Zakup aparatury.

Temat dla tych, którzy chcą zbudować, bądź zakupić, kompletne urządzenia.

Autor tematu
Lukaschels
10
Posty: 17
Rejestracja: środa, 8 lip 2020, 17:30
Otrzymał podziękowanie: 4 razy

Post autor: Lukaschels »

Witam. Przymierzam się z ojcem do zakupu własnej aparatury. Do tej pory mieliśmy pożyczoną, ale czas się usamodzielnić. Napisałem do znanego tutaj Pana Akasa. Mnogość opcji do wyboru mnie przyćmiła. I mam pytania. Budżet to 2000 zł, możliwe zwiększenie jeśli będzie to warte tego (chce potwierdzenia, że 3200 za sprzęt jest tego wartę).

Wersja za budżet wydaje się podstawowa 50l. Bez olm i bufora. Dokładając 1200 zł mamy kilka elementów więcej (bufor, olm i sterownik).
Olm czy bufor? Co daje lepsze efekty. A może po połączeniu jest torpeda? Czy warto iść w sterownik SD2? Przyznam szczerze, że często zdarza mi się nocne gotowanie i opcja samo zakończenia jest bardzo kusząca. Ale wiadomo elektronika może często psuć zabawę jeśli trzeba jej bardziej pilnować niż procesu.

Ja czytałem te wszystkie tematy. I każdy z tych elementów coś daje? Przyznam szczerze lubię bezwonny trunek i czy te elementy zapewniają za jednym zamachem taki w miarę niedługim czasie? Czy jednak czeka tak czy inaczej drugie gotowanie i węgiel (zakładam poprawną fermentacje cukrówki i dobrej jakości nastaw)?

Jakieś rady, pracowałem na aparacie zrobiony z kany po mleku a później jakiś tani pot still za 700 zł na którym zawsze muszę robić dwa razy (bo wali bimbrem na kilometr) co łącznie sprawia, że proces trwa z 15-16 godzin

Dziękuję I pozdrawiam
(mogę wkleić pełna specyfikację)

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 13 lip 2020, 17:11 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
alembiki
Awatar użytkownika

Skir
1500
Posty: 1548
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 353 razy
Re: Zakup aparatury.

Post autor: Skir »

Lukaschels pisze: (...) czy te elementy zapewniają za jednym zamachem taki w miarę niedługim czasie? Czy jednak czeka tak czy inaczej drugie gotowanie i węgiel (zakładam poprawną fermentacje cukrówki i dobrej jakości nastaw)?
1. Produkcja to hobby, a nie tani sposób na zamianę wódki na bimber
2. ZAWSZE co najmniej drugie gotowanie, mimo że już nie czuć nic.
3. Po prawidłowym procesie nie potrzebujesz węgla aktywnego.
4. W miarę niedługi czas, to trzy miesiące leżakowania po rektyfikacji.
Sorry, ale te fragmenty, do których się odniosłem jakoś mnie dziś poruszyły. Taki dzień.
Ogólnie: sprzęt zapewni ci bardzo dobry produkt. Ja akurat nie jestem zwolennikiem elektroniki i z wyjątkiem dobrej klasy termometrów, resztę bym sobie darował.
Różnica rektyfikacji a destylacji w przypadku cukrówek ogromna.
I love the smell of bimber in the morning.
Awatar użytkownika

Lord Pagon
200
Posty: 215
Rejestracja: sobota, 1 lip 2017, 17:08
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Zakup aparatury.

Post autor: Lord Pagon »

Wybrałeś bardzo dobrego konstruktora. Na początek wystarczy ci podstawowa wersja do późniejszej rozbudowy jak opanujesz sprzęt . Kolumna będzie szyta na miarę to uzgodnij tak aby po rozbudowie o bufor zmieściła się na wysokość . Weź od razu z olm i rura 63,5 dzielona na dwie części . Katalizator wedle uznania sporo ludzi pomija go . Na podstawowej wersji zrobisz bardzo dobry produkt w metodzie 2,5 .
Awatar użytkownika

nemeto
550
Posty: 554
Rejestracja: piątek, 20 gru 2013, 05:23
Krótko o sobie: Nie chcesz znajdziesz powód - chcesz znajdziesz sposób.
Ulubiony Alkohol: Swój.
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: Zakup aparatury.

