mocne te wsady robi i dlatego też nie może to być dobry, neutralny towar. Nie twierdzę, że to co uzyskał po 3 procesach z dodatkową filtracją nie jest pijalne lecz niech raz, na próbę do 20% max wsad wodą rozrobi i uczciwie przeprowadzi proces. Niestety, słodkie nalewki doskonale maskują wszelkie wady koncentratu i wrażenie neutralności, może być złudne. Z ilu kilogramów cukru i ilu litrów wody powstają nastawy i w jakiej temperaturze trwa ferment?
:read: https://alkohole-domowe.com/forum/jak-o ... 10969.html
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4905
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Mój sposób na neutralny spirytus 96% na ZP

Post autor: rozrywek »

A ja nie zrozumiałem kompletnie nic.
Jak są odcinane te frakcje i o co chodzi z tym 90% ???
Z mrożeniem i filtrowaniem to dobry plan, z puszczaniem tego trzeci raz również.
Tylko tak niejasno to wszystko opisane że ja wywnioskowałem iż odcinasz pomiędzy 96 a 90.

Opisz to proszę jakoś jaśniej.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

użytkownik usunięty
Re: Mój sposób na neutralny spirytus 96% na ZP

Post autor: użytkownik usunięty »

Jeśli podczas procesu leci ~96% to przy takim cięciu, przy końcówce, pogonowe zanieczyszczenia "na bank" przechodzą do fazy finałowej. Za drugim razem odbiera do 90% a resztę z kotła traktuje jako co, pogon?. Przecież tam jest jeszcze w pyte dobrego. Ale kolumna tego typu, niestety uniemożliwia odebranie wszystkiego. Ciekawe, jak wygląda finałowa faza obróbki :scratch:

pepe59
350
Posty: 365
Rejestracja: wtorek, 4 lip 2017, 08:23
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 59 razy
Re: Mój sposób na neutralny spirytus 96% na ZP

Post autor: pepe59 »

Mam serdeczną prośbę do kolegów, abyście starali się nie wprowadzać w błąd stwierdzeniami typu
Ale kolumna tego typu, niestety uniemożliwia odebranie wszystkiego.
Używam ZP od wielu lat i za jej pomocą mogę odebrać wszystko, co nastaw w sobie zawiera (przedgony, serce, pogony, także z podziałem na mniejsze frakcje) oraz wodę destylowaną, nie próbowałem odbierać frakcji cięższych od wody. Wszystko zależy od wiedzy i umiejętności operatora.
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4905
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Mój sposób na neutralny spirytus 96% na ZP

Post autor: rozrywek »

Poczekajmy na autora i jego wyjaśnienie.

Mi się wydaje że tu zwyczajnie nastąpiło pomieszanie niechcący pojęć mocy alko i temperatury w kotle.
Jak opisze to precyzyjniej to się nam rozjaśni.
Może coś ciekawego nam da i wniesie dobry patent? Kto wie.
Ja jak na razie poczekam.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

użytkownik usunięty
Re: Mój sposób na neutralny spirytus 96% na ZP

Post autor: użytkownik usunięty »

@pepe59
Przepraszam za off top i szczerze gratuluję wiedzy i umiejętności. Na przyszłość postaram się nie wypowiadać w tematach z którymi nie miałem styczności. Nie używalem zp i nie zbieram pogonów ani innych śmieci. Moja myśl, ściśle powiązana była z odstojnikiem, w który jakże często kolumny tego typu, są w nie wyposażane.To tyle z mojej strony.

Autor tematu
Marsaw30
150
Posty: 171
Rejestracja: poniedziałek, 29 paź 2018, 23:12
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Mój sposób na neutralny spirytus 96% na ZP

Post autor: Marsaw30 »

Panowie oczywiście chodzi o 90% mocy alko,wtedy odcinam przy 2 gotowaniu a reszte to co w kotle wyrzucam bo praktycznie cały proces leci 96% mocy,raz moze po tym jak chciałem odebrać coś poniżej 90% na kolejne gotowania to było tego ok 100ml więc szkoda czasu. Nie widze sensu zbierania takiej ilości i to jeszcze zanieczyszczonej do 3 gotowania. Co do nastawów : kiedyś robiłem spirytus z samej kukurydzy, ale troche za mało tego wychodziło ,więc wpadłem na patent taki , że robie zacier z 6kg kukurydzy i dodaje potem do tego około 2,5kg cukru dla zwiekszenia urobku. Wychodzi mi z tego po 3 gotowaniach około 3.5l -4l 96% spirytusu. Co do wypowiedzi , że może za mocne robie nastawy to akurat nietrafiony komentarz, ponieważ nigdy nie robiłem cukrówki i robić nie zamierzam z wiadomych względów. Dodam ,że po mrożeniu i flitrowaniu towar jest kilka półek wyżej jakościowo niż przed . Pozdrawiam.

użytkownik usunięty
Re: Mój sposób na neutralny spirytus 96% na ZP

Post autor: użytkownik usunięty »

Marsaw30 pisze:Co do wypowiedzi , że może za mocne robie nastawy to akurat nietrafiony komentarz . Pozdrawiam.
Odszukaj mi proszę frazę, w której napisałem, że robisz zbyt mocne nastawy?
Poza tym słowem nie wspomniałeś, że nie robisz cukrówek. Sam użyty surowiec daje o niebo lepsze rezultaty niż cukier kryształ ;) Pozdrawiam

Autor tematu
Marsaw30
150
Posty: 171
Rejestracja: poniedziałek, 29 paź 2018, 23:12
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Mój sposób na neutralny spirytus 96% na ZP

Post autor: Marsaw30 »

Sorry, źle przeczytałem ;) no moim zdaniem jak już robić to coś dobrego, tymbardziej , że kukurydza nie jest droga a robimy chyba wszysxy to po to ,żeby sklepowych brudów nie pić , nie ? Nalewki też robię takie naturalne, że do 2 litrów dosypuję 100gr cukru max, reszta ma być smak owocu w jakim maceruję. Pozdro

aakk
1150
Posty: 1160
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 100 razy
Kontakt:
Re: Mój sposób na neutralny spirytus 96% na ZP

Post autor: aakk »

@Marsaw30 czy mógł byś wrzucić zdjęcie swojej aparatury?
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam

Autor tematu
Marsaw30
150
Posty: 171
Rejestracja: poniedziałek, 29 paź 2018, 23:12
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Mój sposób na neutralny spirytus 96% na ZP

Post autor: Marsaw30 »

:) nie ma problemu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Destylacja metodą reflux ratio”