Nowy prosi o rade dot. wyboru kolumny

Złomowisko, w którym będą skasowane posty.
Regulamin forum
Pełna zawartość tego działu widoczna tylko dla moderatorów i administratorów.

Autor tematu
Plissken
5
Posty: 8
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 23:15

Post autor: Plissken »

Witam,

jestem na etapie wyboru kolumny rektyfikacyjnej. Nie mam umiejętności, żeby samemu taką skonstruować, dlatego chcę kupić gotowy zestaw. Z tego co przeczytałem na tym forum, najlepsze efekty osiąga się na kolumnach z reflux`em.

Przeglądalem oferty sklepu VSOP oraz aukcje na allegro. VSOP jest BARDZO drogi, natomiast na allegro jest kilka ofert, które mnie zainteresowały. Chciałbym Was prosić o radę, co będzie dla mnie lepsze (praktyczniejsze). Może najpierw moje oczekiwania:
Chciałbym otrzymywać czysty spirytus, możliwie najbardziej zbliżony do ideału. Chciałbym tez destylować w miarę szybko, to jest bliżej 4h niż 15h. Mam zamiar nastawiać jednorazowo ok 50l zacieru. Zainteresowała mnie w związku z tym taka oferta:

http://tinyurl.com/38kdy75

Użytkownik Cezary-t, dostaje pozytywne komentarze dot. tej aparatury (nazwał ja DE170). Chcę u niego zamówić taką aparaturę z kegiem 50l i ogrzewaniem elektrycznym. Całość może kosztować ok 2900. Czy jest to dobra aparatura? Czy będzie odpowiednia do przyjętych przeze mnie założen?

Jaka jest Wasza opinia o tej kolumnie?

pozdrawiam,

Plissken
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Nowy prosi o rade dot. wyboru kolumny

Post autor: rozrywek »

chciałbyś destylować blizej ideału? czyli co? pół litra na minutę? zastanów sie czy produkcja czy hobby, za cenę podaną na aledrogo zmontowałbym sprzęt i dokupił do tego malucha. To jak? produkcja czy hobby?
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

tonic21
50
Posty: 69
Rejestracja: sobota, 13 lut 2010, 10:27
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Gostynin
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Nowy prosi o rade dot. wyboru kolumny

Post autor: tonic21 »

Kolumna zacna projektu Bokaboba z pochyłymi półkami ale samemu zrobisz to za pół ceny nawet nie ,a radości z tworzenia swojej armatki ...bezcenne :) Masz schemat głowicy i do roboty.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam Tonic

Autor tematu
Plissken
5
Posty: 8
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 23:15
Re: Nowy prosi o rade dot. wyboru kolumny

Post autor: Plissken »

@ Rozrywek

Przez bliżej ideału rozumiem stężenie 95%, a nie np. mniejsze, oferowane przez metodę pot still. Dodatkowym atutem jest "przepustowość" kolumny, im więcej mogę wydestylować w ciągu 1h, tym lepiej. Jestem osobą pragmatyczną i lubię rozwiązania wydajne. Zaoszczędzony czas mogę poświęcić na eksperymentowanie z nowymi smakami, tworzenie kompozycji. To, że jest to moje hobby, nie oznacza jeszcze, że mam zamiar spędzać przy destylacji 15h. IMHO jest to indywidualna sprawa każdego użytkownika.

Zapewniam Cię, że dobrze sobie przemyślałem moje pytanie, zanim je napisałem. Zapoznałem się również z archiwum i regulaminem forum. Domyślam się, że jesteś przeczulony na punkcie producentów, którzy próbują zarabiać na produkcji spirytusu. Stąd IMHO Twoja napastliwa forma odpowiedzi.

Jestem poważnym człowiekiem i tak samo staram się traktować innych ludzi. Twoje pytania o to, czy mam zamiar produkować pół litra na minute i że mam się zastanowić, są w stosunku do mnie co najmniej nachalne.

Rozumiem, że Twoją odpowiedzią na postawione przeze mnie pytanie jest: zdecydowanie za droga instalacja, zrobisz we własnym zakresie za połowę ceny. Popraw mnie proszę, jeśli źle wnioskuję.

@ tonic21

Dziękuję za słowa zachęty i rzeczową odpowiedź. Niestety nie mam pojęcia o spawaniu w osłonie argonu, ani innych potrzebnych umiejętnościach. Mimo wszystko zachęciłeś mnie do głębszego poznania tematu, spróbuję!

pozdrawiam,

Plissken
Awatar użytkownika

Kucyk
1700
Posty: 1704
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2008, 15:51
Krótko o sobie: Staram się odbierać świat z lekkim przymrużeniem oka ;)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Re: Nowy prosi o rade dot. wyboru kolumny

Post autor: Kucyk »

Kolega Cezary33 jest solidnym producentem sprzętu, po którym można się spodziewać nie 95, ale 100% profesjonalizmu. Ja osobiście nie poznałem bezpośrednio kolumn przez Cezarego produkowanych, ale z rozmów z Nim które wielokrotnie były prowadzone na tym oto zacnym forum AD, wnioskuję że gość ma łeb na karku i jest uczciwy.
Co do wydajności, to i ja uważam, że nie ma co mieć aparatu z którego kapie jak z nosa. Destylacja to ma być destylacja a nie jakieś modły.