Post autor: nemeto »

Jak ze wszystkim, im więcej usprawnień tym wygodniejsza praca. Ja mam pełny pakiet - oprócz automatu. I procesy są tak powtarzalne i przewidywalne, że trąca lekko nudą.
OLM i bufor to są 2 odrębne rzeczy i każda służy do czegoś innego. Podwójna rekta dla mnie to podstawa (nie używam węgla), produkt z niej niewiele się różni od produktu czterokrotnie rektyfikowanego (mam taki - z ciekawości zrobiłem). A z automatem poczekaj, poznasz sprzęt, zdobędziesz wiedzę i dopiero wtedy można się pokusić o coś co Cię w pewnych kwestiach wyręczy.
Awatar użytkownika

Lord Pagon
200
Posty: 215
Rejestracja: sobota, 1 lip 2017, 17:08
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Zakup aparatury.

Post autor: Lord Pagon »

No tak w początkowej zabawie i tak maszyny nie opuścisz bo hipnotyzuje tak , że nie sposób się oderwać od patrzenia jak serducho wypływa . Mi do szczęścia brakuje tylko buforka ale przy pracy z skn jakoś nie widzę szybkiej konieczności zmian aczkolwiek zbiornik od razu został przygotowany pod bufor 7l . Najpierw nauka i poznanie sprzętu potem automatyka na start Akas dopasuje ci grzałki do wypełnienia i średnicy rury tak że poprowadzisz proces bez sterownika.

Autor tematu
Lukaschels
10
Posty: 17
Rejestracja: środa, 8 lip 2020, 17:30
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Zakup aparatury.

Post autor: Lukaschels »

Dziękuję za te uwagi trochę rozwiewa mi wątpliwości odnośnie drogiego sprzętu.


Co myślicie o tym
https://m.olx.pl/oferta/termometr-z-pod ... FciR6.html

Kolega podrzucił pomysł aby to zamontować zamiast termometru, i po WiFi sobie kontrolować sytuacji w chwili nie obecności.

To wyklucza sterownik bo głównie zależało mi na wygaszeniu procesu a tu miałbym alarm gdy proces zbliżał się ku końcowi.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

użytkownik usunięty
Re: Zakup aparatury.

Post autor: użytkownik usunięty »

Lord Pagon pisze: Weź od razu z olm i rura 63,5 dzielona na dwie części . Katalizator wedle uznania sporo ludzi pomija go .
OLM a i owszem :ok:
Jeśli polecamy większe średnice rur, nadmienić trzeba, że im jest szersza tym moc grzewcza musi odpowiednio wzrosnąć, co nie jest bez znaczenia przy starych Alu instalacjach elektrycznych, wykonanych jeszcze w czasach peerelu. Mierzmy siły na zamiary. Katalizator przydaje się przy gotowaniu nastawu cukrowego i szybkich, owocowych odpędów. Przy surowce, możemy go zdemontować.
Awatar użytkownika

Lord Pagon
200
Posty: 215
Rejestracja: sobota, 1 lip 2017, 17:08
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Zakup aparatury.

Post autor: Lord Pagon »

No tak wszystko trzeba uwzględnić u mnie na start to 12kw . System elektryki z PRL-u wyglądał tak iż często cała instalacja była z 1 fazy ;/ . Katalizator tak czy siak posiadam jednak :mrgreen:

Autor tematu
Lukaschels
10
Posty: 17
Rejestracja: środa, 8 lip 2020, 17:30
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: RE: Re: Zakup aparatury.

