KRWI

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
KRWI
30
Posty: 41
Rejestracja: sobota, 4 lip 2020, 10:24
Otrzymał podziękowanie: 12 razy

Post autor: KRWI »

Cześć - nazywam się Krzysiek
40 lat, inżynier budownictwa, sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych.
Wiele lat nabieralem chęci aby podtrzymać rodzinną tradycję gorzelniczą gdzie babcia dysponując bardzo prymitywnym sprzętem potrafiła stworzyć niebagatelny bimberek, bardzo ceniony wśród rodziny i znajomych...
Ostatecznie podjąłem tą męską decyzję i wierzę że przy udziale członków tego zacnego grona podołam wyzwaniu uzyskując poziom nie gorszy niż moja babcia...

Z założenia chcę się skupić na destylatach opartych o zaciery zbożowe... z wieloletnią whisky włącznie - ambitnie i z determinacją, czas oceni wyniki Obrazek

Staram się z uwagą wertować forum szukając odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, jednak jako nowicjusz z góry przepraszam i proszę o wyrozumiałość.

Obecnie jestem w trakcie kompletowania sprzętu i jestem u progu zamówienia takiego zestawu:

- Kolumna półkowa destylatorymiedziane.pl
- Zbiornik 100l z płaszczem olejowym destylatorymiedziane.pl
- Kocioł zacierny COOBRA Craftbrewer CB3 PRO 30L

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i porady

Pozdrawiam
Krzysiek ObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Autor tematu
KRWI
30
Posty: 41
Rejestracja: sobota, 4 lip 2020, 10:24
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: KRWI

Post autor: KRWI »

Konstrukcja loginu w sumie szablonowa (dwie pierwsze litery imienia i nazwiska)... ale daje to skutek co najmniej zaskakujący i nieco mroczny
Determinacja jest z całą pewnością, mam też nadzieję że wybór sprzętu słuszny... ręką drży przed kliknięciem zamówienia
Dzięki za dobre słowo

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony sobota, 4 lip 2020, 18:24 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.

Woda
50
Posty: 50
Rejestracja: środa, 7 lis 2018, 13:50
Krótko o sobie: Coś tam nieraz mi wyjdzie :)
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Kontakt:
Re: KRWI

Post autor: Woda »

Ponieważ używałem sprzęt z destylatorymiedziane, mogę coś z doświadczenia powiedzieć. Potrafią początkującego zbajerować swoimi tekstami, opisami i to zdrowo .... oj potrafią...Marketing rewelacja....

Z perspektywy czasu i nabytego doświadczenia skierowałbym Cię do użytkownika Akasa. Nie robi w miedzi, ale to kwestia wyższości jednych świąt nad innymi....

użytkownik usunięty
Re: KRWI

Post autor: użytkownik usunięty »

Serwus.
Biorąc pod uwagę powyższe zdjęcia, musisz być mocno zdeterminowany.
Gratuluję wyboru, zapału i życzę powodzenia :ok:
Ps. Nieszablonowa nazwa loginu :D
Awatar użytkownika

manowar
950
Posty: 972
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 17:36
Krótko o sobie: I ain't no nice guy after all
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 213 razy
Kontakt:
Re: KRWI

Post autor: manowar »

Jeśli mogę coś doradzić to kupno automatycznego kotła zaciernego 30l przy kegu 100l to nie jest dobry pomysł. Zajedziesz się na zacieraniu. Zresztą poczytaj o tych kotłach chwilę - ja mam inny starszy model - chwalę go sobie... ale do piwa... do zacieru ze słodu jęczmiennego. Jeśli będziesz chciał zacierać co innego będą problemy z filtracją. Sugerowałbym oszczędzenie tej kasy i w pierwszej kolejności kupienie KOJI - będziesz mógł gotować gęste a nastawy robić bez zacierania - a zawsze 2,5k w kieszeni zostanie. Jak już dojdziesz że chcesz klasycznie zacierać to ja w twojej sytuacji myślałbym o beczce i zacieraniem na lenia - ale na raz 90 czy 180l (generalnie wielokrotności wsadu do kotła). Zacieranie nie jest skomplikowane, ale zajmuje dużo czasu - a różnica w zacieraniu na raz 30 czy 90l czasowo jest znacznie mniejsza niż zacieranie 3x30 - a jak wiemy czas jest najcenniejszy.
No i jak jesteśmy przy czasie to myślę, że jeszcze raz warto usiąść i zastanowić się ile czasu na pędzenie będziesz miał. Piszę to zupełnie na świeżo bo 1 destylacji nastawu jabłkowego - ok 45l - trwało wszystko ok ponad 5h odebrałem dużo surówki i jestem zadowolony, ale tak naprawdę powinienem jeszcze siedzieć najmarniej godzinę albo i dwie żeby odciągnąć całe alko z kotła, ale trzeba było pakować graty i zawijać. 100l kocioł to dużo - nie mówię, że za dużo - ale skonfrontuj ilość wolnego czasu jaki chcesz poświęcić na destylację z tym ile ona będzie wymagać. Bo może się okazać, że wyłożysz dużo kasy a sprzęt będzie się kurzyć bo nie będzie kiedy go odpalać - bo ciężko będzie wygospodarować cały dzień żeby tylko stać przy aparaturze.
Pierwszego nie przepijam, drugiego zresztą też, trzeciego i czwartego, i piątego też nie!
Na kolorowe drinki wiem, że jest teraz moda, dla mnie drink najlepszy to spirytus plus woda!

https://www.facebook.com/PiwniceRedutowe/ - moje przygody alkoholowe
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”