@Rozrywek
Może tego malucha to nie kupuj. Później będziesz miał kłopoty z zezłomowaniem...
Awatar użytkownika

yoko
50
Posty: 68
Rejestracja: poniedziałek, 1 lut 2010, 18:15
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Nowy prosi o rade dot. wyboru kolumny

Post autor: yoko »

Chcesz oszczędzić czas i uzyskać dużą ilość trunku? -to zajrzyj na forum do galerii desylatorów (urządzenia do produkcji masowej). Tam kolega 33cezary umieścił kolumnę o nazwie Goliat, która mogłaby Cie zainteresować swoimi osiągami: w czasie i ilości produkowanego trunku. Jeśli uda Ci się odkupić projekt, to z łatwością znajdziesz (nawet na Allegro) fachowców, którzy zmontują Ci taką aparaturę na zamówienie.
Jeszcze 14dni i będzie dwa tygodnie jak niepiję.
Jestem abstynentem -tyle, że niepraktykującym.

Autor tematu
Plissken
5
Posty: 8
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 23:15
Re: Nowy prosi o rade dot. wyboru kolumny

Post autor: Plissken »

@ Yoko

Chcę zaoszczędzić czas i destylować jednorazowo 50l zacieru (powiedzmy, że raz na dwa/trzy tygodnie). Zaznaczyłem to w pierwszym poście. Kolego Yoko, skąd sugestia, że potrzebuję aparatury Goliat na 180 litrów? Odnoszę wrażenie, że usiłujecie (Yoko i Rozrywek) ze mnie na siłę zrobić hurtowego producenta nielegalnego alkoholu.

pozdrawiam,

Plissken

tomek1
50
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek, 9 lut 2009, 07:28
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Nowy prosi o rade dot. wyboru kolumny

Post autor: tomek1 »

Kolego Plissken koledzy z forum niepróbują z ciebie zrobić producenta hurtowego lecz pomagają ci odpowiedzieć na pytanie które zadałeś ,chodzi o to że jak sam niechcesz zrobić kolumny samodzielnie to no allegro jest sporo użytkowników co ci wyspawają kolumne według twojego schematu ,po wycenie możesz porównać oferty odnośnie ceny .Na forum jest opisane dużo kolumn poczytaj opisy wydajności obejżyj schematy budowy i do dzieła.
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Nowy prosi o rade dot. wyboru kolumny

Post autor: rozrywek »

Plissken pisze:@ Rozrywek

Przez bliżej ideału rozumiem stężenie 95%, a nie np. mniejsze, oferowane przez metodę pot still. Dodatkowym atutem jest "przepustowość" kolumny, im więcej mogę wydestylować w ciągu 1h, tym lepiej. Jestem osobą pragmatyczną i lubię rozwiązania wydajne. Zaoszczędzony czas mogę poświęcić na eksperymentowanie z nowymi smakami, tworzenie kompozycji. To, że jest to moje hobby, nie oznacza jeszcze, że mam zamiar spędzać przy destylacji 15h. IMHO jest to indywidualna sprawa każdego użytkownika.

Zapewniam Cię, że dobrze sobie przemyślałem moje pytanie, zanim je napisałem. Zapoznałem się również z archiwum i regulaminem forum. Domyślam się, że jesteś przeczulony na punkcie producentów, którzy próbują zarabiać na produkcji spirytusu. Stąd IMHO Twoja napastliwa forma odpowiedzi.

Jestem poważnym człowiekiem i tak samo staram się traktować innych ludzi. Twoje pytania o to, czy mam zamiar produkować pół litra na minute i że mam się zastanowić, są w stosunku do mnie co najmniej nachalne.

Rozumiem, że Twoją odpowiedzią na postawione przeze mnie pytanie jest: zdecydowanie za droga instalacja, zrobisz we własnym zakresie za połowę ceny. Popraw mnie proszę, jeśli źle wnioskuję.

@ tonic21

Dziękuję za słowa zachęty i rzeczową odpowiedź. Niestety nie mam pojęcia o spawaniu w osłonie argonu, ani innych potrzebnych umiejętnościach. Mimo wszystko zachęciłeś mnie do głębszego poznania tematu, spróbuję!

pozdrawiam,

Plissken
Bardzo się cieszę że sie zrozumieliśmy, należą ci się jednak małe przeprosiny z mojej strony, faktycznie troszeczkę ciebie zaatakowałem, działając w dobrej wierze, hobby a produkcja. Nie pomyliłeś sie co do przeczulenia na producentów, jestem przeczulony na producentów mam do tego osobiste podstawy, w pragmatyźmie nie ma nic złego, tylko cena za sprzęt jest zaporowa, ja też nie spawam w osłonie argonu, nie muszę, zawsze znajdę kogoś kto ma sprzęt i to zrobi, ważne jest dla mnie za to twoje ostatnie zdanie. Spróbuj!!! zachęcam cię do rozwijania hobby. Pozdrawiam.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Zablokowany

Wróć do „Śmietnik”