Post autor: Lukaschels »

Skir pisze: 1. Produkcja to hobby, a nie tani sposób na zamianę wódki na bimber
2. ZAWSZE co najmniej drugie gotowanie, mimo że już nie czuć nic.
3. Po prawidłowym procesie nie potrzebujesz węgla aktywnego.
4. W miarę niedługi czas, to trzy miesiące leżakowania po rektyfikacji.
Sorry, ale te fragmenty, do których się odniosłem jakoś mnie dziś poruszyły. Taki dzień.
Ogólnie: sprzęt zapewni ci bardzo dobry produkt. Ja akurat nie jestem zwolennikiem elektroniki i z wyjątkiem dobrej klasy termometrów, resztę bym sobie darował.
Różnica rektyfikacji a destylacji w przypadku cukrówek ogromna.
Masz rację, to hobby, ale traktuje je trochę po macoszemu. Obok piwa serów, i wędlin ciężko utrzymać jednakowo wysoki poziom i szuka się oszczędności czasu.


Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony wtorek, 14 lip 2020, 00:23 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Skir
1500
Posty: 1548
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 353 razy
Re: Zakup aparatury.

Post autor: Skir »

@Lukaschels sorry za lekką zgryźliwość. Powodzenia. Na tym sprzęcie (ale odpuść elektronikę) czeka cię mnóstwo zabawy i fajnego trunku. Szczególnie jak juz stwierdzisz, że cukrówka to tylko smak dobrej wódki sklepowej i trzeba szukać czegoś nowego. :). Daj znać, jak wyszła pierwsze re na nowym sprzęcie.
I love the smell of bimber in the morning.

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Zakup aparatury.

Post autor: Drupi »

@ Lukaschlec- masz dobrego producenta. Moim zdaniem to powinno być : OLM + katalizator, pierwsze gotowanie konieczny, głowica Aabratek, termometry 0,01 *C. A taki ma w sobie sterownik np. SD 2. Ma 2 takie czułe termometry. A ten sterownik jest mi bardzo potrzebny do sterowania zmiennym napięciem jakie mam. Często jest że watomierz pokazuje że grzałka 2500 vat , grzeje ledwo 2000 vat, a innego dnia prąd się zmieni i ta sama grzałka grzeje 2450 vat. I wtedy jest możliwość jedną grzałkę lub obydwie puścić przez sterownik i przyciskiem ustawić tyle ile potrzeba. A stała moc grzania jest bardzo ważna bo tylko 0,5 st. C, decyduje czy serducho ( szczególnie pod koniec procesu) leci czyste. Bo odpady " przebierają nogami żeby podskoczyć z serduchem razem", :D . Powinieneś mieć sterownik i watomierz. A co do bufora stabilizującego to nie jest konieczny , bo tylko przyspiesza proces, a nie ma większego wpływu na smak. Ja nie mam. I dla początkującego jego obsługa może być trudna technicznie . Można dokupić później. Jak wysokość pozwoli
I like noble drinks.

Autor tematu
Lukaschels
10
Posty: 17
Rejestracja: środa, 8 lip 2020, 17:30
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Zakup aparatury.

Post autor: Lukaschels »

U mnie maks może być 225 cm. Akas mówi że się zmieści.
Myślę że sterownik sobie daruje a wezmę termometr z podglądem na WiFi i alarmem zadanej temperatury. Ewentualnie dokupię później.
Większość osób odradza jako zbędna elektronikę.
Woltomierz masz na gniazdku?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

nemeto
550
Posty: 554
Rejestracja: piątek, 20 gru 2013, 05:23
Krótko o sobie: Nie chcesz znajdziesz powód - chcesz znajdziesz sposób.
Ulubiony Alkohol: Swój.
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: Zakup aparatury.

Post autor: nemeto »

Odpuściłbym sobie termometry po Wi-Fi, sterownik/regulator to podstawa bo:
1. Często grzałki ze średnicą kolumny nijak się mają.
2. Pływający prąd będziesz miał pod jakaś kontrolą
3. Pojęcie z mojej pracy: zooptymalizyjesz efektywność operacyjną maszynki ;)
Watomierze kupić można i wpiąć w gniazdko, a w nie wtyczki (ja pracuję na dwóch).

A bufor nie taki straszny jak go malują. Przy nim trzeba się postarać aby wpuścić ogony do serca.

Autor tematu
Lukaschels
10
Posty: 17
Rejestracja: środa, 8 lip 2020, 17:30
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Zakup aparatury.

Post autor: Lukaschels »

No tak ale ja jakość prądu mam dość dobra. Duże przyłącze, do tego siła. Instalacja nowa. Więc chyba będzie dobrze.
Sterownik może i tak ale za jakiś czas.

Nie mogę przekroczyć 3000 zł, no nie mam więcej kasy. I najłatwiej było mi, zrezygnować z sterownika. I tak budżet o 8 stówek przekroczyłem.

Dziękuję za rady, zamówiłem. Czekam na telefon aby ustalić szczegóły

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony wtorek, 14 lip 2020, 16:17 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Zakup aparatury.

Post autor: Drupi »

Bez sterownika może bedzie i dobrze ale mogą też być problemy ze stabilną temperaturą na dole kolumny. Wolałbym zrezygnować z bufora zamiast sterownika.
Ale glowa do góry może nie bedzie skakać. :ok:
I like noble drinks.

aakk
1150
Posty: 1160
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 100 razy
Kontakt:
Re: Zakup aparatury.

Post autor: aakk »

Sterownik zamiast bufora? Dlaczego uważasz że to sterownik zapewni stabilniejszą temperaturę na dole kolumny? Toć to bufor idealnie spełnia tu swoją rolę i zaopatruje kolumnę gdy pary stają się ubogie w alkohol, dzięki czemu mamy też stabilne temperatury.
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam

Autor tematu
Lukaschels
10
Posty: 17
Rejestracja: środa, 8 lip 2020, 17:30
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Zakup aparatury.

Post autor: Lukaschels »

A weź bądź mądry i pisz wiersze. :D każdy ma swoją ścieżkę

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4904
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Zakup aparatury.

Post autor: rozrywek »

Lukaschels pisze: Kolega podrzucił pomysł aby to zamontować zamiast termometru, i po WiFi sobie kontrolować sytuacji w chwili nie obecności.
To wyklucza sterownik bo głównie zależało mi na wygaszeniu procesu a tu miałbym alarm gdy proces zbliżał się ku końcowi.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Pewnie. Odpal sprzęt i jedź do Chorwacji na dwa tygodnie.

Fajne lato idzie zima, ja nie pędzę bo domu ni ma.
Bardzo wifi sobie cenię ale samsung na basenie wziął wpadł mi gdzieś do wody. Bom był głupi i niemłody.
Wszystko pizdło nie mam chaty, ale w głowie żem bogaty.

Zamiast siedzieć i pilnować to mi sie chciało pokraulować.
Mądry jestem zatem teraz. Nie chytrusek, nie przechera.
Proces trzeba kontrolować, oraz zawsze go pilnować.
A nie mieć swoje wariacje, włączyć sprzęt i na wakacje.
Włączysz wifi pójdziesz spać.. i ci wyjdzie kurwa mać.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

użytkownik usunięty
Re: Zakup aparatury.

Post autor: użytkownik usunięty »

Keg 50l z grzałkami odpowiedniej mocy z regulatorem mocy. Bufor z wypełnieniem Cu (niepotrzebny katalizator). Rura 60.3mm, 120cm wypełnienia plipkowego a 100 cm do olm. Wziernik(opcjonalnie), głowica, cztery punkty pomiaru tj: keg, bufor, 10polka, glowica. Nie pchaj się w żadne WiFi czy automaty. Szkoda hajsu.
Awatar użytkownika

Lord Pagon
200
Posty: 215
Rejestracja: sobota, 1 lip 2017, 17:08
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Zakup aparatury.

Post autor: Lord Pagon »

:klaszcze: rozrywek .
Sterownik zawsze zdąży dołożyć a prawidłowo dobrana moc grzalek pomniejszona o 20% od punktu zalania pozwoli poprowadzić proces bez żadnego problemu . Przecie nie jest koniecznością wyciąganie maksymalnej prędkości do danej średnicy kolumny . Takowe spadki napięcia nie wszędzie się zdarzają albo nie są tak wielkie żeby na starcie się tym przejmować. Z tego co tu mi wiadomo będzie kolomna manualna z buforem i latarka na start. Jak szczęśliwy posiadacz opanuje prowadzenie procesu na swojej kolumnie i zapragnie automatyki to nic nie broni aby podpiąć to pod nawet SKN z elektrozaworami i w czasie prowadzenia procesu uwarzy super piwo albo zrobi ser i nie będzie się stresował a w razie jakichkolwiek problemów sterownik przerwie proces. Będzie zaglądał do aparatu wtedy kiedy będzie mógł a nie jak przegapi moment zalania albo inny krok procesu.

Ps.
Sam jestem posiadaczem sterowania skn i
2 procesy u mnie trwają 17godzin w tym czasie trzeba zjeść wypić kawę z żoną umyć córkę i poczytać do snu . Poza tym jest wiele innych zajęć które można zrobić jak koszenie trawy . Jestem prywatnym przedsiębiorcą i pracuje przez ścianę z aparatem także podgląd zawsze jest a dodatkowe złotówki zawsze mile widziane . Co innego jak ktoś pracuje 5dni w tygodniu i weekend ma dla siebie i może siedzieć wygodnie i lampić się w 10 półkę. Ale tak jak autor tematu ma jeszcze inne hobby z których nie chce rezygnować taka opcja jest jak najbardziej wygodna a zabezpieczenie kolumny przed przegrzaniem to powinna być opcja standart .
Ostatnio zmieniony środa, 15 lip 2020, 18:18 przez Lord Pagon, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika

nemeto
550
Posty: 554
Rejestracja: piątek, 20 gru 2013, 05:23
Krótko o sobie: Nie chcesz znajdziesz powód - chcesz znajdziesz sposób.
Ulubiony Alkohol: Swój.
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: Zakup aparatury.

Post autor: nemeto »

Lord Pagon pisze: Sterownik zawsze zdąży dołożyć a prawidłowo dobrana moc grzalek pomniejszona o 20% od punktu zalania pozwoli poprowadzić proces bez żadnego problemu . Przecie nie jest koniecznością wyciąganie maksymalnej prędkości do danej średnicy kolumny.
Średnica np. 63,5 - jakiej mocy są prawidłowo dobrane grzałki? Mam taką średnicę i mam 3x2kw (w użyciu tylko 2x2kw). Prowadząc proces zgodnie z instrukcjami to pracowałem na 1 grzałce 2kw (gdzie realnie było 1,8-1,95) i odbiór 20ml/min. Jak masz sterownik określisz moc roboczą, wydajność. Po tym obierzesz RR i jedziesz. Jak to wszystko posprawdzalem w siebie wyszło, że robocza to 2,7-2,8 ( weź dobierz grzałki) i odbiór 30 ml/min przy RR 1/6 (można szybciej - wtedy przyjmujesz RR 1/5). Ogólnie wzrost wydajności o 50% - jak dla mnie to duża oszczędność czasu, której bym nie uzyskał bez sterownika (można pokusić się o np grzałki 2, 2 i 1kw - ale czy gra warta świeczki).
Ostatnio zmieniony środa, 15 lip 2020, 18:01 przez nemeto, łącznie zmieniany 1 raz.

użytkownik usunięty
Re: Zakup aparatury.

Post autor: użytkownik usunięty »

@rozrywek :klaszcze:
Producenci powinni dysponować całym wachlarzem średnic, pojemności począwszy od fi 50mm i 30l wzwyż i "szyć" na miarę, gdyż każdy z nas innymi warunkami dysponuje. Mnie np najbardziej interesuje 50mm na kegu 30l z buforem i już mam wielki problem, gdyż szanowny @akas nie spawa kolumn opartych na kegach 30l a szanowny @kula nie spawa kolumn fi50mm. W Dąbrowie Górniczej tylko 63,5mm. Nie którzy może nie potrzebują kolumny, której potencjału nie będzie mógł wykorzystać w 100% i w związku z tym, ktoś kto posiada jeszcze ponad 50 letnią instalację z Alu, musi uważać. Miałem ovm, 50mm na kegu 30l. Grzałem 2KW(realnie1.85KW) z wydajnością 1l/h (początkowo) i to było piękne. Wystarczało. Obecnie mam spory problem :hmm: u kogo złożyć zamówienie.
Awatar użytkownika

robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: RE: Re: Zakup aparatury.

Post autor: robert4you »

rozrywek pisze:
Lukaschels pisze: Kolega podrzucił pomysł aby to zamontować zamiast termometru, i po WiFi sobie kontrolować sytuacji w chwili nie obecności.
To wyklucza sterownik bo głównie zależało mi na wygaszeniu procesu a tu miałbym alarm gdy proces zbliżał się ku końcowi.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Pewnie. Odpal sprzęt i jedź do Chorwacji na dwa tygodnie.

Fajne lato idzie zima, ja nie pędzę bo domu ni ma.
Bardzo wifi sobie cenię ale samsung na basenie wziął wpadł mi gdzieś do wody. Bom był głupi i niemłody.
Wszystko pizdło nie mam chaty, ale w głowie żem bogaty.

Zamiast siedzieć i pilnować to mi sie chciało pokraulować.
Mądry jestem zatem teraz. Nie chytrusek, nie przechera.
Proces trzeba kontrolować, oraz zawsze go pilnować.
A nie mieć swoje wariacje, włączyć sprzęt i na wakacje.
Włączysz wifi pójdziesz spać.. i ci wyjdzie kurwa mać.
czy mogę twój wierszyk drukować moim klientom kupującym sterowniki i termometry jako ostrzeżenie wydrukowane na ostatniej stronie instrukcji?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
************************************************************************
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Zakup aparatury.

Post autor: radius »

@rozrywek - :klaszcze: :ok:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4904
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Zakup aparatury.

Post autor: rozrywek »

Oczywiście że możesz. Nawet trzeba.
Tam jest jasno napisane aby pomimo alarmów i takich tam nie zostawiać sprzętu samopas.
Specjalnie dla ciebie mogę go lekko przerobić albo walnę nowy. Dołączysz do instrukcji sobie.
O czym ma być? O sterownikach. Spox.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4904
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Zakup aparatury.

Post autor: rozrywek »

Wifi to jest fajna sprawa.
Jest i gadżet, jest zabawa.
Każdy kto ma "sterownika" potrzebuje kierownika.
Takie zdalne sterowanie to jest trochę sranie w banie.
Nie zamierzam tu pocisnąć ale trochę prawdą prysnąć.
Aby było fajnie zdalnie, czyń to waść odpowiedzialnie.
Toż to nie jest dla zabawy. Bo oglądasz trudne sprawy?
A tam samo niech się robi, ja wyskoczę sę do Obi.
Ja telefon mam przy dupie, wysadziło mi chałupie, nową ścianę mam budować.
, zdalnie chciałem posterować.
Tak jak małpa z karabinem nie myślałem co czyniłem.
Ale rację trzeba przyznać, z technologii też korzystać.
Tylko robić to choć z głową a nie stawiać chatę nową.
To narzędzie jest przydatne, sam przyznaję..akuratne.
Super że są tacy ludzie, wieczorami w nocy trudzie, piszą klecą kombinują, coś czasami 'robertują'
Lecz nie robią fiku miku tylko szybkie w kącie siku. I powrotka do sprzęciora bo pilnować już jest pora.
Tutaj nie ma słów krytyki, jeno chęć dobrej praktyki.
By przez wifi kontrolować, ale sprzętu sam pilnować.

Kwesta ważna, całkiem spora, nie zastąpisz operatora.
Tu nie pomoże nawet Orfeusz bo w tv leci ojciec majtkieusz.
Powyżej było i sranie w banie, teraz honoru czas na oddanie.
Robercie super że się tym dzielisz, i w tańcu się z tym nie pierdzielisz.
Ale tu dla mnie będzie przefajnie jak ktoś to zrobi odpowiedzialnie.
Uff.
Ps: Robercie mam nadzieję że potraktujesz to z odpowiednią dozą humoru. Naprawdę super rozwój. W tym wierszydle jest przesłanie aby pomimo technologii, tutaj ukłon w twoją stronę, nie zostawiać sprzętu samopas. I tylko o to mi chodziło. :ok:
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Zakup aparatury.

Post autor: robert4you »

Ubawiłem się po pachy.
Świetne.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony środa, 15 lip 2020, 23:04 przez robert4you, łącznie zmieniany 1 raz.
************************************************************************
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aparatury kompletne”